Τι βαθμούς βγάλατε στις πανελλαδικές;

Tilemaxos

Νεοφερμένος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Βαθύ (Σάμος). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Τilemaxos, φίλε μου, δεν είναι ότι απαξιώνω τους καθηγητές του δημοσίου. Με τον μαθηματικό, την χημικού και τον φυσικό είχα πολύ καλές σχέσεις. Εντός και εκτός σχολείου. Και μάθημα επιπέδου γινότανε και χαβαλές κτλ. Το πρόβλημα έγκειται στο ότι ο συγκεκριμένος Βιολόγος δεν αναλογίζεται το μέλλον των παιδιών ούτε στο ελάχιστο. Στο διαγώνισμα 100 του έγραψα, μάθημα έλεγα, ασκήσεις ΠΑΝΤΑ... και βλέπω με μεγάλη έκπληξη ότι μου έβαλε 19 στο τετράμηνο. Η δικαιολογία του ήταν:"δεν βάζω 20 στο 1ο τετράμηνο στην Γ Λυκείου". Κοροιδευόμαστε; Εδώ δεν είμαστε 1η γυμνασίου. Εδώ κρίνονται πολλά και σημαντικά για τα παιδιά, τι τώρα θα παίζουμε με το μέλλον τους; Ας είμαστε σοβαροί. Γιατί μερικοί προσπαθούν όχι 1 ούτε 3α αλλά 12 ολόκληρα χρόνια για αυτή την βαθμολογία των πανελληνίων. Κρίνεις σωστή την νοοτροπία κάποιου επειδή έτσι του ήρθε να πουλήσει τσαμπουκά και να βάλει σε έναν ΑΡΙΣΤΟ μαθητή 19; Πολλοί μπορούσαν να είναι στη θέση μου και δεν είναι καθόλου αστείο. Βέβαια όλοι οι άλλοι καθηγητές έβαλαν τρομερά μεγάλους βαθμούς και μπράβο τους. Παράδειγμα: όταν κάποιος γράφει 12 και παίρνει 20 στο τετράμηνο. Τέτοια παραδείγματα άπειρα στο σχολείο μου. Και κατά εμού ο σωστότερος τρόπος, εφόσον, στην τελική δεν πόνεσε και κανείς, ούτε έλεξαν κανέναν, και μόνο καλό μπορείς να κάνεις.
Όταν μιλούσα με τον χημικό μου που μου κάνει ιδιαίτερα μου είπε:"ντάξει ρε συ μην τσατίζεσαι κιόλας γιατί από τα 19500 που θα βγάλεις, ας χάσεις τα 50". Έλα όμως που η ζωή τα έφερε αλλιώς και έγραψα 15 έκθεση ενώ υπολόγιζα γύρω στο 17, και ΜΠΑΜ έτσι στο χαλαρό -250 μόρια. Όχι ότι δεν περνάω στη σχολή που θέλω, αλλά πολλοί φίλοι μου κολλητοί πέρασαν Θεσσαλονίκη και θα ήθελα και γω να είμαι μαζί τους. Έχω άπειρα ξαδέρφια, γνωστούς εκεί και πάνω απ' όλα είναι μια εξαιρετική πόλη.
Ο συγκεκριμένος βιολόγος δεν είναι καν βιολόγος. Είναι "Γεωλόγος". Δηλαδή κατάλαβαίνεις και ΠΟΣΟ σχετικός είναι. Να πεις πως δεν με ήξερε κιόλας ότι ήμουν καλός μαθητής και στοχεύω ιατρική, οκ. Αλλά 3 χρόνια παραστάτης κτλ κτλ είναι δυνατόν να μην το ήξερε;
Ο ίδιος ο διευθυντής που μιλήσαμε μετά τους βαθμούς του 1ου τετραμήνου, μου είπε ακριβώς: "Είναι αδικαιολόγητος, ΒΛΑΚΕΙΑ έκανε αλλά δυστυχώς δεν αλλάζει τίποτα τώρα".

Έτσι έχει η ιστορία... αν διαφωνείς τι να σου πώ :P

Ναι ρε φίλος σε καταλαβαίνω και ας μην είμαι σε αυτή την φάση αλλά αυτός δεν είναι λόγος να απαξιώνεις όλα αυτά τα σχολεία και πάνω από όλα τους μαθητές που φοιτούν σε αυτά με αυτόν τον τρόπο… Μπορεί να το έχω πάρει λάθος και τότε συγγνώμη. Μπορεί να είμαι κάθετος με την λογική της βαθμοθηρίας αλλά αυτό είναι απλά μια άποψη που έχω και δεν μπορώ να κρίνω κάποιον επειδή κάνει κάτι τέτοιο, Απλά δεν μου άρεσε ο χαρακτηρισμός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zod

Δραστήριο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 431 μηνύματα.
Ναι ρε φίλος σε καταλαβαίνω και ας μην είμαι σε αυτή την φάση αλλά αυτός δεν είναι λόγος να απαξιώνεις όλα αυτά τα σχολεία και πάνω από όλα τους μαθητές που φοιτούν σε αυτά με αυτόν τον τρόπο… Μπορεί να το έχω πάρει λάθος και τότε συγγνώμη. Μπορεί να είμαι κάθετος με την λογική της βαθμοθηρίας αλλά αυτό είναι απλά μια άποψη που έχω και δεν μπορώ να κρίνω κάποιον επειδή κάνει κάτι τέτοιο, Απλά δεν μου άρεσε ο χαρακτηρισμός.

