Τα πάντα για τις Ακαδημαϊκές Ταυτότητες / Φοιτητικά Πάσο

Donatello

Νεοφερμένος

Ο Donatello αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Θα ήθελα να ρωτήσω κάτι σχετικά με τον 'πανεπιστημιακό ιδρυματικό λογαριασμό',εφόσον ήδη κάνατε λόγο σε αυτό το topic.
Είμαι φοιτητής του τμήματος Χρηματοοικονομικής και Τραπεζικής Διοικητικής(Πανεπιστήμιο Πειραιώς).
Κατά την εγγραφή μου παρέλαβα από την γραμματεία τα username,password που απαιτούνται για την δήλωση των συγγραμμάτων στο https://eudoxus.gr/ .Έστω πως username:xxxx.
O 'πανεπιστημιακός ιδρυματικός λογαριασμός'(webmail εκάστοτε σχολής) θα είναι της μορφής xxxx[at]unipi[dot]gr και ως κωδικός χρησιμεύει το προαναφερθές password ή αυτά δεν έχουν σχέση μεταξύ τους?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Στα Στοιχεία Διεύθυνσης Μόνιμης Κατοικίας εγώ πχ θα βάλω τη διεύθυνση στα Γιάννενα (που πέρασα) ή της Θεσσαλονίκης (απ'όπου είμαι);
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva1993

Νεοφερμένος

Η eva1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
μια ερωτησουλα και οποιος ξερει ασ μου απαντησει σας παρακαλω......το κωδικο για το φοιτητικο πασο και το ονομα χρηστη πρεπει να παμε στη γραμματεια να το παρουμε?γιατι εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εχω περασει κομοτηνη και θα ανεβω μονο οταν αρχισουν τα μαθηματα...μηπως μπορει να το παρει το κωδικο καποιο αλλο νομιμως εξουσιοδοτημενο απο εμενα ατομο??και ποια ειναι η προθεσμια υποβολης του?ευχαριστω

της μονιμης κατοικιας!(θεσσαλονικη)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Στα Στοιχεία Διεύθυνσης Μόνιμης Κατοικίας εγώ πχ θα βάλω τη διεύθυνση στα Γιάννενα (που πέρασα) ή της Θεσσαλονίκης (απ'όπου είμαι);
εκεί που μένεις μόνιμα με τους γονείς σου,εκεί που ζεις τόσα χρόνια άρα Θεσσαλονίκη
μια ερωτησουλα και οποιος ξερει ασ μου απαντησει σας παρακαλω......το κωδικο για το φοιτητικο πασο και το ονομα χρηστη πρεπει να παμε στη γραμματεια να το παρουμε?γιατι εγω ειμαι απο θεσσαλονικη εχω περασει κομοτηνη και θα ανεβω μονο οταν αρχισουν τα μαθηματα...μηπως μπορει να το παρει το κωδικο καποιο αλλο νομιμως εξουσιοδοτημενο απο εμενα ατομο??και ποια ειναι η προθεσμια υποβολης του?ευχαριστω
από την γραμματεία το παίρνεις,ένα τηλέφωνο θα σε βοηθήσει :/: προθεσμία νομίζω δεν υπάρχει,αίτηση μπορείς να κάνεις όταν πάρεις τους κωδικούς ανεξαρτήτως ημερομηνίας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
της μονιμης κατοικιας!(θεσσαλονικη)

εκεί που μένεις μόνιμα με τους γονείς σου,εκεί που ζεις τόσα χρόνια άρα Θεσσαλονίκη

Eυχαριστώ κορίτσια. Κι εγώ Θεσσαλονίκη είχα βάλει αλλά λέω ας ρωτήσω μην κάνω καμιά πατάτα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eva1993

Νεοφερμένος

Η eva1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Νομικής Θράκης (Κομοτηνή) και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
εκεί που μένεις μόνιμα με τους γονείς σου,εκεί που ζεις τόσα χρόνια άρα Θεσσαλονίκη

από την γραμματεία το παίρνεις,ένα τηλέφωνο θα σε βοηθήσει :/: προθεσμία νομίζω δεν υπάρχει,αίτηση μπορείς να κάνεις όταν πάρεις τους κωδικούς ανεξαρτήτως ημερομηνίας :)
δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν το κωδικο απο το τηλεφωνο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Starouba45

Νεοφερμένος

Ο Nikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 17 μηνύματα.
δηλαδη υπαρχει περιπτωση να μου δωσουν το κωδικο απο το τηλεφωνο?

