Τι πιστεύουν οι γύρω σας ότι σπουδάζετε και πως σας αντιμετωπίζουν όσοι δεν σπουδάζουν ;

Trolletarian

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Trolletarian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,265 μηνύματα.
Συνήθισα πλέον να βλέπω οίκτο στα μάτια όποιου μαθαίνει σε ποια σχολή πέρασα...


πού πέρασες ρε συ ; φυσικό δεν ήθελες ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σημείωση συντονιστή:
Το θέμα καθαρίστηκε (ξανά). Για την αιώνια επική μάχη ΑΕΙ vs ΤΕΙ, δείτε εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
Εγώ σκεφτομαι να αρχίσω να λέω ότι δεν πέρασα!:)
Λιγότερη αποδοκιμασία θα υφίσταμαι! :pfff:

γιατι??? που περασες???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Βetty

Δραστήριο μέλος

Η Βetty αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 726 μηνύματα.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
και δεχεσαι τοσο μεγαλη αποδοκιμασια???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

petran_r21

Δραστήριο μέλος

Ο petran_r21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 620 μηνύματα.
Το τραγικο ειναι οτι μερικες μαναδες λενε ψεματα για τα μορια που εβγαλαν τα παιδια τους και για την σχολη που περασαν.Κομπλεξ για το τι θα πει ο κοσμος(ελεος)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
πού πέρασες ρε συ ; φυσικό δεν ήθελες ;
Ναι. Αυτό ήθελα. Ήταν η πρώτη (και μοναδική) μου επιλογή. Οι ...άλλοι όμως είχαν αντίθετη γνώμη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

moxa15

Διάσημο μέλος

Ο moxa15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 3,327 μηνύματα.
Ναι. Αυτό ήθελα. Ήταν η πρώτη (και μοναδική) μου επιλογή. Οι ...άλλοι όμως είχαν αντίθετη γνώμη.


χεχε Διας,φυσικα(δεν ειναι τυχαια η επιλογη της λεξης) θεος :clapup::clapup::clapup:.μπραβο φιλε:D:D:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Lös~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Lös~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,706 μηνύματα.
-Πού πέρασες?
-Μοριακή Βιολογία και γενετική
ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ:
-Τι? Τιιιι? (ξάδερφος)
-Καλή είναι αυτή η σχολή?? Πανεπιστημίου ή όχι? (παππούς)
-Μπράβο, μωράκι μου! Θα κάνεις κλώνους εξωγήινων?:PΜ' αρέσει, ακούγεται πολύ επιστημονικό.:D(boyfriend)
-Κορίτσι μου, η σχολή που επέλεξες ειναι πάρα πολύ καλή! (καθηγητής μαθηματικών)
-Είναι καθαρά έρευνα... Κάποια στιγμή θα βγει στο εξωτερικό, τι να κάνει στην Ελλάδα? Πολλά παιδιά φεύγουν...(μαμά, όταν μιλάει με άλλους...)
-Διάβασε να σε πάρουν στην Αμερική! (γνωστός)
-Ξέρω γω? Πολύ εξειδικευμένο δεν είναι?(κολλητός)
-:worry:Πού είναι αυτό...?? Αλεξανδρούπολη?????(γνωστός)
-Καλά, φαντάρος πας???(άλλος γνωστός).

αν κι εγώ μαθήτρια είμαι και ο στόχος μου δεν έχει καμιά σχέση με τέτοιου είδους σχολές,[...] γενικώς για Ιατρική ΔΠΘ και μοριακή βιολογία ακούω ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!τέλεια επιλογή έκανες.. :D συγχαρητήρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Παιδια τι εντυπωση δινει αραγε η ψυχολογια θεσσαλονικης?πρωτη μου επιλογη και 5ος με 19050 μορια μπηκα αλλα δεν ειδα και ενθουσιασμο για την σχολη που λατρευω!Φυσικα και δεν με επηρεασε η γνωμη των αλλων....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Συνήθως μπερδεύουν την ψυχολογία με τους ψυχιάτρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

theGUARDofLIGHT

Νεοφερμένος

Ο Γιαννης μ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 49 μηνύματα.
Συνήθως μπερδεύουν την ψυχολογία με τους ψυχιάτρους.
Ναι αυτο ειναι ενα θεμα ! η απαντηση που δινω..εγω δεν επιιλεγω την ευκολη λυση δηλαδη το χαπι :)

στη σχολή που πέρασα τώρα...αδιαφορούν...μαζί τους και εγώ...:P
Και ποια ειναι η σχολη που περασες αν επιτρεπεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ πάντως υποβιβάστηκα :P από το: "Α!Ωραία" πήγαμε στο "Ααα"
Τι να κάνεις; Πλάκα έχουν...
:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miro2

