Ταμπού λόγω κατεύθυνσης: ποιά η γνώμη σας;

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
Ενώ δηλαδή το να ξέρει ότι η τελευταία συλλαβή μιας λέξης ονομάζεται λήγουσα θα του διευρύνει τους ορίζοντες περισσότερο από το να ξέρει ότι ο μπακάλης της γειτονιάς τον έκλεψε
:lol:

Ακριβώς.

ελπίζω να μην το προσωποποιείς σε μένα το θέμα.....το ότι περνάνε πολλοί απο θεωρητική δεν σημαίνει πως είναι άχρηστοι....
Ούτε οι απόφοιτοι Θετικής-Τεχνολογικής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Συζητηση με το να υποστηριζει ο καθενας την δικια του κατευθυνση δεν μπορει να γινει και δεν εχει και κανενα νοημα...

Μαλλον πρεπει εμεις ν σκεφτουμε 1α ολες τις πτυχες του θεματος και μετα να εκφερουμε γνωμη..κανουμε συνεχως παραπονα για κατι μου εμεις οι ιδιοι αδυνατουμε να αλλαξουμε τροπο σκεψης..ε να μην κλαιγομαστε τοτε,εμεις συνεχιζουμε να διαδιδουμε αυτες τις αντιληψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
και κατ'αρχάς εγώ δεν είπα πως τα μαθηματικά είναι άχρηστα και ανούσια, απλά ο καθένας κάνει ό,τι του αρέσει περισσότερο.....
ειναι δυνατον να εισαι Ελληνας κ να μην ξερεις αρχαια ελληνικα?!?!ή να μην ξερεις ιστορια?!?!κ η λογοτεχνια "μιλαει" στην ψυχη σου!!!τα μαθηματικα ειναι πραγματικα ΑΧΡΗΣΤΑ!!!η φυσικη κ η χημεια χρησιμευουν στη ζωη αυτο δν σημαινει οτι πρεπει να ξερουμε πυρηνικη φυσικη ή καθε τύπο με ανθρακες...:P..εμενα ο μαθηματικος μου ειπε οτι οι παραγωγοι ειναι το πιο σημαντικο για τη ζωη μου!!ΕΛΕΟΣ?!?!εχουν τρελαθει..εχουν κομπλεξ κατωτεροτητας αυτοι οι ανθρωποι!!!Λυνουν 100 ιδιες ασκησεις τα παιδια για να συνηθισουν κ παλι δν γραφουν καλα!!!!!αρα απο εκει φαινεται ποσο εξυπνοι ειναι αυτοι που τους διδασκουν......!!!ΘΕΩΡΗΤΙΚΗ ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ!!!Κ ειμαστε οι καλυτεροι κ οι πιο μορφωμενοι τελικα!!!!:no1::)
Σε αυτό το μήνυμα η αντίδρασή σου ήταν
+10000000000000000000000000000000000000000000000000000000000000
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Φυσικά όσο εγκληματικό θεωρώ κάποιος εκπαιδευτικός να απομακρύνει τους μαθητές από τα μαθηματικά άλλο τόσο εγκληματικό θεωρώ και να τα απομακρύνεθι από την ιστορία ή τη γλώσσα.
Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες.
Και ξαναρωτώ.Αν πάλι δεν απαντήσεις τότε θα είναι προφανές ότι δνε έχεις τίποτα να πεις.
Αυτό δεν είναι απάντηση,αυτό είναι αποφυγή της απάντησης.:P
Ένα θετικο υπάρχει,τα μαθηματικά,και κάποια άλλα που είναι σαν βιολογία και μιλούν για τις μύγες και την ανακύκλωση.Αυτά ΟΚ,αλλά εσύ θα πηγαινεις στην τάξη και θα λες στα παιδιά πως τα μαθηματικά είναι ένα άχρηστο μάθημα;Και μετά θα περιμένεις να διαβάζουν;Ή μήπως θα τους λες πως είναι τόσο ανούσια ώστε δεν χρειάζεται να ασχολούνται;Εγώ μετά γιατί να μην βρω κάποιον να κάνει στο παιδί μου ιδιαίτερα για να μην καταστρεψει τη ζωή του επειδή εσύ πέρασες παιδιαγωγικά για να βρεις εύκολα δουλειά;
Επίσης στο πρώτο μάθημα γλώσσας μην ξεχάσεις να τους πεις πως οι προτάσεις αρχίζουν με κεφαλαία,κάθε Έλληνας οφείλει να το ξέρει αυτό και ιδίως μια δασκάλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Boom

Επιφανές μέλος

Ο Boom αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 12,249 μηνύματα.
Τεό, καλός καθηγητής είναι ο μεταδοτικός καθηγητής. Όταν επιλέγεις αυτήν τη δουλειά τότε πρέπει να αγαπάς αυτό που κάνεις. Αυτό σημαίνει ότι πρέπει να σέβεσαι τα μαθήματα που κάνεις και να δώσεις όσα πιο πολλά μπορείς.
Ο δάσκαλός μου στο Δημοτικό είχε σπουδάσει κοινωνιολόγος. Το ότι δεν είχα κενά στην Α΄ Γυμνασίου οφείλεται σε αυτόν.

