Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΣΩΤΗΡΗΣ_14

Νεοφερμένος

Ο ΣΩΤΗΡΗΣ_14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι προσωπικά ο πρωθυπουργός είχε τον ξηρό σπίτι του και περίμενε να γίνουν εκλογές για να τον δείξει. Έπισης θεωρώ ότι πρόκειται για συνομωσία των αμερικάνων, του καπιταλιστικού κατεστημένου και της ντπ. Έπρεπε να είχαν αφήσει και τον μαζιώτη ρε γαμώτο, πως δεν το σκέφτηκαν:hmm::hmm? Εκεί θα ήταν σίγουρη η νίκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Μου κάνει εντύπωση ότι ο Μητσικώστας πέρα από το χιούμορ και γέλιο μέχρι δακρύων, ξεφτυλίζει τον ΓΑΠανδρέου. Παρ' όλα αυτά, ενώ τον παρουσιάζει τελείως ανίκανο, υπάρχει μερίδα κόσμου που εναποθέτει ελπίδες πάνω στον ΓΑΠανδρέου...

και μια γεύση

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Εγώ πιστεύω ότι προσωπικά ο πρωθυπουργός είχε τον ξηρό σπίτι του και περίμενε να γίνουν εκλογές για να τον δείξει. Έπισης θεωρώ ότι πρόκειται για συνομωσία των αμερικάνων, του καπιταλιστικού κατεστημένου και της ντπ. Έπρεπε να είχαν αφήσει και τον μαζιώτη ρε γαμώτο, πως δεν το σκέφτηκαν:hmm::hmm? Εκεί θα ήταν σίγουρη η νίκη.

όχι μωρέ απλά τον παρακολουθούσαν τόσο καιρό τώρα και επέλεξαν να τον πιάσουν τη δεδομένη στιγμή. Μα κάτι συμπτώσεις ρε παιδί μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
όχι μωρέ απλά τον παρακολουθούσαν τόσο καιρό τώρα και επέλεξαν να τον πιάσουν τη δεδομένη στιγμή. Μα κάτι συμπτώσεις ρε παιδί μου.
Correlation does not imply causation.
(Όχι ότι είμαι ΝΔ και θίχτηκα αλλά ας αποφεύγουμε τα λογικά σφάλματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
λογικό σφάλμα είναι να μιλήσεις για περίεργες συμπτώσεις; οκ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
λογικό σφάλμα είναι να μιλήσεις για περίεργες συμπτώσεις; οκ
Μα μετάτρεψες έναν συσχετισμό σε αιτία, πώς δεν είναι σφάλμα αυτό; Και (ανα)παραθέτω με την ελπίδα ότι έχεις κάνει Στατιστική στη σχολή σου: Correlation does not imply causation.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Να ρωτήσω κάτι εσάς; Χωρίς να υποστηρίζω αυτό το κόμμα, ποια η άποψή σας για την Ένωση Κεντρώων, και ιδιαίτερα για τον Βασίλη Λεβέντη, τον οποίο κάποιοι τον χαρακτηρίζουν ως τον πιο διορατικό πολιτικό της Ελλάδος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι εσάς; Χωρίς να υποστηρίζω αυτό το κόμμα, ποια η άποψή σας για την Ένωση Κεντρώων, και ιδιαίτερα για τον Βασίλη Λεβέντη, τον οποίο κάποιοι τον χαρακτηρίζουν ως τον διορατικό πολιτικό της Ελλάδος;
Need I say more?


