Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Εμένα δε με πιστεύουν καν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1η περίπτωση
-Γιατρός; Εσύ; Ωχ μωρέ!! Το παιδάκι!(ε δεν έχω και τόσο baby face κυρά μου και δεν ήξερα ότι ήμουν και τόσο κοντός-_-). Να ο μελλοντικός μας γιατρός. Και μη μας ξεχάσεις, ε! Σε θέλουμε για καμμιά ένεση στα γεράματα (σε αυτή τη στιγμή συνήθως πετ'αγεται ο πατέρας μου και κάνει σχόλια για τα υπόθετα...:P)

2η περίπτωση
-Γιατρός ε; Τέλεια...[εδώ επαναλαμβάνεται το κλασικό που ακούω με τις εννέσεις(φαίνεται πως οι νοσοκόμες δεν πολυκάνουν ενέσεις:hmm:)]. Α για πες; Τι ειδικότητα θα πάρεις;(αυτό με την ειδικότητα καταντάει σπαστικό μιας και ένας που μόλις έδωσε πανελλήνιες δεν μπορεί να ξέρει τη ειδικότητα που θα πάρει αφού δεν έχει κάνει ούτε ένα μάθημα στη σχολή). Και κλασικά απαντάω ότι δεν ξέρω. Μια ωραία απάντηση που είχα διαβάσει σε αυτό το φόρου είναι:
-Τι γιατρός θέλεις να γίνεις;
-Καλός.(!)

3η περίπτωση
-Ωχ γιατρός! Ντιπ δουλειά δεν θα έχεις!(ευχαριστώ για την ενθάρρυνση - πες κι άλλα... δεν χορταίνω να τα ακούω).

4η περίπτωση
-Αχ μπράβο! Πολύ διάβασμα θα έχεις. Χωμένος στα βιβλία θα είσαι.

5η περίπτωση
-Ειειειει! Τέλεια! Όταν έρθει η ώρα να ανοίξετε νεκρό(ανατομία;) μπορείς να με πάρεις ένα τηλέφωνο; (εεε... δε θα παραλέιψω - καθόλου κακή η δουλειά του ψυχίατρου τελικά).

6η περίπτωση
-Πρέπει να διάβαζες πολύ. Όλη τη χρονιά με ένα βιβλίο πρέπει να ήσουν. Έβγαινες καθόλου; (εσόκλειστος ήμουν κι έβγαινα μόνο για να απορροφήσω βιταμίνη D από τον ήλιο)

7η περίπτωση
-Η μόνη δουλειά που δε θα μπορούσα να κάνω...(μάλλον αναφέρεται στα αίματα ο κύριος) Χαρά στο κουράγιο σου!

8η περίπτωση
-Αχ μπράβο, πήρες και καινπύργια γυαλιά βλέπω(τι σχέση έχει - λες τα παλιά χάλασαν από το πολύ το διάβασμα...)

9η περίπτωση

-Αχα! Έτσι εξηγέται το γεγονός ότι δεν έκανες καλά γράμματα!!(βρήκαμε την πιο πιθανή αιτία, κι εγώ αυτό σκέφτηκα - δεν νομίζω να φταίει το γεγονός ότι βαριούμουν να γράψω όμορφα:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
αυτο με τα γραμματα ειναι το πιο κουφο!! χαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Geork7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 50 μηνύματα.
Σε εμένα είναι ανάμεικτες οι εντυπώσεις. Υπάρχουν κάποιοι που μόλις ακούνε για μμε και σκέφτονται τότε δημοσιογράφους στραβομουτσουνιαζουν , με σχόλιο του στυλ "καλό παιδί εσύ, πας σε αυτήν την περίεργη φάρα; " , και υπάρχουν άλλοι που μόλις τους λέω για την σχολή μου λένε "Μπράβο, και τώρα θα έχουμε πρώτοι τα νέα του Θρύλου! Όταν κλείνει μεταγραφή θα παίρνεις τηλέφωνο" κλπ και άλλοι που ενθουσιάζονται λόγω της υψηλής βάσης της σχολής, και του ότι πέρασα στην πρώτη επιλογή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Kαλα αυτο με την ειδικοτητα κι εμενα μου το ρωτανε ολοι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnnIoann

