Τι ποτά πίνετε;

mary_lou thess

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η mary_lou thess αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 263 μηνύματα.
συνηθως πινω ουισκι με κοκα κολα ή βοτκα πορτοκαλι χωρις να ξεφευγω.
Παντως ρε παιδια δεν μαρεσει καθολου να βλεπω ατομα στην ηλικια μας που οταν βγαινουν για ποτο πρεπει ντε και καλα να μεθυσουν και να γινουν λιωμα για να λενε οτι ηπιαν και το διακσεδασαν. Νεα μοδα ειναι τωρα αυτο?Λιγο μετρο δεν βλαπτει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παλιά μόδα. :P

Μετά το 2ο έτος πολλοί μαζεύονται και ή ξέρουν πόσο να πιουν ή δεν πίνουν γενικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Πίνω φανατικά: Νερό, Φυσικό Χυμό Πορτοκάλι, και τους τελευταίους 4 μήνες και Καφέ!!
Στο τσακίρ κέφι, θα πιω λίγο κόκκινο κρασάκι, ή λίγο ουζάκι το καλοκαίρι, ή λίγο μπυρίτσα.
Αυτάαα...

Ξέρω, ξέρω. Είμαι των καταχρήσεων.:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρύσα96

Νεοφερμένος

Η Χρύσα96 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Και πινω μπύρες, πινω μπύρες....μου αρεσουν πολύ αλλά πινω μια φορά στο τοσο...κι όταν πάω σε μπυραρίες δοκιμαζω κάθε φορά και μια νέα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LKalN

Νεοφερμένος

Η LKalN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Πίνω συνήθως κρασί ή σανγκριά.
Επίσης λατρεύω και τις μπύρες, ειδικά κάτι κόκκινες (βλ McFarland) .
Τώρα που ταν καλοκαιράκι επινα και κάνα κοκταιηλ (ειδικά φέτος το μοχιτο φράουλα είχε την τιμητική του )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παλιά μόδα. :P

Μετά το 2ο έτος πολλοί μαζεύονται και ή ξέρουν πόσο να πιουν ή δεν πίνουν γενικά.

so true

Εξαρτάται από το πού θα βρίσκομαι πρώτα πρώτα.
Σε μαγαζί που έχει μεζέδες κτλ, παίρνω τσιπουράκι ή ρακί/ρακόμελο με μια ποικιλία.
Σε μαγαζί που δεν έχει μεζέδες, θα προτιμήσω κρασί ή μπίρα.
Για κάτι πιο ελαφρύ, θα πιω moschato, αν κάθομαι κάπου, ή raddler (:redface:) στο χέρι από το περίπτερο, που είναι σα λεμονάδα και δεν έχω τύψεις μετά :P

Ιδέα μου είναι, ή η ποιότητα του κρασιού που έχουν παντού είναι απαράδεκτη; Παίρνω ένα ποτήρι κόκκινο κρασί και είναι λες και έχουν βάλει χρώμα και δυο σταγόνες οινόπνευμα. Με πιάνει το στομάχι μου μετά. :mad: Γενικά, προτιμώ συσκευασμένο ποτό και όχι χύμα (το πάθημα γίνεται μάθημα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τι είναι το Moschato? Το γκουγκλαρα και μου έβγαλε το δήμο Μοσχάτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Πίνω φανατικά: Νερό, Φυσικό Χυμό Πορτοκάλι, και τους τελευταίους 4 μήνες και Καφέ!!
Στο τσακίρ κέφι, θα πιω λίγο κόκκινο κρασάκι, ή λίγο ουζάκι το καλοκαίρι, ή λίγο μπυρίτσα.
Αυτάαα...

Ξέρω, ξέρω. Είμαι των καταχρήσεων.:P



Βρε πουλάκι μου, από τόσο μικρή στα σκληρά; :worry: Σκέψου την υγεία σου! :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ο καλός ο μύλος τα αλέθει όλα...
...χωρίς υπερβολές όμως.​
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
so true

Εξαρτάται από το πού θα βρίσκομαι πρώτα πρώτα.
Σε μαγαζί που έχει μεζέδες κτλ, παίρνω τσιπουράκι ή ρακί/ρακόμελο με μια ποικιλία.
Σε μαγαζί που δεν έχει μεζέδες, θα προτιμήσω κρασί ή μπίρα.
Για κάτι πιο ελαφρύ, θα πιω moschato, αν κάθομαι κάπου, ή raddler (:redface:) στο χέρι από το περίπτερο, που είναι σα λεμονάδα και δεν έχω τύψεις μετά :P

Ιδέα μου είναι, ή η ποιότητα του κρασιού που έχουν παντού είναι απαράδεκτη; Παίρνω ένα ποτήρι κόκκινο κρασί και είναι λες και έχουν βάλει χρώμα και δυο σταγόνες οινόπνευμα. Με πιάνει το στομάχι μου μετά. :mad: Γενικά, προτιμώ συσκευασμένο ποτό και όχι χύμα (το πάθημα γίνεται μάθημα).

