Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
εμένα θέλουν και φιλικές τιμές...γιατί ως γνωστόν μπήκα,βγήκα,πήρα αδεια ασκήσεως επαγγέλματος και είμαι στη διάθεση τους απο τώρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
χαχαχαχα κι εμενα ολοι οι γνωστοι...
...και όχι μόνο(!)...
...με το που με βλεπουν: Που ' σαι ρε δικηγορε!:P
Τό'χει η «μάρκα».
Παντού και όλοι τα ίδια λένε...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
εμένα θέλουν και φιλικές τιμές...γιατί ως γνωστόν μπήκα,βγήκα,πήρα αδεια ασκήσεως επαγγέλματος και είμαι στη διάθεση τους απο τώρα...
Μα καμία πρωτοτυπία ρε παιδί μου..:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ Ν.

Δραστήριο μέλος

Ο ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 490 μηνύματα.

kon_amelie

Νεοφερμένος

Η kon_amelie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Γλυφάδα (Αττική). Έχει γράψει 11 μηνύματα.
Όλοι σε κάποια στιγμή της ζωής μας έχουμε ερωτηθεί για το τι σπουδάζουμε. Ως εδώ καλά.
Τι γίνεται όμως όταν δεν είμαστε στο κλασικό "Δάσκαλος - Γιατρός - Δικηγόρος", που και η κουτσή Μαρία στο πιο απόμερο χωριό ξέρει τι είναι;

Όταν σας ρωτάνε τι σπουδάζετε, εσείς τι απαντάτε;
Και τι σχόλια κάνουν οι υπόλοιποι και ειδικά όσοι δεν ξέρουν τι σπουδάζετε;

Εγω σπουδαζω διοικηση τουριστικων επιχειρησεων στο τει αθηνας κ νομιζουν οτι θα γινω καμαριερα.... ΔΙΟΙΚΗΣΗ τουριστικων επιχειρησεων τονιζω μετα κ ΟΧΙ τουριστικα επαγγελματα...... κλασικες τυποποιημενες ελληνικες αντιληψεις του κωλου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Εγώ πάλι τους γειώνω πριν με γειώσουν :loltooth:
Και έτσι μετά προσπαθούν να με ανεβάσουν το ηθικό
Όπου Ε εγώ, και όπου Χ ο άγνωστος
Έχουμε και λέμε λοιπόν:
Σκηνή 1:
Χ: Αγάπη μου τι κάνεις μωρέ, πόσο καιρό έχω να σε δω, πως τα πήγες τελικά την πιάσαμε τη διακόσμηση;
Ε: Να από δω κι από κει ξες, όχι δεν την πιάσαμε, έκανα και μακακία στο μηχανογραφικό..
Χ: Α, και τελικά που μπήκες;
Ε: Ξυλουργός!
Χ: ΤΙ? ΥΠΆΡΧΕΙ ΚΆΤΙ ΤΈΤΟΙΟ; :confused:
Ε:Περίπου μωρέ, τεχνολογία ξύλου και σχεδιασμό επίπλου πέρασα
Χ: Μια χαρά ρε συ, τουλάχιστον θα σχεδιάσεις πράγματα που σε αρέσει, κάτι είναι κι αυτό
Ε: Μα δεν θα πάω, ξανά δίνω
Χ: Γιατί ρε συ, δοκ-
Ε: ΘΈΛΩ ΝΑ ΞΑΝΆ ΔΏΣΩ!
X: :mad:

Σκηνή 2:
Χ: Κοριτσάρα μου όμορφη τι έγινε μπήκες τελικά;
Ε: Όχι γιαγιά δε μπήκα.
Χ: ΠΟΥΘΕΝΆ;
Ε: Ε, μπήκα σε μια σχολή εκεί πέρα.
X: Τότε καλά είσαι, μη μιλάς καθόλου κακομοίρα μου, φαντάσου να μην έμπαινες πουθενά.

