Τι επάγγελμα δε θα μπορούσατε με τίποτα να κάνετε;

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
τελικως μετα απο μια διευκρινηση καλως δεν εβαλα ΣΣΑΣ:worry::D

και αυτοι στην λιστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
ποια διευκρίνηση? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πολιτικών Μηχανικών ΑΠΘ (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Η απάντησή μου διαφέρει λίιιγο από τον τίτλο του θέματος.

Δεν θα μπορούσα να κάνω με ΤΙΠΟΤΑ μόνο μια συγκεκριμένη δουλειά για το υπόλοιπο της ζωής μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
1)μαρκετινγ
2)μοδα
3)δημοσιογραφια

Αυτα δλδ που τρεφουν την παρακμη της κοινωνιας.:loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.
- Σφαγέας ζωντανών ζώων (πχ σε πτηνοτροφία, εργοστάσια με χοίρους κτλ)
- Δολοφόνος
- Έμπορος ναρκωτικών
Πέρα από αυτά θα μπορούσα να κάνω το οτιδήποτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
- Δολοφόνος
- Έμπορος ναρκωτικών.


δεν ειναι επαγγελματα αυτα ρε παιδια!

ποια διευκρίνηση? :confused:


τιποτα,μια διευκρινηση για το τι συμβαινει στις μεταθεσεις σε pm που πηρα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

GeorgeRns

Νεοφερμένος

Ο GeorgeRns αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 69 μηνύματα.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,682 μηνύματα.
Να πω κάτι σχετικό/άσχετο βρε παιδιά;; (θα το πω, δε περιμένω απάντηση:P )
Πώς γίνεται τα μισά σχεδόν ποστς να αναφέρουν ως μη επιθυμητό επάγγελμα αυτό του ιατρού, και παράλληλα κάθε χρόνο στα μηχανογραφικά δελτία των αποφοίτων η συγκεκριμένη επιλογή να πιάνει 'κόκκινο' ;;:hmm:
Ντάξει, θα μου πείτε, τι παρατήρησες τώρα και εσύ, αλλά, οκ, μου δημιουργήθηκε η απορία...:P


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Να πω κάτι σχετικό/άσχετο βρε παιδιά;; (θα το πω, δε περιμένω απάντηση:P )
Πώς γίνεται τα μισά σχεδόν ποστς να αναφέρουν ως μη επιθυμητό επάγγελμα αυτό του ιατρού, και παράλληλα κάθε χρόνο στα μηχανογραφικά δελτία των αποφοίτων η συγκεκριμένη επιλογή να πιάνει 'κόκκινο' ;;:hmm:
Ντάξει, θα μου πείτε, τι παρατήρησες τώρα και εσύ, αλλά, οκ, μου δημιουργήθηκε η απορία...:P



Πώς γίνεται κάθε χρόνο που πέφτουν δύσκολα θέματα στις Πανελλήνιες το ischool να έχει κατά 90% αριστούχους?
(η απάντηση στην ερώτηση :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Να πω κάτι σχετικό/άσχετο βρε παιδιά;; (θα το πω, δε περιμένω απάντηση:P )
Πώς γίνεται τα μισά σχεδόν ποστς να αναφέρουν ως μη επιθυμητό επάγγελμα αυτό του ιατρού, και παράλληλα κάθε χρόνο στα μηχανογραφικά δελτία των αποφοίτων η συγκεκριμένη επιλογή να πιάνει 'κόκκινο' ;;:hmm:
Ντάξει, θα μου πείτε, τι παρατήρησες τώρα και εσύ, αλλά, οκ, μου δημιουργήθηκε η απορία...:P



Προφανως το λενε αυτοι που ειτε ειναι στη θεωρητικη ειτε στη θετικη και δεν περνανε ιατρικη και μετα την σνομπαρουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
βρε συ δεν εχουν ολοι ονειρο ζωης την ιατρικη! :) 1700 ατομα δηλωσαν την ιατρικη αθηνων ως πρωτη επιλογη
πολλοι αριστουχοι πηγαν σε αλλη κατευθυνση δηλωσαν αλλη πρωτη επιλογη και περασαν,ακομα και στο ιδιο πεδιο δεν ειναι λιγοι οσοι δηλωνουν πρωτη επιλογη φαρμακευτικη ή οδοντιατρικη

για να μιλησω συγκεκριμενα,επειδη και εγω δηλωσα πως δεν μου αρεσει η ιατρικη και εν ολιγοις με πηρε και μενα η μπαλα, εγω οπως εχω ξαναπει ειχα περασει στην πρωτη μου επιλογη (τοτε δηλωνες πριν τα μηχανογραφικα,οχι μετα την βαθμολογια) στην δεσμη μου,με μεγαλο αριθμο μοριων
το λοιπον η ιατρικη δεν μου αρεσε ουτε μου αρεσει ,πιο συγκεκριμενα ως επαγγελμα οπως ηδη ειπα.γιατι; γιατι ειναι η φυση της δουλειας τετοια καταγινεσαι ολη την ωρα με αρρωστειες κ.λπ ε πως να το κανουμε αυτο με απωθει! μπραβο σε οσους τους αρεσει,λειτουργημα κ.λπ προσωπικα δεν μου αρεσει καθολου ως επαγγελμα ο ιατρος
μετα η νομικη και αυτη πρεπει να προστεθει ,το επαγγελμα του δικηγορου με απωθει,υψηλης ζητησης και αυτο,αλλα τι να κανουμε δεν το αγαπουν ολοι, για λογους που ηδη αναφερει ο fockos στο πρωτο του μηνυμα μανι μανι
γιατι πρεπει για καθε αποψη που ακουγεται να "κρυβεται" κατι;!:worry:
αν εγραφες ενα "ισως καποιοι να..." θα ηταν αποδεκτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

