Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

antis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο antis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής σε Biomedical Engineering. Έχει γράψει 1,850 μηνύματα.
υπολογιστικά συστήματα πειραιά.

Πολύ καλή επιλογή και με ''καλό'' όνομα στην αγορά εργασίας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Ωραία σχολή οι συστηματάδες, αλλά από τις δύσκολες του κλάδου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia.94

Δραστήριο μέλος

Η georgia.94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 559 μηνύματα.
Εμενα οταν τους λεω πως μπηκα στ Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδων με ρωτανε τι ακριβως ειναι αυτο.Και οχι μονο ατομα μεγαλης ηλικιας αλλα και νεαροι.Η αληθεια ειναι πως και εγω αν δεν με αφορουσε αμεσα και δεν ειχα μπει εκει,ενδεχομενως να αγνοουσα το τι βγαινεις απο αυτο το τμημα!=Ρ

Εγω περασα στη Διεθνων και Ευρωπαικων Σπουδων Παντειου.. Εκτος του οτι καθε φορα που με ρωτανε πρεπει να λεω αυτο το σιδηροδρομο κανεις δεν καταλαβαινει τι του λεω :Ρ Το μονο που συγκρατουν ειναι η Παντειος ! Αλλοι θα χαμογελασουν και θα πουν ωραια και αλλοι θα με ρωτησουν τι ειναι αυτο ? Το σιγουρο ειναι οτι κανεις τους δεν εχει καταλαβει αλλα και οταν με ρωτανε και πρεπει να τους εξηγησω δεν ξερω και εγω τι ακριβως πρεπει να τους πω και τους λεω απλα οτι απο εκει μπορω να ασχοληθω με την διπλωματια ;)

Χαχαχαχχαχαχαχ ιδια ακριβως φαση με εμενααα καλη μουυυ!!!!!με κοιτανε με ενα βλεμμα κενο σαν να μην καταλαβαινουν τιποτα!!!!και εγω τα ιδια τους λεω!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Μια φορά στο καράβι μου έπιασε την συζήτηση ένας παππούς και με ρώτησε
-τι σπουδάζεις
-Διοίκηση Επιχειρήσεων
-έχεις κάποιο μέσο; έχουν οι γονείς σου επιχείρηση ή κάποιος συγγενείς;
-ΟΧΙ
-και τότε γιατί βρε κορίτσι μου διάλεξες αυτή την σχολή; Δεν είναι καθόλου καλή, δεε δεε έχεις μέλλον.. δεν μπορείς να αλλάξεις τώρα; πρέπει να δώσεις πάλι εξετάσεις; (με το κλασσικό υποτιμητικό ύφος):mad:
-εεε, γιατί μ'άρεσε; (λέέω τώρα).
-Μα στη ζωή δεν μπορούμε να κάνουμε πάντα αυτο που μας αρέσει, κι αν θες την γνώμη μου (ΝΟΤΤΤ) και τα τόσα χρόνια που κουβαλάω στην πλάτη μου, πρέπει να σκέφτεσαι πιο πρακτικά και να σπουδάσεις κάτι που έχεις μέλλον οχι κάτι μόνο και μόνο επειδή σ αρέσει..:mad:

Πωωω, επι 2 ώρες προσπαθούσε να με πείσει οτι δεν εχω μέλλον και γω να του εξηγώ πως αυτό ΓΟΥΣΤΆΡΩ να κάνω και έτσι θέλω εμένα και το μίζερο μέλλον μου..
μπααα δεν έπερνε χαμπάρι συνέχιζε εκεί με τις ιστορίες απο το σοι του και ειδικά για τις κόρες του που σπούδασαν κάτι αντίστοιχο και τώρα είναι άνεργες..


Μέχρι που αποκοιμήθηκε κ ησύχασα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lowbaper92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο lowbaper92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,504 μηνύματα.
-Τι σπουδάζεις?
-Πολιτικός Μηχανικός
- Αα, δηλαδή θα είσαι βουλευτής και θα φτιάχνεις και αμάξια
-


...
...



