Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Δε βλέπω το λόγο να κάνω αποτρίχωση. (Ο θείος μου που τα μαλλιά του και τα γένεια του συνεχίζονται στην πλάτη και στην κοιλιά ίσως θάπρεπε). Πάντως σωστά γράφτηκε παραπάνω ότι είναι μόδα που πάνε να μας περάσουνε (για να πουλήσουνε αποτριχωτικά?). Πριν λίγα χρόνια μονον οι gay έκαναν αποτρίχωση. Τώρα μας το διαφημίζουν του σκοτωμού. Ακομα και στις τσόντες οι άντρες είναι εντελώς αποτριχωμένοι σαν τις γυναίκες. Μα, με τρίχες θα ασχολ-ούμαστε? Έλεος!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

παυλος1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο παυλος1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 121 μηνύματα.
Όλα ξύρισμα αλλά όλα τέλος::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Kαλα ειναι και μερικοι που εχουν πολλυ τριχοφοια.. παντου τριχες!!Σε αυτες τις περιπτωσεις πιστευω πρεπει να κανουν αποτριχωση γιατι νταξει η πολλη η τριχα κατανταει αντιαισθητικη!!! Και εμενα δεν με νοιαζει καθολου δεν κολλαω σε τετοιες κοινωνικες προκαταληψεις σιγα το θεμα αν θα ξυρισει ο αλλος το ποδι του η το σωμα του...
λιγο οφφ!: οταν βλεπω αντρικες τριχες στα χερια γυναικων ξενερωνω τελειως!:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mayros

Νεοφερμένος

Ο Mayros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
εδω και 2 χρονια ξυριζω τα ποδια μου λογο της υπερβολικης τριχωφυιας και επιδη δεν βλεπω και κανα χαιρι ετσι (βγαινουν γρηγορα) σκεφτομαι για κερι το veet for men.τι λετε θα δω διαφορα η παλι το ιδιο θα ειναι;το χει δοκιμασει κανεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Κυκλοφορω και τους βλεπω ολους με ξυρισμενο ποδι. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ δν μιλαω για την πλατη η για το στηθος που εκει οντως η πολυ τριχοφυια ειναι αντιαισθητικη αλλα οχι στα ποδια και στα χερια, ολοι εχουν.Η διαφορα σε γυναικες και αντρες ειναι οτι οι γυναικες ναι κανουν αποτριχωση και οι αντρες δν κανουν γιατι ειναι αντρες. Αφηστε εμας να ανησυχουμε για αυτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eco-warrior

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης ή Αμφιάραος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Βουλγαρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 925 μηνύματα.
Κυκλοφορω και τους βλεπω ολους με ξυρισμενο ποδι. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΟΓΟΣ δν μιλαω για την πλατη η για το στηθος που εκει οντως η πολυ τριχοφυια ειναι αντιαισθητικη αλλα οχι στα ποδια και στα χερια, ολοι εχουν.Η διαφορα σε γυναικες και αντρες ειναι οτι οι γυναικες ναι κανουν αποτριχωση και οι αντρες δν κανουν γιατι ειναι αντρες. Αφηστε εμας να ανησυχουμε για αυτα.

Eεε όχι και όλους... Είμαστε και εμείς που δεν ασχολούμαστε με την τέχνη της αποτρίχωσης.



Αν... και το τελευταίο διάστημα περνάει ΦΕΥΓΑΛΕΑ από το μυαλό μου η ιδέα της αποτρίχωσης, όχι για κανένα άλλο λόγο, αλλα επειδή έχω σκάσει. Πολλή ζέστη ρε παιδιά....
Δεν θέλω να κάνω κάτι ιδιαίτερο, λίγα σημεία του σώματος μου προκειμένου να δροσιστώ και εγώ ο δύσμοιρος.:(
Να κάπως έτσι:






Τι λέτε;;:hmm::hmm::hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Αν ξυρίσεις κάποιο μέλος, το μόνο που θα καταφέρεις είναι μια έντονη φαγούρα και δημιουργία επιφάνειας σμυριδόχαρτου (σκληρή τρίχα) όπου τρίβεις και σκληρές γωνίες τοίχου. Εναλλακτικά, πάντως η αποτρίχωση θα πρέπει να ταιριάζει με το όλο σύνολο. Δεν μπορεί να είσαι τριχωτός σαν αρκούδα και να κάνεις αποτρίχωση. Φανταστείτε την εικόνα. Θα μοιάζεις σαν θύμα από σωματική έκθεση σε ραδιενεργή ακτινοβολία ή κοινώς σαν μαδημένο κοτόπουλο. Παίδες, αφήστε τις τρίχες...και ας σας απασχολήσει η ανθρώπινη βλακεία που αυξάνεται εκθετικά. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λεωνίδας_Δ

