Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;

Τι θα ψηφίσετε στις επόμενες εθνικές εκλογές;
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 135)
  • Συνασπισμός Ριζοσπαστκής Αριστεράς

    Ψήφοι: 40 29.6%
  • Νέα Δημοκρατία

    Ψήφοι: 33 24.4%
  • Ελιά - Δημοκρατική Παράταξη

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ανεξάρτητοι Έλληνες

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δημοκρατική Αριστερά

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Ορθόδοξος Συναγερμός

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Λαϊκός Σύνδεσμος Χρυσή Αυγή

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Κομμουνιστικό Κόμμα Ελλάδας

    Ψήφοι: 10 7.4%
  • Το Ποτάμι

    Ψήφοι: 14 10.4%
  • Ενιαίο Παλλαϊκό Μέτωπο

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Οικολόγοι Πράσινοι

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Ένωση Κεντρώων

    Ψήφοι: 5 3.7%
  • Δραχμή

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Δημιουργία Ξανά

    Ψήφοι: 2 1.5%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 1 0.7%
  • Άλλο

    Ψήφοι: 6 4.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 10 7.4%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Και όμως θα βρεθούν άτομα που θα τον ψηφίσουν και θα μπει και στη βουλη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 712911

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τελικά η ονομασία του κόμματος θα ανακοινωθεί αύριο νομίζω...

@financial

Σίγουρα κάποιοι θα τον ψηφίσουν αλλά ΕΛΠΙΖΩ να μην μπει στην Βουλή... Τέτοια κατάντια πια; :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Λίγες ώρες απομένουν και θα λάμψει η αλήθεια για τις κινήσεις Παπαντρέο...

Bonus (αυτή η πέργκολα της πολιτικής..)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 001921

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επιπρόσθετα σου παραθέτω πως ο ευρωβουλευτής του ΚΚΕ , Σωτήρης Ζαριανόπουλος , είναι και μέλος της επιτροπής της ΕΕ για το θέμα της ονομασίας της "ΠΓΔΜ" .

Ειρωνεία , έτσι; :whistle:

Αυτό πάλι δεν το ήξερα. Τι να πει κανείς, κόμμα με σταθερότητα στα εθνικά θέματα. Μπράβο Παπαρήγα και Κουτσούμπα :clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Λίγες ώρες απομένουν και θα λάμψει η αλήθεια για τις κινήσεις Παπαντρέο...

Bonus (αυτή η πέργκολα της πολιτικής..)


:lol: :lol: ρεσπέκτ για το βίντεο...κλαίω εδώ και μια ώρα από τα γέλια!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Τελικά θα ψηφίσω. Θα ψηφίσω ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ. Όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι θα βγαίνουν? Θέλουμε κάτι ανανεωτικό σε αυτόν τον τόπο. Με ισοτιμία και δημοκρατία. Με αξίες και ανθρωπιά. Γιώργος Παπανδρέου. Η λύση στο πρόβλημα! #kinima_allagis
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

zografialep

Νεοφερμένος

Η zografialep αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
1ον να κανω μια ερωτηση: ποιος εχει δικαιωμα ψηφου? Ναι, αυτοι που εχουν συμπληρωσει τα 18 αλλα εμας στο σχολειο λενε γενικα οσοι τα συμπληρωνουν το 2015, αρα και ολοι οι γεννημενοι το 1997. Εχουμε οντως? Στις δημοτικες και ευρωπαικες περσι ξερω παιδια που ψηφισαν, αλλα δεν εχω ιδεα. Παρακαλω απαντηστε για να ξερω κι εγω αν πρεπει να ψαχνομαι :P
Αν μπορω να ψηφισω, σκεφτομαι Ποταμι, γιατι μεχρι στιγμης μου φαινεται αξιολογο, δεν επιδιδεται στον λαικισμο και οι ιδεες του με βρισκουν συμφωνη- το μονο προβλημα μου ειναι οτι φαινονται απλα ιδεες,λογια του αερα και πως δειχνει να εχει δημιουργηθει σαν κομμα απλως για να στηριζει καποιο αλλο και να μην προαγει δικες του αποψεις στο κοινοβουλιο. ---Ας στηριζει , αλλα οχι σαν διακοσμητικο χωρου..κατι ουσιαστικο θελουμε
Διαφορετικα σκεφτομαι ΑΝΤΑΡΣΥΑ,αφοτου εκανα και μια συζητηση με εναν φιλο. Θα τα ψαξω περαιτερω ομως τα πραγματα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
1ον να κανω μια ερωτηση: ποιος εχει δικαιωμα ψηφου? Ναι, αυτοι που εχουν συμπληρωσει τα 18 αλλα εμας στο σχολειο λενε γενικα οσοι τα συμπληρωνουν το 2015, αρα και ολοι οι γεννημενοι το 1997. Εχουμε οντως? Στις δημοτικες και ευρωπαικες περσι ξερω παιδια που ψηφισαν, αλλα δεν εχω ιδεα. Παρακαλω απαντηστε για να ξερω κι εγω αν πρεπει να ψαχνομαι :P
Αν μπορω να ψηφισω, σκεφτομαι Ποταμι, γιατι μεχρι στιγμης μου φαινεται αξιολογο, δεν επιδιδεται στον λαικισμο και οι ιδεες του με βρισκουν συμφωνη- το μονο προβλημα μου ειναι οτι φαινονται απλα ιδεες,λογια του αερα και πως δειχνει να εχει δημιουργηθει σαν κομμα απλως για να στηριζει καποιο αλλο και να μην προαγει δικες του αποψεις στο κοινοβουλιο. ---Ας στηριζει , αλλα οχι σαν διακοσμητικο χωρου..κατι ουσιαστικο θελουμε
Διαφορετικα σκεφτομαι ΑΝΤΑΡΣΥΑ,αφοτου εκανα και μια συζητηση με εναν φιλο. Θα τα ψαξω περαιτερω ομως τα πραγματα....