konstantinab199

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η konstantinab199 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 301 μηνύματα.
Aν και θαυμαζω πολυ τους γιατρους ,ποτέ δεν θα μπορούσα να γίνω.Δεν εχω την απαραιτιτη ψυχραιμια.
Επισης δεν θα μπορουσα να κανω δουλεια γραφειου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Είναι φυσικά αδύνατο για εμένα να ασχοληθώ με:

Ιατρική και οτιδήποτε παρεμφερές (δεν μπορώ με τίποτα το αίμα, να βλέπω αρρώστους κλπ.. επίσης, δεν θέλω πολλές φορές η ζωή κάποιου να εξαρτάται από τα χέρια μου...)
Οποιοδήποτε χειρωνακτικό επάγγελμα (δεν έχω ταλέντο σε αυτά, τα θεωρώ κατώτερα επαγγέλματα λόγω χαμηλότερου επιπέδου γνώσεων, βαριέμαι να είμαι δραστήριος (:P), θέλω να πηγαίνω στη δουλειά μου με κοστούμι και BMW... ) Ξέρω, ξέρω θα βιαστείτε να με κατηγορήσετε για σνομπισμό, status, πολυτέλεια, απραγματοποίητα όνειρα κλπ κλπ.. όμως αυτό θέλω από εμένα και είναι δικές μου απόψεις... :) :redface:
Τέλος, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΏΝ να ασχοληθώ με Θετικά επαγγέλματα... (Δλδ μαθηματικά, χημεία, φυσική κλπ κλπ)... απλώς δεν μου αρέσουν και δεν μπορώ καν να με φανταστώ σε τέτοια κατεύθυνση.. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Είναι φυσικά αδύνατο για εμένα να ασχοληθώ με:

Ιατρική και οτιδήποτε παρεμφερές (δεν μπορώ με τίποτα το αίμα, να βλέπω αρρώστους κλπ.. επίσης, δεν θέλω πολλές φορές η ζωή κάποιου να εξαρτάται από τα χέρια μου...)
Οποιοδήποτε χειρωνακτικό επάγγελμα (δεν έχω ταλέντο σε αυτά, τα θεωρώ κατώτερα επαγγέλματα λόγω χαμηλότερου επιπέδου γνώσεων, βαριέμαι να είμαι δραστήριος (:P), θέλω να πηγαίνω στη δουλειά μου με κοστούμι και BMW... ) Ξέρω, ξέρω θα βιαστείτε να με κατηγορήσετε για σνομπισμό, status, πολυτέλεια, απραγματοποίητα όνειρα κλπ κλπ.. όμως αυτό θέλω από εμένα και είναι δικές μου απόψεις... :) :redface:
Τέλος, δεν πρόκειται ΠΟΤΕ ΜΑ ΠΟΤΕ ΤΩΝ ΠΟΤΏΝ να ασχοληθώ με Θετικά επαγγέλματα... (Δλδ μαθηματικά, χημεία, φυσική κλπ κλπ)... απλώς δεν μου αρέσουν και δεν μπορώ καν να με φανταστώ σε τέτοια κατεύθυνση.. :P

Έχεις σκεφτεί ποτέ ποιος έκανε την BMW που θέλεις να έχεις για την δουλειά σου τόσα χρόνια;:hmm:
Ποιος πηγαίνει στα χωράφια μέσα στον ήλιο για να αγοράζεις εσύ το ψωμάκι σου;
Ποιος θα σου επισκευάζει την BMW σου όταν θα χαλάσει για να πηγαίνεις στην δουλίτσα σου;:hmm:
Ποιος καίγεται μαζεύοντας ελιές για να έχεις ελαιόλαδο και ελίτσες για να βάζεις στην σαλάτα και την κρέπα σου;:hmm::hmm:

Σέβομαι ότι μπορεί να μην έχεις ''ταλέντο''. Ούτε εγώ έχω και ούτε εγώ θα έκανα τέτοια δουλειά. Όμως, ξεκαθάρισέ το στο μυαλό σου τώρα που είναι νωρίς. Αυτός που πάει με Μπέ εμ βέ στην δουλειά του και φοράει το κουστούμι του, δεν έχει ΤΙΠΟΤΑ περισσότερο από εκείνον που πάει στις ελιές με το ποδήλατο. ;)
Ίσα ίσα... Θα έπρεπε να πάιρνει και περισσότερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

StavMed

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η StavMed αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Πατρών (Πάτρα) και μας γράφει απο Μεσσήνη (Μεσσηνία). Έχει γράψει 183 μηνύματα.
Λοιπόν έχουμε και λέμε...Δε θα μπορούσα με τίποτα να είμαι

-Θεολόγος. Το βρίσκω τραγικά αδιάφορο και ειδικά σε επίπεδο λυκείου τα θρησκευτικά έχουν διακοσμητικό ρόλο. Πλέον Θεολογία=Χριστολογία. πράγμα πολύ κοντόφθαλμο

-Νηπιαγωγός γιατί τα παιδιά σε αυτη την ηλικία απλά δεν παλεύονται!