Disclaimer: Δεν είναι προφήτης, απλά δεν είναι ηλίθιος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό για να σου πω την αλήθεια το διεπίστωσα και εγώ. Μάλιστα, μόλις παρακολούθησα το video αυτό. Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Άλλος κανείς;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Οχι φιλε,δεν ειναι το ιδιο το να ψηφισεις ΣΥΡΙΖΑ και ΝΔ.
Τη πολιτικη της ΝΔ την εχεις δει,ειδες που μας οδηγησε ολα αυτα τα χρονια,ειδες οτι ο Σαμαρας μεσα σ ενα βραδυ απο αντιμνημονιακος εγινε μνημονιακος,ειδες την ανεργια στο 33%,ειδες αυτοκτονιες,εμαθες για σκανδαλα siemenes,dvd ζαχοπουλος,ομολογα.Το ΣΥΡΙΖΑ δε το εχουμε δει τι θελει να κανει γι αυτο και εγω προσωπικα θα το ψηφισω.και ας σταματησει πια αυτη η κινδυνολογια για τη δραχμη εγινε κουραστικο,αποκλειεται οι ιδιοι οι ευρωπαιοι να μας αφησουν να βγουμε,γιατι αν βγουμε δε θα παρουν ποτε πισω οσα μας δανισαν,δε τους συμφερει!!και στη τελικη αν βγουμε απο επιλογη μας,πιστευω πως θα παμε πολυ καλυτερα.ακουγα τον αδωνη να λεει αν εχουμε δραχμη δε θα εχουμε πετρελαιο,λες και ΣΗΜΕΡΑ εχουν πολλα νοικοκυρια λεφτα για πετρελαιο.η πολιτικη της νδ γι αυτες τις εκλογες ειναι η κινδυνολογια και να κατηγορει το συριζα,δεν αναφερει πουθενα χαλαρωση μετρων κλπ.

Κανένα από τα δύο δεν πρέπει να κατακρίνεται εφόσον συμβαίνει συνειδητά. Διαφωνώ και με τα δύο κόμματα, δε θα ψηφίσω κάποιο από αυτά, αλλά μακάρι όποιος βγει να ξέρει τι κάνει για να βελτιώσει την κατάσταση της χώρας και των πολιτών. Έχω άποψη αλλά δε θεωρώ ότι η άποψή μου είναι απαραίτητα η σωστή και των άλλων η λανθασμένη, ο διάλογος είναι αναγκαίος.

Δυστυχώς τον ΣΥΡΙΖΑ τον έχω δει κάθετα αντίθετο σε οποιαδήποτε προσπάθεια μεταρρύθμισης, ακόμα και σε αρκετές που, κατά τη δική μου άποψη, είναι λογικές και αναγκαίες. Σα να μην είναι ξεκάθαρο στα μέρη τους ότι το κράτος έμπαινε μέσα τόσα χρόνια... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μα μετάτρεψες έναν συσχετισμό σε αιτία, πώς δεν είναι σφάλμα αυτό; Και (ανα)παραθέτω με την ελπίδα ότι έχεις κάνει Στατιστική στη σχολή σου: Correlation does not imply causation.

Ξέρω τι σημαίνει αυτή η φράση. Εγώ δεν πήρα καμία στατιστική εδώ να βγάλω συμπεράσματα μεταξύ μεταβλητών. Το μόνο που είπα είναι πως είναι περίεργο τέτοια πράγματα να συμβαίνουν πάντα σε προεκλογικές περιόδους.
Και δεν το μετέτρεψα σε καμία αιτία. Αλλά και να ήθελα να μιλήσω για αιτιότητα μπορώ να σου το αποδείξω με λογικές προτάσεις ( ότι η σύλληψη Ξηρού πριν τις εκλογές βοηθά την κυβέρνηση ) χωρίς κανένα correlation και καμία στατιστική. Αυτό το λογικό σφάλμα αφορά περιπτώσεις όπου οι 2 προτάσεις είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους. Εδώ ΔΕΝ είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Ξέρω τι σημαίνει αυτή η φράση. Εγώ δεν πήρα καμία στατιστική εδώ να βγάλω συμπεράσματα μεταξύ μεταβλητών. Το μόνο που είπα είναι πως είναι περίεργο τέτοια πράγματα να συμβαίνουν πάντα σε προεκλογικές περιόδους.
Και δεν το μετέτρεψα σε καμία αιτία. Αλλά και να ήθελα να μιλήσω για αιτιότητα μπορώ να σου το αποδείξω με λογικές προτάσεις ( ότι η σύλληψη Ξηρού πριν τις εκλογές βοηθά την κυβέρνηση ) χωρίς κανένα correlation και καμία στατιστική. Αυτό το λογικό σφάλμα αφορά περιπτώσεις όπου οι 2 προτάσεις είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους. Εδώ ΔΕΝ είναι.

