Τρίχες στο σώμα: Ξύρισμα;

Άντρες με ξυρισμένα ή αξύριστα πόδια;Τι προτιμάτε; (για αγόρια και κορίτσια)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 233)
  • (άντρας): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 37 15.9%
  • (άντρας): Προτίμω τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 101 43.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα ξυρισμένα πόδια

    Ψήφοι: 24 10.3%
  • (γυναίκα): Προτιμώ τα αξύριστα πόδια

    Ψήφοι: 70 30.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 1 0.4%

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Μάγκες, έχω πρόβλημα .... Είμαι γεμάτος στην τρίχα.

Είχα βγάλει μουστάκι από Στ'Δημοτικού, δηλαδή από τότε μπορούσα να ξυριστώ. Δεν θέλω να αναφέρω αυτήν την στιγμή την ποσότητα της τρίχας μου, πάντως να δώσω ένα παράδειγμα για να καταλάβετε σε τι κατάσταση βρίσκομαι , όταν βγαίνω από το ντουζ-μπάνιο, δεν θα μπορεσετε να βρείτε δέρμα....

Ευτυχώς που δεν έχω στην πλάτη, και στην κοιλιά(τουλάχιστον όχι πολλές εκεί) αλλιώς θα είχα βάσιμες υποψίες ότι είμαι πίθηκος !

Ελιωσα οταν το διαβασα χαχαχ σορρυ κιολας :P

Εγω ειμαι καστανοξανθος και ετσι δν εχω πολλες τριχες,στα ποδια ειναι μονο οπως σε ολους, στο σωμα λιγα πραματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Στο μόνο μέρος που θεωρώ φυσιολογικό και καθώς πρέπει να ξυρίζετε κάποιος είναι στο σημείο ;)

Συμφωνώ, αλλά αν έχεις τριχωτά πόδια και ξυριστείς στο σημείο ;) εκεί θα είναι σαν να έχει πέσει βόμβα νετρονίου...:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Συμφωνώ, αλλά αν έχεις τριχωτά πόδια και ξυριστείς στο σημείο ;) εκεί θα είναι σαν να έχει πέσει βόμβα νετρονίου...:D :D

χαχαχαχαχαχαχ αλλά τι να κάνεις...:P έχω και πολλές στα πόδια :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
χαχαχαχαχαχαχ αλλά τι να κάνεις...:P έχω και πολλές στα πόδια :P

σε πονάει το απλό κούρεμα; :D :D (άσε που μπορείς να κάνεις και σχέδια...π.χ. καρφάκια,...κτλ) :D :lol: :lol:
ας μην κάνεις τελείως αποτρίχωση...;) :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
σε πονάει το απλό κούρεμα; :D :D (άσε που μπορείς να κάνεις και σχέδια...π.χ. καρφάκια,...κτλ) :D :lol: :lol:
ας μην κάνεις τελείως αποτρίχωση...;) :D :D

οχι,μπορει επισης να ριξει ενα κουρεμα και στο τελος να κανει με ενα ξυραφακι καποιο σχεδιο,πχ καποιο μονογραμα (της κοπελας του,το δικο του,του σκυλου του,την ομαδα του κλπ....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

::Forg0tt3n::

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ::Forg0tt3n:: αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 241 μηνύματα.
Έχω γνωστό ο οποίος ξυρίζετε απο πάνω έως κάτω. Το θεωρώ μεγάλη βλακεία.Δεν έχει νόημα να το κάνει αυτό.

Στο μόνο μέρος που θεωρώ φυσιολογικό και καθώς πρέπει να ξυρίζετε κάποιος είναι στο σημείο ;)

Kαι στα χέρια; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
στις αμασχαλες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pemptousia

Διάσημο μέλος

Η Pemptousia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,420 μηνύματα.
οχι,μπορει επισης να ριξει ενα κουρεμα και στο τελος να κανει με ενα ξυραφακι καποιο σχεδιο,πχ καποιο μονογραμα (της κοπελας του,το δικο του,του σκυλου του,την ομαδα του κλπ....)

:lol::lol::lol:

τι του λέτε ρε του παιδιού? :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tasorf

Νεοφερμένος

Ο Τάσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Βασικά όσο πιο αργά ξυριστείς τόσο το καλύτερο... Εγώ όπως προανέφερα μπορούσα να ξυριστώ από Στ'Δημοτικού, όμως ξυρίστηκα πρώτη φορά στην Γ'Γυμνασίου, μετά από συμβούλιο της Διευθύντριας με τον πατέρα μου.

Τώρα το έχω μετανιώσει, γιατί κάθε 3 μέρες βγαίνουν και πάλι θέλω ξύρισμα.