Για το πρώτο σκέλος, κανονικά έχουν δικαίωμα ψήφου όσοι κλείνουν τα 18 μέσα στο 2015.. Όμως υπάρχει ένα ζήτημα γιατι δεν έχουν προλάβει να ανανεώσουν τους εκλογικούς καταλόγους, γι'αυτο λένε οτι δεν θα ψηφίσουν τελικά, εκτός αν υπάρχει κάποια τροποποίηση του προεδρικού διατάγματος για την ανανέωση των καταλόγων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
1ον να κανω μια ερωτηση: ποιος εχει δικαιωμα ψηφου? Ναι, αυτοι που εχουν συμπληρωσει τα 18 αλλα εμας στο σχολειο λενε γενικα οσοι τα συμπληρωνουν το 2015, αρα και ολοι οι γεννημενοι το 1997. Εχουμε οντως? Στις δημοτικες και ευρωπαικες περσι ξερω παιδια που ψηφισαν, αλλα δεν εχω ιδεα. Παρακαλω απαντηστε για να ξερω κι εγω αν πρεπει να ψαχνομαι :P
Αν μπορω να ψηφισω, σκεφτομαι Ποταμι, γιατι μεχρι στιγμης μου φαινεται αξιολογο, δεν επιδιδεται στον λαικισμο και οι ιδεες του με βρισκουν συμφωνη- το μονο προβλημα μου ειναι οτι φαινονται απλα ιδεες,λογια του αερα και πως δειχνει να εχει δημιουργηθει σαν κομμα απλως για να στηριζει καποιο αλλο και να μην προαγει δικες του αποψεις στο κοινοβουλιο. ---Ας στηριζει , αλλα οχι σαν διακοσμητικο χωρου..κατι ουσιαστικο θελουμε
Διαφορετικα σκεφτομαι ΑΝΤΑΡΣΥΑ,αφοτου εκανα και μια συζητηση με εναν φιλο. Θα τα ψαξω περαιτερω ομως τα πραγματα....

