Υποψήφιοι με το 10% 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

iwanna S.D

Νεοφερμένος

Η iwanna S.D αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Redman20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Redman20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 324 μηνύματα.
η υποβολη των μηχανογραφικων ποτε ειναι φετος?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
^Δεν έχει ανακοινωθεί ακόμα. Ιούλιο συνήθως γίνονται πάντως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Powershifter

Νεοφερμένος

Ο Powershifter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Οσοι δώσαμε ξενη γλωσσα περυσι οφειλουμε να προσκομισουμε καποιο εγγραφο που το επιβεβαιωνει κατα τη καταθεση του μηχανογραφικου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Παιδια ερώτηση SOS.Σε ενα αλλο θεμα εδω στο forum (που ειναι πολυ πιθανόν να το εχετε διαβασει οι περισσοτεροι απο εδω)διαβασα για την Ηλεκτρονικη Υποβολη Μηχανογραφικου που οπως αναφερεται στο θεμα θα ξεκινησει να λειτουργει απο φετος.Και η ερωτηση μου ειναι:Θα αρχίσει τελικά να λειτουργεί απο φέτος η Ηλεκτρονική Υποβολή Μηχανογραφικού?Και αν ναι με ποιον τροπο θα γινεται?Και οσον αφορά εμας που θα καταθεσουμε Μηχανογραφικο με το 10% θα ισχυει κανονικα,οπως και για αυτους που δινουν με το 90%?Ναι ή οχι? Sorry για τις πολλες ερωτησεις αλλα εχω πολλες αποριες.Επισης θα ηθελα να ρωτησω ο κλασικος τροπος που καταθετουν οι υποψηφιοι μηχανογραφικο καθε χρονο στη Δυτεροβαθμια Εκπαιδευση θα συνεχισει να λειτουργει παραλληλα με τον Ηλεκτρονικη Υποβολη εφοσον βεβαια λειτουργησει για πρωτη φορα φετος ή θα καταργηθει τελειως και θα καταθετουμε το Μηχανογραφικο μας ηλεκτρονικα και μονο?Ευχαριστω πολυ.

Υστ:Πωπω εχω μπερδευτει full λεμε.Συνεχεια απο την αρχη του χρονου διαβαζω καινουργια πραγματα και εχω χασει τη μπαλα.Στην αρχη οτι ειναι πολυ πιθανον να καταργηθει τελειως το 10%.Εφοσον τελικα δεν ειναι αληθεια κατι τετοιο, μετα βλεπω οτι θα καταθεσουμε μηχανογραφικο φετος το Μαρτιο,υστερα για την καταργηση αυτης της προτασης και την επαναφορα του παλιου τροπου υποβολης τον Ιουλιο οπως γινεται καθε χρονο.Τωρα διαβαζω για την Ηλετρονικη Υποβολη Μηχανογραφικου....Και ποσα ακομη που δεν θυμαμαι.Και οχι τιποτα αλλο αλλα τραβαμε αυτο το λουκι και εχουμε ενα σωρο αγχος για το τι θα γινει και μπαινουμε συνεχεια στο forum να μαθουμε τι γινεται,αν υπαρχει κανα νεο,τι χαρτια θα χρειαστουμε,ποτε θα ξεκινησει η περιοδος καταθεσης των Μηχανογραφικων,τωρα για το αν θα ισχυσει απο φετος η ηλεκτρονικη καταθεση,το ενα το αλλο......ενω ολοι μας λιγο ή πολυ ξερουμε οτι οι πιθανοτητες για να καταφερουμε να περασουμε στη σχολη που θελουμε και να μην χρειαστει να δωσουμε ξανα Πανελληνιες του χρονου δυστυχως ειναι πολυ λιγες εως απειροελαχιστες ! ! !Και αυτο διοτι οι θεσεις για το 10% ειναι μετρημενες στα δαχτυλα,ειδικα φετος οπου εχουν μειωθει εστω και σε μικρο βαθμο οι θεσεις των επιτυχοντων,και ειδικα φετος οπου ειναι η τελευταια χρονια καταθεσης Μηχανογραφικου με το 10%.Τεσπα οτι ειναι να γινει ας γινει και μακαρι να πανε ολα καλα για ολους μας !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Kαλημερα σε ολους.Λοιπον καθως χαζευα στο site του Υπουργειου Παιδειας αναμεσα στις ανακοινωσεις που εχει βγαλει ειδα και αυτη που ειχε βγει το Φεβρουαριο για τους φετινους υποψηφιους των Πανελλαδικων Εξετασεων που θελουν να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες,Σχολες ΤΕΦΑΑ κ.τ.λ και διαβασα κατι που με ανησυχησε λιγο,για αυτο σας το αναφερω για να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας. Σας παραθετω λοιπον την εισαγωγη απο την ανακοινωση του Υπουργειου η οποια αναφερει:
ΘΕΜΑ: Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης υποψηφίων Γενικών Λυκείων και Επαγγελματικών Λυκείων (ομάδας Β΄) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 10
ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, το χρονικό διάστημα από 10 έως 25 Φεβρουαρίου έχει καθοριστεί ως προθεσμίαγια την υποβολή της Αίτησης – Δήλωσης των μαθητών της τελευταίας τάξης Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) (ομάδας Β΄) και των αποφοίτων που επιθυμούν είτε να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ(Ομάδα Β΄) είτε να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων χωρίς νέα εξέταση.

