Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Γιατί δίνουμε τόση βάση στο πόσο διαβάζει κάποιος για να περάσει σε μια σχολή!Δικαίωμα του είναι να διαβάσει και μπράβο του...δικαίωμα του και να μην διαβάσει!Υπάρχουν και κάποιοι που απλά δεν το έχουν με το διάβασμα...γούστο τους καπέλο τους!Τι σημαίνει όμως αυτό?? Ότι θα τους έχουμε στην απέξω...Επιτέλους καταλάβετε ότι κανένας δεν είναι το ίδιο με τον άλλον και κανείς δεν σκέφτεται όπως και ο άλλος!
Προσωπικά είχα ξεσκιστεί στο διάβασμα κάτι που δεν με πείραξε προς Θεού...το έκανα με την θέλησή μου!Το αποτέλεσμα όμως ήταν να περάσω σε μια σχολή με αβέβαιο μέλλον!Μήπως λοιπόν δεν πρέπει να εστιάζουμε στο διάβασμα και να δούμε την ουσία των πραγμάτων... Όπου και να περάσεις τη σήμερον ημέρα είναι καλό!Έχοντας ένα πτυχίο έχεις περισσότερες πιθανότητες να αποκατασταθείς!
Πλέον στη ζούγκλα που ονομάζεται αγορά εργασίας μπορεί εύκολα κάποιος από ΤΕΙ να αποκατασταθεί πολύ πιο γρήγορα από εμένα π.χ που είμαι σε ΑΕΙ!Για αυτό δεν φταίει το παιδί αλλά η κατάντια του συστήματος!!!Όλοι δάσκαλοι όλοι δικηγόροι όλοι γιατροί....μέχρι που στο τέλος ''μπουκώνει'' το δημόσιο π.χ και το αποτέλεσμα το βλέπετε στις μέρες μας!Για να μη μακρηγορώ ο καθένας είναι άξιος για το ''μπράβο'', διότι πλέον γελάει καλύτερα όποιος γελάει τελευταίος...όλα είναι αβέβαια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι πιο δύσκολο; να βγάλεις πολλά μόρια στις πανελλήνιες από το να διαβάσεις λιγότερο και να περάσεις καλύτερα μαθητικά χρόνια; Και γιατί αυτό το πιο δύσκολο είναι άξιο θαυμασμού ενώ το άλλο όχι;

Γιατί πρέπει το ξέσκισμα να συνεπάγεται άσχημα ή μη ικανοποιητικά μαθητικά χρόνια? :confused: Εκτός και αν μιλάμε για υπερβολές του τύπου "φροντιστήριο από την Δ' δημοτικού", αν φροντίζεις να μην αφήνεις κενά, το ξέσκισμα μπορεί να περιοριστεί σε 6 μήνες από τα 6 χρόνια της Δευτεροβάθμιας.

Εμένα οι καλύτερές μου τάξεις ήταν η Α' και η Β' Λυκείου, και δεν έχω κανένα παράπονο από τα μαθητικά μου χρόνια.
Το ξέσκισμα που έριξα από την άλλη στην Γ' Λυκείου (και δεν μετανιώνω) το βλέπετε και από την σχολή που πέρασα, κανείς δεν βγάζει 19.000+ με ξύσιμο...