Νομίζω πως ο mathguy θέλει να πει ότι ναι μεν η σύλληψη Ξηρού προεκλογικά μπορεί να βοηθά την κυβέρνηση, αλλά δε μπορούμε να θεωρήσουμε ότι ο Ξηρός συνελήφθη (προεκλογικά) προκειμένου να βοηθηθεί η κυβέρνηση. Ότι σχετίζονται αλλά δε μπορούμε να πούμε ότι συνέβη εξαιτίας αυτού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eyb0ss

Δραστήριο μέλος

Ο eyb0ss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 742 μηνύματα.
Ξέρω τι σημαίνει αυτή η φράση. Εγώ δεν πήρα καμία στατιστική εδώ να βγάλω συμπεράσματα μεταξύ μεταβλητών. Το μόνο που είπα είναι πως είναι περίεργο τέτοια πράγματα να συμβαίνουν πάντα σε προεκλογικές περιόδους.
Και δεν το μετέτρεψα σε καμία αιτία. Αλλά και να ήθελα να μιλήσω για αιτιότητα μπορώ να σου το αποδείξω με λογικές προτάσεις ( ότι η σύλληψη Ξηρού πριν τις εκλογές βοηθά την κυβέρνηση ) χωρίς κανένα correlation και καμία στατιστική. Αυτό το λογικό σφάλμα αφορά περιπτώσεις όπου οι 2 προτάσεις είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους. Εδώ ΔΕΝ είναι.
Δεν έχω πολλά να πω, με κάλυψε ο συνάδελφος, ίσως δεν ήμουν αρκετά σαφής. Αλλά για να εξηγηθώ εννοούσα ότι, αρχικά, με δεδομένη τη συσχέτιση δεν μπορούμε να εξάγουμε συμπέρασμα για την αιτιότητα και ναι, οι δύο μεταβλητές τυχαίνει να είναι ανεξάρτητες σε αυτήν την περίπτωση. Άλλωστε, ποιο άτομο που σέβεται τον εαυτό του θα ψηφίσει Σαμαρά επειδή έπιασε τον Ξηρό ενώ η οικονομία είναι το φλέγον ζήτημα, ο Ξηρός απλά ήταν viral για κανά δυο εβδομάδες πέρσι και μετά "βυθίστηκε", δεν έφαγε και τον Μπιν Λάντεν τώρα που τα λέμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Παιδιά εγώ και πολλοί άλλοι δεν είμαστε στα μυαλά των κυβερνητικών στελεχών για να ξέρουμε με βεβαιότητα τι θέλουν και τι όχι. Το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να εξετάσουμε τι συμφέροντα υπάρχουν και να κάνουμε υποθέσεις. Προσωπικά δε μπορώ να πω με σιγουριά πως ήταν σχεδιασμένο έτσι και ΔΕΝ το είπα ως λογικό συμπέρασμα, απλά μπορεί να δει κάποιος πως έχουν κάθε όφελος από τέτοιες ενέργειες, και μπορεί πάνω σε αυτό μια χαρά να υποθέσει ό,τι θέλει.