 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^Dark Angel^

Δραστήριο μέλος

Η Χρυσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κορωπί (Αττική). Έχει γράψει 761 μηνύματα.
-Σε ποια σχολη περασες?
-Κοινωνικη Διοικηση στο Δημοκριτειο Πανεπιστημιο Θρακης,στην κομοτηνη.
-Α...ωραια..και τι βγαινεις απο εκει? Ειναι σαν τη διοικηση επιχειρησεων?
-Βγαινεις κοινωνικος λειτουργος.
-Α..μαλιστα. Πολυ μακρια πηγες βρε πουλακι μου ομως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

myrto0li

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η myrto0li αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
που περασες??
νομικη
ψεματα ξερεις να λες??/.......πως στο καλο εχουν συνδυασει αρκετοι τη νομικη με το ψεμα δν ξερω....

ή νομικη?? αρα μελλοντικος υπουργος,πρωθυπουργος,βουλευτης!! μπραβο καλη επιλογη.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
που περασες??
νομικη
ψεματα ξερεις να λες??/.......πως στο καλο εχουν συνδυασει αρκετοι τη νομικη με το ψεμα δν ξερω....

ή νομικη?? αρα μελλοντικος υπουργος,πρωθυπουργος,βουλευτης!! μπραβο καλη επιλογη.....

γιατι θα κληθεις να προστατευσεις δολοφονους και βιαστες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nikos Sitys

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Nikos Sitys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 1,699 μηνύματα.
Οι καλυτεροι ψευτες ειναι οι δικηγοροι οι πολιτικοι και οι νταβατζιδες αν και για το τελευταιο δεν ειμαι σιγουρος...μουχαχχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isida!!!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η revolution αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 1,154 μηνύματα.
Πες τα!!
Εγώ όταν λέω πού περνάω (φιλολογία) οι περισσότεροι λένε "α! ωραία" πολύ ψεύτικα όμως...
Μια θεία μου μάλιστα μου κάνει " Μαρία μου τι θα κάνεις εκεί; Εμένα δεν μου αρέσει φιλόλογος καθόλου!" Εεε συγγνώμη αυτήν ποιος ακριβώς την ρώτησε; :confused:
Αλλά το καλύτερο που έχω ακούσει: "Μα καλά, ούτε δασκαλίτσα;;;" :lol:
όντως τρατζικ!!!!!
εγω πάλι δεν εχω αντιμετωπισει συμπεριφορα που να υποβαθμίζει τη σχιλή μου -> φιλολογια
αντιθετα οι περισσότεροι ενθούσιαζπνται . λενε συγχαρητηρια...μαλιστα δυο μου ειχαν πει οτι οι φιλολογοι ειναι πραγματικα μορφωμενοι!!!
βεβαια ολοι κολλανε στην επαγγελματικη αποκατασταση αλλα δεν πολυ ακουω
ααα εχω ακουσει και εγω κατι ασχημο τελικα : εεε θα γινεις μια καθηγητριουλα...
το πε με μια μιζερια...ελεος ! κανεις δεν κατανοει το μεεεεγεθος αυτης της επιστημης...αχ για αυτο εχουμε φτασει εδω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Εμενα το κλασικο ειναι "εχουμε γεμισει δικηγορους", που ομως συνδυαζεται με μια φατσα θαυμασμου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαρακι139