Σκηνή 3:
Χ: Καλημέρα Ζωή
Ε: Καλημέρα τι κάνετε;
Χ: Καλά μωρέ να γυρνάω από την αγορά, εσύ έδινες φέτος ε; πως τα πήγες;
Ε: Όχι αυτό που περίμενα, ξανά δίνω του χρόνου
Χ: Που πέρασες;
E: Τεχνολογία και επεξεργασία ξύλου και σχεδιασμός επίπλου
X: Και τι ακριβώς είναι αυτό;
E: (εξηγώ μπλα μπλα) δηλαδή ξυλουργός
X: Έλα ωραίο ακούγεται μη κάνεις έτσι, μπορείς να φτιάχνεις και έπιπλα μετά για την ΙΚΕΑ
Ε: :confused:


Αυτά θυμάμαι προς το παρόν, πλέον τα σκέφτομαι απλά σκάω στα γέλια :P
Χεχεχε πλάκα είχε η τελευταία, πάντως μην λες οτι πέρασες ξυλουργός γιατί είναι εντελώς διαφορετική και πολύ καλή σχολή, η αδερφή μου τελείωσε πριν 2 χρόνια και εκτός οτι είχε άμεση επαγγελματική αποκατάσταση (γιατι δεν ζωγραφίζεις μόνο ξύλα) αλλά στην αχή έλεγε σαν εσένα "δεν θα παω, ξυλουργός θα γίνω" κτλ κτλ και όταν πήγε βρήκε κάτι εντελώς διαφορετικό, έχει πολύ ενδιαφέρον, με πολύ καλούς καθηγητές (στο χώρο τους) και η πόλη είναι πανέμορφη και δεν θα σου λείψει σχεδόν τίποτα! Τσέκαρε αν θες, εδω! (Δυστυχώς δεν μπόρεσα να βρω όλο το βίντεο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
χαχαχαχαχα ειδικα η απαντηση του μανωλη επικ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω διοικηση τουριστικων επιχειρησεων στο τει αθηνας κ νομιζουν οτι θα γινω καμαριερα.... ΔΙΟΙΚΗΣΗ τουριστικων επιχειρησεων τονιζω μετα κ ΟΧΙ τουριστικα επαγγελματα...... κλασικες τυποποιημενες ελληνικες αντιληψεις του κωλου.

Το θέμα, όμως, είναι να μην έχεις εσύ αυταπάτες.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγω σπουδαζω διοικηση τουριστικων επιχειρησεων στο τει αθηνας κ νομιζουν οτι θα γινω καμαριερα.... ΔΙΟΙΚΗΣΗ τουριστικων επιχειρησεων τονιζω μετα κ ΟΧΙ τουριστικα επαγγελματα...... κλασικες τυποποιημενες ελληνικες αντιληψεις του κωλου.

Σιγα...το αλλο αστειο ειναι οτι ολοι οι αποφοιτοι των τμηματων,νομιζουν οτι θα ασκησουν κιολας το επαγγελμα που σπουδασαν :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Makis_Vl

Δραστήριο μέλος

Ο Μάκης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 501 μηνύματα.
Σε κεντρικό φούρνο της Αρτας σημερινό συμβαν
φουρνάρισσα-ααα εσυ δεν έδινες φέτος;
εγώ-ναι ναι!
φ-και;πέρασες;
ε-ναι ναι!Ιστορίας κι Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης!
φ-ααα εσυ θα ανακαλύψεις τους ταφους (ενος που ουτε καν το θυμάμαι)
ε-μπααα οχι..εγώ θα ακολουθήσω τη κατεύθυνση Ιστορίας
φ-ααα εσυ δεν είχες βγάλει γύρω στα 17,500 μόρια; (εντωμεταξύ εγώ είχα να τη δω αυτη απ το Μαιο)
ε-ναι ναι...είχα δηλώσει πρώτο το Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης αλλά το έχασα για 75 μόρια!
φ-αααα δήλωσες μόνο Θεσσαλονικη ε;;;Γιατι δε δήλωσες Γιάννενα;
ε-εε δεν ηθελα!
φ-πόσο είχε στα γιάννενα;
ε-γύρω στα 15,900 νομίζω...
φ-ααααα καλα...(με μουτζωσε) θα γίνεις αρχαιλόγος εσύ...
ε-Σας ξαναλέω ότι θα ακολουθήσω τον τομέα της Ιστορίας για να βγω Φιλόλογο;
φ-ναι ναι όλοι φιλολογοι...όλοι αδιόριστοι θα μείνετε...