Νεοφερμένος

Η AnnIoann αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Τέλειο θέμα! χαχαχα.. Λοιπόν! 1η μου επιλογή ήταν η αγγλική φιλολογία την οποία τελικά έχασα για λίγα μόρια! Το μόνο που μου άρεσε μετα από αυτό ήταν το ΤΕΑΠΗ Αθήνας στο οποίο και πέρασα! Από την αρχή όταν μιλούσα για την αγγλική φιλολογία δεν με αποθέονε και κανεις αλλα αυτο δεν ήταν τίποτα μπροστα σε αυτό που ακολούθησε όταν τελικά βγήκαν οι βάσεις.Τα συγχαρητήρια που άκουγα για τα μόρια που είχα βγάλει κόπηκαν απότομα! Αντιδράσεις : "Μα εσύ νηπιαγωγός?" "Κρίμα τόσα μόρια!!" "Θα ξαναδώσεις?" "Εμ..Αυτό ήθελες? ( με τη γνωστή έκφραση αηδίας στο πρόσωπο!)" "Μα εσύ καλή μαθήτρια δεν ήσουν??Σε είχα για πιο καλή" Και το κορυφαίο δείγμα κακίας "Ααα ωραία, δηλαδή θα κάνεις την ίδια δουλεια με την "Τάδε" που εβγαλε 12 και πέρασε στη ροδο!!Χαχα Κορόιδο τόσο διάβασμα για το τίποτα!!" Μάταια προσπαθούσα να τους πείσω ότι η σχολή μου αρέσει και ότι και αυτή έχει υψηλή βάση και ότι το ότι πέρασα εκει δεν με κάνει "καθυστερημένη" η κάτι τετοιο!!Ελεος δηλαδη.. Βέβαια δεν μπορώ να πω, υπήρξαν κ άλλοι ( αν και μετρημένοι ) που μου είπαν τα καλύτερα.. Στην αρχή ήμουν τόσο απογοητευμένη που σκεφτόμουν να μην πάω καν, να ξαναδώσω ή να κάνω το 10%. Μετά τα σχόλια των υπολοίπων πιο πάνω που διάβασα μπορώ να πω ότι νιώθω πολύ καλύτερα! Πάντα ο κόσμος κάτι θα έχει να λέει....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Πάντα ο κόσμος κάτι θα έχει να λέει....
Και με υποτροφια στην Οξφορδη να σε παιρνανε παλι θα λεγανε τιποτα του στυλ "τοσο ευκολα θα εγκαταλειψεις τη χωρα που σε μεγαλωσε?".Ασε το, χαμενη υποθεση ειναι.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.
1o σενάριο :

- Νοσηλευτική είσαι;
- Ναί.
- Στο Αιγάλεω δεν λές;
- Όχι. Είμαι στο Πανεπιστήμιο Νοσηλευτικής.
- Α, μάλιστα.

Σιωπή...

2ο σενάριο:

- Νοσηλευτής θα γίνεις;
- Ναί.
- Α.

(Και ο άλλος σκεφτόταν το σκατά-σκατά, πάπιες-πάπιες).

ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
1o σενάριο :

- Νοσηλευτική είσαι;
- Ναί.
- Στο Αιγάλεω δεν λές;
- Όχι. Είμαι στο Πανεπιστήμιο Νοσηλευτικής.
- Α, μάλιστα.

Σιωπή...

2ο σενάριο:

- Νοσηλευτής θα γίνεις;
- Ναί.
- Α.

(Και ο άλλος σκεφτόταν το σκατά-σκατά, πάπιες-πάπιες).

