Το πόρισμα για τα πανεπιστήμια

Corpse Bride

Διακεκριμένο μέλος

Η Corpse Bride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,595 μηνύματα.
Καταλαβα τι λες Σταλι, και συμφωνω κιολας, ομως εφοσον ειναι δεδομενη αυτη η κατασταση με τις σπουδες στο εξωτερικο, το ιδιο ακριβως δεν ειναι με το να σπουδαζουν αυτα τα παιδια σε ιδιωτικα πανεπιστημια στην Ελλαδα? Ας ελπισουμε μονο το πτυχια να μην εξισωθουν με τα δημοσια πανεπιστημια, γιατι δε νομιζω κανεις που να μπορει να διαθεσει το παραδακι να εχει ορεξη να περασει τον ψυχοβγαλτη των πανελληνιων..

Τι εγινε παλι σημερα στην πορεια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theio_vrefos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο theio_vrefos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 823 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από katerina:
Τι εγινε παλι σημερα στην πορεια?

αν και δε πήγα δεν έγιναν αυτά που είδα στις ειδήσεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
[FONT=verdana, arial, helvetica] ΕΜΠ Πολυτεχνείο
8/6/2006 ώρα 18.00

βρισκόμαστε μαζί με 3.000 φοιτητές, στο Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο, πολιορκούμενοι από MAT της κυβέρνησης και της κυριας Γιαννάκου.
η κυρια Γιαννάκου ολοκλήρωσε τον κύκλο της. Τόλμησε σήμερα αντί για διάλογο να χτυπήσει με απίστευτη βαρβαρότητα την τεραστια φοιτητική πορεία. Δεν μπορεί πλέον να αντιληφθεί το υπουργειο παιδείας.
* ζητούμε την άμεση αποπομπή της
* ζητούμε τη λύση της πολιορκίας του πολυτεχνείου από τα MAT
* ζητούμε την απελευθέρωση όλων των συλληφθέντων
* ζητούμε την απόσυρση του συνόλου των νομοσχεδίων για την παιδεία

Το Πανελλαδικό Συντονιστικό Γ.Σ. και συλλόγων ΑΕΙ και ΤΕΙ
ο πρύτανης και τα παρόντα μέλη της συγκλήτου ΕΜΠ
το προεδρείο της ΠΟΣΔΕΠ
οι πρόεδροι συλλόγων ΔΕΠ και οι παρόντες καθηγητές του ΕΜΠ,
οι καθηγητές των πανεπιστημίων Πάτρας και Θεσσαλίας
η διοίκηση της ΑΔΕΔΥ
η διοίκηση της ΔOE
ο σύλλογος μεταπτυχιακών φοιτητών ΕΜΠ
[/FONT]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
πολύς λαός σήμερα, ο περισσότερος που έχω δει σε πορεία για την εκπαίδευση. well done και εις ανώτερα next week (με κάπως δυνατότερο παλμό). α, η ΠΚΣ πάλι στην κοσμάρα της. κρίμα.

δυστυχώς πολλοί αναρχικοί (δήθεν), οι μισοί γιαλαντζί, οι άλλοι μισοί από τους γνωστούς επαγγελματίες. νταξ, οι επαγγελματίες την δουλειά τους κάνουνε, κάπως πρέπει να ζήσουν κι αυτοί (ως παράσιτα έστω). οι "αναρχικοί" όμως; αυτοί που χώνονται σε πορείες άλλων μιας και δεν έχουν και τόσο μεγάλα @@ δα για να πορευτούν μόνοι τους. αυτοί που σπάνε την περιουσία του κοσμάκη γιατί... ε δε θυμάμαι γιατί, κάπου θα διάβασαν ότι έτσι πρέπει ρε παιδί μου, εκεί κολλάς κι εσύ; δεν πειράζει. να ναι καλά τα παιδιά να χει να δείχνει και τπτ η τιβί το βράδυ όταν θα τους τελειώσει ο αλεξάκης...

πολλά όργανα της "τάξης", με σαφέστατες εντολές (όπως φάνηκε άλλωστε).

πολλά δακρυγόνα, δυστυχώς πάρα πολλά χωρίς λόγο ύπαρξης...