ξεκωληστε λιγο..
Χρονη ξερεις ποια μαθηματα αρεζαν στον καθηγητη σου οταν ηταν μαθητης;οχι φυσικα...αλλαζουν οι αποψεις/αντιλήψεις/γουστα των ανθρωπων οταν ειναι 18 και οταν ειναι 30!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Σε αυτό το μήνυμα η αντίδρασή σου ήταν

Οπότε δεν ισχύει αυτό που λες.
Και ξαναρωτώ.Αν πάλι δεν απαντήσεις τότε θα είναι προφανές ότι δνε έχεις τίποτα να πεις.

Το ότι υποστηρίζω τη θεωρητική κατεύθυνση δεν σημαίνει πως συμφώνησα απόλυτα με όλα αυτά που έχουν ειπωθεί περί αχρηστίας των θετικών επιστημών κλπ...Υπάρχουν πολλά παιδιά που περνάνε από θεωρητική δάσκαλοι και ξέρουν μια χαρά μαθηματικά άσχετα αν δεν τους αρέσουν...γι αυτό μην είσαι δογματικός και απόλυτος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Παιδιά
1) ήρεμα μην πλακώνεστε

2)Όποιος λέει ότι τα μαθηματικά είναι άχρηστη γνώση να πλύνει το στόμα του.Ναι μεν φανατική οπαδός των αρχαίων αλλά να ακούω να λενε άχρηστα τα μαθηματικά μου πέφτουν τα πούπουλα!
Μα καλα?
Ποιος μ****ς σας έμαθε κάτι τέτοιο?
Ο καθένας αποδίδει καλύτερα σε ορισμένα μαθήματα! Δεν γίνεται όλοι να αριστεύουμε μαθηματικά ή ιστορια!
Έλεος δηλαδή. Όλα τμήματα του ελληνικού πολιτισμού είναι! Δεν γίνεται να αγνοούμε ένα μάθημα μόνο και μόνο γιατί δεν το γουστάρουμε και μετά να λέμε δεν το καταλαβαίνω με τη δικαιολογια είναι θεωρητική και τέτοια.
Όποιος τα λέει αυτά να πάει μια βόλτα και να ξαναέρθει με καθαρό μυαλό γιατί πολλές βλακείες ακούω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Το ότι υποστηρίζω τη θεωρητική κατεύθυνση δεν σημαίνει πως συμφώνησα απόλυτα με όλα αυτά που έχουν ειπωθεί περί αχρηστίας των θετικών επιστημών κλπ...Υπάρχουν πολλά παιδιά που περνάνε από θεωρητική δάσκαλοι και ξέρουν μια χαρά μαθηματικά άσχετα αν δεν τους αρέσουν...γι αυτό μην είσαι δογματικός και απόλυτος...
Πολυ αμφιβαλω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chronis_25

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΨΗΦΙΖΟΥΜΕ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΚΑΙ ΣΥΖΥΓΟ ΑΔΩΝΙ! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,200 μηνύματα.
ξεκωληστε λιγο..
Χρονη ξερεις ποια μαθηματα αρεζαν στον καθηγητη σου οταν ηταν μαθητης;οχι φυσικα...αλλαζουν οι αποψεις/αντιλήψεις/γουστα των ανθρωπων οταν ειναι 18 και οταν ειναι 30!

Τεό. Δεν αλλάζουν οι απόψεις (στο συγκεκριμένο θέμα) τόσο εύκολα. Δεν μιλάμε για κάτι επίκτητο ή κάτι εμπειρικό. Είναι το πώς τα αντιλαμβάνεσαι τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πολυ αμφιβαλω.