Μην κάνετε την μ****κια να ξυριστείτε (εκτός τις κοπέλες βέβαια :D) , θα το μετανιώσετε .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
Βασικά όσο πιο αργά ξυριστείς τόσο το καλύτερο... Εγώ όπως προανέφερα μπορούσα να ξυριστώ από Στ'Δημοτικού, όμως ξυρίστηκα πρώτη φορά στην Γ'Γυμνασίου, μετά από συμβούλιο της Διευθύντριας με τον πατέρα μου.

Τώρα το έχω μετανιώσει, γιατί κάθε 3 μέρες βγαίνουν και πάλι θέλω ξύρισμα.

Μην κάνετε την μ****κια να ξυριστείτε (εκτός τις κοπέλες βέβαια :D) , θα το μετανιώσετε .


ρε φιλε ενταξει,χαλαρωσε....το να ξυριζεσαι δεν ειναι κατι κακο ή ασχημο οπως το παρουσιαζεις...απλα εσυ εχεις καααπως παραπανω ορμονες....σε καποια χρονια σε πληροφορω καθε 2 μερες θα ξυριζεσαι(ξερω υπερβαλλω...)....τωρα εξαρταται πως εννοεις το ξυρισμα....να υποθεσω οταν ξυριζεσαι το μαγουλακι γινεται σαν...κωλαρακι?απαλο και τρυφερο??? :P

PS:To συμβουλιο διευθυντριας-πατερα εγινε με θεμα....τις τριχες σου??? :S :S :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τρίχες? μακριά από μένα. Νιώθω για κάποιον λόγο τραγικά βρώμικη αν έχω οπουδήποτε τρίχες πέρα απ τα φρύδια και τα μαλλιά μου (που θα πέσουν όπως το πάω με τις βαφές :P )
δεν ξέρω τον λόγο, απλά είναι κάτι που έχω συνηθίσει από τα 13 μου. Δεν αφήνω τρίχα να μεγαλώσει πάνω μου..Τώρα που θα κλείσω τα 18 θα πάω για ριζική να τελειώνω μια κι έξω. Έχω κάνει την gillette πλούσια τα τελευταία 5 χρόνια :P

όσο γι αυτό που λετε για το πόσο μετράει η εμφάνιση..για μένα δεν μετράει σχεδόν καθόλου. Οι περισσότερες σχέσεις μου ήταν με αγόρια που θα θεωρούνταν από τις περισσότερες κοπέλες "μη εμφανίσιμα" ή ακόμη και άσχημα. Εφόσον όμως εμένα μου βγάζαν εκείνο το κάτι, εκείνο το μικρό στοιχείο που τους έκανε τόσο ελκυστικούς στα δικά μου μάτια, δεν μ ενδιέφερε ποτέ η άποψη των άλλων. Με εκνευρίζει μάλιστα η λογική που βλέπω τελευταία από φίλες μου..σε φάση "Ρε μαρίνα, ο τάδε ψήνεται απίστευτα να γίνει κάτι..θα τον απορρίψεις? Είναι κούκλος ρεεεε...μην είσαι χαζή"
Δεν θέλω ωραίο γκόμενο για να δείξω ότι και καλά μπορώ. Μου αρκεί να πέρνω αυτοπεποίθηση από τον εαυτό μου και από ένα καλό αγόρι που όντως μ αγαπάει :)

Υπαρχει Θεος? Για να ακουω αυτα μαλλον ναι!!!
Μπραβο σου! Εγω θελω μια Α' εμφανηση αλλα θελω και καποια να μπορω συζηταω σαν ανθρωπος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anthony

Δραστήριο μέλος

Ο Anthony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 691 μηνύματα.
τρίχες? μακριά από μένα. Νιώθω για κάποιον λόγο τραγικά βρώμικη αν έχω οπουδήποτε τρίχες πέρα απ τα φρύδια και τα μαλλιά μου (που θα πέσουν όπως το πάω με τις βαφές :P )
δεν ξέρω τον λόγο, απλά είναι κάτι που έχω συνηθίσει από τα 13 μου. Δεν αφήνω τρίχα να μεγαλώσει πάνω μου..Τώρα που θα κλείσω τα 18 θα πάω για ριζική να τελειώνω μια κι έξω. Έχω κάνει την gillette πλούσια τα τελευταία 5 χρόνια :P

όσο γι αυτό που λετε για το πόσο μετράει η εμφάνιση..για μένα δεν μετράει σχεδόν καθόλου. Οι περισσότερες σχέσεις μου ήταν με αγόρια που θα θεωρούνταν από τις περισσότερες κοπέλες "μη εμφανίσιμα" ή ακόμη και άσχημα. Εφόσον όμως εμένα μου βγάζαν εκείνο το κάτι, εκείνο το μικρό στοιχείο που τους έκανε τόσο ελκυστικούς στα δικά μου μάτια, δεν μ ενδιέφερε ποτέ η άποψη των άλλων. Με εκνευρίζει μάλιστα η λογική που βλέπω τελευταία από φίλες μου..σε φάση "Ρε μαρίνα, ο τάδε ψήνεται απίστευτα να γίνει κάτι..θα τον απορρίψεις? Είναι κούκλος ρεεεε...μην είσαι χαζή"
Δεν θέλω ωραίο γκόμενο για να δείξω ότι και καλά μπορώ. Μου αρκεί να πέρνω αυτοπεποίθηση από τον εαυτό μου και από ένα καλό αγόρι που όντως μ αγαπάει :)

