Το πιο μισητό για εσάς πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα

Ποιο είναι το πιο μισητό για εσας πανελλαδικώς εξεταζόμενο μάθημα;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 184)

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
απο αγαπμενο στο χειροτερο 1)Χημεια 2)Βιολογια 3)Μαθηματικα Γενικης 4)Εκθεση 5)Μαθηματικα 6)Φυσικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

joann

Νεοφερμένος

Η joann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ιστοριαααααααα.....:devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Leo 93

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Leo 93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 209 μηνύματα.
Τι έχετε πάθει όλοι με τη Φυσική κατεύθυνσης; :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Τι έχετε πάθει όλοι με τη Φυσική κατεύθυνσης; :/
για εμενα ηταν με διαφορα το πιο μισητο μαθημα:hmm: ισως να εφταιγε οτι ειχα κανει και λαθος επιλογη καθηγητη για τα ιδιαιτερα και δεν την διαβασα ποτε οσο τα αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Αν και συμφωνω απολυτα ως προς το καλυτερο και χειροτερο μαθημα,δεν περιμενεις να τελειωσει η χρονια,για να χεις πιο σφαιρικη αποψη?:)Φαντασου,εγω οταν καναμε τον ''Κρητικο'' στη Λογοτεχνια,μου αρεσε πολυ σαν μαθημα.Οταν ομως αρχισαμε το 2ο κειμενο(Το αμαρτημα) και μετα,το σιχαθηκα ειλικρινα.:):P

Εμείς αρχίσαμε με το αμάρτημα στο φροντιστήριο και δε μου άρεσε τόσο πολύ σαν κείμενο, ώστε κατάφερα να τη σιχαθώ από την αρχή τη Λογοτεχνία ! Τώρα είμαστε στον Κρητικό και μ' αρέσει αρκετά. Ελπίζω να μην αλλάξω γνώμη στην πορεία :P Καλά εννοείται πως όταν τελειώσω θα έχω καλύτερη άποψη πάνω στο θέμα αλλά πιστεύω πως η γνώμη μου για τη Λογοτεχνία δε θα έχει αλλάξει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Εμείς αρχίσαμε με το αμάρτημα στο φροντιστήριο και δε μου άρεσε τόσο πολύ σαν κείμενο, ώστε κατάφερα να τη σιχαθώ από την αρχή τη Λογοτεχνία ! Τώρα είμαστε στον Κρητικό και μ' αρέσει αρκετά. Ελπίζω να μην αλλάξω γνώμη στην πορεία :P Καλά εννοείται πως όταν τελειώσω θα έχω καλύτερη άποψη πάνω στο θέμα αλλά πιστεύω πως η γνώμη μου για τη Λογοτεχνία δε θα έχει αλλάξει :P
Η λογοτεχνία ως μάθημα θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα που προσφέρει η θεωρητική κατεύθυνση. Αυτό που ίσως σου προκαλέσει στην πορεία απέχθεια είναι ο τρόπος που διδάσκεται με τις άπειρες σημειώσεις και αναλύσεις για κάθε σημείο των μαθημάτων, τις οποίες και πρέπει να έχεις ως γνώμονα στις απαντήσεις σου, ενώ ουσιαστικά θα έπρεπε να ήταν το μάθημα που άρει τη φαντασία.

Από 'κει και πέρα, από την εμπειρία μου ο "Κρητικός" είναι από τα μαθήματα εκείνα που ή θα λατρέψεις και θα εύχεσαι να εξεταστείς σ' αυτό (όπως συνέβη και σε 'μένα) ή θα μισήσεις και θα εύχεσαι να μη σου πέσει, ενδιάμεση οδός δεν υπάρχει συνήθως.

Το "Αμάρτημα" κι εμένα στην αρχή δε με είχε εντυπωσιάσει λόγω του μεγέθους του μαθήματος, όμως η καθηγήτρια του φροντιστηρίου μου, όταν τελειώσαμε το κείμενο, οργάνωσε για όσους ήθελαν κάτι σαν εκπαιδευτική εκδρομή και πήγαμε να δούμε το εν λόγω μάθημα στο θέατρο όπου παιζόταν. Από εκείνη τη στιγμή όχι μόνο άλλαξα γνώμη, αλλά είχα και πληρέστερη-σαφέστερη εικόνα του μαθήματος και της ανάλυσης που είχε προηγηθεί.