Και ρωταω εγω.Με την ανακοινωση αυτη του Υπουργειου Παιδειας επρεπε να κανουν αιτηση οσοι επιθυμουν(ειτε με το 90 ειτε με το 10%) να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες Σχολες κ.τ.λ ή γενικα επρεπε να υποβαλλουν αιτηση το Φεβρουαριο ακομη και αυτοι που δεν θελουν να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες Σχολες και θα καταθεσουν Μηχανογαρικο με το 10%???Με λιγα λογια οσοι δεν θελαμε να ειμαστε υποψηφιοι για αυτες τις σχολες επρεπε να εχουμε κανει καποια δηλωση οτι θελουμε να ειμαστε υποψηφιοι για εισαγωγη στη Τριτοβαθμια Εκπαιδευση???Ναι ή οχι???Απο οσον γνωριζω παντως και απο οτι εχω διαβασει παραπανω εφοσον δεν θελεις να εισαι υποψηφιος για αυτες τις σχολες δεν χρειαζοταν να υποβαλλεις καποια αιτηση.Απλα πας τον Ιουλιο και καταθετεις τον Μηχανογραφικο σου.Ετσι ξερω εγω.Ομως με αυτο που διαβασα επειδη δεν διευκρινιζεται ξεκαθαρα παρακαλω ας απαντησει καποιος.........
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

nikoulini333

Νεοφερμένος

Η nikoulini333 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Μαρούσι (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Oυφ, ρε φίλε με κατατρόμαξες και το έψαξα, βρήκα την αίτηση για το 10% και στις γενικές πληροφορίεσ στη δεύτερη σελίδα λέει
ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ (σελίδα 2)
1) Τη συγκεκριμένη Αίτηση – Δήλωση υποβάλλουν σε καθορισμένη ημερομηνία οι απόφοιτοι – κάτοχοι βεβαίωσης
πρόσβασης Ημερησίων ΓΕΛ, οι οποίοι επιθυμούν να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων (χωρίς νέα
εξέταση) για την εισαγωγή τους σε Σχολές και Τμήματα των Ανώτατων Στρατιωτικών Εκπ/κών Ιδρυμάτων, των
Στρατιωτικών Σχολών Υπαξιωματικών των Ενόπλων Δυνάμεων, των Σχολών της Αστυνομικής Ακαδημίας, των
Σχολών της Ακαδημίας του Εμπορικού Ναυτικού και τα ΤΕΦΑΑ. Για όλα τα υπόλοιπα τμήματα της τριτοβάθμιας
εκπαίδευσης οι υποψήφιοι με το 10% δεν υποβάλλουν αίτηση – δήλωση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

