Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Η εμφάνιση τι σχέση έχει με την περιεχόμενη γνώση; :eek:

Είμαι της άποψης ότι ένα σοβαρο πανεπιστήμιο παρουσιάζεται καλό προς τα έξω τα δικά μας όμως είναι μέσα στην μπίχλα.
Της Βουλγαρίας είναι σαν μικρά παλατάκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Είμαι της άποψης ότι ένα σοβαρο πανεπιστήμιο παρουσιάζεται καλό προς τα έξω τα δικά μας όμως είναι μέσα στην μπίχλα.
Της Βουλγαρίας είναι σαν μικρά παλατάκια.
Την επόμενη φορά να κάνεις παρατήρηση στους συναδέλφους που ρυπαίνουν το χώρο.

@Νίκο,
Και λίγα λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

McConkey

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο McConkey αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 182 μηνύματα.
Την επόμενη φορά να κάνεις παρατήρηση στους συναδέλφους που ρυπαίνουν το χώρο.
Ποιοι ειναι οι συναδέφλοι μου δε καταλαβαίνω εγώ Βιολόγος είμαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
@Bενι,
Τοσα οσα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sans-culotte

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Sans-culotte αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 197 μηνύματα.
Ρε παιδιά έχει νόημα στην παρουσα εποχη να συζητάμε για το πως φαίνεται η σχολή σας στους άλλους? Μάθετε πως μένοντας στην Ελλάδα υποθηκευσατε το μελλον σας επειδη οταν θα ειστε 24 δεν θα εχετε ουτε μια ημερα εργασιακης εμπειριας σε αυτο που σπουδασατε. Πατε μετα στο εξωτερικο να απαιτησετε δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Το θέμα φίλε μου δεν είναι με την πρώτη δυσκολία να εγκαταλήψεις την χώρα σου,πρέπει να παλέψεις και όσοι το πράττουν αργά ή γρήγορα δικαιώνονται...
Θέληση και υπομονή θέλει πάνω απ'όλα,μετά την παρακμή έρχεται και η ακμή..:)
Χλωμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Inartecubus

Νεοφερμένος

Η Άρτεμις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 13 μηνύματα.
εγώ φέτος είμαι για πανελλήνιες και στόχος μου η φιλολογία από μικρή..όσοι όμως ακούνε τι θέλω να γίνω απαξιωτικά μου λένε ότι θα μείνω άνεργη και να γίνω νομικός.δεν δίνω σημασία όμως ο εργατικός και επίμονος πετυχαίνει.:D εξάλλου σε όλους τους κλάδους βιώνεται η ανεργία :$
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
εγώ φέτος είμαι για πανελλήνιες και στόχος μου η φιλολογία από μικρή..όσοι όμως ακούνε τι θέλω να γίνω απαξιωτικά μου λένε ότι θα μείνω άνεργη και να γίνω νομικός.δεν δίνω σημασία όμως ο εργατικός και επίμονος πετυχαίνει.:D εξάλλου σε όλους τους κλάδους βιώνεται η ανεργία :$

μην τους ακους...ηθελα νομικη(δεν περασα) και οπου τ ελεγα με κοιταζαν καλα καλα και μου ελεγαν τα ιδια...οτι ειναι κορεσμενος κλαδος...ειχα βαρεθει να το ακουω...οπου και να πας πλεον τα ιδια θα ακους...οπως ειπες με επιμονη και υπομονη θα πετυχεις...παντου υπαρχει ανεργια..σημασια εχει να μας αρεσει αυτο που σπουδαζουμε..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
μου λένε ότι θα μείνω άνεργη και να γίνω νομικός.

ναι, είδαμε και αυτούς πόση δουλειά έχουν...

δεν δίνω σημασία όμως ο εργατικός και επίμονος πετυχαίνει.:D εξάλλου σε όλους τους κλάδους βιώνεται η ανεργία :$

καλά όλα αυτά, αλλά πρέπει να χουμε και επαφή με την πραγματικότητα...γιατί όταν θα βγεις στην αγορά και δε θα μπορείς να βρεις ΠΟΥΘΕΝΑ δουλειά (σου βάζω και την υπογραφή μου γι αυτό) θα φωνάζεις ότι φταίει το κράτος που δε δίνει ευκαιρίες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiLoOkOzz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίλη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 391 μηνύματα.
Εγώ παιδιά έχω περάσει στο τμήμα δυτικής μακεδονίας στο γνωστό τει τεχνολογίας γεωπονίας φλώρινας στο τμήμα της ζωικής παραγωγής !Όταν κάποιος με ρωτάει τι σπουδάζω αποφεύγω να πω σκέτο το ζωική παραγωγή γιατί οι περισσότεροι νομίζουν πως είναι σχολή βοσκών ή κάτι τέτοιο και με δουλεύουν αλλά εαν πραγματικά ήξεραν τι είναι αυτή η σχολή δεν θα με γιούχαραν καθόλου.Μετά απο αυτή τη σχολή με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς να βγεις κτηνίατρος !Τέλος πάντων βγήκα εκτός θέματος.Το θέμα είναι οτι ο περισσότερος κόσμος γνωρίζει μόνο τις μουράτες σχολές του τύπου γιατροί,φιλόλογοι,δικηγόροι και νομίζουν πως οτιδήποτε άλλο είναι μάπα και αυτό με νευριαζει!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

y33p33

Νεοφερμένος

Η y33p33 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 64 μηνύματα.
Μετά απο αυτή τη σχολή με ένα καλό μεταπτυχιακό μπορείς να βγεις κτηνίατρος !