αυτοματως εχεις ανεβασει τις μετοχες σου στα ματια μου κοπελα μου...ΕΥΓΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SICX

Διάσημο μέλος

Ο GEORGE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
τι είναι ο άντρας?! :!:

Α, εξαιρετικη ερωτηση! Ρε σεις με τις μλκ που λετε (ισχυρο φυλο κτλ) θα παω με το μερος των θηλεων! Και ελεος, ο αντρας δεν καθοριζεται απο το αν εχει king kοng τριχοφυια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

m3ik0

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο m3ik0 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 350 μηνύματα.
σε πονάει το απλό κούρεμα; :D :D (άσε που μπορείς να κάνεις και σχέδια...π.χ. καρφάκια,...κτλ) :D :lol: :lol:
ας μην κάνεις τελείως αποτρίχωση...;) :D :D

οχι,μπορει επισης να ριξει ενα κουρεμα και στο τελος να κανει με ενα ξυραφακι καποιο σχεδιο,πχ καποιο μονογραμα (της κοπελας του,το δικο του,του σκυλου του,την ομαδα του κλπ....)

πιστεύω μοϊκάνα θα ήταν πολύ καλύτερο και στυλάτο :p και ένα γυαλί ray Ban στα @@ και είσαι μούρη :P

Πέρα από τον χαβαλέ....:lol: :P

Δεν έχω δοκιμάσει κουρεματάκι αλλά ούτε θέλω. Συχαίνομαι τις τρίχες εκεί κάτω οπότε δώρον άδωρον απλά να τις κουρέψω !!!

Τι αποτρίχωση ρε σι :P πας καλά :P μόνο και μόνο που το σκέφτομαι πονάω !!! Πάντα ξυράφι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kate! =]

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η kate! =] αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 367 μηνύματα.
Βασικά όσο πιο αργά ξυριστείς τόσο το καλύτερο... Εγώ όπως προανέφερα μπορούσα να ξυριστώ από Στ'Δημοτικού, όμως ξυρίστηκα πρώτη φορά στην Γ'Γυμνασίου, μετά από συμβούλιο της Διευθύντριας με τον πατέρα μου.

Τώρα το έχω μετανιώσει, γιατί κάθε 3 μέρες βγαίνουν και πάλι θέλω ξύρισμα.

Μην κάνετε την μ****κια να ξυριστείτε (εκτός τις κοπέλες βέβαια :D) , θα το μετανιώσετε .


οταν λες συμβουλιο του πατερα σιυ και υης διευθυντριας...?:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nicoleta1994

Νεοφερμένος

Η Νικολετα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Σταυρούπολη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 79 μηνύματα.
δν ποναει παντα η αποτριχωση....αναλογα με το ατομο.....εγω πχ ποναω ελαχιστα....η κολλητη μου παλι κλαιει απο τον πονο ακομα κ οταν κανει τα φρυδια της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mayros

Νεοφερμένος

Ο Mayros αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Για πειτε εδω τι γνωμη σας για την νεα μοδα αποτριχωσης στα αγορια.Αν κανετε πειτε και τιποτα πως κανετε με τι και ποτε ξεκινισατε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Δεν υπάρχει λόγος να κανεις...
Εκτός αν εισαι αθλητής ή απίστευτα δασύτριχος ;)

υ.γ. Ακου εκει,τάση μόδας !??!?! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Έχουν ισοπεδωθεί όλα.

Δεν θέλω τον άντρα να κάνει αποτρίχωση.Τέλος. :P

Εντάξει εκτός από πολύ εξαιρετικές περιπτώσεις που μπορεί να του προξενεί πρόβλημα αν έχει αρκετή τριχοφυία και δεν νιώθει άνετα ο ίδιος. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cherie

Δραστήριο μέλος

Η Cherie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Γύρευε τη δουλειά σου καλέ:P Αν οι λόγοι που θες να κάνεις αποτρίχωση είναι αισθητικοί δεν νομίζω ότι σου χρειάζεται:P Έχουμε συνηθίσει τη φύση σας και μας ξενίζει το διαφορετικό. Και μην επηρεάζεσαι απ' αυτά που προβάλλει η τιβι:D (βλ. ηλιοκαμμένο, τουμπανιασμένο αντρικό σώμα χωρίς ίχνος τριχοφυίας! :whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top