(μετά την παράτησα κι έφυγα)
δλδ ελεος ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Κι εσύ, γιατί δεν ήθελες Γιάννενα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
ε-Σας ξαναλέω ότι θα ακολουθήσω τον τομέα της Ιστορίας για να βγω Φιλόλογο;


δλδ ελεος ετσι;

Ιστορικός θα βγεις όχι φιλόλογος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
ναι ναι όλοι φιλολογοι...όλοι αδιόριστοι θα μείνετε...

Mου αρέσει που όλοι αυτοί της γενιάς που έκανε την Ελλάδα βόθρο, έχουν άποψη για όλα!

(Βασικά έχω ένα καλό φλόγιστρο, ότι με χρειαστείτε εδώ είμαι :hehe:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
Βασικά έχω ένα καλό φλόγιστρο, ότι με χρειαστείτε εδώ είμαι :hehe:

Ποιον θα κάψεις!!!!!!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ποιον θα κάψεις!!!!!!!!!!!!

την κοινωνική ομάδα "εχωαποψηγιατοκαθετιενωδενξερωτιποτα" :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
την κοινωνική ομάδα "εχωαποψηγιατοκαθετιενωδενξερωτιποτα" :hmm:

Ε τότε δεν θα μείνουν πολλοί σε αυτή την χώρα..................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Σε κεντρικό φούρνο της Αρτας σημερινό συμβαν
φουρνάρισσα-ααα εσυ δεν έδινες φέτος;
εγώ-ναι ναι!
φ-και;πέρασες;
ε-ναι ναι!Ιστορίας κι Αρχαιολογίας Θεσσαλονίκης!
φ-ααα εσυ θα ανακαλύψεις τους ταφους (ενος που ουτε καν το θυμάμαι)
ε-μπααα οχι..εγώ θα ακολουθήσω τη κατεύθυνση Ιστορίας
φ-ααα εσυ δεν είχες βγάλει γύρω στα 17,500 μόρια; (εντωμεταξύ εγώ είχα να τη δω αυτη απ το Μαιο)
ε-ναι ναι...είχα δηλώσει πρώτο το Παιδαγωγικό Θεσσαλονίκης αλλά το έχασα για 75 μόρια!
φ-αααα δήλωσες μόνο Θεσσαλονικη ε;;;Γιατι δε δήλωσες Γιάννενα;
ε-εε δεν ηθελα!
φ-πόσο είχε στα γιάννενα;
ε-γύρω στα 15,900 νομίζω...
φ-ααααα καλα...(με μουτζωσε) θα γίνεις αρχαιλόγος εσύ...
ε-Σας ξαναλέω ότι θα ακολουθήσω τον τομέα της Ιστορίας για να βγω Φιλόλογο;
φ-ναι ναι όλοι φιλολογοι...όλοι αδιόριστοι θα μείνετε...

(μετά την παράτησα κι έφυγα)
δλδ ελεος ετσι;

χαχα ελα μωρε ποσα τετοια περιστατικααααα:P!!ουυυυ θα ακουσουμε κι αλλα πιο περιεργα...!!η αγνοια τουσ φταιει οποτε ασ μην δινουμε σημασια!!:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
ε-Σας ξαναλέω ότι θα ακολουθήσω τον τομέα της Ιστορίας για να βγω Φιλόλογο;
φ-ναι ναι όλοι φιλολογοι...όλοι αδιόριστοι θα μείνετε...