karotenia

Δραστήριο μέλος

Η karotenia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 408 μηνύματα.
θυμαται κανεις απο που παιρνουμε τα μηχανογραφικα???ξεχασα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Kαλημερα σε ολους.Λοιπον καθως χαζευα στο site του Υπουργειου Παιδειας αναμεσα στις ανακοινωσεις που εχει βγαλει ειδα και αυτη που ειχε βγει το Φεβρουαριο για τους φετινους υποψηφιους των Πανελλαδικων Εξετασεων που θελουν να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες,Σχολες ΤΕΦΑΑ κ.τ.λ και διαβασα κατι που με ανησυχησε λιγο,για αυτο σας το αναφερω για να μου πειτε και εσεις τη γνωμη σας. Σας παραθετω λοιπον την εισαγωγη απο την ανακοινωση του Υπουργειου η οποια αναφερει:
ΘΕΜΑ: Υποβολή Αίτησης - Δήλωσης υποψηφίων Γενικών Λυκείων και Επαγγελματικών Λυκείων (ομάδας Β΄) για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση.
ΚΕΦΑΛΑΙΟ 10
ΓΕΝΙΚΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ

Όπως ανακοινώθηκε από το Υπουργείο Παιδείας, το χρονικό διάστημα από 10 έως 25 Φεβρουαρίου έχει καθοριστεί ως προθεσμίαγια την υποβολή της Αίτησης – Δήλωσης των μαθητών της τελευταίας τάξης Γενικών Λυκείων (ΓΕΛ) και Επαγγελματικών Λυκείων (ΕΠΑΛ) (ομάδας Β΄) και των αποφοίτων που επιθυμούν είτε να λάβουν μέρος στις πανελλαδικές εξετάσεις των ΓΕΛ ή των ΕΠΑΛ(Ομάδα Β΄) είτε να είναι υποψήφιοι για το 10% των θέσεων εισακτέων χωρίς νέα εξέταση.

Και ρωταω εγω.Με την ανακοινωση αυτη του Υπουργειου Παιδειας επρεπε να κανουν αιτηση οσοι επιθυμουν(ειτε με το 90 ειτε με το 10%) να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες Σχολες κ.τ.λ ή γενικα επρεπε να υποβαλλουν αιτηση το Φεβρουαριο ακομη και αυτοι που δεν θελουν να ειναι υποψηφιοι για Στρατιωτικες,Αστυνομικες Σχολες και θα καταθεσουν Μηχανογαρικο με το 10%???Με λιγα λογια οσοι δεν θελαμε να ειμαστε υποψηφιοι για αυτες τις σχολες επρεπε να εχουμε κανει καποια δηλωση οτι θελουμε να ειμαστε υποψηφιοι για εισαγωγη στη Τριτοβαθμια Εκπαιδευση???Ναι ή οχι???Απο οσον γνωριζω παντως και απο οτι εχω διαβασει παραπανω εφοσον δεν θελεις να εισαι υποψηφιος για αυτες τις σχολες δεν χρειαζοταν να υποβαλλεις καποια αιτηση.Απλα πας τον Ιουλιο και καταθετεις τον Μηχανογραφικο σου.Ετσι ξερω εγω.Ομως με αυτο που διαβασα επειδη δεν διευκρινιζεται ξεκαθαρα παρακαλω ας απαντησει καποιος.........


Προφανως ειναι λαθος η ανακοινωση, οι περισσοτεροι απο εδω μεσα εχουν πει πως ρωτησαν στο λυκειο τους και τους ειπαν οτι δεν χρειαζετε να φτιαξουν καποια χαρτια και πανε κανονικα τον ιουλιο για μηχανογραφικο.
Δωσε και ενα link που το βρηκες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anny22