Αυτό βάλε να μπει βουλή :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Παντως ΔΗΜΑΡ και ΑΝΕΛ δεν μπαίνουν στη βουλη, στη θέση τους λογικά θα μπει το ποτάμι και το κόμμα Παπανδρέου , όπως ακούγεται..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
1ον να κανω μια ερωτηση: ποιος εχει δικαιωμα ψηφου? Ναι, αυτοι που εχουν συμπληρωσει τα 18 αλλα εμας στο σχολειο λενε γενικα οσοι τα συμπληρωνουν το 2015, αρα και ολοι οι γεννημενοι το 1997. Εχουμε οντως? Στις δημοτικες και ευρωπαικες περσι ξερω παιδια που ψηφισαν, αλλα δεν εχω ιδεα. Παρακαλω απαντηστε για να ξερω κι εγω αν πρεπει να ψαχνομαι :P
Αν μπορω να ψηφισω, σκεφτομαι Ποταμι, γιατι μεχρι στιγμης μου φαινεται αξιολογο, δεν επιδιδεται στον λαικισμο και οι ιδεες του με βρισκουν συμφωνη- το μονο προβλημα μου ειναι οτι φαινονται απλα ιδεες,λογια του αερα και πως δειχνει να εχει δημιουργηθει σαν κομμα απλως για να στηριζει καποιο αλλο και να μην προαγει δικες του αποψεις στο κοινοβουλιο. ---Ας στηριζει , αλλα οχι σαν διακοσμητικο χωρου..κατι ουσιαστικο θελουμε
Διαφορετικα σκεφτομαι ΑΝΤΑΡΣΥΑ,αφοτου εκανα και μια συζητηση με εναν φιλο. Θα τα ψαξω περαιτερω ομως τα πραγματα....
Καταλαβαίνεις βέβαια ότι πρόκειται για δύο εκ διαμέτρου αντίθετες επιλογές έτσι; Πρέπει να κατασταλλάξεις αν είσαι καπιταλιστής ή κομμουνιστής πριν ψηφίσεις
Παντως ΔΗΜΑΡ και ΑΝΕΛ δεν μπαίνουν στη βουλη, στη θέση τους λογικά θα μπει το ποτάμι και το κόμμα Παπανδρέου , όπως ακούγεται..
Και ΓΑΠ και ΠΑΣΟΚ μεσα το βλέπω δύσκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Τελικά θα ψηφίσω. Θα ψηφίσω ΚΙΝΗΜΑ ΑΛΛΑΓΗΣ. Όλο οι ίδιοι και οι ίδιοι θα βγαίνουν? Θέλουμε κάτι ανανεωτικό σε αυτόν τον τόπο. Με ισοτιμία και δημοκρατία. Με αξίες και ανθρωπιά. Γιώργος Παπανδρέου. Η λύση στο πρόβλημα! #kinima_allagis

Και ο πατέρας του το 1981 για Αλλαγή μίλησε. Σήκω Αντρέα να δεις το παιδί της αλλαγής. Αλλάζουμε ή βουλιάζουμε...Θα φασκελώνω πλέον και με τα πόδια. :hmm:


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Αυτό βάλε να μπει βουλή :clapup:
Τελικά εσείς σοσιαλισμό ή αριστερή κυβέρνηση θέλετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Να ελπισουμε τουλάχιστον πως θα φάει ψήφους απο το ΠΑΣΟΚ μειώνοντας το ποσοστό του χωρίς να καταφέρει να πάρει ο ιδιος εδρες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,800 μηνύματα.
Να ελπισουμε τουλάχιστον πως θα φάει ψήφους απο το ΠΑΣΟΚ μειώνοντας το ποσοστό του χωρίς να καταφέρει να πάρει ο ιδιος εδρες;

Tην Ελιά δίπλα στο Ποτάμι, την ξερίζωσαν; :P Μα καλή μου γιατί σκέφτεσαι σαν λαός; Πλέον οι ψήφοι είναι στημένοι: σου παρουσιάζουν το ίδιο κόμμα σε 3-4 εκδόσεις:

- Ελιά
- ΔΗΜΑΡ
- ΣΥΡΙΖΑ
- Κίνημα Αλλαγής

...άξιοι της μοίρας μας. Ακόμη και εκτός κοινοβουλίου να είναι ο ΓΑΠ κάπου αλλού θα χωθεί. Η ιδιότητα της ισοβιότητας γι' αυτούς δουλεύει καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

unπαικτable

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο unπαικτable αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 963 μηνύματα.
Για να κανω το δικηγορο του διαβολου, η σχεση του καπιταλισμου που βιωνουμε σε σχεση με τον κοινωνικο και πολιτικο συστημα που περιγραφουν οι Κευνς, Φρiντμαν, Σμιθ, Ρωλς etc ειναι αντιστοιχη με τη σχεση Βορειας Κορεας και μαρξισμου. Οι παραπανω φιλοσοφοι/οικονομολογοι εχουν θεωριες καθετα διαφορετικες μεταξυ τους (ως προς το ρολο του κρατους, ηθικες-οικονομικες αρχες etc) απλα ολοι υποστηριζουν οτι τα μεσα παραγωγης πρεπει να ανοικουν στους ιδιωτες και οχι στο κρατος. Συνεπως το point μου ειναι οτι αν εχεις βασισει την αποψη σου για το συστημα οπου τα μεσα παραγωγης ανηκουν σε ιδιωτες σε βαση του τι εχεις βιωσει κανεις το ιδιο λογικο λαθος με το που κανει αυτος που κρινει το μαρξισμο με βαση τη Βορεια Κορεα και τη Μαοικη Κινα.