Ας μην το πηγαίνουμε στα άκρα, ή που ο άλλος θα 'ναι καμένο φυτό χωρίς κοινωνική ζωή και χαρούμενες μαθητικές αναμνήσεις, ή που θα είναι φραπές-χλέπα-αραλίκι-κλαμπάκι το βράδυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Πλέον στη ζούγκλα που ονομάζεται αγορά εργασίας μπορεί εύκολα κάποιος από ΤΕΙ να αποκατασταθεί πολύ πιο γρήγορα από εμένα π.χ που είμαι σε ΑΕΙ!
Εννοειται πως ισχυει αυτο,αλλα δεν μπορεις να γυρισεις να πεις σε ενα παιδι το οποιο περασε ιατρικη ας πουμε(με την προυποθεση οτι ηταν η σχολη που πραγματικα ηθελε) οτι τσαμπα το διαβασμα του,περασες χαλια στα μαθητικα σου χρονια,θα δυσκολευτεις πολυ στην σχολη σου,και το μελλον σου ειναι καταδικασμενο.
Αλιμονο αν το ειχαν ολοι με το διαβασμα,αλλα ας αφησουμε αυτους που το γουσταρουν στην ησυχια τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Εντάξει απλά στην Ελλάδα, είμαστε των άκρων. Ή θα σκοτωνόμαστε στο διάβασμα ή δεν θα το έχουμε με το διάβασμα. Η μέση ομάδα, αποσιωπάται. Υπάρχουν και εκείνοι που δεν διαβάζουν πολύ, ίσως να μην έχουν σωστή μέθοδο μελέτης...αλλά προσπαθούν τίμια. Λιγάκι να σταθούμε στην τιμιότητα των μέσων για τον στόχο. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Πως κρινεις εσυ τα καλα μαθητικα χρονια?Με συγχωρεις κιολας,ξερω παιδια τα οποια πραγματικα διαβασαν σε 2α και 3η λυκειου,περασαν στην σχολη της προτιμησης τους και εζησαν μια χαρα ευτυχισμενοι αυτα τα 2 χρονια.
Προσωπικα διαβασα αποκλειστεικα στην 3η λυκειου(διαβασμα σοβαρο οχι μαλακιες) και ειναι η καλυτερη μαθητικη μου χρονια,περασα απιστευτα και περασα σε μια αξιολογη σχολη την οποια δεν αναφερω μην και υπονοηθει οτι κανω επιδειξη για κατι.
Σε ολα μια ισορροπια χρειαζεται και επιτελους ας πεταξουμε αυτη την εντυπωση οτι οποιος διαβαζει για το μελλον του κυριως δεν περναει καλα και τα μαθητικα του χρονια ηταν μιζερα.Προς Θεου,ειχα αυτη την αποψη μεχρι τα 14 μου χρονια μετα καταλαβα καποια πραγματα παραπανω τα οποια ισως και αργησα να υλοποιησω.

Γιατί πρέπει το ξέσκισμα να συνεπάγεται άσχημα ή μη ικανοποιητικά μαθητικά χρόνια? :confused: Εκτός και αν μιλάμε για υπερβολές του τύπου "φροντιστήριο από την Δ' δημοτικού", αν φροντίζεις να μην αφήνεις κενά, το ξέσκισμα μπορεί να περιοριστεί σε 6 μήνες από τα 6 χρόνια της Δευτεροβάθμιας.

Εμένα οι καλύτερές μου τάξεις ήταν η Α' και η Β' Λυκείου, και δεν έχω κανένα παράπονο από τα μαθητικά μου χρόνια.
Το ξέσκισμα που έριξα από την άλλη στην Γ' Λυκείου (και δεν μετανιώνω) το βλέπετε και από την σχολή που πέρασα, κανείς δεν βγάζει 19.000+ με ξύσιμο...

Ας μην το πηγαίνουμε στα άκρα, ή που ο άλλος θα 'ναι καμένο φυτό χωρίς κοινωνική ζωή και χαρούμενες μαθητικές αναμνήσεις, ή που θα είναι φραπές-χλέπα-αραλίκι-κλαμπάκι το βράδυ...

Στα λόγια μου έρχεστε. Συμφωνούμε ότι η φράση "καλή ζωή" στα μάτια του καθενός ερμηνεύεται διαφορετικά. Κάποιος μπορεί να μην έχει πρόβλημα ή ακόμα και να του αρέσει το διάβασμα και οι επιστήμες και να έχει την όρεξη να προσπαθήσει για μια σχολή που θα του δώσει την ευκαιρεία να αναπτύξει περεταίρω τις γνώσεις του σε αυτό που του αρέσει. Κάποιος άλλος μπορεί να μη βρίσκει ενδιαφέρον σε αυτά, να έχει άλλα ενδιαφέροντα, και να θέλει να περάσει τα μαθητικά του χρόνια αλλιώς. Εν τέλει πρόκειται περί επιλογής.