Νεοφερμένος

Η anny22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Δεν μπορούμε να ξερουμε γιατί εξαρταται από το πόσοι θα δηλωσουν..αν όλοι έχουν πιο ψηλό βαθμό από σενα οχι..αλλα παίζει να έχειϛ κ εσύ τον πιο ψηλο βαθμό και να μπειϛ 1η ;)
εγώ είμαι νηπιαγωγων πάτρα και θα κάνω για νηπιαγωγων αθήνα καθώϛ για οικονομικούϛ λόγουϛ δεν παρακολουθω,παω μόνο εξεταστικέϛ :( εμένα αθήνα έχει παραπάνω μορια κ έχω τοοοοσο αγχος...δεν ξέρει κανείϛ τι θα γίνει με τιϛ βασειϛ γιατι είναι θέμα επιλογων..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
Προφανως ειναι λαθος η ανακοινωση, οι περισσοτεροι απο εδω μεσα εχουν πει πως ρωτησαν στο λυκειο τους και τους ειπαν οτι δεν χρειαζετε να φτιαξουν καποια χαρτια και πανε κανονικα τον ιουλιο για μηχανογραφικο.
Δωσε και ενα link που το βρηκες.

Σε ευχαριστω πολυ.Κι εγω ετσι γνωριζω.Απο το site του Υπουργειου Παιδειας το διαβασα.Οριστε και το link:https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/egkyklios_aithsh_dhlwsh_gel_2011_110208.doc
Δεν ξερω,προφανως δεν εχει διατυπωθει σωστα στην ανακοινωση,οπως λες.Οποτε,τα πραγματα εχουν οπως ξερουμε μεχρι τωρα.Μηπως γνωριζετε,την ανακοινωση του Υπουργειου για την περιοδο καταθεσης των Μηχανογραφικων ποτε περιπου την αναμενουμε??Και κατι ακομα συνηθως καθε χρονο οταν βγαινει η ανακοινωση την ιδια μερα βγαινουν και τα Μηχανογραφικα δελτια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anny22

Νεοφερμένος

Η anny22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
καλησπερα σε ολους..επειδη ειμαι καινουργιο μελος και ειναι αδυνατον να ψαξω ολες τις σελιδες θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχουν πολλοι εδω που ενδιαφερονται για παιδαγωγικο νπιαγωγων ροδου η φλωρινας η ιωαννινων..επισης θεωρειται αδυνατον να περασω παιδαγωγικο νηπιαγωγων ροδου με 16.016 μορια?(η σχολη περυσι με το 10% ειχε 14.990)..ευχαριστω για τον χρονο σας..:)

εγω θελω νηπιαγωγων αλλα αθηνα..κ εχει παραπανω στο 10% δυστυχως :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikos45

Νεοφερμένος

Ο nikos45 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 97 μηνύματα.
θυμαται κανεις απο που παιρνουμε τα μηχανογραφικα???ξεχασα

Μπορεις να το παρεις ειτε απο το Λυκειο που αποφοιτησες,ειτε πολυ πιο απλα να το εκτυπωσεις απο το internet.Ειναι ακριβως το ιδιο με αυτο που θα σου δωσουνε απο το σχολειο σου.Ουτως η αλλως κι αυτοι φωτοτυπια θα σου δωσουνε,κι εσυ φωτοτυπια θα εχεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Καλα μολις εμαθα για αυτο το 10% και μου γυρισαν τα μυαλα

Καλα ρε τι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αδικια ειναι αυτη?Κοβουν μεταγγραφες και εισακτεους και αυτο το τραγικο πραγμα ακομα το αφηνουν?

Κατσε ρε φιλε.Να τρωμε εμεις φετος τα παλουκια στα θεματα,να πεφτουν οι βασεις,και να ερχεσε εσυ με το 17αρι σου στα μαθηματικα κατευθυνσης και φυσικης (που το εγραφες ΑΝΕΤΑ,τοσο γελοια που ηταν τα θεματα) και να μπαινεις σαν κυριος στην σχολη?Τι κουλο ειναι αυτο παλι?Κατσε δωσε εξετασεις μαζι μας.Στα ιδια θεματα.Γιατι και εγω αμα ισχυει του χρονου παλι ο μ...κας της υποθεσης θα ειμαι αφου πιο δυσκολα απο τα φετινα δεν παιζει να βαλουν οποτε αυτο το τεραστιο πλεονεκτημα που εχουν οι περσυνοι (καμια σχεση η δυσκολια των θεματων περυσι και φετος) δεν θα ισχυει για μενα.