Εχω και εγω το ιδιο προβλημα....εγω δεν εχω ουτε εξουσιοδοτημενο ατομο να παει..μακαρι να μπορουν να μας τα δωσουν απο το τηλ η μεσω mail....:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
επειδή ούτε εγώ το έχω πάρει,ακούστηκε πως μπορεί να μου τον στείλουν μέσω sms :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Ρε παιδιά εμένα δεν μου έστειλαν e-mai και sms για αλλαγή σημείου πρόσβασης..
ένα e-mail έλαβα που λέει :

Εφόσον ολοκληρωθεί η έγκριση της από τη Γραμματεία της Σχολής σας, θα σας σταλεί ενημερωτικό e-mail και SMS μόλις το Δελτίο Ειδικού Εισιτηρίου γίνει διαθέσιμο στο Σημείο Διανομής που δηλώσατε.

Παρακάτω μπορείτε να δείτε τα στοιχεία της αίτησης που υποβάλατε. Σε περίπτωση που δεν εμφανίζονται σωστά τα γράμματα στον e-mail client που χρησιμοποιείτε, μπορείτε να συνδεθείτε στο Πληροφοριακό Σύστημα και να δείτε τα στοιχεία της αίτησης που υποβάλατε.

Να ανησυχήσω; :|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Revekka

Τιμώμενο Μέλος

Η Revekka αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, Καθηγητής Πανεπιστημίου και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 22,453 μηνύματα.
Εμένα μετά από δυο μέρες από την αίτηση, μου ήρθε το μέιλ για το σημείο παραλαβής!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Eγώ την έκανα προχθές...10 το βράδυ :|
ΑΑ=.=
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
επομένως το βάρος πέφτει στην γραμματεία της σχολής σου :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
επιτελους εκανα την αιτηση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stethess 1993

Νεοφερμένος

Ο stethess 1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10 μηνύματα.
εγω οταν γραφτηκα πριν μια εβδομαδα στη νομικη απθ δε πηρα κωδικους ουτε καν μου δοθηκε ενημερωση σχετικα με την ηλεκτρονικη αιτηση ,ενω την ιδια ωρα αλλα παιδια αλλων σχολων κατα την εγγραφη τους παίρνανε κωδικους κ δινανε κ τις 6 φωτο ενω εμεις μολις μια .Χθες λοιπον πηγα στη γραμματεια της νομικης κ μου απάντησαν '' Τι να πρωτοκανουμε ; τους κωδικους θα σας τους δωσουμε καμια εβδομαδα μετα την εναρξη των μαθηματων [ που σημειωτεον ειναι 10/10 κ οχι 3 οπως οι περισσοτερες] δεν ειμαστε εμεις σαν τις αλες σχολες με τα 50-100 ατομα αλα εχουμε 400 '' ....ως εκ τουτου η παραλαβη των πασο θα αργησει παρα πολυ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Παιδιά χρειάζομαι βοήθεια! Προσπαθώ να κάνω την αίτηση για το πασο αλλά όταν επιλέγω πανεπιστήμιο κρήτης μου βγάζει: ΣΦΑΛΜΑ -λεει οτι το πιστοποιητικό του ιστοτοπου δεν ειναι αξιόπιστο... ξέρει κανεις τι γινεται; - γιατι εγώ οχι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Πρέπει να περάσεις τη σελίδα στις εξαιρέσεις/να κατεβάσεις τη πιστοποίηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danaiz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
Λογικά...θα πρέπει να μου έρθει αύριο. :P Αλλιώς...δε ξέρω τι θα κάνωωωωωωωω:|
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Μου ζητάει ψηφιακή μορφή της φωτογραφίας μου. Φτου γαμώτο! :/:

Άντε πάλι βόλτα απ'το φωτογραφείο αύριο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

khalisi

Νεοφερμένος

Η khalisi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Ιατρικής Κρήτης (Ηράκλειο). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
Πρέπει να περάσεις τη σελίδα στις εξαιρέσεις/να κατεβάσεις τη πιστοποίηση.

:worry:Πώς το κανεις αυτό???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oasis

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η oasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Παιδιά να ρωτήσω κι εγώ κάτι που μπορεί να έχει απαντηθεί και ήδη κάπου αλλά δεν το έχω ψάξει, μπαίνω στην σελίδα για να υποβάλλω την αίτηση, θα πρέπει να πατήσω τικ στο: Έχω ενημερωθεί ότι για να εγκριθεί η αίτησή μου από τη Γραμματεία, θα πρέπει πρώτα να έχω εγγραφεί στο Τμήμα μου για το τρέχον εξάμηνο ; Εγώ θα μπω τώρα στο γ' εξάμηνο, θα πρέπει να πάω να κάνω εγγραφή;; Ευχαριστώ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top