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Εγώ πέρασα μαθηματικό, και όλα καλά όταν λέω που πέρασα... η πιο γ@μ@τη σχολή όμως κατά την γνωμη μου είναι η Χημικών Μηχανικών (ένας φίλος μου πέρασε εκεί) γιατί μέχρι να μπεις δεν έχεις ιδέα τι είναι και όταν λές που πέρασες γίνεται η παρακάτω συζήτηση:
Ξένος (συνήθως συγγενής... θεία, γιαγιά, παππούς κτλπ): Που πέρασες παιδί μου?
ΧΜ (Χημικός Μηχανικός): Εε, στο τμήμα χημικών μηχανικών
Ξένος: Α, ωραία, δηλαδή θες να γίνεις χημικός στα σχολεία ε?
ΧΜ : Όχι δεν καταλαβατε, χημικός μηχανικός είμαι όχι χημικός...
Ξένος: Ε ναι αυτό λέω και γώ, χημικός. Δηλαδή καθηγητής
ΧΜ : Χημικός μηχανικός... Πολυτεχνείο
Ε και μόλις ακούν πολυτεχνείο καταλαβαίνουν ότι πρόκειται για κάτι άλλο και ρωτάνε ξανά...
Ξένος : Ααα, κατάλαβα, χημικός στο πολυτεχνείο... και τι διαφορά έχει από τον κανονικό χημικό?
:knife::mastigio:hypno::whatever::wall::verymad::fool::beating::mpinelik:
ΧΜ : Δεν ξέρω.. χημικός θα γίνω
True Story :P
χαχαχαχαχα πλακα κανεις!!! με εκανες και γελασα :D :D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
Μια φορά στο καράβι μου έπιασε την συζήτηση ένας παππούς και με ρώτησε
-τι σπουδάζεις
-Διοίκηση Επιχειρήσεων
-έχεις κάποιο μέσο; έχουν οι γονείς σου επιχείρηση ή κάποιος συγγενείς;
-ΟΧΙ
-και τότε γιατί βρε κορίτσι μου διάλεξες αυτή την σχολή; Δεν είναι καθόλου καλή, δεε δεε έχεις μέλλον.. δεν μπορείς να αλλάξεις τώρα; πρέπει να δώσεις πάλι εξετάσεις; (με το κλασσικό υποτιμητικό ύφος):mad:
-εεε, γιατί μ'άρεσε; (λέέω τώρα).
-Μα στη ζωή δεν μπορούμε να κάνουμε πάντα αυτο που μας αρέσει, κι αν θες την γνώμη μου (ΝΟΤΤΤ) και τα τόσα χρόνια που κουβαλάω στην πλάτη μου, πρέπει να σκέφτεσαι πιο πρακτικά και να σπουδάσεις κάτι που έχεις μέλλον οχι κάτι μόνο και μόνο επειδή σ αρέσει..:mad:

Πωωω, επι 2 ώρες προσπαθούσε να με πείσει οτι δεν εχω μέλλον και γω να του εξηγώ πως αυτό ΓΟΥΣΤΆΡΩ να κάνω και έτσι θέλω εμένα και το μίζερο μέλλον μου..
μπααα δεν έπερνε χαμπάρι συνέχιζε εκεί με τις ιστορίες απο το σοι του και ειδικά για τις κόρες του που σπούδασαν κάτι αντίστοιχο και τώρα είναι άνεργες..


Μέχρι που αποκοιμήθηκε κ ησύχασα..

Βασικά, μια χαρά στα 'πε:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,974 μηνύματα.
~Dida~ γενικά θα πρέπει να ακούμε περισσότερο τα λόγια ανθρώπων που έχουν φάει τη ζωή με το κουτάλι και να τα επεξεργαζόμαστε στο εγκεφαλικό CPU πριν τα σχολιάσουμε. Καλώς ή κακώς, ο άνθρωπος είχε δίκιο. Μίλησε με έναν ρεαλισμό που στον νεοέλληνα του καναπέ δεν αρέσει διότι τον ξεγυμνώνει και τον φέρνει αντιμέτωπο με τις ευθύνες των επιλογών του. Σε 5-6 χρονάκια, ελπίζω να μην επαληθευτεί ο παππούς..διότι στερνή μου γνώση να σε είχα πρώτα λένε κατόπιν εορτής. ;) Μιλάω γενικά και όχι με στόχο να σε αποθαρρύνω. Απλά συλλέγουμε παράλληλα και γνώμες ώστε να προχωράμε στη ζωή μας..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

manos4

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 893 μηνύματα.
σε οσους λεω οτι σπουδαζω μαθηματικα,με θεωρουν einstein.:P