πολλές συλλήψεις, από τις γνωστές μωρέ (συλλάβανε φοιτήτριες της νομικής. ε, τι άλλο να σας πούμε δλδ...).

πολύ μ@λακία δέρνει τον κόσμο γενικά. κρίμα και πάλι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

evouli

Διάσημο μέλος

Η evouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 42 ετών. Έχει γράψει 3,396 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Stalitsa:
Απλά το θεωρώ αδικία για κάποια παιδιά να τους έχει βγεί η ψυχή για να περάσουν στην σχολή που θέλουν, να σπουδάσουν και να πάρουν ένα αξιοπρεπές πτυχίο και ο άλλος να το παίρνει άκοπα με τα λεφτά του μπαμπά. Να είναι όμοια με έναν που δεν είναι καταρτισμένος και πολλές φορές αυτός λόγω χρημάτων να έχει καλύτερη θέση...

stalitsa τα πραγματα δεν ειναι ακριβως ετσι..
στα ιδιωτικα πανεπιστημια (και μιλαω για παραρτηματα ξενων πανεπιστημιων στην ελλαδα, ΟΧΙ για ιδιωτικα ιεκ) αυτο που λες δεν ισχυει..
εχω τελειωσει αγγλικο πανεπιστημιο στην Ελλάδα και το ξέρω απο μεσα γι'αυτο στο λεω.. δεν σου μιλαω για εξαιρεσεις 2-3% (οι οποιες υπαρχουν ΠΑΝΤΟΥ) αλλα για το συνολο.. και στο συνολο τα πραγματα ειναι λιγο πιο συνθετα απ'το "πληρωνω πτυχιο, παιρνω πτυχιο"..
οι απουσιες ειναι συγκεκριμενες (5 ανα μαθημα για το εξαμηνο), οι εξετασεις, τα midterm και οι εργασίες δινουν και παιρνουν, το επιπεδο πολύ ανεβασμενο... αν κοπεις σε μαθημα το ξαναπληρωνεις και το ξαναδινεις μεχρι τρεις φορες (τουλαχιστον ετσι ηταν μεχρι πριν δυο χρονια που ημουν εγω). αν κοπεις και τεταρτη φορα επαναλαμβανεις την ταξη. αυτο ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ δεν ειναι μονο στα λογια..
να σου πω και κατι αλλο? στο πανεπιστημιο που ημουν εγω φοιτουσε μια γνωστη πολιτικος (εκλεγμενη).. η οποια αποκλειστηκε απο το πανεπιστημιο λογω απουσιων!!! αυτη δεν θα μπορουσε μηπως να παρει το πτυχιο της χωρις κοπο? ε, να λοιπον που δεν το μπορεσε..
ολα αυτα τα λεω ΦΙΛΙΚΑ, και με ΚΑΛΗ ΔΙΑΘΕΣΗ, δεν εχω σκοπο να ερθω σε αντιπαραθεση ουτε μαζι σου ουτε με κανεναν απλα λιγο με στεναχωρει οταν βλεπω να τσουβαλιαζονται ολα μαζι.. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rightman

Νεοφερμένος

Ο Rightman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 2 μηνύματα.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Παιδειάδα
Ένα ποιήμα για την Παιδεία από τον Γιάννη Παπαδημητρίου

Παπανδρέου, Αρσένης, Ευθυμίου, Μαριέττα,

Συγχώρεσέ με, δε θυμάμαι πιο πίσω,

Από το ʼ94 μέχρι σήμερα,

Αυτούς τους ευεργέτες μπόρεσα να μετρήσω.

Όλοι είχαν σχέδιο για καλύτερη Παιδεία,

Το ένα μοντέλο διαδεχόταν το άλλο,

Τα όνειρά σου οδήγησαν στην παρανομία,

Χωρίς να έχουν πρόβλημα μεγάλο.

Ο Ανδρέας έδωσε στο γιο του ακόμη ένα υπουργείο,

Της πρωθυπουργίας ήταν το καλύτερο σχολείο.

