Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Μόνο εμένα εδώ μέσα δεν με ενοχλεί το ότι σπουδάζω σε ΤΕΙ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
οι περισσότεροι δεν ξέρουν καν οτι υπαρχει :P (ούτε καν οι λαρισαίοι :worry:)

άρα τι γνώμη να εκφέρουν?

όταν τους πω τι είναι μ λένε '' ααααα δύσκολο ακουγεταί''

και μετά ''ΤΕΙ είναι??'' :mad:
γιατί κάτι μου λέει ότι σε όλους μας τα ίδια λένε?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro Papas

Περιβόητο μέλος

Ο Alive in Illusion αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 4,300 μηνύματα.
Μόνο εμένα εδώ μέσα δεν με ενοχλεί το ότι σπουδάζω σε ΤΕΙ;

ουτε μενα θα με απασχολουσε (απο τις 24 σχολες που δηλωσα οι 17 ηταν ΤΕΙ).

απλα οταν το ακους ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ακομα και τα ατομα της ιδιας της πολης που σπουδαζεις ειναι κουραστικο.

@ναουσα

ΝΑΙ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Οι άνεργοι ελεύθεροι επαγγελματίες (όλος ο κλάδος της οικοδομής δηλαδή)
δεν συγκαταλέγονται πουθενά! Ούτε μπορούν να γραφτούν στον ΟΑΕΔ!
Η πραγματική ανεργία είναι πολύ πιο πάνω από 50%

Χαίρομαι που τα συνειδητοποείς στην ηλικία σου. Αυτό θα σε βοηθήσει για να πάρεις καλύτερες αποφάσεις αργότερα.
Πριν απο 7 χρονια οι αριστερες παραταξεις μας ελεγαν παραμυθια πως οι εταιρειες δεν πρεπει να μπουνε στα πανεπιστημια γιατι το πανεπιστημιο πρεπει να υπηρετει την κοινωνια. Η ιδια κοινωνια που σαπισε την χωρα.
Οι δεξιες παραταξεις νοιαζοντουσαν μονο να προσελκυσουν ψηφοφορους θυματα μεσω των δωρεαν φιαλων στα μπουζουκια.

Έτσι, φίλε μου, όλοι λίγο πολύ κοιμόμασταν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Poseidon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Poseidon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αταλάντη (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 350 μηνύματα.
Συνήθως δε την ξέρουν,ρωτάνε αρχικά τι είναι,τι μπορείς να κάνεις,και μετά απλά σε σνομπάρουν(ειδικά από σχολές τύπου Ιατρική)

Αλλά στα παπάκια μας : ) )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Συνήθως δε την ξέρουν,ρωτάνε αρχικά τι είναι,τι μπορείς να κάνεις,και μετά απλά σε σνομπάρουν(ειδικά από σχολές τύπου Ιατρική)

Αλλά στα παπάκια μας : ) )

από τον τίτλο και μόνο μοθ φαίνεται πολύ ενδιαφέρον..
απο αποκατάσταση και σχετικα πως τα πάει? (ντα3.. περα απο το κλασικό 'μερες πουναι, ολα δυσκολα ειναι κλπ"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Σε όσους τη λέω δεν την ξέρουν αλλά η πλειονότητα συνήθως εντυπωσιάζεται γιατί σαν όνομα+αντικείμενο που πραγματεύεται είναι πολύ ασυνήθιστη...πάντως μέχρι τώρα δεν έχω ακούσει αρνητικά ή περιφρονητικά σχόλια...Όπως και να χει αποτελεί ένα εξαιρετικό τμήμα με υπερικανοποιητικό καθηγητικό προσωπικό και δεν θα το άλλαζα με τίποτα πλέον..<3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το παρόν thread είναι και πάλι ανοιχτό..παρακαλούμε να μείνετε εντός θέματος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όσοι δεν την ξέρουν φαίνονται ξαφνιασμένοι διότι ήμουν καλός μαθητής και τώρα θα αλλάζω λάμπες. Όσοι γνωρίζουν έστω και ελάχιστα το αντικείμενο των σπουδών χαίρονται που σπουδάζω εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SparksFly

