Τι επάγγελμα δε θα μπορούσατε με τίποτα να κάνετε;

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
O,τι σχετικό με οικονομικά , λογιστής οικονομολόγος κλπ .Μου φαίνεται πολύ στριφνό-γυμνό αντικείμενο.
Δασκάλα , καθηγήτρια. Εντελώς ρουτίνα επάγγελμα - εύκολη λύση - θα 'κανε κακό στα νεύρα μου.

Γενικά δε θα άντεχα κανένα επάγγελμα , στάσιμο , χωρίς προοπτικές πνευματικής και κοινωνικής ανέλιξης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FRIENDLY GIRL

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η FRIENDLY GIRL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 138 μηνύματα.
Γιατρός και όλα που έχουν σχέση.Δεν έχω καθόλου ψυχραιμία και ψυχική δύναμη .Το θέμα με τις εξετάσεις αίματος ας μην το συζητήσουμε καλύτερα (θέλω να πηγαίνω σε συγκεκριμένο μικροβιολογικό που ξέρω ότι έχει απαλό χέρι).:PΕπισης ότι έχει σχέση με θετικές επιστήμες και πληροφορική.Ακόμα θυμάμαι τις άθλιες στιγμές πληροφορικής στο σχολείο αλλά και αργότερα που δεν καταλάβαινα τίποτα.Επίσης ψυχολόγος.Ενώ μου αρέσει πολύ να βοηθάω τους άλλους δεν το έχω στο να μιλάω με τις ώρες.

Πάντως όσοι λένε ότι δεν θα μπορούσαν να ασχοληθούν με παιδιά καλά κάνουν και το αναγνωρίζουν.Σπουδάζω για παιδαγωγός και θέέι πολύ υπομονή, δημιουργηκότητα,εφευρετικότητα και ενσυναίσθηση.Δεν είναι ότι απλά παίζεις με τα παιδάκια.Και λέωότι καλά κάνουν γιατί σπάνια σε παιδικούς που πάω υπάρχει ήρεμο κλίμα (τιμωρίες,φωνές ) και γενικά ζητάνε και κάνουν πράγματα παράλογα για την ηλικία των παιδιών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotists13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,490 μηνύματα.
Δε θα μπορούσα με τίποτα:

--> να είμαι γιατρός ή κτηνίατρος (δεν μπορώ με τίποτα το αίμα)
--> να κάνω οποιοδήποτε χειρωνακτικό επάγγελμα (δεν πιάνουν τα χέρια μου,πώς αλλιώς να το πω?:redface::Pκαι εκτός αυτού δεν έχω την απαραίτητη σωματική δύναμη,κουράζομαι πολύ εύκολα:/:)
--> να κάνω οποιοδήποτε θετικό επάγγελμα (δεν μπορώ με τίποτα μαθηματικά/χημεία/φυσική κτλ)

Αντιθέτως δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα:

--> να δουλεύω με άγχος και πίεση (άγχος?νομίζω ότι αυτή η λέξη δεν υπάρχει στο λεξιλόγιό μου!Δεν αγχώνομαι ποτέ και για κανέναν λόγο,όλοι μου λένε ότι είμαι τελείως αναίσθητος σε αυτό τον τομέα) ;):D
--> να δουλεύω πολλές ώρες την ημέρα (δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να μου αρέσει η δουλειά μου:))
--> να υπάρχει ανταγωνισμός και θάψιμο από τους συναδέρφους μου (γιατί πρώτον έχω αντοχές και δεύτερον ξέρω να ανταποδίδω... ;)αυτό βασικά νομίζω ότι πρέπει να είναι προνόμιο για όποιον θέλει να δουλέψει σε πολυεθνική,όπως εγώ:clapup:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva kan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η eva kan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 142 μηνύματα.
Οτιδήποτε έχει να κάνει με ιατρικη (οδοντιατρος, νοσοκομα)και νηπιαγωγος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sommerfeld

Δραστήριο μέλος

Ο Sommerfeld αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 582 μηνύματα.
- Δάσκαλος/καθηγητής