Ξανά ρωτάω λοιπόν. Τι το περισσότερο αξιοθαύμαστο υπάρχει στο να επιλέξει κάποιος το "πιο δύσκολο" πρώτο;
( το πιο δύσκολο σε εισαγωγικά, γιατί η ζωή δεν είναι μόνο η γ λυκείου, ας μην είμαστε τόσο αφελείς )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,790 μηνύματα.
Πλέον με φοβίζουν οι "χτυπητές" αριστείες. Προτιμώ μετριοφροσύνη, ευσυνειδησία και προσπάθεια. Το εφφέ έχει και ένα όριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sail Beg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sail Beg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 319 μηνύματα.
Εντάξει απλά στην Ελλάδα, είμαστε των άκρων. Ή θα σκοτωνόμαστε στο διάβασμα ή δεν θα το έχουμε με το διάβασμα. Η μέση ομάδα, αποσιωπάται. Υπάρχουν και εκείνοι που δεν διαβάζουν πολύ, ίσως να μην έχουν σωστή μέθοδο μελέτης...αλλά προσπαθούν τίμια. Λιγάκι να σταθούμε στην τιμιότητα των μέσων για τον στόχο.
Ανηκω σε αυτους απλα το βρισκω αδικο να ''κατηγορουνται'' κατα καποιο τροπο τα παιδια που διαβαζουν,τα οποια στο κατω κατω δεν κανουν κατι κακο και δεν ενοχλουν κανεναν.
Πιο πανω δηλαδη δεν προσπαθησα να ευλογησω τα γενια μου,προς αποφυγη παρεξηγησεων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

edweimaste

Πολύ δραστήριο μέλος

Η edweimaste αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,050 μηνύματα.
Εννοειται πως ισχυει αυτο,αλλα δεν μπορεις να γυρισεις να πεις σε ενα παιδι το οποιο περασε ιατρικη ας πουμε(με την προυποθεση οτι ηταν η σχολη που πραγματικα ηθελε) οτι τσαμπα το διαβασμα του,περασες χαλια στα μαθητικα σου χρονια,θα δυσκολευτεις πολυ στην σχολη σου,και το μελλον σου ειναι καταδικασμενο.
Αλιμονο αν το ειχαν ολοι με το διαβασμα,αλλα ας αφησουμε αυτους που το γουσταρουν στην ησυχια τους.

Μάλλον δεν κατάλαβες ακριβώς τα λόγια μου!Είμαι υπερ και αυτών που διάβασαν και ξεσκίστηκαν...ομολογώ πως είναι δύσκολο καθώς το έχω ζήσει όπως είπα άρα δεν θα μπορούσα ποτέ να είμαι ενάντια σε κάτι τέτοιο!Αλλά είμαι και μαζί με αυτούς που δεν διάβασαν αρκετά..και ας μην υπερβάλλουμε...με συνεχές αραλίκι όσο καλός και να είσαι δεν περνάς πουθενά!Χρειάζεται και η στοιχειώδης προσπάθεια!
Για να γίνω πιο σαφής θαυμάζω όλους αυτούς που έβαλαν στόχους και τους πέτυχαν .. που είπαν ότι δεν θα μείνουν στάσιμοι και προχώρησαν...είμαι μαζί με όλους αυτούς όπου και να πέρασαν είτε σε υψηλόβαθμες είτε και σε χαμηλών μορίων σχολές...Αφού το είχαν βάλει στόχο και αυτό ήθελαν και το πέτυχαν..αξίζουν συγχαρητήρια!Άμα αγαπάς κάτι θα βρεις τον τρόπο να το ακολουθήσεις και θα το κυνηγήσεις ακόμα και σε αυτή τη ''ζούγκλα'' ότι και να είναι αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Στους ξένους όταν λέω ΤΕΙ πληροφορικής συνήθως δεν λένε τίποτα, ένα χαμόγελο αρκεί. Άλλοι: A! καλή σχολή (το πιθανότερο είναι πριν 2 δευτερόλεπτα να μην ήξεραν καν ότι υπάρχει αλλά οκ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Και οι μεν και οι δε θα παίρνετε τον βασικό μισθό που ξέρετε που κυμαίνεται και θα λέτε ευχαριστώ. Οπότε το να την λέει ο χ στον y για το διάβασμα που έριξε είναι άτοπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DimX

