Τι ποτά πίνετε;

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν εχω απαντησει εδω? Ω.
Εχω καιρο να πιω πολυ, αλλα μετα απο ''προπονηση'' δεν με πειραζει ευκολα το αλκοολ. Δηλαδη καποτε με μια-δυο βοτκες την ακουγα ενω πλεον ειμαι τζιτζι.
ΜΠΥΡΕΣ παιδια μου, μπυρες. Franziskaner, paulaner, erdinger, corona, macfarland, carlsberg οι τοπ δικες μου.
Απο ποτα και κοκτεηλζ αγαπω μαργαριτα, βοτκα λεμονι, αμαρετο πορτοκαλι, μοχιτο, τζιν φις, κοσμοπολιταν και κανα ουρσους, ντακιρι καλο ειναι.
Επισης αγαπω παρα πολυ ρακομελα συνοδευομενα με μια βαρβατη ποικιλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

beautiful loser

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ---- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
ΜΠΥΡΕΣ παιδια μου, μπυρες. Franziskaner, paulaner, erdinger, corona, macfarland, carlsberg οι τοπ δικες μου.
Τι ειναι ολα αυτα?Μου ακουγονται σαν τιτλοι ταινιων με τερατα των 30's
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μόνο η μπύρα και το λευκό κρασί μου αρέσουν.Συγκεκριμένες μπύρες.Ίσως και συγκεκριμένο κρασί.:hmm:

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Franziskaner, paulaner, erdinger, corona, macfarland

Όντως πολύ ωραίες μπύρες αλλά είναι λίγο ακριβές εδώ που είμαι (5-9 ευρώ το μπουκάλι) μιας και υπάρχουν μόνο σε 1-2 μαγαζιά(κάτι σαν pubs), οπότε τις αποφεύγω :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Δηλαδη καποτε με μια-δυο βοτκες την ακουγα
Εγω ακομα ετσι ειμαι. Με πιανει ευκολα τ' ατιμο... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Όντως πολύ ωραίες μπύρες αλλά είναι λίγο ακριβές εδώ που είμαι (5-9 ευρώ το μπουκάλι) μιας και υπάρχουν μόνο σε 1-2 μαγαζιά(κάτι σαν pubs), οπότε τις αποφεύγω :P.

Στο μαγαζι που παμε εμεις τις εχει 5 το μπουκαλι :/ Ρε μεχρι και στη Δωδωνη εδω ειχα δει. Με 4.80 μακφαρλαντ.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Μπύρα! Ω, ναι. Δεν έχω κάποια ιδιαίτερη προτίμηση. Το κονιάκ μ' αρέσει αρκετά όπως και το ουίσκι. Α! Ένα από τα αγαπημένα μου είναι η βότκα με φράουλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimiper

Νεοφερμένος

Η dimiper αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Μπορώ να πω πως το αλκοόλ δε μ' αρέσει καθόλου! Δεν έχω πιει ποτέ μπύρα ή κρασί. Δεν αντέχω ούτε τη μυρωδιά τους. Παλιότερα όταν έβγαινα έπινα μόνο χυμό, αλλά τώρα για να μην είμαι η ξενέρωτη της παρέας όταν βγαίνω πίνω μαλιμπού ανανά ή Gordons space. Αλλά δε μ' αρέσουν ιδιαίτερα. Μάλλον θα το γυρίσω πάλι στους χυμούς.
Όπως καταλαβαίνετε, δεν έχω μεθύσει ποτέ στη ζωή μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Φέτος ευχαριστήθηκα ρακόμελα με κανέλλα:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Εγώ πέρυσι, είχα πιεί 1 μπουκάλι μπύρα και μέθυσα. Ξέρω ακούγεται παράξενο, αλλά έπινα τη μπύρα σαν τα σφηνάκια. Να με δείτε μετά, μ' ένα χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά, σα χαζό. Βέβαια καταλάβαινα τι γινόταν γύρω μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

razorbladeDream

Πολύ δραστήριο μέλος

Η razorbladeDream αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,023 μηνύματα.
Δεν εχω απαντησει εδω? Ω.
Εχω καιρο να πιω πολυ, αλλα μετα απο ''προπονηση'' δεν με πειραζει ευκολα το αλκοολ. Δηλαδη καποτε με μια-δυο βοτκες την ακουγα ενω πλεον ειμαι τζιτζι.
ΜΠΥΡΕΣ παιδια μου, μπυρες. Franziskaner, paulaner, erdinger, corona, macfarland, carlsberg οι τοπ δικες μου.
Απο ποτα και κοκτεηλζ αγαπω μαργαριτα, βοτκα λεμονι, αμαρετο πορτοκαλι, μοχιτο, τζιν φις, κοσμοπολιταν και κανα ουρσους, ντακιρι καλο ειναι.
Επισης αγαπω παρα πολυ ρακομελα συνοδευομενα με μια βαρβατη ποικιλια.

:no1: απο μπυρες θα προσθεσω amstel bock + Hansa και η Bud καλη ειναι αλλα φερνει λιγο σε νεροπλημα..αν και γενικα με ολες τις μπυρες καλα τα χω:P βεβαια απο βαρελι ακομα καλυτερα οι χυμα μπυρες τις περισσοτερες φορες ειναι καλυτερα σε ποτηρι..Και ολα τα αλλα ποτα που ειπες πολυ καλα:no1: το κοσμοπολιταν βεβαια δεν μπορω να πω πως με ενθουσιαζει,θα προσθεσω τεκιλα με πορτοκαλι, τζιν αλλα και με τσιπουρο ευχαριστημενη ειμαι αα και κοκκινο κρασι,αυτα..:) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Λίγο κρασί αραιά και που αλλά και να δοκιμάσω κάτι πιο extreme δεν έχω νιώσει τίποτις:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Να πω και εγώ τα ποτά που μου αρέσουν. Από μπύρες μου αρέσει η Corona, η Kaiser και η Amstel. Aπό ποτά βότκα λεμόνι και ουίσκι με κόκα κόλα. Το αγαπημένο μου όμως είναι το αυθεντικό κρητικό τσίπουρο (όλα τα λευτά)!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Ζήτω η Kaiser και η McFarland:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Εγώ προτιμώ Heineken πια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Vampi

Περιβόητο μέλος

Η Vampi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,185 μηνύματα.
Amstel καλύτερα. Αν και η Heineken είναι πιο "ελαφριά".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Μπα Amstel έχω την εντύπωση ότι δεν πίνω μπύρα όταν δεν είναι πολύ παγωμένη αλλά κάτι άλλο που δεν δύναμαι να το πω εδώ:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hale

Δραστήριο μέλος

Ο Δημητρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 616 μηνύματα.
Μπα Amstel έχω την εντύπωση ότι δεν πίνω μπύρα όταν δεν είναι πολύ παγωμένη αλλά κάτι άλλο που δεν δύναμαι να το πω εδώ:P
Αμα δεν είναι παγωμένη καμία μπύρα δεν είναι καλή!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Κατουρο!
Στην κοντρα των σουβλακομπυρων αμστελ-χαηνηκεν εννοειται οτι οι σωστοι μπυροποτες λενε πρασινη ε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 13 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top