Και να προσθεσω οτι ειδικα ο Κεϋνσιανισμος σε περιοδους κρισεις, δινει ως λυση το κρατος να αναλαβει το βαρος της αναπτυξης μεσω επενδυσεων σε βασικους πυλωνες της οικονομιας και μεσω του κοινωνικου κρατους να στηριξει τις ευπαθεις ομαδες(κατι το οποιο θα δημιουργησει ελλειμματα, τα οποια ως θεωρια τα αποδεχεται κιολας). Και προφανως δεν συμφωνει η θεωρηση του με τις συγχρονες καπιταλιστικες πρακτικες, οπου μεσω του δανεισμου καλυπουμε παλαιοτερους δανεισμους και τοκοχρεωλισια(γιατι στην προκειμενη περιπτωση αυτο γινεται). Θα μπορουσε να πει κανεις οτι το προγραμμα του ΣΥΡΙΖΑ ειναι Κεϋνσιανο, αλλα θα γελασουν αρκετοι οποτε δεν το λεω.:P

Kαι επισης οποιος διαφωνει με τον μαρξισμο δεν ειναι ντε και καλα προπαγανδισμενος. Υπαρχουν αρκετα λογικα αντιεπιχειρηματα σε πολλες μαρξιστικες ιδεες. Κατα τη γνωμη ο Μαρξ ειχε μερικες ενδιαφερουσες θεωριες οπως για παραδειγμα ο διαλεκτικος υλισμος αλλα ειχε και θεωριες εσφαλμενες οπως η θεωρια της υπεραξιας (καθως το βασικο επειχηρημα πισω απο τη θεωρια της υπεραξιας βασιζεται σε μια εσφαλμενη υποθεση που υποστηριζαν οι κλασσικοι οικονομολογοι οτι η αξια καθοριζεται αντικειμενικα). Τελος παντων ξεφευγω απο το θεμα, αν θες να το συζητησουμε περαιτερω στειλε πμ.

Οντως οποιος δεν συμφωνει με τον μαρξισμο δεν ειναι προκατειλημενος, απλα εχω γνωρισει περισσοτερους κομμουνιστες που ξερουν τι λεει ο κομμουνισμος και αρκετα λιγοτερους φιλελευθερους, που ξερουν τι λεει ο καπιταλισμος.
Στο σημειο που αναφερεσαι για την υπεραξια, δεν μπορω να καταλαβω που ειναι το λογικο αλμα/σφαλμα. Δηλαδη ενας εργαζομενος δεν παραγει περισσοτερα χρηματα απο αυτα που εισπραττει; Τοτε νομιζω πως οι επιχειρησεις δεν θα παρηγαγαν κερδος. Θα ηθελα, αμα μπορεις να μου το εξηγησεις(ειτε εδω ειτε σε πμ).

Γαμημένες λέξεις.

Αυτες οι λεξεις συνοψιζουν μια πολιτικη συνειδηση. Δεν βρισκω κατι το κακο να χαρακηριζεται καποιος σοσιαλδημοκρατης, φιλελευθερος, κομμουνιστης ή οτιδηποτε αλλο. Απλα αυτος ο χαρακτηρισμος καλο ειναι να μην γινεται ταμπελα, με την εννοια οτι θα δημιουργηθει μια προκαταληψη γυρω απο αυτο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deco

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Deco αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Υπαρχουν αναμεσα μας 28 ατομα που θα ψηφισουν ΝΔ, καμια ελπιδα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giorgos216

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,247 μηνύματα.
Υπαρχουν αναμεσα μας 28 ατομα που θα ψηφισουν ΝΔ, καμια ελπιδα..

Από τα οποία κάποια θα έλεγαν ακριβώς το ίδιο για τα 28 άτομα που θα ψηφίσουν ΣΥΡΙΖΑ.

Εγώ θα έλεγα "καμία ελπίδα" όχι λόγω πολιτικών πεποιθήσεων οποιουδήποτε πολίτη, αλλά βλέποντας πόσα κομματόσκυλα κυκλοφορούν, φορώντας παρωπίδες και περιμένοντας να ακούσουν την επόμενη σοφία που θα πει ο πρόεδρος, προκειμένου να την ασπαστούν άμεσα. Άνθρωποι διαφορετικής ιδεολογίας μπορούν να ωφελήσουν την κοινωνία, τα πρόβατα δε μπορούν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top