Δεν την λεω σε οσους ειναι ετοιμη να το εφαρμοσουν κτλ.Καλα κανετε εσεις.Και εγω αυτο θα εκανα και σας ζηλευω κατα μια εννοια.Και αμα ειχα και εγω πλεονεκτημα θα το βουλωνα αλλα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση του χρονου αν ειναι κατι αναλογο με το φετινο με εκνευριζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

catspid

Νεοφερμένος

Η catspid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Λοιπον παιδια μην ανησυχειτε το 10% ισχυει κανονικα και δεν χρειαζονται τιποτα χαρτια γιατι πηρα κ γω στο σχολειο μου,απλα κανεις το μηχανογραφικο σου που μου ειπανε οτι φετος θα ειναι απο μεσα μεχρι τελη Ιουνιου δεν ξερω αμα ειναι το ιδιο ωστοσο για το καθε σχολειο,ρωτηστε το,οποτε καμια ανησυχια γι'αυτο!!Τωρα φιλε μου "Giannouta" μπορει να ειναι μεν αδικια απο την μια πλευρα αλλα εμεις δεν φταιμε σε κατι που ετυχε ετσι φετος μπορει στη θεση σου να ηταν ο καθενας ακομα κ εμεις.Απο την στιγμη που εχουμε την δυνατοτητα να δωσουμε με το 10% δεν υπαρχει λογος να δωσουμε κανονικα πανελληνιες για οσους δεν θελουν εφοσον υπαρχει κι αυτη η επιλογη!Σαφως κ εσυ στην θεση μας αυτο θα εκανες και επειδη βρεθηκες σε τετοια θεση φετος δεν σου φταιει τιποτα ουτε το 10% ουτε τα παιδια που θα δωσουν με αυτο!Ουτε εγω εννοειται θελω να στην πω γιατι δεν υπαρχει λογος καταλαβαινω πως νιωθεις αλλα δυστυχως ετσι ηρθαν τα πραγματα φετος!Καλη σου επιτυχια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Καλα μολις εμαθα για αυτο το 10% και μου γυρισαν τα μυαλα

Καλα ρε τι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αδικια ειναι αυτη?Κοβουν μεταγγραφες και εισακτεους και αυτο το τραγικο πραγμα ακομα το αφηνουν?

Κατσε ρε φιλε.Να τρωμε εμεις φετος τα παλουκια στα θεματα,να πεφτουν οι βασεις,και να ερχεσε εσυ με το 17αρι σου στα μαθηματικα κατευθυνσης και φυσικης (που το εγραφες ΑΝΕΤΑ,τοσο γελοια που ηταν τα θεματα) και να μπαινεις σαν κυριος στην σχολη?Τι κουλο ειναι αυτο παλι?Κατσε δωσε εξετασεις μαζι μας.Στα ιδια θεματα.Γιατι και εγω αμα ισχυει του χρονου παλι ο μ...κας της υποθεσης θα ειμαι αφου πιο δυσκολα απο τα φετινα δεν παιζει να βαλουν οποτε αυτο το τεραστιο πλεονεκτημα που εχουν οι περσυνοι (καμια σχεση η δυσκολια των θεματων περυσι και φετος) δεν θα ισχυει για μενα.

Δεν την λεω σε οσους ειναι ετοιμη να το εφαρμοσουν κτλ.Καλα κανετε εσεις.Και εγω αυτο θα εκανα και σας ζηλευω κατα μια εννοια.Και αμα ειχα και εγω πλεονεκτημα θα το βουλωνα αλλα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση του χρονου αν ειναι κατι αναλογο με το φετινο με εκνευριζει
Θα σου πάρει τη θέση το παιδί με το 10% δηλαδή? :)

Άραξε λίγο με την "τεράστια αδικία".
Το ξέρεις ότι όποιος δίνει με 10% δεν ανταγωνίζεται με εσάς,αλλά με παιδιά από την χρονιά του.
Και παιδιά της προηγούμενης χρονιάς.