Οσα μεταπτυχιακα και να κανεις κτηνιατρος θα γινεις μονο αφου τελειωσεις μια Κτηνιατρικη Σχολη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Οσα μεταπτυχιακα και να κανεις κτηνιατρος θα γινεις μονο αφου τελειωσεις μια Κτηνιατρικη Σχολη.

ναι και εγώ έπαθα ένα μικρό σοκ όταν το διάβασα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

paterasyp

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο paterasyp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Kτηνίατρος είναι άλλο επάγγελμα . Γίνεσαι τεχνολόγος γεωπόνος ζωοτέχνης που είναι μιά πολύ σοβαρή δουλειά .
Αλλά στην Ελλάδα ο κόσμος στερείται σοβαρότητας και περιμένει ότι του πουν τα κανάλια .
Αν σου αρέσει ακολούθησε την .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Socrates ... 99

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σωκράτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πτολεμαΐδα (Κοζάνη). Έχει γράψει 240 μηνύματα.
Εγω εχω ως στοχο να περασω μαθηματικο και οταν με ρωτανε τι θελω να περασω και τους το λεω αυτο (δηλαδη μαθηματικο) μου απαντανε : <<Δηλαδη θες να γινεις καθηγητης ;;; >> . Ρε σεις απο μαθηματικο δεν βγαινεις μονο καθηγητης μαθηματικων παρτε το χαμπαρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanelliniesSuck

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Λίζα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 364 μηνύματα.
Εγω εχω ως στοχο να περασω μαθηματικο και οταν με ρωτανε τι θελω να περασω και τους το λεω αυτο (δηλαδη μαθηματικο) μου απαντανε : <<Δηλαδη θες να γινεις καθηγητης ;;; >> . Ρε σεις απο μαθηματικο δεν βγαινεις μονο καθηγητης μαθηματικων παρτε το χαμπαρι.
Έχεις δίκιο. Απλά στην Ελλάδα καταλήγεις κατά ένα 95% καθηγητής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εγω εχω ως στοχο να περασω μαθηματικο και οταν με ρωτανε τι θελω να περασω και τους το λεω αυτο (δηλαδη μαθηματικο) μου απαντανε : <<Δηλαδη θες να γινεις καθηγητης ;;; >> . Ρε σεις απο μαθηματικο δεν βγαινεις μονο καθηγητης μαθηματικων παρτε το χαμπαρι.

τι μπορείς να κάνεις στην Ελλάδα δηλαδή εκτός από μαθήματα;;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eskl1nd

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ۞_۞ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
τι μπορείς να κάνεις στην Ελλάδα δηλαδή εκτός από μαθήματα;;:hmm:

Ολοι πλεον απαντανε ερευνες σε εξωτερικο κτλ. Καλα τα ονειρα , δεν λεω , αλλα μερικοι θυμωνουνε επειδη οι ιδιοι δεν προσαρμοζονται στην πραγματικοτητα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Bέβαια διακρίνω μια αποστροφή από την μέση εκπαίδευση διότι η σωστή μεταδοτικότητα θέλει ταλέντο και όχι φύκια..;) Δεν είπε κανένας όχι στα όνειρα, αλλά ρε παιδάκι μου φαίνεται πολύ ξεληγωτικό του ραγιά, Έλληνες νέοι να επιλέγουν μόνο την έρευνα ως επάγγελμα (αλήθεια ποια έρευνα; οεο) και να απορρίπτουν άλλες επιλογές διότι τις γνώρισαν σε κακή μορφή σε μια χώρα του χτες. Οι αντιπροτάσεις των νέων να γίνουν πράξεις ποιες είναι ώστε να αλλάξει η ζοφερή εικόνα του σήμερα; Η μετανάστευση; Η φυγοπονία; :whistle: Θα μας αλλάξουν ειδικά άλιεν από την υπερποσειδώνεια περιοχή του σύμπαντός μας; ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jason Del Piero

Δραστήριο μέλος

Ο Jason Del Piero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 546 μηνύματα.
Μάθετε πως μένοντας στην Ελλάδα υποθηκευσατε το μελλον σας επειδη οταν θα ειστε 24 δεν θα εχετε ουτε μια ημερα εργασιακης εμπειριας σε αυτο που σπουδασατε. Πατε μετα στο εξωτερικο να απαιτησετε δουλεια.

Κάποιος πρέπει να μείνει και εδώ....

- Κάτι σχετικό με τα οικονομικά. (δεν ξέρει και η γιαγιά από οικονομικές ειδικότητες)
- Α, καλά. Ξέρεις, και ο παλιός σου συμμαθητής ο Γιώργος οικονομικά πέρασε. (και ο Γιώργος έχει περάσει ΤΕΙ Λογιστικής Μεσολογγίου)

:P:P:P:P:P:P:P:P:P:P αχ000αχ0χ0αχα0αχ0χα00αχ0χα0χα εχω πεθάνει στα γέλια!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tntqaz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 294 μηνύματα.
Με ρωτάνε, και λόγω του "καλού ονοματος" που δήθεν κατέχω, περιμένουν να ακούσουν κατι σε ΟΠΑ, ή ΠΑΠΕΙ και γενικά Αθήνα
Τους λεω Ναυτηλιας και επιχειρηματικων υπηρεσιων Χιου και με κοιτανε σαν χαζα με ανοιχτο στόμα και συχα ρωτανε "τι ειναι αυτο? τει ειναι?".. βλέπω στα πρόσωπά τους μια γκριμάτσα του στυλ ( ρε τον αχρηστο.. Χιο περασε!)

δεν ξερουν τι χάνουν όμως :P :smartass::pfff:8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top