Το μάθημα πάντως που κι εγώ και η πλειοψηφία των συμμαθητών μου τόσο στο φροντιστήριο όσο και στο σχολείο αντιπαθούσαμε ήταν το "Όνειρο στο κύμα", το οποίο είναι στην ουσία ένα άκρως περιγραφικό κείμενο χωρίς πλοκή και στο οποίο είχες να μάθεις πάμπολλες σημειώσεις σχετικά με την ηθογραφία, το βουκολικό είδος και άλλα πολλάάά. Ήταν το μοναδικό μάθημα που και γράψαμε διαγώνισμα με ανοιχτές σημειώσεις και ανάμεσα σε 2 τμήματα ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν το 15 και κάτι που πήρα εγώ κι άλλο ένα παιδί. Βέβαια και το διαγώνισμα ήταν ασυγκρίτως πιο δύσκολο σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα, αλλά είχαμε φτάσει σε σημείο να λέμε σχεδόν όλοι ότι αν έπεφτε ο Παπαδιαμάντης θα κάναμε χαρακίρι! :P

Υ.Γ. Όσα σου είπα είναι απλά η προσωπική μου εμπειρία, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κανόνας κι ότι θα ισχύσουν και στην περίπτωσή σου κι ούτε πρέπει να πας προκατειλημμένη στα συγκεκριμένα μαθήματα διαβάζοντας τα παραπάνω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
ΦΥΣΙΚΗ. Ο.τι χειροτερο.
I hate it!! :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
τεχνολογικη κατ απτο καλυτερο στο χειροτερο. ΦΥΣΙΚΗ/ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΚΗ /ΜΑΘ. ΓΕΝ/ ΟΙΚΟΝΟΜΙΑ/ ΜΑΘ. ΚΑΤ/ ΕΚΘΕΣΗ/ ΑΟΔΕ(δωξα το θεο που ειναι πια μονο επιλογης)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
από αυτά που έδωσα, σίγουρα έκθεση... υποκειμενική βαθμολόγηση και άσχετο με το πεδίο μου... από όλα πιστεύω ότι είναι η ιστορία επιλογής, κανείς δεν την προτιμάει :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
λογοτεχνια παιδια.....το χειροτερο μου EVEEEEERRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θυμαμαι οτι στις πανελληνιες ελεγα....οταν δωσω και λογοτεχνια για μενα θα ειναι σαν εχω τελειωσει...........και τωρα θα το εχω και το πανεπιστημιο!!! ΚΑΛΟΟΟ;;;;;;;;;;; :ropalo::wall::oops:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
λογοτεχνια παιδια.....το χειροτερο μου EVEEEEERRRRRRRRRRRR!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
θυμαμαι οτι στις πανελληνιες ελεγα....οταν δωσω και λογοτεχνια για μενα θα ειναι σαν εχω τελειωσει...........και τωρα θα το εχω και το πανεπιστημιο!!! ΚΑΛΟΟΟ;;;;;;;;;;; :ropalo::wall::oops:

Μόνο στο πρώτο εξάμηνο θα το έχεις, σιγά!!!:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Μόνο στο πρώτο εξάμηνο θα το έχεις, σιγά!!!:D:D

χαχαχα......τελοσπαντων,θα κανω οση υπομονη μπορω,αλλα δεν εγγυωμαι τιποτα!!! :D
αλλα αφου ειναι για ενα εξαμηνο,θα κανω την καρδια μου πετρα και θα το αντεξω! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω ότι θα'ναι τα κείμενα, αν και τα αρχαία σου βγάζουν την πίστη μέχρι να μάθεις εισαγωγή, ερμηνευτικά και μετάφραση..
Και ενώ είχαν αρχίσει να μου αρέσουν μιας και ξεκινήσαμε στο φροντιστήριο με το "Μόνο γιατί μ'αγάπησες", πιάσαμε τον "Κρητικό" και έχω ξενερώσει απίστευτα.. Αφήστε που μου'χει φύγει το χέρι στο γράψιμο.. Και τώρα στο σχολείο με Κρητικό θα ξεκινήσουμε.. Που είναι οι ωραίες μέρες του "Αμαρτήματος";;