Δεν ανταγωνίζονται τους δικούς σας τους βαθμούς που μπορεί να γράψατε 14 ή 15,
αλλά 18αρια και 20αρια που μπορεί να έγραψαν πολλά άτομα πέρυσι.
Οι πιθανότητες δεν είναι άπειρες για να μπείς. Και δεν είναι τίποτα σίγουρο.
Το να έχεις να ανταγωνιστείς για να μπείς στη σχολή με τις 10 ή 15 θέσεις που δίνει ένα ΤΕΙ ή ένα ΑΕΙ,
δεν είναι και το πιο εύκολο πράγμα στον κόσμο.

Και μην μιλάς λες και τα παιδιά πέρυσι δεν διάβασαν ή δεν πέρασαν το λούκι το δικό σου που έδινες φέτος.
Άντε λίγο να καταλαβαίνουμε πια που βρίσκεται η πραγματική αδικία και μην κρίνουμε στο άσχετο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Black_Butterfly

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Καλα μολις εμαθα για αυτο το 10% και μου γυρισαν τα μυαλα

Καλα ρε τι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αδικια ειναι αυτη?Κοβουν μεταγγραφες και εισακτεους και αυτο το τραγικο πραγμα ακομα το αφηνουν?

Κατσε ρε φιλε.Να τρωμε εμεις φετος τα παλουκια στα θεματα,να πεφτουν οι βασεις,και να ερχεσε εσυ με το 17αρι σου στα μαθηματικα κατευθυνσης και φυσικης (που το εγραφες ΑΝΕΤΑ,τοσο γελοια που ηταν τα θεματα) και να μπαινεις σαν κυριος στην σχολη?Τι κουλο ειναι αυτο παλι?Κατσε δωσε εξετασεις μαζι μας.Στα ιδια θεματα.Γιατι και εγω αμα ισχυει του χρονου παλι ο μ...κας της υποθεσης θα ειμαι αφου πιο δυσκολα απο τα φετινα δεν παιζει να βαλουν οποτε αυτο το τεραστιο πλεονεκτημα που εχουν οι περσυνοι (καμια σχεση η δυσκολια των θεματων περυσι και φετος) δεν θα ισχυει για μενα.

Δεν την λεω σε οσους ειναι ετοιμη να το εφαρμοσουν κτλ.Καλα κανετε εσεις.Και εγω αυτο θα εκανα και σας ζηλευω κατα μια εννοια.Και αμα ειχα και εγω πλεονεκτημα θα το βουλωνα αλλα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση του χρονου αν ειναι κατι αναλογο με το φετινο με εκνευριζει

Έχω δώσει πανελλήνιες 3 χρονιές και δεν έχω μπει ΓΙΑ ΛΙΓΟ, μιλάμε για πολύ λίγα μόρια γιατί κάθε χρονιά οι βάσεις ανέβαιναν.
So, γιατί να μην κάνω 10%; Δεν έχω ήδη δώσει; Επειδή ήμουν άτυχη και ανέβηκε η σχολή ή επειδή τελικά δεν μου άρεσε το Χ αντικείμενο και θέλω το Υ πρέπει να ξαναδώσω;

Ενημερωτικά εμείς δε θα "φάμε" την θέση κανενος. Είμαστε άλλη κατηγορία και μπαίνουνε ελάχιστοι και ειναι και άλλες θέσεις.
Ενδεικτικά αν μια σχολή δέχεται 100 με το 90% θα δεχτεί 10 ακόμα με το 10% Οπότε καταλαβαίνεις ότι ο ανταγωνισμός είναι υψηλότερος.