-Κτηνίατρος διότι αν κ μου αρέσουν πολύ τα επαγγέλματα υγείας δε μπορώ να φανταστώ να ξεγεννώ αγελάδα ή κατσίκα ούτε για πλάκα!!

-Λογίστρια γιατί δε βρίσκω κανένα ενδιαφέρον

-Δικηγόρος. Ομολογώ οτι δεν εχω τα κότσια να υπερασπίζομαι κάποιον δημόσια, να συγκρούομαι με ανθρώπους ή να αναγκάζομαι να λεω ψέματα. Γενικά δεν αντέχω τις εντάσεις και τις λογομαχίες. Επιπλέον δεν το βρίσκω εποικοδομητικό και δε θα με ''γέμιζε'' ποτέ

-Καθηγήτρια. Οσο και αν θεωρώ την παιδεία ύψιστο αγαθό και θεμελιώδη παράγοντα κοινωνικής προόδου, πιστεύω οτι η διδασκαλία είναι κάτι σχεδόν ιερό για να την ασκεί κάποιος. Μπορεί να ακούγομαι υπερβολική αλλά νομίζω πως ποτέ δε θα ένιωθα αρκετά έτοιμη για να διδάξω!!

Απ την άλλη λατρεύω τις θετικές επιστήμες και τις επιστήμες υγείας και ονειρεύομαι μια λαμπρή ερευνητική καριέρα!

-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,826 μηνύματα.
Μην λες μεγάλα λόγια από τώρα...

(Κάνοντας την πρακτική μου σε πολυεθνική αυτή την περίοδο, έχω αλλάξει κάπως την εντύπωση που είχα πριν θεωρητικά...)

Τι εννοείς; Δεν σ' αρέσει; Δεν ήταν αυτό που περίμενες; :hmm:

Ως προς το θέμα του νήματος, νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να κάνω επαγγέλματα που σε παροπλίζουν σε μια καρέκλα γραφείου δημοσίου ή ιδιωτικού τομέα. :) Με τρομάζει κάπως, να συνταξιοδοτηθώ στον ίδιο επαγγελματικό τομέα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Τι εννοείς; Δεν σ' αρέσει; Δεν ήταν αυτό που περίμενες; :hmm:

Ως προς το θέμα του νήματος, νομίζω ότι δεν θα μπορούσα να κάνω επαγγέλματα που σε παροπλίζουν σε μια καρέκλα γραφείου δημοσίου ή ιδιωτικού τομέα. :) Με τρομάζει κάπως, να συνταξιοδοτηθώ στον ίδιο επαγγελματικό τομέα.

Δεν εννοώ τόσο ότι δε μου αρέσει. Απλά όλα αυτά που ψιλοέχουμε στο μυαλό μας (υπερβολικό άγχος,τρελοί ρυθμοί,ανταγωνισμός ως το κόκαλο) είναι διαφορετικά να τα ακούς θεωρητικά και πολύ διαφορετικά να τα βλέπεις στην πράξη. :)

(Κυρίως το τόνισα γιατί το παιδί είναι αρκετά μικρό για να έχει καταλήξει ότι δεν έχει θέμα να θάβει τους συναδέλφους του κλπ κλπ που αναφέρθηκαν και ότι έχει όνειρο να δουλέψει σε πολυεθνική. Αυτό δεν είναι καν δουλειά βασικά :P Χίλιες διαφορετικές ειδικότητες μπορούν να δουλεύουν σε πολυεθνική...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katalina_

Νεοφερμένος

Η Katalina_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Οτιδήποτε έχει να κάνει με νοσοκομεία,οτιδήποτε με την οικονομία και τους αριθμούς (ΤΑ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ)
και δημόσιος υπάλληλος αα,και μάγειρας(δεν ξέρω ουτε αυγό να βράζω:D)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Οτιδήποτε έχει να κάνει με νοσοκομεία,οτιδήποτε με την οικονομία και τους αριθμούς (ΤΑ ΣΙΧΑΙΝΟΜΑΙ)
και δημόσιος υπάλληλος αα,και μάγειρας(δεν ξέρω ουτε αυγό να βράζω:D)

Δεν ήξερα ότι ο δημόσιος υπάλληλος είναι επάγγελμα:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ματθαιος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Ματθαιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 143 μηνύματα.
Δεν ήξερα ότι ο δημόσιος υπάλληλος είναι επάγγελμα:confused:

Ναι βρε μαζι με αλλα οπως πχ πολιτκος.Εδω στο Ελλαντα εχουμε πολλα επαγγελματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top