Τα θρησκευτικά στο σχολείο

Θρησκευτικά στα σχολεία: Να καταργηθούν ή όχι;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 407)
  • Να καταργηθούν τελείως

    Ψήφοι: 124 30.5%
  • Να μείνουν ως έχουν

    Ψήφοι: 77 18.9%
  • Να μην καταργηθούν αλλά να αναφέρονται γενικά στις θρησκείες

    Ψήφοι: 198 48.6%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 8 2.0%

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Και ποιος θα τη διώξει;;; Αφού είναι δημόσιος υπάλληλος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Και ποιος θα τη διώξει;;; Αφού είναι δημόσιος υπάλληλος!


Δεν εχει σημασια. Με τη καταλληλη διαδικασια,μπορει να απομακρυνθει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και ποιος θα τη διώξει;;; Αφού είναι δημόσιος υπάλληλος!
Ε δεν εννοω με το συστημα που ισχυει τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oLgA 19956

Νεοφερμένος

Η olga-maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Άργος (Αργολίδα). Έχει γράψει 81 μηνύματα.
Ας τα μην τα καταργήσουν αλλα να μην τα γράφουμε στο τέλος!!!:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

azzuro

Νεοφερμένος

Η azzuro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 36 μηνύματα.
Ξανά; Μπορείς να βρεις ήδη δημοσιευμένες τις απόψεις μου. Αν βαριέσαι, ελπίζω να σε καλύψει η απάντηση ότι δεν θέλω, δεν γουστάρω, δεν είναι απαραίτητο. Απλά.

Nαι εχω δει τετοιες απαντησεις, σου απαντησα και σε μια, αλλα φαινετα εδω περιοριζεται η ολη επιχειρηματολογια σου... Κριμα, γιατι γενικα απο αλλα θεματα εχω διαπιστωσει οτι εισια ατομο που μπορεις να κρινεις, κριμα που σε αυτο το θεμα φερεσαι τοσο παρωπιδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Δεν εχει σημασια. Με τη καταλληλη διαδικασια,μπορει να απομακρυνθει.

Θεωρητικά γίνεται. Αλλά στην πράξη... Στην Ελλάδα ζούμε!:wake:
-----------------------------------------
Nαι εχω δει τετοιες απαντησεις, σου απαντησα και σε μια, αλλα φαινετα εδω περιοριζεται η ολη επιχειρηματολογια σου... Κριμα, γιατι γενικα απο αλλα θεματα εχω διαπιστωσει οτι εισια ατομο που μπορεις να κρινεις, κριμα που σε αυτο το θεμα φερεσαι τοσο παρωπιδικα.

πέστα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Crookshanks

Διάσημο μέλος

Ο Crookshanks αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,567 μηνύματα.
Αφου το παραδεχεσαι πως δεν ειναι σωστο γιατι το υποστηριζεις τοτε;
Σε μια χωρα οπως η Ελλαδα τα θρησκευτικα δεν θα διδαχθουν ποτε ισοτιμα προς ολες τις θρησκειες.

Mε το να λέμε ότι κάτι δε θα γίνει ποτέ, απλούστατα οι πιθανότητες να συμβεί μειώνονται στο ελάχιστο. Δε σκύβουμε το κεφάλι μας.

Κάντο εσύ να σε δούμε! Και δεν είπαμε ότι δεν πιστεύουμε:nono: αλλά είπαμε ότι το σύστημα είναι σ***ά!



Το εχω κανει. Και στο κατω κατω δεν με ενοχλει και τοσο,γιατι ξερω τι ειμαι και που οδευω. Και οσο για το συστημα,δεν διαφωνω,αλλα μην περιμενετε να αλλαξει απο μονο του.

Δε θα αλλάξει από μόνο του. Θα αλλάξει, εφόσον ο κόσμος πάψει να είναι τόσο κλειστόμυαλος. Αυτό προσπαθούμε να κάνουμε.

Συγγνωμη,μπορεις να μου πεις ο Χριστιανισμος αυτος καθ'αυτος τι χει κανει??? Κι μενα με ενοχλει -ξερω γω -που γινονται τοσα με τους παππαδες κλπ,αλλα δεν παω εκκλησια ουτε για τον παππα,ουτε για τον ψαλτη. Παω για μενα. Και για να τελειωνει αυτη η αντιπαραθεση,κανεις δεν σε υποχρεωνει να παρακολουθεις το μαθημα,ουτε να πιστευεις. Υπαρχουν κι οι εναλλακτικες.

Ω, στην πράξη σε υποχρεώνουν.