Όχι δεν είναι ιδέα σου. Σε ελάχιστα μαγαζιά έχω πιει καλό κρασί. Ζωγράφου που μένω για παράδειγμα, από τα άπειρα τσιπουράδικα που υπάρχουν, σ'ένα-δυο μαγαζιά ήπια κρασί και το ευχαριστήθηκα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Βρε πουλάκι μου, από τόσο μικρή στα σκληρά; :worry: Σκέψου την υγεία σου! :hehe:
Δε φταίω εγώ.:P Απλά δεν είμαι συνηθισμένη, και όποτε επιχειρώ να πιο κάτι με ... μπόλικη περιεκτικότητα σε οινόπνευμα, καταφέρνω να πιω δυο-τρεις γουλίτσες. Μετά...αρχίζω να χαμογελάω!...Παρατεταμένα. :upside:

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Είστε τυχεροί εσείς που όταν πίνετε είστε μες τη χαρά.
Επειδή είμαι 24/7 σε φάση lsd, όποτε πιω πέφτω για ύπνο, ακόμα και να είναι πάτωμα
δεν υπάρχει προμπ, το βρίσκω αρκετά δελεαστικό εκείνη τη στιγμή. :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 863023

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ειναι και αυτοι που εχουν πιει 1-2 ποτα και τα χαρακτηριζουν ως τα αγαπημενα τους.....ΑΑΑΑ ΡΕ ΠΟΤΕΣ ΕΛΛΗΝΕΣ!!!τα χιλια σας μυριζουν αλκοολ.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι είναι το Moschato? Το γκουγκλαρα και μου έβγαλε το δήμο Μοσχάτου.

ααα ούτε να το γράψω δεν μπορώ :P ανορθόγραφη...
Το moscato (μοσχάτο), είναι λευκό γλυκό κρασί αφρώδες, πολύ ελαφρύ (5,5 vol), του οποίου το μεγαλύτερο ατού του είναι εκτός του ότι έχει ωραία γεύση, είναι ότι πίνεις αυτό που παραγγέλνεις, δε γίνεται μπόμπα ούτε νοθεύεται. Η τιμή του είναι 5-6 ευρώ το ποτήρι και 20 το μπουκάλι. Το κακό είναι ότι η ποσότητα που βάζουν είναι δειγματοληπτική πολλές φορές.

Όχι δεν είναι ιδέα σου. Σε ελάχιστα μαγαζιά έχω πιει καλό κρασί. Ζωγράφου που μένω για παράδειγμα, από τα άπειρα τσιπουράδικα που υπάρχουν, σ'ένα-δυο μαγαζιά ήπια κρασί και το ευχαριστήθηκα.

:thumbup: Ακριβώς. Το λευκό είναι κάπως καλύτερο συνήθως, το κόκκινο όμως...
Έχεις να προτείνεις κάποιο μαγαζί με καλό κρασί;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alan

Δραστήριο μέλος

Ο Alan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 696 μηνύματα.
:thumbup: Ακριβώς. Το λευκό είναι κάπως καλύτερο συνήθως, το κόκκινο όμως...
Έχεις να προτείνεις κάποιο μαγαζί με καλό κρασί;

Αν και έχω να πιω αρκετό καιρό κρασί - προτιμώ ούζο, ρακί - θυμάμαι πως στα Ιλίσια Παιδεία και στις Γραμμές των Οριζόντων, ήταν καλό. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια, μπορεί να χουν αλλάξει το κρασί τους απ' την τελευταία φορά που ήπια εκεί :P. Και τα δύο βρίσκονται στην Αυξεντίου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και έχω να πιω αρκετό καιρό κρασί - προτιμώ ούζο, ρακί - θυμάμαι πως στα Ιλίσια Παιδεία και στις Γραμμές των Οριζόντων, ήταν καλό. Μη σε πάρω και στο λαιμό μου βέβαια, μπορεί να χουν αλλάξει το κρασί τους απ' την τελευταία φορά που ήπια εκεί :P. Και τα δύο βρίσκονται στην Αυξεντίου.

Ζωγράφου έχω βγει ελάχιστα γιατί δε βολεύει καθόλου την παρέα μου (είναι και μακριά από μετρό). Ευχαριστώ, σίγουρα θα τα επισκεφτώ! :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Φιλοσοφικών & Κοινωνικών Σπουδών Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Όπως έχω προαναφέρει, πίνω πολύ μπύρα και επίσης μου αρέσει το κρασί και η τεκίλα. Ντάξυ, με εξαίρεση καναδυό καταχρήσεις που είχα κάνει όταν είχα ξεκινήσει να έχω επαφές με το αλκοόλ, δεν πίνω πολύ (πλέον) και ούτε το γουστάρω κιόλας το πολύ ποτό.

Παρεπιπτόντως, είμαι η μόνη που δε της αρέσει το λευκό κρασί;
Το ροζέ μου αρέσει όταν είναι καλό αλλά με χαλάει (συνήθως το πίνω με μεζέ και μου προκαλεί αναγούλες στο δεύτερο ποτηράκι) ενώ το κόκκινο που είναι η αδυναμία μου συχνά είναι και μάπα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πλέον μόνο μπύρες ή κάνα τσιπουράκι του παππού ;). Το κρασί μετά από κάποια άσχημα μεθύσια δεν μπορώ πια να το βάλω στο στόμα μου.
Δεν χρειάζεται πάντως να πιεις το Βόσπορο(και άλλες θάλασσες) για να περάσεις καλά. Το ''κεφάλι'' το φτιάχνει η παρέα και η καλή μουσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dr.K

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 339 μηνύματα.
βότκα λεμόνι:hypno:
άντε και καμία μπύρα, γενικά δεν πίνω πολύ απλά προτιμάω αυτά τα 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,250 μηνύματα.
Λίγο απ' όλα αλλά ως πρώτη προτίμηση είμαι αναμφίβολα σκλάβος του ουίσκι πάσης φύσεως. :angel:
Το drambuie επίσης είναι υπέροχο (λικέρ με ουίσκι).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top