Σε πληροφορώ ότι μέχρι τη Β' λυκείου στα μαθηματικά είχα 20,άσχετα που διάλεξα τη θεωρητική γι αυτό μην τα κατακρίνεις όλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
το τι ειχατε με τοαν ξερετε μαθηματικα ειναι πολλη μακρυα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Το ότι υποστηρίζω τη θεωρητική κατεύθυνση δεν σημαίνει πως συμφώνησα απόλυτα με όλα αυτά που έχουν ειπωθεί περί αχρηστίας των θετικών επιστημών κλπ...Υπάρχουν πολλά παιδιά που περνάνε από θεωρητική δάσκαλοι και ξέρουν μια χαρά μαθηματικά άσχετα αν δεν τους αρέσουν...γι αυτό μην είσαι δογματικός και απόλυτος...
Θα στο κάνω λιανά μπας και παντήσεις.
Μπάινεις σε τάξη α δημοτικού,πρωτο μάθημα στα μαθηματικά.Πώς θα ξεκινήσεις το μάθημα;Τι θα είναι το πρώτο πράγμα που θα πεις στα παιδιά για τα μαθηματικά;Είναι πολύ εύκολο να μην μου απαντάς και να το ρίχνεις στην προσωπική επίθεση,κάτι το οποίο δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων.Φυσικά και υπάρχουν παιδιά της θεωρητικής που ξέρουν μαθηματικά,αλλά εσύ που δεν είναι και το φόρτε σου,πώς θα διδάξεις;
Σε πληροφορώ ότι μέχρι τη Β' λυκείου στα μαθηματικά είχα 20,άσχετα που διάλεξα τη θεωρητική γι αυτό μην τα κατακρίνεις όλα...
Πόσο έγραψες στις εξετάσεις;Και μια φίλη μου είχε 20,έκανε και ιδαίτερα,πήγε διαβασμένη,και έγραψε 4.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.
Σε πληροφορώ ότι μέχρι τη Β' λυκείου στα μαθηματικά είχα 20,άσχετα που διάλεξα τη θεωρητική γι αυτό μην τα κατακρίνεις όλα...
Aυτα που καναμε μεχρι τη β ηταν κυριολεκτικα της πλακας(και συγγνωμη που ειμαι τοσο απολυτος)
-----------------------------------------
Κακώς.
Εγώ πάντα 18-19 είχα γιατί μου άρεσαν.
Ειδικά τα περσινά.
Τι κατευθυνση διαλεξες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
το τι ειχατε με τοαν ξερετε μαθηματικα ειναι πολλη μακρυα
Συμφωνώ ότι δεν λέει κάτι αυτό αλλά ας μη λέμε και ότι θέλουμε.
Εγώ απλά πρόσθεσα ότι ποτε μου δεν είπα ότι μισώ τα μαθηματικά και βλακείες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Θα στο κάνω λιανά μπας και παντήσεις.
Μπάινεις σε τάξη α δημοτικού,πρωτο μάθημα στα μαθηματικά.Πώς θα ξεκινήσεις το μάθημα;Τι θα είναι το πρώτο πράγμα που θα πεις στα παιδιά για τα μαθηματικά;Είναι πολύ εύκολο να μην μου απαντάς και να το ρίχνεις στην προσωπική επίθεση,κάτι το οποίο δείχνει έλλειψη επιχειρημάτων.Φυσικά και υπάρχουν παιδιά της θεωρητικής που ξέρουν μαθηματικά,αλλά εσύ που δεν είναι και το φόρτε σου,πώς θα διδάξεις;

στο πανεπιστήμιο μαθαίνεις το πως θα διδάξεις και όλα τα σχετικά, και για τα μαθηματικά και για τα υπόλοιπα...και απο τη στιγμη που περασεις τα μαθηματα εισαι ικανος να τα διδιαξεις.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
στο πανεπιστήμιο μαθαίνεις το πως θα διδάξεις και όλα τα σχετικά, και για τα μαθηματικά και για τα υπόλοιπα...και απο τη στιγμη που περασεις τα μαθηματα εισαι ικανος να τα διδιαξεις.......
Δεν απάντησες.
Και όχι,όποιος περβναέι δεν είναι ικαν΄ςο αν διαδάξει,αλλιώς το εκπαιδευτικό σύστημα θα ήνατν τέλειο,όλοι οι καθηγητές θα έκαναν το μάθημα όπωβς πέπρεπε και δε θα υπήρχαν φροντιστήρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Πόσο έγραψες στις εξετάσεις;Και μια φίλη μου είχε 20,έκανε και ιδαίτερα,πήγε διαβασμένη,και έγραψε 4.

19,2 έγραψα στις εξετάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

don_aris91

Δραστήριο μέλος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 799 μηνύματα.

maraki love

Διάσημο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτητής του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θράκης (Αλεξανδρούπολη) και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,279 μηνύματα.
Δεν απάντησες.

σου απάντησα μια χαρά,αν δεν καταλαβαίνεις και επιμένεις δεν φταίω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grigoris91

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο γρηγορησ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 930 μηνύματα.
βρε κοτα αφου πιστευεισ ΟΤΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΠΕΣ δεν λέει και τιποτα γιατι το ειπεσ


οκ παντωσ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top