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο DimX αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 126 μηνύματα.
Τι ακριβώς είναι πιο δύσκολο; να βγάλεις πολλά μόρια στις πανελλήνιες από το να διαβάσεις λιγότερο και να περάσεις καλύτερα μαθητικά χρόνια; Και γιατί αυτό το πιο δύσκολο είναι άξιο θαυμασμού ενώ το άλλο όχι;

Φιλε μην τα ισοπεδωνεις ολα. Σιγουρα υπαρχει αυτο που λες αλλα δε νομιζω πως ειναι ο κανονας.Εγω προσωπικα μεχρι και 2α λυκειου μια χαρα περνουσα οπως και οι υπολοιποι με εξοδους κτλ και για μπασκετ με 4 φορες προπονηση ανα εβδομαδα.Το πραγματικο ξεσκισμα ηταν ουσιαστικα μετα τα Χριστουγεννα οπου εκει υπηρχε μονο διαβασμα αλλα και παλι δε μπορω να πω οτι ηταν ασχημη περιοδος...
Γενικα απεχθανομαι τη λογικη οτι οποιος εχει 19.000+ μορια ειναι φυτο χωρις ζωη ενω οσοι ειναι αρκετα χαμηλοτερα ειναι ξυστες-χαβαλετζηδες κτλ. Το χειροτερο βεβαια ολων που το εχω δει ειναι να ειναι καποιος εντελως φυτο και προσηλωμενος στο διαβασμα χωρις καμια αλλη ενασχοληση και εν τελει να αποτυγχανει παταγωδως...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Always_in_love

Νεοφερμένος

Η Καίτη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 85 μηνύματα.
Φιλε μην τα ισοπεδωνεις ολα. Σιγουρα υπαρχει αυτο που λες αλλα δε νομιζω πως ειναι ο κανονας.Εγω προσωπικα μεχρι και 2α λυκειου μια χαρα περνουσα οπως και οι υπολοιποι με εξοδους κτλ και για μπασκετ με 4 φορες προπονηση ανα εβδομαδα.Το πραγματικο ξεσκισμα ηταν ουσιαστικα μετα τα Χριστουγεννα οπου εκει υπηρχε μονο διαβασμα αλλα και παλι δε μπορω να πω οτι ηταν ασχημη περιοδος...
Γενικα απεχθανομαι τη λογικη οτι οποιος εχει 19.000+ μορια ειναι φυτο χωρις ζωη ενω οσοι ειναι αρκετα χαμηλοτερα ειναι ξυστες-χαβαλετζηδες κτλ. Το χειροτερο βεβαια ολων που το εχω δει ειναι να ειναι καποιος εντελως φυτο και προσηλωμενος στο διαβασμα χωρις καμια αλλη ενασχοληση και εν τελει να αποτυγχανει παταγωδως...
Πάντως εγω δεν θεωρω οτι ειναι φυτό κάποιος που ασχολείται αποκλειστικά με το διάβασμα χωρίς άλλη ενασχόληση. Φυτό ειναι αυτός που δεν παίρνει πρωτοβουλίες,δεν ξέρει γιατί κάνει ο.τι κανει λειτουργεί μηχανικά γιατί έτσι "πρέπει". Για μενα φυτό θα ήταν κάποιος που μπήκε στη σχολή που του είπε ο μπαμπάς του, ακόμα και αν πίνει φραπέδες όλη μέρα στη σχολή,είτε γιατί δεν την θέλει,δεν έχει στόχους ούτε και κότσια. Φυτό ειναι ενα άβουλο ον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

GeorgeRtr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο GeorgeRtr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 203 μηνύματα.
Γιατι ειναι πιο δυσκολο απο το να την παιζεις ολη την μερα στις καφετεριες.