Νεοφερμένος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Διάβασα και τις 79 σελίδες και μπορώ να πω πως γέλασα πολύ!
Από όσο πρόσεξα όλοι είστε από γνωστές σχολές-παρά τα σχόλια συγγενών φίλων κτλ κτλ- δεν έιδα όμως κανέναν να είναι από ΘΕΟΛΟΓΙΑ! :clapup:
Λόγω μορίων ήξερα από τον Ιούνιο με τα μηχανογραφικά ότι εκεί περνάω,,περιττό να σας πω ότι την μέρα με τα μόρια χτυπιόμουν... ότι και καλά θα είναι όλοι και όλες θεούσες και θεοσεβούμενοι και εγώ κάτι τέτοια τα σιχαίνομαι..μετά από συζητήσεις των συζητήσεων είδα ότι δεν είναι και τόσο άσχημα και το είχα χωνέψει σχετικά νωρίς...
οι αντιδράσεις που αντιμετώπισα χωρίζονται σε 3 κατηγορίες
1. φίλοι, κολλήτοι, σχέσεις και γενικά συνομήλικοι
2. άτομα από 30-49
3. άτομα 50+

1η κατηγορία(best of)
-και τώρα τι θα κάνεις την καλόγρια?
-Α! γαμάτο! Θα μάθεις Αραβικά (όχι εβραϊκά) και θα πάμε Άμπου Ντάμπι!
-Συγγνώμη, παπάς θα γίνεις? Αφού είσαι γυναίκα πως θα γίνεις?!
-Α! Φοράτε και στολή?Ράσα και τέτοια?
-Παπαδιά θα βγεις?
-Μπράβο! Να στην γιορτή σου ένα λιβανιστήρι θα σου πάρω μην το ψάχνεις!
(φοιτήτρια συμμαθήτρια μου στο βιολογικό)
-Έχετε εργαστήρια?
-Ναι αμέ, τώρα για πρώτο εξάμηνο έχουμε πρακτική στην τέλεση της Θείας Λειτουργίας και στο 6ο εξάμηνο κάθε 6 του μήνα έχουμε εργαστήριο σε νέες μεθόδους εξορκισμού! Γαμάτο?
-Ωχ..δεν το ήξερα! (το πίστεψε :| )
-Μπράβο ρε! ήθελε η γιαγιά μου να κάνει ευχέλαιο! Πω! Θα έχουμε κονέ!

2η κατηγορία
Από αυτή την κατηγορία άκουσα ένα τύπο σχόλιου

-Μπράβο παιδί μου, σημασία έχει ότι μπήκες σε σχολή από εκεί αν δεν γίνεις καθηγήτρια σε σχολείο θα δώσεις κατατακτήριες για αυτό που ήθελες! Συγχαρητήρια έχεις κάνει την μισή διαδρομή! (helloooo πρέπει να την τελειώσω κιόλας!) Ο χ/ψ/ω/τ/π ξάδερφος/αδερφός/μπατζανάκης/κουμπάρος/γαμπρός/8ος μπάρμπας του/της θείας/θείου/μάνας/πατέρα/γείτονα/μπαντζανάκη/μπάρμπα/παππού/μπακάλη κτλ μπήκε θεολογία και μετά έδωσε εξετάσεις για *λίστα γκλαμουράτων για την ελληνική κοινωνία σχολών*
έτσι να κάνεις και εσύ!

3η κατηγορία (και πιο ξετρελαμμένοι και ενθουσιασμένοι με την σχολή μου) (best of)

(η γιαγιά μου) Μπράβο, όχι ΜΠΡΑΒΟ παιδάκι μου , να μας βάλεις και να μπεις στον σωστό δρόμο! Συγχαρητήρια! Μεταξύ μας και νομική να πέρναγες δεν θα μ'΄αρεσε! Τό ξερα ότι κάποτε θα μας έβαζε κάποιος στον δρόμο του Θεού! Και από πανεπιστήμιο κιόλας! (μετά την επόμενη μέρα, μου έστειλε σπίτι μια τεράστια ανθοδέσμη, γλυκάκι! )
(η γιαγιά του boyfriend στο τηλέφωνο)
-Έλα παιδάκι μου, που πέρασες και με έχει φάει η αγωνία?
-πέρασα Εκπαιδευτικών και πολιτικών έργων υποδομής!
Ᾱ, και τι είναι τούτο
-Πολιτικός μηχανικός για γέφυρες και δρόμους (τι να πει?!)
-Αχ, μπράβο παιδί μου!
(...)
-Η Α πού πέρασε?
-Θεολογία Αθήνας
-ΑΧ! ΜΠΡΑΒΟ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ! ΝΑ ΣΕ ΒΑΛΕΙ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΣΤΟΝ ΣΩΣΤΟ ΔΡΟΜΟ! ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ1 ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΠΕΣ ΤΗΣ! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΣΧΟΛΉ! ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΟ?