(μετά την παράτησα κι έφυγα)
δλδ ελεος ετσι;

Βασικά ιστορικός θα βγεις. Όχι φιλόλογος. Αν ήταν όπως λες εσύ τότε Φιλολογία=Ιστορία και Αρχαιολογία, που δεν ισχύει. Απλά οι φοιτητές των σχολών αυτών δε μαθαίνουν τα ίδια πράγματα πολύ απλά κι έτσι δεν μπορεί αυτός που τελείωσε Ιστορίας και αρχαιολογίας να διδάσκει σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου αρχαία ας πούμε γιατί πολύ απλά ήταν άλλο το αντικέιμενο σπουδών. Βέβαια, στην Ελλάδα για να διοριστούν όσο το λιγότεροι γίνεται τα παραπάνω υφίστανται, μόνο που δεν πρέπει να γίνονται. Σε λίγο ο γεωλόγος θα διδάξει φυσική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina elen

Πολύ δραστήριο μέλος

Η xristina elen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,603 μηνύματα.
Βασικά ιστορικός θα βγεις. Όχι φιλόλογος. Αν ήταν όπως λες εσύ τότε Φιλολογία=Ιστορία και Αρχαιολογία, που δεν ισχύει. Απλά οι φοιτητές των σχολών αυτών δε μαθαίνουν τα ίδια πράγματα πολύ απλά κι έτσι δεν μπορεί αυτός που τελείωσε Ιστορίας και αρχαιολογίας να διδάσκει σε μαθητές γυμνασίου και λυκείου αρχαία ας πούμε γιατί πολύ απλά ήταν άλλο το αντικέιμενο σπουδών. Βέβαια, στην Ελλάδα για να διοριστούν όσο το λιγότεροι γίνεται τα παραπάνω υφίστανται, μόνο που δεν πρέπει να γίνονται. Σε λίγο ο γεωλόγος θα διδάξει φυσική.

μα κανουν αρχαια μεσα στην σχολη τουσ και η ιστορια απ οσο θυμαμαι ειναι μαθημα που διδασκεται σε ολεσ τισ ταξεισ..!!νομιζω πωσ ενασ απο ιστορικο ειναι καταλληλοσ για την διδαχη τησ ιστοριασ!!!;) και κατα τη γνωμη μου η ετικετεσ φιλολογοσ ιστορικοσ ειναι περιττεσ...το θεμα ειναι να σαι καλοσ εκπαιδευτικοσ και αυτοσ ο τιτλοσ δυσκολα κατακτιεται!!ολα τα αλλα καλυπτονται με προσωπικο διαβασμα...!!:P:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
μα κανουν αρχαια μεσα στην σχολη τουσ και η ιστορια απ οσο θυμαμαι ειναι μαθημα που διδασκεται σε ολεσ τισ ταξεισ..!!νομιζω πωσ ενασ απο ιστορικο ειναι καταλληλοσ για την διδαχη τησ ιστοριασ!!!;) και κατα τη γνωμη μου η ετικετεσ φιλολογοσ ιστορικοσ ειναι περιττεσ...το θεμα ειναι να σαι καλοσ εκπαιδευτικοσ και αυτοσ ο τιτλοσ δυσκολα κατακτιεται!!ολα τα αλλα καλυπτονται με προσωπικο διαβασμα...!!:P:/:

Από φιλολογία βγαίνεις φιλόλογος και από ιστορικό αρχαιολογικό βγαίνεις ιστορικός απλά τα πράγματα..Αν δεν κάνω λάθος στο ιστορικό αρχαιολογικό οι φοιτητές έχουν μόλις ένα μάθημα λατινικών που είναι επιλογής και ένα μάθημα αρχαίων.
Όπως ο φιλόλογος δεν μμπορεί να γίνει αρχαιολόγος έτσι και ο ιστορικός δεν μπορεί να γίνει φιλόλογος...Άλλη φύσεως σχολή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top