Και γιατί είναι ανεξάρτητα τα γεγονότα. Ανεξάρτητες προτάσεις έχεις όταν συγκρίνεις τις γεύσεις παγωτού με το χρώμα του δέρματος, λέγοντας πως το παγωτό σοκολάτα αυξάνει τα επίπεδα μελανίνης επειδή κατά μέσο όρο αυτοί που έτρωγαν σοκολάτα αντί για φράουλα είναι πιο μελαμψοί. Χωρίς να εντοπίζεις εσύ ο ίδιος κάποια συσχέτηση στις 2 μεταβλητές.
Όταν συγκρίνεις το προεκλογικό συμφέρον με μια σύλληψη καταζητούμενου δεν υπάρχει συσχέτηση; Το μόνο θέμα είναι όπως λέω και πριν πως αν ξέρεις ότι α => β και δεν ξέρεις αν ισχύει το α δεν ξέρεις τίποτα. Μπορείς όμως μια χαρά να υποθέσεις και αυτό έκανα.

Όσο για το ποιον στοχεύουν τέτοια μέτρα, λες και η προσωπολατρεία της προεδράρας του οικογενειάρχη καταλληλότερου που δουλεύει όλη μέρα, είναι σοβαρός άνθρωπος κλπ και πάει στην εκκλησία σε ποιον απευθύνεται, στον υγιή σκεπτόμενο νέο; Κι αυτό είναι ήπιο δες κάνα προεκλογικό σποτάκι των τελευταίων 2 εκλογών να σε πιάσει εμετός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Μακάρι να ήξερα. :/:Αυτό θέλει πολύ σκέψη.:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Βλέποντας αυτά τα βίντεο με τον Λεβέντη πάντως, σκέφτομαι πόσο πολύ τον κορόιδευαν εκείνα τα χρόνια. Ήξερε από πολιτική και έτρωγε στην μάπα ξεφτιλισμό. Αυτά παθαίνεις όταν λες κατάματα στον λαό την αλήθεια, προεκλογικά. Και στην Ελλάδα δεν έχει βγει κόμμα που να λέει αλήθεια ποτέ, και ούτε πρόκειται να βγει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Αυτό για να σου πω την αλήθεια το διεπίστωσα και εγώ. Μάλιστα, μόλις παρακολούθησα το video αυτό. Μάλιστα, σε ευχαριστώ. Άλλος κανείς;

To πρόβλημα στη χώρα μας είναι ότι την αλήθεια στην πολιτική κανείς δεν τη θέλει. Γι' αυτό και διαιωνίζονται τα ίδια προβλήματα, ακριβώς ίδια και απαράλλαχτα από την εποχή της Επαναστάσεως. Όσοι πολιτικοί άνδρες είπαν την αλήθεια, απομακρύνθηκαν στο «πολιτικό» περιθώριο. Ξεχάστηκαν. Αντιθέτως οι λαϊκιστές επιβίωσαν και επιβιώνουν επειδή λένε πράγματα που θέλει ο λαός να ακούει. Εδώ κρύβεται το ζουμί της υπόθεσης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Ξέρω τι σημαίνει αυτή η φράση. Εγώ δεν πήρα καμία στατιστική εδώ να βγάλω συμπεράσματα μεταξύ μεταβλητών. Το μόνο που είπα είναι πως είναι περίεργο τέτοια πράγματα να συμβαίνουν πάντα σε προεκλογικές περιόδους.
Και δεν το μετέτρεψα σε καμία αιτία. Αλλά και να ήθελα να μιλήσω για αιτιότητα μπορώ να σου το αποδείξω με λογικές προτάσεις ( ότι η σύλληψη Ξηρού πριν τις εκλογές βοηθά την κυβέρνηση ) χωρίς κανένα correlation και καμία στατιστική. Αυτό το λογικό σφάλμα αφορά περιπτώσεις όπου οι 2 προτάσεις είναι ανεξάρτητες μεταξύ τους. Εδώ ΔΕΝ είναι.

Δε μπορείς να αποδείξεις τίποτα. Μπορείς μόνο να επισημάνεις τις ενδείξεις και να τις χρησιμοποιήσεις στην επιχειρηματολογία σου.

Συμφωνώ μαζί σου εν προκειμένω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top