ΑΣΕ ΜΑΣ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ!!!
Αφού δεν σε είπαν νοσοκόμο, μια χαρά είσαι:P Όπου και να ήσουν, κάτι θα έλεγαν:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Και τι είπες;
Οτι πολλες ειδικοτητες μ' αρεσουν και πως ο,τι και να πω τωρα θα ειναι αυθαιρετο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Οτι πολλες ειδικοτητες μ' αρεσουν και πως ο,τι και να πω τωρα θα ειναι αυθαιρετο.:P
Συγγνώμη, αλλά είπες βλακείες. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,410 μηνύματα.
Τέλειο θέμα! χαχαχα.. Λοιπόν! 1η μου επιλογή ήταν η αγγλική φιλολογία την οποία τελικά έχασα για λίγα μόρια! Το μόνο που μου άρεσε μετα από αυτό ήταν το ΤΕΑΠΗ Αθήνας στο οποίο και πέρασα! Από την αρχή όταν μιλούσα για την αγγλική φιλολογία δεν με αποθέονε και κανεις αλλα αυτο δεν ήταν τίποτα μπροστα σε αυτό που ακολούθησε όταν τελικά βγήκαν οι βάσεις.Τα συγχαρητήρια που άκουγα για τα μόρια που είχα βγάλει κόπηκαν απότομα! Αντιδράσεις : "Μα εσύ νηπιαγωγός?" "Κρίμα τόσα μόρια!!" "Θα ξαναδώσεις?" "Εμ..Αυτό ήθελες? ( με τη γνωστή έκφραση αηδίας στο πρόσωπο!)" "Μα εσύ καλή μαθήτρια δεν ήσουν??Σε είχα για πιο καλή" Και το κορυφαίο δείγμα κακίας "Ααα ωραία, δηλαδή θα κάνεις την ίδια δουλεια με την "Τάδε" που εβγαλε 12 και πέρασε στη ροδο!!Χαχα Κορόιδο τόσο διάβασμα για το τίποτα!!" Μάταια προσπαθούσα να τους πείσω ότι η σχολή μου αρέσει και ότι και αυτή έχει υψηλή βάση και ότι το ότι πέρασα εκει δεν με κάνει "καθυστερημένη" η κάτι τετοιο!!Ελεος δηλαδη.. Βέβαια δεν μπορώ να πω, υπήρξαν κ άλλοι ( αν και μετρημένοι ) που μου είπαν τα καλύτερα.. Στην αρχή ήμουν τόσο απογοητευμένη που σκεφτόμουν να μην πάω καν, να ξαναδώσω ή να κάνω το 10%. Μετά τα σχόλια των υπολοίπων πιο πάνω που διάβασα μπορώ να πω ότι νιώθω πολύ καλύτερα! Πάντα ο κόσμος κάτι θα έχει να λέει....

Μια χάρα είναι η σχολή σου. Γιατί χαμένα μόρια? Τι να πει και αυτός που πέρασε 1ος στην θεολογία με 18000 :-o
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Τι θα έπρεπε να πω δηλαδή?:P
Δε νοείται εξειδίκευση. Πχ. Συνταγματολόγος, χρειάζεται και τους λοιπούς κλάδους. Απλώς είναι εμβάθυνση και προσανατολισμός του γραφείου για πρακτικούς λόγους. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νηρηίς

Διάσημο μέλος

Η Νηρηίς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,645 μηνύματα.
Τι να πει και αυτός που πέρασε 1ος στην θεολογία με 18000 :-o
Aυτό θα πεί πάθος.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Δε νοείται εξειδίκευση. Πχ. Συνταγματολόγος, χρειάζεται και τους λοιπούς κλάδους. Απλώς είναι εμβάθυνση και προσανατολισμός του γραφείου για πρακτικούς λόγους. :)
Didn't get it.Ίσως να φταίει και η ώρα.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Didn't get it.Ίσως να φταίει και η ώρα.:hmm:
Όταν θα έχεις μία υπόθεση μπροστά σου, θα χρησιμοποιήσεις όλο το φάσμα της νομοθεσίας που κολλάει και είναι υπέρ σου. Όμως θα κάνεις μεταπτυχιακό σε ένα κλάδο και θα ασχολείσαι επαγγελματικά με αυτόν για συστηματικούς λόγους και ευκολίας. Δεν είναι όπως ο καρδιολόγος, που ασχολείται μόνο με καρδιές. :)
Νωρίς είναι. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLaZy8

Δραστήριο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 462 μηνύματα.
Για πείτε μία επδ το'χω απορία...
τι σκέφτεστε όταν ακούτε "Ψηφιακών Συστημάτων ΠΑΠΕΙ"

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Για πείτε μία επδ το'χω απορία...
τι σκέφτεστε όταν ακούτε "Ψηφιακών Συστημάτων ΠΑΠΕΙ"

:P
ψηφιακη τηλεοραση!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top