Η μεγαλύτερη π@π@$%α που έκανε η Διαμαντοπούλου φέτος ήταν να το καταργήσει. Ένα λάθος στο μηχανογραφικό να κάνεις πάνε όλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
Σε ευχαριστω πολυ.Κι εγω ετσι γνωριζω.Απο το site του Υπουργειου Παιδειας το διαβασα.Οριστε και το link:https://www.minedu.gov.gr/publications/docs2011/egkyklios_aithsh_dhlwsh_gel_2011_110208.doc
Δεν ξερω,προφανως δεν εχει διατυπωθει σωστα στην ανακοινωση,οπως λες.Οποτε,τα πραγματα εχουν οπως ξερουμε μεχρι τωρα.Μηπως γνωριζετε,την ανακοινωση του Υπουργειου για την περιοδο καταθεσης των Μηχανογραφικων ποτε περιπου την αναμενουμε??Και κατι ακομα συνηθως καθε χρονο οταν βγαινει η ανακοινωση την ιδια μερα βγαινουν και τα Μηχανογραφικα δελτια?
αυτό που λέει η ανακοινωση αφορά το 10% μόνο για αστυνομικές και στρατιωτικές σχολές. Μόνο αυτοί έπρεπε να κάνουν δήλωση τον φεβρουάριο για τις συγκεκριμένες και μόνο σχολες.
Εξάλλου αν κοιτάξετε στα έντυπα που ήταν αναρτημένα για δήλωση μαθήματος επιλογής, υπήρχε ένα έντυπο που έλεγε για το 10% και περιείχε να τσεκάρεις μόνο στρατιωτικές και αστυνομικές. Αφορούσε μόνο αυτές τις σχολές.
Για τις άλλες σχολές δεν κάνεις απολύτω τίποτα και κάνεις κατευθείαν μηχανογραφικό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Καλα μολις εμαθα για αυτο το 10% και μου γυρισαν τα μυαλα

Καλα ρε τι ΤΕΡΑΣΤΙΑ αδικια ειναι αυτη?Κοβουν μεταγγραφες και εισακτεους και αυτο το τραγικο πραγμα ακομα το αφηνουν?

Κατσε ρε φιλε.Να τρωμε εμεις φετος τα παλουκια στα θεματα,να πεφτουν οι βασεις,και να ερχεσε εσυ με το 17αρι σου στα μαθηματικα κατευθυνσης και φυσικης (που το εγραφες ΑΝΕΤΑ,τοσο γελοια που ηταν τα θεματα) και να μπαινεις σαν κυριος στην σχολη?Τι κουλο ειναι αυτο παλι?Κατσε δωσε εξετασεις μαζι μας.Στα ιδια θεματα.Γιατι και εγω αμα ισχυει του χρονου παλι ο μ...κας της υποθεσης θα ειμαι αφου πιο δυσκολα απο τα φετινα δεν παιζει να βαλουν οποτε αυτο το τεραστιο πλεονεκτημα που εχουν οι περσυνοι (καμια σχεση η δυσκολια των θεματων περυσι και φετος) δεν θα ισχυει για μενα.

Δεν την λεω σε οσους ειναι ετοιμη να το εφαρμοσουν κτλ.Καλα κανετε εσεις.Και εγω αυτο θα εκανα και σας ζηλευω κατα μια εννοια.Και αμα ειχα και εγω πλεονεκτημα θα το βουλωνα αλλα επειδη δεν υπαρχει περιπτωση του χρονου αν ειναι κατι αναλογο με το φετινο με εκνευριζει

αχ τα καημενα, τι τους κανανε φετος και μας τους αχρηστους μας τους χαρισαν τους βα8μους!καλα, αυτα που λες τα πιστευεις?:whistle::wall:

φυσικα και 8α το βουλωνες...απλα οπως παντα, ο,τι δεν πιανει εμας αλλα ευνοει μονο τους αλλους ειναι <<αδικο>>...φτανει πια με τα κομπλε3 μερικων, κουραζουν...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 19,771 μηνύματα.
Ιωάννα έχει ένα μικρό δίκιο εδώ που τα λέμε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top