Πείτε με ό,τι θέλετε, αλλά προτιμώ 10000 φορές το "Αμάρτημα", παρά τον "Κρητικό".. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

toumilo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο toumilo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Νέα Ιωνία (Αττική). Έχει γράψει 136 μηνύματα.
Και εγώ πιστεύω ότι θα'ναι τα κείμενα, αν και τα αρχαία σου βγάζουν την πίστη μέχρι να μάθεις εισαγωγή, ερμηνευτικά και μετάφραση..
Και ενώ είχαν αρχίσει να μου αρέσουν μιας και ξεκινήσαμε στο φροντιστήριο με το "Μόνο γιατί μ'αγάπησες", πιάσαμε τον "Κρητικό" και έχω ξενερώσει απίστευτα.. Αφήστε που μου'χει φύγει το χέρι στο γράψιμο.. Και τώρα στο σχολείο με Κρητικό θα ξεκινήσουμε.. Που είναι οι ωραίες μέρες του "Αμαρτήματος";;

Πείτε με ό,τι θέλετε, αλλά προτιμώ 10000 φορές το "Αμάρτημα", παρά τον "Κρητικό".. :redface:

τον κρητικο ενταξει....δεν θα ξαναπεσει.....εδω δεν επεφτε οταν ηταν σος,θα πεσει τωρα;;;; δυσκολο!
οσο για το "μονο γιατι μ' αγαπησες",ενα εχω να πω:......................................................................................................................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,108 μηνύματα.
Απο το πιο αγαπημενο, προς το πιο μισητο, εχουμε..
Α.Ε.Π.Π./Μαθηματικά Γενικής/Μαθηματικά Κατεύθυνσης/Φυσική/Α.Ο.Δ.Ε./Έκθεση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
τον κρητικο ενταξει....δεν θα ξαναπεσει.....εδω δεν επεφτε οταν ηταν σος,θα πεσει τωρα;;;;

Ο "Κρητικός" είναι πολύ μεγάλο ποίημα και μπορεί να ξαναπέσει ανετότατα. Αν θέλουν να χαντακώσουν και φέτος κόσμο, για 'μένα τα πιο επικίνδυνα μαθήματα είναι τα 2-3 τελευταία αποσπάσματα του "Κρητικού", που θεωρούνται και τα πιο δύσκολα και ο Παπαδιαμάντης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mr K.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Mr K. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 221 μηνύματα.
η έκθεση με τον τρόπο που διδάσκεται φυσικά.μαθαίνεις κάποια τυποποιημένα πράγματα, τα γράφεις εξίσου τυποποιημένα, μαθαίνεις και κάποιες εύηχες λέξεις για να τις κολλάς παντού και να λέει WOW ο βαθμολογητής και that's it!Τ ο μόνο χρήσιμο που έμαθα και προσπαθώ να το εφαρμόσω και τώρα είναι οι τρόποι πειθούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Η λογοτεχνία ως μάθημα θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα που προσφέρει η θεωρητική κατεύθυνση. Αυτό που ίσως σου προκαλέσει στην πορεία απέχθεια είναι ο τρόπος που διδάσκεται με τις άπειρες σημειώσεις και αναλύσεις για κάθε σημείο των μαθημάτων, τις οποίες και πρέπει να έχεις ως γνώμονα στις απαντήσεις σου, ενώ ουσιαστικά θα έπρεπε να ήταν το μάθημα που άρει τη φαντασία.

Από 'κει και πέρα, από την εμπειρία μου ο "Κρητικός" είναι από τα μαθήματα εκείνα που ή θα λατρέψεις και θα εύχεσαι να εξεταστείς σ' αυτό (όπως συνέβη και σε 'μένα) ή θα μισήσεις και θα εύχεσαι να μη σου πέσει, ενδιάμεση οδός δεν υπάρχει συνήθως.

Το "Αμάρτημα" κι εμένα στην αρχή δε με είχε εντυπωσιάσει λόγω του μεγέθους του μαθήματος, όμως η καθηγήτρια του φροντιστηρίου μου, όταν τελειώσαμε το κείμενο, οργάνωσε για όσους ήθελαν κάτι σαν εκπαιδευτική εκδρομή και πήγαμε να δούμε το εν λόγω μάθημα στο θέατρο όπου παιζόταν. Από εκείνη τη στιγμή όχι μόνο άλλαξα γνώμη, αλλά είχα και πληρέστερη-σαφέστερη εικόνα του μαθήματος και της ανάλυσης που είχε προηγηθεί.