Δραστήριο μέλος

Η miro2 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 619 μηνύματα.
Εγώ πάντως υποβιβάστηκα :P από το: "Α!Ωραία" πήγαμε στο "Ααα"
Τι να κάνεις; Πλάκα έχουν...
:hehe:

και γω κάπως έτσι...για την ακρίβεια, πριν ήταν το ''Ααα'', ενώ τώρα η ερώτηση ''Θα πας?''
έλεος, εγώ τη διάλεξα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elenaki92

Δραστήριο μέλος

Η elenaki92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 590 μηνύματα.
χαχ όσα έχω διαβάσει μέχρι στιγμής με έχουν κάνει να γελάσω αφάνταστα και να θυμηθώ φυσικά και τα δικά μου!! μερικά χαρακτηριστικά παραδείγματα:

τις ημέρες που είχαν βγει οι βάσεις:
1)- τι πέρασες Ελενάκι;
- Πολιτικών Επιστημών!!
- α! μπράβο!! πολύ ωραία!! (κι αυτόματα σηκώνεται το χέρι για χειραψία και με κοιτάνε λες και θα τους βολέψω όλη την οικογένεια στο δημόσιο):P
2) μερικές γιαγιάδες βλέπανε το "Πολιτικών" κι επειδή δε ξέρανε το τμήμα μου με έβγαζαν "πολιτικών μηχανικών" :P:P
3)-τι πέρασες;
-πολιτικών επιστημών!
-α δηλαδή θα γίνεις δήμαρχος!!:whistle::P

φέτος:
- που σπουδάζεις κοπέλα μου;
- Τμήμα Πολιτικών Επιστημών!!
και οι περισσότεροι με κοιτάνε λες και τους έχω κλέψει το σπίτι, ή τους έχω επιβάλλει εγώ φορολογία και υπέγραψα το μνημόνιο!!! :/:

το καλύτερο περιστατικό όμως (που μου την έδωσε αφάνταστα) ήταν σε ένα μουσείο. μπαίνω, πηγαίνω στη ρεσεπιόν για εισητήριο, λέω ότι είμαι φοιτήτρια, δείχνω το πάσο και ακολουθεί ο εξής διάλογος:
-που σπουδάζεις;
-Κομοτηνή!
-α!! Νομική; (λες και υπάρχει μόνο η Νομική στην Κομοτηνή:confused:)
-όχι, Πολιτικές Επιστήμες!:D
-α θα μας σώσετε δηλαδή... (συνοδεύεται από ξινισμένο ύφος και ειρωνικό τόνο στη φωνή)
κι επειδή τα έχω πάρει πρωινιάτικα:mad:, της κάνω μία "θα το προσπαθήσουμε, μην ανησυχείτε!":devil:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Τώρα τελευταία με κοιτάν με ένα βλέμμα λύπησης και απόγνωσης ρωτώντας με πότε θα ξαναρχίσω διάβασμα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
η καλυτερη τιμωρια για κατι τετοιους ειναι να τους ανταποδιδεις το βλεμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Dida~

Δραστήριο μέλος

Η Μυστικό αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 401 μηνύματα.
Όταν λέω Διοίκηση Επιχειρήσεων η 1η ερώτηση: ΤΕΙ;; (συνοδευόμενη απ'το αντίστοιχο υποτιμητικό ύφος)
Λέω όχι ΑΕΙ !! (υποχωρεί κάπως το ύφος)
2η ερώτηση: Που; Αθήνα; (Μόνο η Αθήνα είναι Ελλάδα εν τω μεταξύ)
Απαντάω: ΟΧΙ στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στη ΧΙΟ! (επανέρχεται -.-)
και πήγες τόσο μακριά; γιατί δεν ξαναέδωσες; τι να το κάνεις; όλοι οικονομικά πάνε.. grrr
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Ποια τιμωρία βρε;Σιγά μην ασχοληθούμε κιόλας.Ας μας αρέσει εμας η σχολή και ας λέν ότι θέλουν.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Όταν λέω Διοίκηση Επιχειρήσεων η 1η ερώτηση: ΤΕΙ;; (συνοδευόμενη απ'το αντίστοιχο υποτιμητικό ύφος)
Λέω όχι ΑΕΙ !! (υποχωρεί κάπως το ύφος)
2η ερώτηση: Που; Αθήνα; (Μόνο η Αθήνα είναι Ελλάδα εν τω μεταξύ)
Απαντάω: ΟΧΙ στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου στη ΧΙΟ! (επανέρχεται -.-)
και πήγες τόσο μακριά; γιατί δεν ξαναέδωσες; τι να το κάνεις; όλοι οικονομικά πάνε.. grrr
αν εσενα σου αρεσει απλα αστους να λενε:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top