'Οταν κάποιος δεν διαβάζει την τελευταία διετία δεν σημαίνει απαραίτητα ότι τον παίζει όλη μέρα στις καφετέριες. Μπορεί να έχει διάφορες άλλες ασχολίες. Οι πανελλήνιες ούτως ή άλλως όπως υφίστανται θα πάψουν να ισχύουν με την αλλαγή της κυβέρνησης είτε το θέλετε είτε όχι. Πολλά μαθήματα σου δίνουν τις αρχές για να παρακολουθήσεις ορισμένα μαθήματα στο πρώτο έτος της τριτοβάθμιας εκπαίδευσης και άλλα δεν σου δίνουν τίποτα. Να αναφερθώ στα εξής : Επικοινωνία Πληροφοριών ή όπως λεγόταν στην β' λυκείου που μιλάει για floppy disks στην εποχή που έχουμε tablets, ΑΟΔΕ γ λυγκείου που δεν στοχεύει στο να μάθεις κάτι για το μάνατζμεντ ή την διοίκηση επιχειρήσεων αλλά στο να το λες σαν ποίημα. Η δευτεροβάθμια εκπαίδευση βάλλεται από πολλές πλευρές και όλοι το γνωρίζουμε πολύ καλά. 'Οπως και να έχει, δεν θα ήθελα να ξεκινήσω ένα τέτοιο θέμα σε αυτό το τόπικ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnnie Hunter

Νεοφερμένος

Ο Johnnie Hunter αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Πάντως κακά τα ψέμματα, η πλειοψηφία έτσι σκέφτεται και πράτει. Εδώ στο φόρουμ γενικά επικρατεί η politically correct άποψη "σπούδασε ότι σ αρέσει, μην ακούς κανέναν" αλλά στην πράξη δε γίνεται αυτό, είναι ελάχιστοι αυτοί που θα βγάλουν >19 και θα δηλώσουν μια αρκετά πολύ πιο χαμηλόβαθμη σχολή.

Δε νομίζω ότι κανείς θα μπει στη διαδικασία να γίνει ο μέγας παπαγάλος και να αφοσιωθεί πλήρως στο διάβασμα το οποίο τις περισσότερες φορές είναι στείρο και βαρετό έτσι όπως είναι το σύστημα, χωρίς προηγουμένως να έχει στόχο μία από αυτές τις «κορυφαίες» σχολές. Τουλάχιστον κάπως έτσι το βλέπω εγώ. Είναι δηλαδή αμφίδρομα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

αδαμαντια52071

Πολύ δραστήριο μέλος

Η νυσταλέα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Ti σπουδάζεις;
-Mαθηματικό

Προτεινόμενη Απάντηση 1: To σκέφτηκες καλα;θέλει άπειρο διαβασμα ολη την ημερα!
0
Πρ.Απ 2:Σχολή ειναι αυτή που διάλεξες;;ολοι οι μουρλαμενοι πανε ....Ειχα μια πρωτοξαδελφη του αδελφου της θειας Τουλας που τραβαγε τα μαλλια της που την επελεξε...Και ολα αυτα γιατι?

Πρ.Απ 3:Πολύ καλή σχολή,με πολλές ικανότητες εξέλιξης αν το κυνηγησεις και εξειδικευτεις σε καποιον συγκεκριμενο τομεα..

Οπως σε ολες τις σχολες ο καθενας λεει το μακρυ του0 και το κοντο του...
Απλα

Νobody vares
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Εγώ πάλι δε θαυμάζω κάποιον επειδή πέρασε σε κάποια <<καλή>> σχολή(είτε είναι στρατιωτική ιατρική ή νομική ή οτιδήποτε...).Μου είναι απλά αδιάφορο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Την "Πρ.Απ 3" μη την παίρνεις στα σοβαρά, παπατζιλίκια σου λένε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos Pamak

Δραστήριο μέλος

Ο Giorgos Pamak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας (Θεσσαλονίκη) και μας γράφει απο Πανόραμα (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 510 μηνύματα.
Την "Πρ.Απ 3" μη την παίρνεις στα σοβαρά, παπατζιλίκια σου λένε!!!

Δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soleado Febrero ~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Soleado Febrero ~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,033 μηνύματα.
Εμένα μου λένε: Δημοσιογράφος θα γίνεις;; (Με ανάλογη φάτσα αηδίας...)

Κάτι τέτοιο θα περνάω και εγώ σε μερικά χρόνια δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ότι ήθελα Ιατρική και δεν την έπιασα. :P

Αλλά nobody cares!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top