Το μάθημα πάντως που κι εγώ και η πλειοψηφία των συμμαθητών μου τόσο στο φροντιστήριο όσο και στο σχολείο αντιπαθούσαμε ήταν το "Όνειρο στο κύμα", το οποίο είναι στην ουσία ένα άκρως περιγραφικό κείμενο χωρίς πλοκή και στο οποίο είχες να μάθεις πάμπολλες σημειώσεις σχετικά με την ηθογραφία, το βουκολικό είδος και άλλα πολλάάά. Ήταν το μοναδικό μάθημα που και γράψαμε διαγώνισμα με ανοιχτές σημειώσεις και ανάμεσα σε 2 τμήματα ο μεγαλύτερος βαθμός ήταν το 15 και κάτι που πήρα εγώ κι άλλο ένα παιδί. Βέβαια και το διαγώνισμα ήταν ασυγκρίτως πιο δύσκολο σε σχέση με όλα τα υπόλοιπα, αλλά είχαμε φτάσει σε σημείο να λέμε σχεδόν όλοι ότι αν έπεφτε ο Παπαδιαμάντης θα κάναμε χαρακίρι! :P

Υ.Γ. Όσα σου είπα είναι απλά η προσωπική μου εμπειρία, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι είναι κανόνας κι ότι θα ισχύσουν και στην περίπτωσή σου κι ούτε πρέπει να πας προκατειλημμένη στα συγκεκριμένα μαθήματα διαβάζοντας τα παραπάνω!
Αυτό που σκέφτηκε η καθηγήτρια σας, να πάτε να δείτε το Αμάρτημα, το είχαν ζητήσει και δικοί μας μαθητές από την καθηγήτρια τους. Αλλά αυτή αρνήθηκε γιατί πίστευε πως ο κάθε σκηνοθέτης μπορεί να προσθέσει το δικό του στοιχείο και να αλλάξει λίγο την πλοκή, έτσι ώστε τα παιδιά να επηρεαστούν από το θεατρικό έργο και να γράψουν κάτι διαφορετικό στις Πανελλήνιες. :confused:

Άρα να ελπίζω ότι δε θα αλλάξω γνώμη για τον Κρητικό ε; :P Α, όσες φιλολόγους ρωτάω για το κείμενο της Πολυδούρη ξινίζουν όλες μαζί :P Και αυτό που λένε: Αμάν με αυτή και τον έρωτα της για τον Καρυωτάκη ! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tzwrtzia

Δραστήριο μέλος

Η tzwrtzia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 492 μηνύματα.
Αυτό που σκέφτηκε η καθηγήτρια σας, να πάτε να δείτε το Αμάρτημα, το είχαν ζητήσει και δικοί μας μαθητές από την καθηγήτρια τους. Αλλά αυτή αρνήθηκε γιατί πίστευε πως ο κάθε σκηνοθέτης μπορεί να προσθέσει το δικό του στοιχείο και να αλλάξει λίγο την πλοκή, έτσι ώστε τα παιδιά να επηρεαστούν από το θεατρικό έργο και να γράψουν κάτι διαφορετικό στις Πανελλήνιες. :confused:

Άρα να ελπίζω ότι δε θα αλλάξω γνώμη για τον Κρητικό ε; :P Α, όσες φιλολόγους ρωτάω για το κείμενο της Πολυδούρη ξινίζουν όλες μαζί :P Και αυτό που λένε: Αμάν με αυτή και τον έρωτα της για τον Καρυωτάκη ! :P

Αυτό που σας είπε για το "Αμάρτημα" δεν ισχύει. Το έργο ήταν πιστό στο βιβλίο και βοηθούσε πολύ στο να ξεκαθαρίσεις πράγματα που ίσως είχες μπερδέψει.

Όσον αφορά στον "Κρητικό", αφού το πήρες με καλό μάτι, παρά τα δύσκολα σημεία που έχει παρακάτω θα σου βγει πολύ εύκολα.

Ναι κι εμένα και η φιλόλογος στο φροντ. και ο φιλόλογος στο σχολείο πάνω - κάτω τις ίδιες αντιδράσεις είχαν, αλλά εμένα η Πολυδούρη με συγκίνησε πολύ! :redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dannaros

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο daniel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 1,391 μηνύματα.
και τα αρχαία
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top