Γιατι τουλαχιστον με τον τροπο που διδασκονται εδω δεν με ενοχλει. Στο μαθημα μιλαμε και για αλλες θρησκειες και συγκρινουμε(απο οσα εχουμε ακουσει)τις αποψεις πανω σε διαφορα θεματα με τη θεση της δικιας μας εκκλησιας. Και επειδη εδω κυριως διδασκουν παπαδες αυτο το μαθημα,σε πληροφορω οτι ειναι πολυ πιο ανοιχτομυαλοι οσον αφορα αυτο το θεμα.


Και παρτο κι αλλιως, Ειναι βαθμος-δωρο(για οσους ενδιαφερονται για τους βαθμους).

Κατ' αρχήν, αυτό γίνεται μόνο στο Λύκειο και όχι στο Γυμνάσιο. Κατά δεύτερον, αν σου λένε για 8,5 χρόνια ότι στο κέντρο της Γης βρίσκεται ένα μήλο, και μετά για μισό χρόνο σου λένε ότι άλλοι άνθρωποι πιστεύουν ότι βρίσκεται ένα πορτοκάλι, άλλοι ένα αχλάδι, και άλλοι ένα καρπούζι, με μονόπλευρο τρόπο, και μάλιστα πολλές φορές "θάβοντας" άδικα τις ξένες πεποιθήσεις, εσύ τί θα πιστέψεις;

Τί ακριβώς βαθμολογούμε; Το πόσο πολύ πιστεύει ο άλλος; Γι' αυτό είναι το σχολείο; Μετατρέπουμε τους ναούς (υποτίθεται, γιατί και χωρίς αυτό, πάλι δεν είναι με τίποτα ναοί) της γνώσης σε προπαγανδιστικά όργανα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnsonb

Νεοφερμένος

Ο John αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 21 μηνύματα.
Να καταργηθούν τελείως,δεν χρειάζεται σε τίποτα,in my opinion μλκίες διδάσκουν,μονό που ένας Atheist ξέρει ότι έχει να κάνει τέτοιο μάθημα,τον πιάνουν τα γέλια πριν από τα κλάματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γεωργια*

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γωγω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 396 μηνύματα.
Θεωρητικά γίνεται. Αλλά στην πράξη... Στην Ελλάδα ζούμε!:wake:
Εμεις ομως καθοριζουμε τα πραγματα με τους τροπους μας. Γιατι οταν κατι δεν σου αρεσει στο σχολειο κανεις καταληψη? Το ιδιο ειναι και στα υπολοιπα..
-----------------------------------------
Και κανεις δεν σε υποχρεωνει να κανεις κατι που δεν θες. Αρκει να απαιτησεις αυτο που θες. Αν καθεσαι και απλα το δεχεσαι,τοτε φυσικα σε "υποχρεωνουν".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Να καταργηθούν τελείως,δεν χρειάζεται σε τίποτα,in my opinion μλκίες διδάσκουν,μονό που ένας Atheist ξέρει ότι έχει να κάνει τέτοιο μάθημα,τον πιάνουν τα γέλια πριν από τα κλάματα.
Κατά τη γνώμη μου δεν θέλουμε γιατί απλά δεν θέλουμε την θρησκεία.
Να διδάσκονται.
Αλλά όχι μόνο Ορθοδοξία κτλ.
Όλες οι θρησκείες:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

angekon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 165 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι πως θα καταργησουμε ενα μαθημα αλλα πως θα το βελτιωσουμε.... ετσι ελεγαν ολοι τοτε με της ταυτοτητες και την αναγραφη Χ.Ο. ομως τωρα ολοι θελουν να το αναγραφουν..αλλα ειναι αργα....

αφου αυτη ειναι η θρησκεια που πρεσβευουμε γιατι να μη μαθαινουμε γι αυτην.... γιατι ομως να χρειαζεται να δινεις εξετασεις σε αυτο το μαθημα;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι πως θα καταργησουμε ενα μαθημα αλλα πως θα το βελτιωσουμε.... ετσι ελεγαν ολοι τοτε με της ταυτοτητες και την αναγραφη Χ.Ο. ομως τωρα ολοι θελουν να το αναγραφουν..αλλα ειναι αργα....