Δεν ανέφερα τίποτα για μαθητές πάντως. Γιατί να μου φταίνε οι μαθητές στην τελική; Το παράδειγμα για τους βαθμούς ήταν για να δείξω πως οι υπόλοιποι καθηγητές προσπαθούν να βοηθήσουν τους μαθητές σε αντίθεση με τον συγκεκριμένο βιολόγο που χαρακτήρισα "τσουτσέκι" γιατί είναι πραγματικά αδικαιολόγητος.
-----------------------------------------
Ποτέ δεν θα με χαρακτήριζα βαθμοθήρα. Έχω αδικηθεί άπειρες φορές στο Γυμνάσιο και στο Λύκειο, γιατί απλά δεν νοιάστηκα ούτε παραπονέθηκα για ανούσιους βαθμούς, που τώρα είναι περιττό να τα αναφέρω κιόλας. Απλά Γ Λυκείου είναι Γ Λυκείου, και ο βαθμός του σχολείου όπως και να έχει μετράει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mourkos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κομοτηνή (Ροδόπη). Έχει γράψει 235 μηνύματα.
αυτό με τη βιολογία το ζησα και γω

διαβάζωντας, κάνωντας ασκήσεις, τα πάντα, συμμετέχοντας, με βαλε 19 με τη δικαιλογία "για να διαβάσεις περισσότερο στο δεύτερο τετράμηνο"

λές και αν με βαζε 20 θα σταματούσα το διάβασμα

κάτι τέτοια άνιωθα κωλόζωα της κοινωνίας υπάρχουν και θα υπάρχουν.

Τέλος πάντων, μαζί και με τη φυσική κατεύθυνσης που με βαλε 19 για τον ίδιο ακριβώς λόγο έχασα 50 μόρια συνολικά. Είναι λίγα, αλλά ποτέ δε ξέρεις, το κάθε μόριο μπορεί να αποβεί σωτήριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

leytis

Νεοφερμένος

Ο leytis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
εγω τεχνολογικη !

Φυσικη 7,8
Εκθεση 8,3
Μαθ.Κατ. 10,1
Διοικιση 11,4
Προγραμματισμο 17,5
Οικονομια 17,6
Μαθ.Γεν. 18,1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Εμενα στα προφορικα αλλοι μου χαρισαν και αλλοι με χαντακωσαν. Στα Μαθ. κατ. περυσι με 12αρια συνεχεια στα διαγωνισματα, ειχα 17 και 19. Και παλι εχασα φετος απο τον προφορικο. Στη Χημεια εγραφα σταθερα πανω απο 18 και ειχα 17 στο 1ο τετραμηνο. Μετα εβαλε 20 για να "διορθωσει" και καλα την αδικια, αλλα το κακο ειχε γινει. Και τις 2 χρονιες εχασα μορια απο εκει...

Τελος παντων...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sakoulias

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Σακης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 130 μηνύματα.
Εκθεση:15,8
Βιολογία:18,3
Βιολογία Κατεύθυνσης:17,7
Μαθηματικά Κατεύθυνσης:17,2
Χημεία Κατέυθυνσης:18,8
Φυσική Κατεύθυνσης:19,5

Συνολικά Μόρια:
18.389 στο 4ο-2ο
18.419 στο 3ο

Είμαι υπερευχαριστημένος φυσιολογικά περνάω σε όλες τις σχολές που ήθελα.Ολα τέλεια :D:D:D!!Θα πάω είτε Μηχανολόγος Μηχανικός είτε Μοριακή Βιολογία και Γενετική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Πολυ "παιζει" αυτο το 15,8 στην Εκθεση παντως. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evi_Panay

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η evi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
chris_90 ποσα μορια εβγαλες τελικα?την πιανεις την φαρμακευτικη τελικα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Properakos

Νεοφερμένος

Ο Ερρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Τεχνολογική Κατεύθυνση:

Έκθεση: 12,7 (μας έφαγε!)
Μαθηματικά Γεν.: 19,7
Μαθηματικά Κατ.: 16,3
Φυσική Κατ.: 19
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Π.Π.: 19,3
ΑΟΔΕ: 19,3
Αρχές Οικονομικής Θεωρίας: 18,7

