Το βιβλίο που διαβάζω αυτό τον καιρό

fabulous

Δραστήριο μέλος

Η Mαρία. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 544 μηνύματα.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Έρμαν Έσσε - Ντέμιαν. :heart:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mekst4v

Νεοφερμένος

Ο mekst4v αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Πριν τρεις βδομάδες τελείωσα το βιβλίο του Α. Δοξιάδη, "Ο θείος Πέτρος και η εικασία του Γκόλντμπαχ". Φοβερό και καθηλωτικό μυθιστόρημα, το συστήνω ανεπιφύλακτα στους λάτρεις και μη των μαθηματικών.
Αυτές τις μέρες κάνω "αγώνα δρόμου" με την κινηματογραφική οθόνη. Illuminati (Dan Brown) γαρ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
εγω χτες τελειωσα το ''μπλιαχ'' της χαρας γιαννακοπουλου.......τελειο μιλαμε!τωρα σκοπευω να αρχισω '''το θεωρημα του παπαγαλου''' του ντενι γκετζ!!!!!!!!

Να το αρχίσεις! Έχει βγάλει και ένα άλλο, πως δήθεν εξηγεί μαθηματικά στις κόρες του... όοοολη την ώρα λέω να το διαβάσω, να το διαβάω, αλλά δεν κάνω τίποτα...
-----------------------------------------
ε,σε κανα μηνα θα το εχω τελειωσει,διαβαζω με πολυ χαμηλο ρυθμο.αλλα δεν με βιαζει κιολας το οτι δεν εχει βγει το 3 στα ελληνικα,ωποτε εχω χρονοοοο :D

Αχχχχχχ.... το περιμένω πως και πως...:)
-----------------------------------------
Τώρα μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, έπιασα αγγλικό βιβλίο (δεν έχω διαβάσει ποτέ ολόκληρο...) και τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα! Τα καταλάβαινα όλα εκτός από λέξεις πολύ αγγλικές, μόνο σε βιβλίο τις βρίσκεις, κανείς δεν μιλάει έτσι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Τώρα μετά από πολλές αποτυχημένες προσπάθειες, έπιασα αγγλικό βιβλίο (δεν έχω διαβάσει ποτέ ολόκληρο...) και τα αποτελέσματα ήταν απίστευτα! Τα καταλάβαινα όλα εκτός από λέξεις πολύ αγγλικές, μόνο σε βιβλίο τις βρίσκεις, κανείς δεν μιλάει έτσι...

παραδειγμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Παράδειγμα... είχα αρχίσει το Χάρι Πόττερ το 1, το άφησα. Το 2, ε, μετά αποφάσισα όχι Χάρι Πόττερ. Αρτέμις Φάουλ 5 (Δεν είχε βγει ακόμα) το άφησα στο 3ο καιφάλαιο, δεν πολυκαταλάβαινα... προσπάθησα να διαβάσω ένα, δεν θυμάμαι ποιό βιβλίο, σε pdf, αλλά δεν τα πολυκαταλάβαινα... φέτος άρχισα το A Series of Unfortunate Events και τα καταλαβαίνω σαν Ελληνικά... μια χαρούλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
εννοουσα παραδειγμα λεξεων οχι βιβλιων :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panas13

Νεοφερμένος

Ο panas13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
εγώ αυτή την περίοδο διαβάζω το ''Όλα είναι δυνατά'' ένα βιβλίο που περιέχει 14 ιστορίες του Stephen King.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

1994kc

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 1994kc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Καστοριά (Καστοριά). Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Να το αρχίσεις! Έχει βγάλει και ένα άλλο, πως δήθεν εξηγεί μαθηματικά στις κόρες του... όοοολη την ώρα λέω να το διαβάσω, να το διαβάω, αλλά δεν κάνω τίποτα...
-----------------------------------------
πολυπλοκο ομως ρ'εσυ.............:(και τεραστιο...........κουραστικο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
το βιβλίο που διαβάζω αυτό τιν καιρό είναι the ink heart=μελανόκαρδος (αυτό που βγήκε ακι ταινία στους σινεμάδες):)δεν το έχω δει αλλά το βιβλίο είναι φανταστικό!!!!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
εννοουσα παραδειγμα λεξεων οχι βιβλιων :D
αααααααα..... παραδείγματα:
an awkward little wave,
handerchief,
youngsters,
slightly gloomy look, κλπ...

Αυτά τουλάχιστον βρήκα στη σελίδα που βρίσκομαι...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
οπως περιμενα :P
συνηθισμενες λεξεις ειναι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
"O θαυματουργός ψίθυρος του Ερμή" του Λ. Χ"νικολάου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Valentina~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Valentina~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,185 μηνύματα.
το βιβλίο που διαβάζω αυτό τιν καιρό είναι the ink heart=μελανόκαρδος (αυτό που βγήκε ακι ταινία στους σινεμάδες):)δεν το έχω δει αλλά το βιβλίο είναι φανταστικό!!!!:jumpy:
αυτο που λεγες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
τελειωσα τον πρωτοτοκο(900 σελιδες:D)και τωρα ξεκινησα το βιβλιο τυχεροι και ατυχοι του ξενοπουλου.φαινεται καλο;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angel!

Νεοφερμένος

Η ανδριανα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
εγω τωρα διαβασα τ ''οταν εκλαψε ο Νιτσε'' τ irvin yalom..αχ ειναι τελειΟ..ειναι μια ιστορια ψυχοθεραπειασ....γενικα ολα τα βιβλια τ ειναι ετσι...πρεπει να το διαβασετε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SODAW

Πολύ δραστήριο μέλος

Η SODAW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ναι αυτό έλεγα!!(vale):D:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickaki-4

Δραστήριο μέλος

Η BIKY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 716 μηνύματα.
περηφανια και προκαταληψη!(:inlove:)τζειν οστιν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
Ο υπαρξισμός είναι ένας ανθρωπισμός - Σαρτρ.

Το ξαναδιαβάζω βασικά, 2η φορά για να το κατανοήσω καλύτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 732 μηνύματα.
Πριν λίγο πήγα σε μία έκθεση βιβλίου κοντά στο σπίτι μου και αγόρασα "Το σταυροδρόμι των ψυχών" της Δημουλίδου.Θα το ξεκινήσω σιγά σιγά.:DΕπίσης,η μαμά μου πήρε το βιβλίο "Ο βιολονίστας" του Καρακάση.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top