αφου αυτη ειναι η θρησκεια που πρεσβευουμε γιατι να μη μαθαινουμε γι αυτην.... γιατι ομως να χρειαζεται να δινεις εξετασεις σε αυτο το μαθημα;;
Oλοι θελουν να το αναγραφουν;Δεν νομιζω.
Και τι εννοεις αυτη ειναι η θρξσκεια που πρεσβευουμε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι πως θα καταργησουμε ενα μαθημα αλλα πως θα το βελτιωσουμε.... ετσι ελεγαν ολοι τοτε με της ταυτοτητες και την αναγραφη Χ.Ο. ομως τωρα ολοι θελουν να το αναγραφουν..αλλα ειναι αργα....

αφου αυτη ειναι η θρησκεια που πρεσβευουμε γιατι να μη μαθαινουμε γι αυτην.... γιατι ομως να χρειαζεται να δινεις εξετασεις σε αυτο το μαθημα;;

τι λες ποιοι θελουν οτιναναι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι πως θα καταργησουμε ενα μαθημα αλλα πως θα το βελτιωσουμε.... ετσι ελεγαν ολοι τοτε με της ταυτοτητες και την αναγραφη Χ.Ο. ομως τωρα ολοι θελουν να το αναγραφουν..αλλα ειναι αργα....

αφου αυτη ειναι η θρησκεια που πρεσβευουμε γιατι να μη μαθαινουμε γι αυτην.... γιατι ομως να χρειαζεται να δινεις εξετασεις σε αυτο το μαθημα;;


Ποιοι είναι οι όλοι και ποια η χρησιμότητα της αναγραφής; Φυσικά οι παπαριές της Ευρωπαικής Επιτροπής περί "παραβίασης ανθρωπίνων δικαιωμάτων" κλπ. δεν πιάνουν σε μένα. Αν ίσχυε αυτό, θα έπρεπε να είναι προαιρετική η αναγραφή, όχι να καταργηθεί. Αλλά δε νομίζω ότι η αναγραφή θα έχει και κάποια ιδιαίτερη χρησιμότητα. Δεν χρειάζεται, απλά.

Επειδή υπάρχει μια μανία να ξεφεύγουμε απ'το θέμα επειδή ο άλλος δίνει ένα παράδειγμα, ναι, δεν διαφωνώ ότι πρέπει να μαθαίνουμε τη θρησκεία που πρεσβεύουμε. Γι'αυτούς που δεν την πρεσβεύουν, που προφανώς είναι μειονότητα, υπάρχει δυνατότητα απαλλαγής. Οι ανάγκες της χριστιανικής πλειονότητας, επειδή ανήκω σε αυτήν, θεωρώ ότι καλύπτονται πλήρως απ'το μάθημα έτσι όπως είναι σήμερα. Η καλλιέργεια της κρίσης σ'εμάς, τους Χριστιανούς, από κει και πέρα εξαρτάται από τον καθηγητή, αλλά εξαρτάται κι από τους μαθητές. Εγώ χαίρομαι τους άθεους που στην τάξη μου πιάνουν κουβέντα και λένε αυτά που πιστεύουν χωρίς να μηδενίζουν, χωρίς να "απαξιούν", χωρίς να γίνονται ****.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
το θεμα δεν ειναι πως θα καταργησουμε ενα μαθημα αλλα πως θα το βελτιωσουμε.... ετσι ελεγαν ολοι τοτε με της ταυτοτητες και την αναγραφη Χ.Ο. ομως τωρα ολοι θελουν να το αναγραφουν..αλλα ειναι αργα....

αφου αυτη ειναι η θρησκεια που πρεσβευουμε γιατι να μη μαθαινουμε γι αυτην.... γιατι ομως να χρειαζεται να δινεις εξετασεις σε αυτο το μαθημα;;

Ελάχιστοι το θέλουν αυτό!
-----------------------------------------
Επειδή υπάρχει μια μανία να ξεφεύγουμε απ'το θέμα επειδή ο άλλος δίνει ένα παράδειγμα, ναι, δεν διαφωνώ ότι πρέπει να μαθαίνουμε τη θρησκεία που πρεσβεύουμε. Γι'αυτούς που δεν την πρεσβεύουν, που προφανώς είναι μειονότητα, υπάρχει δυνατότητα απαλλαγής. Οι ανάγκες της χριστιανικής πλειονότητας, επειδή ανήκω σε αυτήν, θεωρώ ότι καλύπτονται πλήρως απ'το μάθημα έτσι όπως είναι σήμερα. Η καλλιέργεια της κρίσης σ'εμάς, τους Χριστιανούς, από κει και πέρα εξαρτάται από τον καθηγητή, αλλά εξαρτάται κι από τους μαθητές. Εγώ χαίρομαι τους άθεους που στην τάξη μου πιάνουν κουβέντα και λένε αυτά που πιστεύουν χωρίς να μηδενίζουν, χωρίς να "απαξιούν", χωρίς να γίνονται μαλάκες.