Δύο χρόνια κάθισε, μετά υφυπουργός στο εξωτερικών,

Είχε ήδη ετοιμάσει το έδαφος των μεγάλων αλλαγών.

Εκσυγχρονισμός ήταν το ʽ96 η απαίτηση του Σημίτη,

Χιλιάδες ιδιαίτερα άρχισαν στο σπίτι.

Κάτσε καλά Γεράσιμε, φώναζαν 14.000 παιδιά στους δρόμους,

Εκείνος αδιάλλακτος, κάλεσε τα Μ.Α.Τ να επιβάλλουν τους “νόμους”.

Οι Πανελλήνιες αντί για δέσμες ήταν για τους μαθητές βοήθεια,

Δεν ήξερε όμως ότι το Παιδείας δεν έχει όπλων προμήθεια.

Με καράτε και πιρουέτες δεν λύνονταν τα προβλήματα,

Ο Πέτρος πρώτος δίδαξε του ιδιωτικού χορού τα βήματα.

Τα απογευματινά σχολεία έκανε πρωινά,

Κάπου στο χάρτη ξέχασε τα νυχτερινά.

Κι αφού δούλεψε καλά ο εκπαιδευτικός σοσιαλισμός,

Η Μαριέττα έγινε της ευρωπαϊκής παιδείας αρωγός.

Σε δύο χρόνια θα έρθει ο επόμενος υπουργός,

Και να ποιος είναι ο μέχρι τώρα απολογισμός,

Τον έγραψαν οι 4 προηγούμενοι με τα μεγαλόπνοα σχέδιά τους,

Ήθελα να ξέρα σε ποιο σχολείο θα στείλουν τα παιδιά τους :

Τρέχα, σε φροντιστήρια και ιδιαίτερα μαθήματα,

Χάσε της εφηβείας τα καλύτερα παθήματα,

Ξέχνα κοπάνες, έρωτες και μπάλα στις αλάνες,

Μονάχα σκυμμένο κεφάλι κάτω από τις λάμπες.

Αγάπησε, αυτά που διδάχτηκες στις σχολικές σου ώρες,

Πως πρέπει να θυμάσαι το ʼ21, στης ζωής τις ανηφόρες.

Άσε τις καταλήψεις και κάθε τι αγωνιστικό,

Μάζεψε όσα περισσότερα μπορείς για το βιογραφικό.

Όσες σχολικές αιτήσεις κι αν κάνεις για καλύτερη ζωή,

Δεν θα πάψεις να κοιτάζεις

την ελπίδα σου να βγάζουν στο σφυρί.

Κι όταν διαπιστώσεις, πως η ζωή δεν κερδίζεται

Με έκθεση και σκέφτομαι και γράφω,

Τα μαθητικά σου χρόνια, θα πεις, με ένα μαύρο χρώμα βάφω.

https://centro-mag.gr/index.php?opti...d=157&Itemid=67
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Πολύ συγκινητικό! :'(
Ανατρίχιασα... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.


https://www.xkatsikas.gr/typos/typos1488.htm <-------- Κορυφαίο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
παιδια κρατατε γερα με τσμπουκα μην σας παρουν τον αερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μπα. μόνο να μας τον δηλητηριάσουν μπορούν :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ladycat

Δραστήριο μέλος

Η frosso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Χίος (Χίος ). Έχει γράψει 437 μηνύματα.
α ναι το ξεχασα αυτο εχουν κ δακρυγονα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
2η η κατσίκα.. λίγο ακόμα θέλει!!! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Εμένα 3η μου τη βγάζει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Περίεργο..:confused: Πάτα κάνα hard refresh ξέρω γω.. πάντως αν ψάξεις για "κατσίκα" (μαζί με τα quotes) βγαίνει πρώτη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • katsika_giannakou_tis_katalipseis_akou.JPG
    katsika_giannakou_tis_katalipseis_akou.JPG
    38.2 KB · Εμφανίσεις: 164

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Μυστήρια πράματα...
Εμένα μου βγαίνει 3η που να χτυπάω τον ποπό μου κάτω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boxy

Νεοφερμένος

Ο Boxy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Κι εμένα 3η μου τη βγάζει! χαχαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 17 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 3 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top