αυτάααα...παρόλα αυτά όμως, μ΄αρέσει τελικά η σχολή!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Σε όλους αρέσει η σχολή που είμαι. Συνδυάζει μουσική με θρησκεία και το πτυχίο είναι αρκετά καλό για την αγορά εργασίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Εγω δεν λεω ποτε τι σπουδαζω οταν με ρωτανε.Λεω συνηθως οτι ειμαι ανεργος(που οντως ειμαι)και κοβω βολτες να περασει η ωρα.Και με κοιτανε απαξιωτικα,το οποιο εχει πολυ πλακα. :upside: Εκτος αν ειναι κανεις φιλος μου μαζι και ρουφιανεψει οτι ειμαι ιατρικη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
-Ηλεκτρολόγος; Πωπω φίλε, εκεί δεν είναι που δεν έχει καθόλου κορίτσια;

-Στο μετσόβιο; Ρε εκεί δεν είναι που όλοι είναι ψώνια;

-Ημμύτης ε; Διαβατήριο έβγαλες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Εγω δεν λεω ποτε τι σπουδαζω οταν με ρωτανε.Λεω συνηθως οτι ειμαι ανεργος(που οντως ειμαι)και κοβω βολτες να περασει η ωρα.Και με κοιτανε απαξιωτικα,το οποιο εχει πολυ πλακα. :upside: Εκτος αν ειναι κανεις φιλος μου μαζι και ρουφιανεψει οτι ειμαι ιατρικη. :P

Γιατί δεν το λές?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

El_Greko

Νεοφερμένος

Ο El_Greko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Γιατί δεν το λές?

Γιατι δεν υπαρχει λογος(για μενα)να το λεω.Μονο αν ειναι απολυτη αναγκη(δημοσιες υπηρεσιες).Σε μια κοπελα μαλιστα που μου αρεσε και ηταν πολυ θεα,οταν με ρωτησε τι κανω,της ειπα οτι δουλευω στον δημο,στο απορριματοφορο.Οταν την ειδα πως δεν την πειραξε καθολου,αλλα τις αρεσε πραγματικα αυτο που εβλεπε και ακουγε,την επομενη της ειπα που φοιτω.Αν της το ελεγα απο την αρχη,θα της αρεσα ετσι και αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Γιατι δεν υπαρχει λογος(για μενα)να το λεω.Μονο αν ειναι απολυτη αναγκη(δημοσιες υπηρεσιες).Σε μια κοπελα μαλιστα που μου αρεσε και ηταν πολυ θεα,οταν με ρωτησε τι κανω,της ειπα οτι δουλευω στον δημο,στο απορριματοφορο.Οταν την ειδα πως δεν την πειραξε καθολου,αλλα τις αρεσε πραγματικα αυτο που εβλεπε και ακουγε,την επομενη της ειπα που φοιτω.Αν της το ελεγα απο την αρχη,θα της αρεσα ετσι και αλλιως.

that mindfuck... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πληροφορικάριος

Δραστήριο μέλος

Ο Πληροφορικάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 623 μηνύματα.
Γιατι δεν υπαρχει λογος(για μενα)να το λεω.Μονο αν ειναι απολυτη αναγκη(δημοσιες υπηρεσιες).Σε μια κοπελα μαλιστα που μου αρεσε και ηταν πολυ θεα,οταν με ρωτησε τι κανω,της ειπα οτι δουλευω στον δημο,στο απορριματοφορο.Οταν την ειδα πως δεν την πειραξε καθολου,αλλα τις αρεσε πραγματικα αυτο που εβλεπε και ακουγε,την επομενη της ειπα που φοιτω.Αν της το ελεγα απο την αρχη,θα της αρεσα ετσι και αλλιως.

Τουλάχιστον το είπες σε μας :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή : Παρακαλώ να μείνετε εντός θέματος .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Το θρεντ αυτό, η χαρά των στερεοτύπων :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
χαχα πλακα εχει το θεμα...στην αδερφη μου που ειναι Επικοινωνια και ΜΜΕ της λενε ''απαπα κακια φαρα οι δημοσιογραφοι'' χαχαχα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top