Όχι η απαλλαγή δεν είναι λύση όπως έχω ξαναπεί σε διαχωρίζουν από τους άλλους, λύση είναι να γίνει η κοινωνία λίγο πιο ανοιχτόμυαλη και συντηρητικοί και να δεχτούν το μάθημα "Θρησκευτικά" με όλη τη σημασία της λέξης γιατί αυτό που κάνουμε τώρα δεν είναι με τίποτα θρησκευτικά, είναι "Ορθόδοξη Χριστιανική Αγωγή" νταν νταν νταν. Και όποιος τολμήσει να πει κάτι διαφορετικό είναι κακός, είναι διαφορετικός και όλοι τον στραβοκοιτάνε. Ναι, ΕΤΣΙ είναι και πρέπει να λέμε και μερικά πράγματα έξω από τα δόντια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ελάχιστοι το θέλουν αυτό!
-----------------------------------------


Όχι η απαλλαγή δεν είναι λύση όπως έχω ξαναπεί σε διαχωρίζουν από τους άλλους, λύση είναι να γίνει η κοινωνία λίγο πιο ανοιχτόμυαλη και συντηρητικοί και να δεχτούν το μάθημα "Θρησκευτικά" με όλη τη σημασία της λέξης γιατί αυτό που κάνουμε τώρα δεν είναι με τίποτα θρησκευτικά, είναι "Ορθόδοξη Χριστιανική Αγωγή" νταν νταν νταν. Και όποιος τολμήσει να πει κάτι διαφορετικό είναι κακός, είναι διαφορετικός και όλοι τον στραβοκοιτάνε. Ναι, ΕΤΣΙ είναι και πρέπει να λέμε και μερικά πράγματα έξω από τα δόντια!


Στο δικό μου σχολείο δεν είναι καθόλου έτσι. Ούτε στο Γυμνάσιο ήτανε. Γιατί ν'αλλάξει το μάθημα επειδή είναι ηλίθια η δική σου καθηγήτρια;
Κι επειδή μάλλον το όλο ζήτημα είναι θέμα πολιτικής ορθότητας κι όχι ουσίας, έχει γίνει δυσανάλογα μεγάλη κουβέντα για τα Θρησκευτικά, συγκρινόμενη με τα άλλα, τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, προβλήματα που υπάρχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Στο δικό μου σχολείο δεν είναι καθόλου έτσι. Ούτε στο Γυμνάσιο ήτανε. Γιατί ν'αλλάξει το μάθημα επειδή είναι ηλίθια η δική σου καθηγήτρια;
Κι επειδή μάλλον το όλο ζήτημα είναι θέμα πολιτικής ορθότητας κι όχι ουσίας, έχει γίνει δυσανάλογα μεγάλη κουβέντα για τα Θρησκευτικά, συγκρινόμενη με τα άλλα, τα ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ, προβλήματα που υπάρχουν στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Το αντίθετο!Δεν είναι μόνο η δικιά μου καθηγήτρια ηλίθια αλλά η πλειονότητα. Γι' αυτό δεν μπορείς να μιλάς έτσι εκ του ασφαλούς αφού η δικιά σας είναι απ' τις λίγες καλές.

Είστε πολύ τυχεροί!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Το αντίθετο!Δεν είναι μόνο η δικιά μου καθηγήτρια ηλίθια αλλά η πλειονότητα. Γι' αυτό δεν μπορείς να μιλάς έτσι εκ του ασφαλούς αφού η δικιά σας είναι απ' τις λίγες καλές.

Είστε πολύ τυχεροί!


Την ποσόστωση που την ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rotzcp

Νεοφερμένος

Ο Rotzcp αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Την ποσόστωση που την ξέρεις;
Έχω ρωτήσει και παιδιά από άλλα σχολεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ε, οκ, κι εγώ έχω ρωτήσει και μου έχουν πει άλλα.
Ειδικά, πάντως, στο Γυμνάσιο εντάξει, σαφώς υπάρχουν χειρότεροι θεολόγοι γιατί είναι συνήθως μεγαλύτεροι καθηγητές σε ηλικία και το βρίσκουν λίγο άστοχο να μιλάνε με "παιδάκια" για τέτοια θέματα. Οκ, δε λέω ότι δεν είναι πρόβλημα αυτό, αλλά είναι στους καθηγητές, δεν είναι στον αρχικό σχεδιασμό του μαθήματος στο αναλυτικό πρόγραμμα, ούτε στο βιβλίο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top