- Ψυχολογος

- Στρατιωτικός/αστυνομικός

- Γιατρός(εκτός αν δεν έρχομαι σε καθημερινή σωματική επαφή με τους ασθενείς μου όπως πχ οι χειρουργοι ή δεν χρειάζεται να αντικρυζω υγρά συγκεκριμενης προελευσης όπως πχ οι ουρολογοι, με τα αίματα δεν εχω θεμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peace_

Τιμώμενο Μέλος

Η Peace_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Χημείας Πατρών (Πάτρα). Έχει γράψει 1,563 μηνύματα.
-Εκπαιδευτικός
-Νεκροθάφτης
- Υδραυλικός
- Να κάνω δουλειά γραφείου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

niek

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η niek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 308 μηνύματα.
Λογίστρια ( θα βαριόμουν απίστευτα)

Γιατρός ( ακόμα και στην ιδέα ότι κάποιος εξαρτάται από εμένα θα είχα τρομερό άγχος. Αν κάποιος πάθαινε κάτι θα αυτοκτονούσα μάλλον. Δεν είμαι καθόλου ψύχραιμη :redface:

Ό, τι έχει σχέση με πολύωρη ενασχόληση με η/υ (βαριέμαι και αν δεν μπορώ να κάνω κάτι μάλλον θα πετάξω και τον υπολογιστή από κανένα παράθυρο:whistle:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Δε θα μπορούσα με τίποτα:

--> να είμαι γιατρός ή κτηνίατρος (δεν μπορώ με τίποτα το αίμα)
--> να κάνω οποιοδήποτε χειρωνακτικό επάγγελμα (δεν πιάνουν τα χέρια μου,πώς αλλιώς να το πω?:redface::Pκαι εκτός αυτού δεν έχω την απαραίτητη σωματική δύναμη,κουράζομαι πολύ εύκολα:/:)
--> να κάνω οποιοδήποτε θετικό επάγγελμα (δεν μπορώ με τίποτα μαθηματικά/χημεία/φυσική κτλ)

Αντιθέτως δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα:

--> να δουλεύω με άγχος και πίεση (άγχος?νομίζω ότι αυτή η λέξη δεν υπάρχει στο λεξιλόγιό μου!Δεν αγχώνομαι ποτέ και για κανέναν λόγο,όλοι μου λένε ότι είμαι τελείως αναίσθητος σε αυτό τον τομέα) ;):D
--> να δουλεύω πολλές ώρες την ημέρα (δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να μου αρέσει η δουλειά μου:))
--> να υπάρχει ανταγωνισμός και θάψιμο από τους συναδέρφους μου (γιατί πρώτον έχω αντοχές και δεύτερον ξέρω να ανταποδίδω... ;)αυτό βασικά νομίζω ότι πρέπει να είναι προνόμιο για όποιον θέλει να δουλέψει σε πολυεθνική,όπως εγώ:clapup:)

Μην λες μεγάλα λόγια από τώρα...

(Κάνοντας την πρακτική μου σε πολυεθνική αυτή την περίοδο, έχω αλλάξει κάπως την εντύπωση που είχα πριν θεωρητικά...)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cygnus.e

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cygnus.e αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 188 μηνύματα.
Δικηγορος, νοσοκομμα, σε τραπεζα και οτιδηποτε με πολλη χαρτουρα και να πρεπει να εξυπερετεις ενα ενα τα ατομα, γιατρος ισως επειδη ενω φαινεται ωραιο επαγγελμα εκτος απο δυσκολο και γεματο ευθυνη εχει και αλλα ασχημα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juggernaut

Νεοφερμένος

Ο (A) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 46 μηνύματα.
Πορνοσταρ, τι θα ελεγε η μαμα ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jims

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο jims αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Νομικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 1,043 μηνύματα.
Με τίποτα δεν θα άντεχα τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με θετικές και φυσικές επιστήμες (π.χ.μαθηματικός, φυσικός, χημικός, πολυτεχνείο κλπ). Αντιθέτως μου εξάπτει ιδιαιτέρως το ενδιαφέρον το επάγγελμα του νομικού. Γενικά μου είναι αρεστά τα επαγγέλματα που αφορούν τις κοινωνικές επιστήμες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stavri_