2ο-4ο: 17827
5ο: 18172

Είμαι ανάμεσα σε Πληροφορική και Τηλεπικοινωνιών Αθήνας και Μάρκετιγκ Αθήνας... :s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πάντως εγω που πήγα να δω και στα 2 σχολεία τις περιοχής μου , εκ των οποιων το 1 θεωρείται απο τα καλύτερα , είδα κατα πλειοψηφία ένα μαύρο χάλι . Με το ζόρι εβρισκες 16-17 στην Εκθεση ... καλα και μαθηματικα ... το 50% + κατω απο τη βαση( κατι 0,2 - 0,4 - 0,8 - 1,2 να πεφτουν βουνο ) ....τραγικα ! Λογοτεχνια κατι διαφορες εως και 45 μοναδες (χαρακτηριστικο παραδειγμα μια αριστη μαθητρια : 1ος βαθ 93 , 2ος βαθ 48 και ο τριτος 72 απλα έλεος !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

odyracer18

Νεοφερμένος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λιβανάτες (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 24 μηνύματα.
ας βάλω και τα δικά μου

Έκθεση 16.2
Αοδε 18.2
Μαθ κατ 20
Μαθ γεν 19.7
Προγραμματισμός 19.3
Φυσική19.5

Μόρια 19182

Ελπίζω οτι θα πιάσω ημμυ αθήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
ας βάλω και τα δικά μου

Έκθεση 16.2
Αοδε 18.2
Μαθ κατ 20
Μαθ γεν 19.7
Προγραμματισμός 19.3
Φυσική19.5

Μόρια 19182

Ελπίζω οτι θα πιάσω ημμυ αθήνα.

Νομιζω είσαι μέσα!Μπράβο σου..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sabbath

Νεοφερμένος

Ο ΓΙΑΝΝΗΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Άγιος Δημήτριος (Αττική). Έχει γράψει 90 μηνύματα.
Έκθεση: 9,7
Μαθηματικά Γεν.: 19,8
Μαθηματικά Κατ.: 11,7
Φυσική Κατ.: 12.5
Ανάπτυξη Εφαρμογών σε Π.Π.: 18.1
ΑΟΔΕ: 13.1

2ο-4ο: 14197
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KONNOS

Νεοφερμένος

Ο KONNOS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 56 μηνύματα.
19053 2ο,4ο
19233 5ο

Αντε και ο Θεος βοηθος να πεσουν καμια 40αρια μορια οι πολιτικοι μηχανικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

spypsy

Νεοφερμένος

Ο spypsy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θέρμη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 14 μηνύματα.
11480 στο 1ο :Ρ δεν παιζει να χει καμια εστω μετρια σχολη.. βαμος ιεκ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Σ' εμας ενα παιδι στην Εκθεση ειχε την εξης βαθμολογια: 92, 70 και πηγε σε τριτο βαθμολογητη ο οποιος εβαλε 60. :!: Παμε καθολου καλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

djimmakos

Διάσημο μέλος

Ο Μήτσος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2,790 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο πάντως (68 παιδιά έδιναν τελικά), μόνο 7 νομίζω πήγαν για αναβαθμολόγηση ( σε 3ο βαθμολογητή δλδ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Στο δικό μας σχολείο πάντως (68 παιδιά έδιναν τελικά), μόνο 7 νομίζω πήγαν για αναβαθμολόγηση
194 εμεις, καμια 20αρια πηγαν αναβαθμολογηση.

Επισης ειχα την μεγαλυτερη αποκλιση στη Φυσικη και στις 2 κατευθυνσεις (10 μορια). :P

Τα γραπτα μας πηγαν Θεσσαλονικη, αν λεει κατι αυτο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Properakos

Νεοφερμένος

Ο Ερρίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Απ'ότι μου είπε ένας καθηγητής, σε 3ο βαθμολογητή πάνε τα γραπτά των οποίων οι βαθμοί των δύο πρώτων βαθμολογητών διαφέρουν κατά 13 μονάδες. Καινούριο είναι αυτό; Εγώ ήξερα για 2 βαθμούς (10 μονάδες) διαφορά.
Στη Βιολογία, στον ξάδερφό μου βάλανε οι δύο πρώτοι 79 και 67, δηλαδή 12 μονάδες διαφορά! Για 1 μονάδα δεν πήγε σε 3ο!:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gladiator

Νεοφερμένος

Ο Κώστας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 45 μηνύματα.
'Εχω 19.502 στο 2&4 και 19.485 στο 3 :jumpy:

Οι βαθμοί μου είναι : 20 Μαθηματικά Κατ. / 20 Μαθηματικά Γεν. / 20 Χημεία / 19.4 Βιολογία / 19.1 Φυσική / 17.6 Έκθεση

Λέω για ΣΣΑΣίτης ;). Τον Αύγουστο θα δούμε...

Κανένας άλλος για στρατό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top