Μια φορά στο καράβι μου έπιασε την συζήτηση ένας παππούς και με ρώτησε
-τι σπουδάζεις
-Διοίκηση Επιχειρήσεων
-έχεις κάποιο μέσο; έχουν οι γονείς σου επιχείρηση ή κάποιος συγγενείς;
-ΟΧΙ
-και τότε γιατί βρε κορίτσι μου διάλεξες αυτή την σχολή; Δεν είναι καθόλου καλή, δεε δεε έχεις μέλλον.. δεν μπορείς να αλλάξεις τώρα; πρέπει να δώσεις πάλι εξετάσεις; (με το κλασσικό υποτιμητικό ύφος):mad:
-εεε, γιατί μ'άρεσε; (λέέω τώρα).
-Μα στη ζωή δεν μπορούμε να κάνουμε πάντα αυτο που μας αρέσει, κι αν θες την γνώμη μου (ΝΟΤΤΤ) και τα τόσα χρόνια που κουβαλάω στην πλάτη μου, πρέπει να σκέφτεσαι πιο πρακτικά και να σπουδάσεις κάτι που έχεις μέλλον οχι κάτι μόνο και μόνο επειδή σ αρέσει..:mad:

Πωωω, επι 2 ώρες προσπαθούσε να με πείσει οτι δεν εχω μέλλον και γω να του εξηγώ πως αυτό ΓΟΥΣΤΆΡΩ να κάνω και έτσι θέλω εμένα και το μίζερο μέλλον μου..
μπααα δεν έπερνε χαμπάρι συνέχιζε εκεί με τις ιστορίες απο το σοι του και ειδικά για τις κόρες του που σπούδασαν κάτι αντίστοιχο και τώρα είναι άνεργες..


Μέχρι που αποκοιμήθηκε κ ησύχασα..

βασικα ο παππους εχει δικιο,ειδικα σε αυτην την εποχη που ειναι εξαιρετικα δυσκολο να βρεις δουλεια,και ιδιως στο αντικειμενο σου.σπουδαζε αυτο που σε αρεσει αλλα μεθαυριο μην κλαιγεσαι που δεν θα βρισκεις δουλεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aergos

Δραστήριο μέλος

Ο aergos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 410 μηνύματα.
printf("/n");


printf("/n");



printf("/n");


printf("/n");


return 1;

Το slash πρέπει να το γυρίσεις απ την άλλη : \

αφού εσείς οι ηλεκτρολόγοι δε κατέχετε από προγραμματισμό, τι θέλετε και ασχολείστε; πηγαίντε να αλλάξετε καμιά λάμπα... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
οσοι δεν εχουν ιδεα τι σημαινει ημμυ δεν ενθουσιαζονται.Ο παππους μου οταν του το ειπα μου λεει ''μαθηματικος δε το πιανεις?''
αν ομως πω τη μαγικη λεξη ''πολυτεχνειο'' κανουν ''αααα'',βασικα παλι δε καταλαβαινουν αλλα εχουν στο μυαλο τους οτι ειναι καλο!
Τωωρα οσοι ξερουν,το πρωτο πραγμα που λενε ειναι οτι με περιμενει πολυ διαβασμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
σε οσους λεω οτι σπουδαζω μαθηματικα,με θεωρουν einstein.:P
Mαλλον δεν εχουν ερθει σε επαφη με το 90% των φυντανιων του μαθηματικου.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εμενα νομιζουν οτι θα με βρουν σε κατι χωμενα εργαστηρια κατω απο την γη,με τους μεγαλυτερους ερευνητες του κοσμου να κανουμε ερευνες για την Γενετικη του ανθρωπου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Thoba19

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Thoba19 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,191 μηνύματα.
Εγω τα πιο συχνα που ακουω ειναι: "Αααα!Δηλαδη???" :worry: "Πολυτεχνειο ειναι αυτο?" καθως και "Α στο ΤΕΙ εισαι?"

Και εγω τα ιδια ακουω ιδιαιτερα το τελευταιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top