Τιμώμενο Μέλος

Η Stavri_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 4,687 μηνύματα.
Νεκροθάφτης δε θα μπορούσα με τίποτα να ήμουν! Ομοίως, οτιδήποτε έχει να κάνει με συναναστροφή με πτώματα, όπως ιατροδικαστής πχ.
Επίσης δε θα μπορούσα σε καμία περίπτωση να εκδίδω το σώμα μου έναντι αμοιβής (το είπα κομψά, huh? :P )


Αυτά είναι τα πρώτα που μου ήρθαν στο μυαλό, μόλις είδα το thread, αλλά φαντάζομαι θα υπάρχουν κι άλλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
ιατρος απλα δεν μπορω να διαβαζω για αρρωστειες
μηχανικος στην ελλαδα(με εξαιρεση τους πολιτικους δεν εισαι στο αντικειμενο σου,βαρετο)
νομικη(χωρις σχολιο)
κτηνιατρος για τους γνωστους λογους
φιλολογος υπερβολικη εμμονη σε ανθρωπινες συμβασεις,υπερβολικη ανακριβεια
νηπιαγωγος,απλα με τιποτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
γιατρος ισως επειδη ενω φαινεται ωραιο επαγγελμα εκτος απο δυσκολο και γεματο ευθυνη εχει και αλλα ασχημα...

Άσχημα όπως?

νηπιαγωγος,απλα με τιποτα!
Δάσκαλος όμως? Και αν σε βάλουν στην Α' ή Β' δημοτικού?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
νομιζεις δεν το ειχα σκεφτει οταν δηλωνα μηχανογραφικο; γι αυτο δεν μπηκε ποτε!

θελουν απεραντη υπομονη οι μικρες ηλικιες,οι γυναικες την εχουν,οι αντρες οχι

συμπληρωνω την λιστα
περιπτερας(να τρεχω για την αναγκη μου που ; στα παρακειμενα μαγαζια; ! ) κλεισμενος στο λιοπυρι μεσα εκει! να λειπει
ψυχολογος->με καθε σεβασμο πολυ μπλα μπλα
πωλητης
νεκροθαφτης
μαγαζι με καρβουνα/ψηστης ->απιθανη ζεστη
μανατζερ/διαφημιστης-> θεωριες επι θεωριων,η αποθεωση του καπιταλισμου και του αμοραλισμου σε καποιες περιπτωσεις
δημοσιογραφος !! χρειαζεται εξηγηση;
χρηματιστης->χρημα για το χρημα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Valous

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Οικονομικών Επιστημών Μακεδονίας και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Ψηστης. Οσο παράξενο και αν ακούγεται, αυτή η ζέστη στα γυράδικα κυρίως είναι ανυπόφορη.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ψηστης. Οσο παράξενο και αν ακούγεται, αυτή η ζέστη στα γυράδικα κυρίως είναι ανυπόφορη.


Η πιο όμορφη μυρωδιά του κόσμου:redface::redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Καθηγητής Δ.Ε (Φυσικος,Χημικός,Μαθηματικός,Βιολόγος,Αρχαία,Λατινικά,'Εκθεση) Εαν ήταν ΑΕΠΠ ή ΑΟΘ ή Ιστορία το συζητάγαμε
Στρατιωτικός πολλές ευθύνες καθώς έχει ανθρώπους κάτω απο την εποπτεία σου κουραστικό καθώς έχεις συνέχεια μεταθέσεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

8theo1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο 8theo1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 205 μηνύματα.
ιατρός,μαθηματικός,φυσικός,λογιστής, αυτά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κομνηνός

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Κομνηνός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,681 μηνύματα.
Καθηγητής Δ.Ε (Φυσικος,Χημικός,Μαθηματικός,Βιολόγος,Αρχαία,Λατινικά,'Εκθεση) Εαν ήταν ΑΕΠΠ ή ΑΟΘ ή Ιστορία το συζητάγαμε
Στρατιωτικός πολλές ευθύνες καθώς έχει ανθρώπους κάτω απο την εποπτεία σου κουραστικό καθώς έχεις συνέχεια μεταθέσεις


εξαρταται ομως π.χ ΣΣΑΣ εγω να μαι ειλικρινης το χω μετανιωσει που δεν το δηλωσα μικρος

αληθεια πλεον ειναι τοσο πολλες οι μεταθεσεις; τα στρατοπεδα συνορα δεν ειναι τα περισσοτερα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top