Νεοφερμένος

Ο Λεωνίδας_Δ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Καθηγητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 73 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά ξύρισα 1 φορά τ πόδια μ όταν κολυμπούσα αγωνιστικά κ δν μάρεσε καθόλου η αίσθηση...Ηταν σν ν κολλούσε τ νερό πάνω μ.Απαίσια αίσθηση.Ασε π είμαι κ από Κοζάνη κ μ τ κρύο π έχει είχα ξεπαγιάσει...Από τότε δν επιχείρησα κάτι παρόμοιο αφού στς αγώνες κολυμπούσα μ ολόσωμο(αγωνιστικό μαγιο) κ γενικά δν έχω τριχοφυία.Δν έχω πρόβλημα μ αυτούς π ξυρίζονται επειδή έχουν γενικό πρόβληυμα τριχοφυίας μ τν σπάνε όμως τ ποζέρια π γυμνάζονται 2 μηνες τ καλοκαίρι,παίρνουν χάπια γ ν γίνουν τούμπανα γρήγορα,ξυρίζονται κ τ χειμώνα τς βλέπεις με κοιλιά μέχρι τ πόδια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gianniszante

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 83 μηνύματα.
Ναι καλα αμα το παμε στη φυση τοτε γιατι εσεις οι γυναικες παστονεσται (μακιγιαζ) για να πατε καπου?
Ωραια ποια απο εσας θα εβγενε στην παραλια με 2 ποντους τριχα στο μπικινι στα ποδια και στις μασχαλες?
Ποια απο εσας θα πηγενε ραντευου με το μοριο τις ''φυσικο''?
Η απαντηση ειναι ΚΑΜΙΑ...
Ισως να φτενε τα προτυπα της κοινωνιας που το επιβαλλουν εμμεσα ισως να ειναι και θεμα υγειηνης
Οπως και να το κανουμε ειναι κακασχημο οι γυναικες να εχουν τριχες εκει που προανεφερα.
Και ναι εγω ξυριζομαι στα γενια και καπου αλλου(οχι εντελως βεβαια , ειπαμε) περισσοτερο για λογους υγειηνης και μετα για λογους ''''''''ομορφιας'''''''''.
Μην ωτρεπεστε να το πειτε γιατι σιγουρα το κανετε.
Οποτε ναι στα ΞΥΡΑΦΑΚΙΑΑΑΑΑΑ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
ε οι γυναικες που εχετε το κομπλεξακι σας μην τυχον και σας δουμε με τιχες σαν τον κινγκ κονγ και μουσι σαν τον γκανταλφ ξυριστειτε αλλα για τους ανδρες λεω οχι...στο σωμα εννοω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ρε τι κολλημα εχετε παθει με τις τριχες?εχω δει τουλαχσιτον τρια τοπικ να ασχολουνται με το ποτε ξυριστικατε πρωτη φορα ,αποτριχωση ,κτλ.
τι εμπνευσεις εχουν μερικοι ωρες ωρες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

summer

Νεοφερμένος

Η summer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Eεε όχι και όλους... Είμαστε και εμείς που δεν ασχολούμαστε με την τέχνη της αποτριχωσης

Βρηκα λοιπον μια εξαιρεση:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mcstefan7

Νεοφερμένος

Ο Mcstefan7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 118 μηνύματα.
Το ξύρισμα στους άντρες μόνο για αγώνες(είναι απαραίτητο) ή αν είναι γυμνασμένος(γιατί να κρύβονται οι κυλιακοί κατω απο τις τρίχες??)...χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pepper ann

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Έλενα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Άγιος Νικόλαος (Λασιθίου). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Έχω πάντως ένα φίλο,που τα είχε με μια κοπέλα για κάνα χρόνο.Και την είδε το καλοκαίρι με αμάνικο,και είδε την τρίχα κάγκελο.Και της ζήτησε να χωρίσουν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Έχω πάντως ένα φίλο,που τα είχε με μια κοπέλα για κάνα χρόνο.Και την είδε το καλοκαίρι με αμάνικο,και είδε την τρίχα κάγκελο.Και της ζήτησε να χωρίσουν:P

Ουάου. Ντάξει δε λέω, τραγικό το θέαμα, αλλά θα μπορούσε να της το φέρει με τρόπο μωρέ κι αυτός. Αμέσως στο χωρισμό. Εξάλλου μπορεί να μην είχε προλάβει η κοπέλα να κάνει αποτρίχωση.:redface: :hehe:
It happens.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Έχω πάντως ένα φίλο,που τα είχε με μια κοπέλα για κάνα χρόνο.Και την είδε το καλοκαίρι με αμάνικο,και είδε την τρίχα κάγκελο.Και της ζήτησε να χωρίσουν:P
Συγνώμη. Τα είχανε 1 χρόνο και στον χρόνο αυτό δεν είχε δει ούτε το ...χέρι της? :hmm::whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Aπορίες και εσύ βρε Δία! :pfff:
Μπορεί να ήταν χειμώνας. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
ε και ?οταν ειναι χειμωνας φορας τα ρουχα σου μεχρι να ερθει...η ανοιξη??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Αυτή είχε τρίχες στα χέρια κι αυτός κάλο στον εγκέφαλο. Σούπερ! (έλεος δηλαδή.. :rolleyes: )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
ε και ?οταν ειναι χειμωνας φορας τα ρουχα σου μεχρι να ερθει...η ανοιξη??
Πλάκα έκανα καλέ. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top