Ταμπού λόγω κατεύθυνσης: ποιά η γνώμη σας;

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Σε φθονούσε τότε,δεν εξηγείται αλλιώς.Αλλά αφού σήκωνες χέρι πώς δεν είχες σηκωθεί στον πίνακα?
Λες?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Και εμενα ο μαθηματικος στην κατευθυνση ενω σηκωνα συνεχεια το χερι μου δεν μ εβγαζε ποτε και μια μερα μου λεει πως δεν συμμετεχω και στο μαθημα.
Μετα ομως αρχισα να του τη μπαινω συνεχεια για σπασιμο ωσπου στο τελος με συμπαθησε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chris_90

Διάσημο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,598 μηνύματα.
Και εμενα ο μαθηματικος στην κατευθυνση ενω σηκωνα συνεχεια το χερι μου δεν μ εβγαζε ποτε και μια μερα μου λεει πως δεν συμμετεχω και στο μαθημα.
Μετα ομως αρχισα να του τη μπαινω συνεχεια για σπασιμο ωσπου στο τελος με συμπαθησε.
Κι εμενα το εκανε αυτο ο μαθηματικος στην κατευθυνση οταν πηγαινα Β'. Μια φορα ειχα κανει ενα λαθος βλακειας στον πινακα και αφου με ξεφτιλισε καλα-καλα σε ολο το τμημα, δεν με ξανασηκωσε και ας σηκωνα το χερι μου σε καθε ασκηση. Και ειχε να το λεει οτι και καλα δειχνω αδιαφορια στο μαθημα.

Σορρυ, οφ εντελως, αλλα τα θυμηθηκα. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Κι εμενα το εκανε αυτο ο μαθηματικος στην κατευθυνση οταν πηγαινα Β'. Μια φορα ειχα κανει ενα λαθος βλακειας στον πινακα και αφου με ξεφτιλισε καλα-καλα σε ολο το τμημα, δεν με ξανασηκωσε και ας σηκωνα το χερι μου σε καθε ασκηση. Και ειχε να το λεει οτι και καλα δειχνω αδιαφορια στο μαθημα.

Σορρυ, οφ εντελως, αλλα τα θυμηθηκα. :P
Εμενα οταν του ειπα πως σηκωνω χερι αλλα δε μα βγαζει μου ειπε πως αντιμετωπιζω ψυχικα προβληματα.Και τωρα τα εχει κλασει και μου τι καλο παιδακι που ειμαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αυτοί είναι η κατάσταση που επικρατεί στα Λύκεια... εικόνες ψυχιατρείου με καθηγητές γκόλουμς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

milanezos92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο milanezos92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 225 μηνύματα.
Δεν ξέρω το επίπεδο των μαθητών που έχει η Τεχνολογική Κατεύθυνση στο σχολείο σου, όμως απ'όσο γνωρίζω, η Τεχνολογική μαζεύει τους περισσότερους άχρηστους και αδιάφορους μαθητές (όπως είπα και στην 1η σελίδα),ειδικά στην Γ' Λυκείου.....
δεν συμφωνω. δηλαδη τα παιδια που θελουν να περασουν πολυτεχνικες και οχι ιατρικες ειναι σκραπες......στην τεχνολογικη καταρχας μαζευονται οι καλυτεροι μαθητες φυσικης μαθηματικων(ξεχασα να αναφερω πως ειμαι θετικη....)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
δεν συμφωνω. δηλαδη τα παιδια που θελουν να περασουν πολυτεχνικες και οχι ιατρικες ειναι σκραπες......στην τεχνολογικη καταρχας μαζευονται οι καλυτεροι μαθητες φυσικης μαθηματικων(ξεχασα να αναφερω πως ειμαι θετικη....)
Δεν ισυουν ολα αυτα ρε παιδια,γενικευσεις ειναι.
Απλα στην τεχνολογικη εχουν περισσοτερο να διαβασουν μαθηματικα και φυσικη απο τους τεχνολογικους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Εγω ξερω οτι η διαφορα σε οτι αφορα την αντιμετωπιση θεωρητικων απο Φυσικους/Μαθηματικους και τεχνολογικων απο Φιλολογους φαινεται πιο ευκολα στους βαθμους! Ευκολα μπορεις να παρεις ενα 16-17 στα Κειμενα, Ιστορια, Αρχαια αν ειναι τεχνολογικη / θετικη... γιατι ειναι απλα διαβασμα ;) αυτοι που παραπονιουνται για τα θεωρητικα εχω παρατηρησει οτι συνηθως εχουν χαμηλους βαθμους ΚΑΙ στης κατευθυνσης....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cathrine17

Νεοφερμένος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
Κι εγώ συμφωνώ. Καταρχήν είναι άδικο που υπάρχουν περισσότερα θετικο-τχνολογικά μαθήματα, όπως π.χ άλγεβρα, γεωμετρία, βιολογία, χημεία, φυσική. Ενώ εμείς έχουμε μόνο κείμενα, ιστορία και αντιγόνη. Εγώ προσωπικά προτιμώ κατα πολύ περισσότερο τα θεωρητικά μαθήματα, γι' αυτό άλλωστε πήρα θεωρητική. Συμφωνείτε;
-----------------------------------------
Να σας πω και εγω κατι...Το τι εισαι στην θεωρητικη δεν σημαινει κατι...Απλως εισαι καλυτερος σε αλλα μαθηματα...Εγω ειμαι τεχνολογικη κατευθυνση,αλλα ειδα οτι δεν μπορω να τα καταφερω και του χρονου ξεκιναω απο θεωρητικη!:iagree:Απλως εχεις δικιο...Πολλοι καθηγητες το κανουν αυτο και κατανταει κουραστικο:mad:...
Ένας καθηγητής μας, μας είπε οτι αν στην ΄Β έχεις πάρει τεχνολογική ή θετική και στην ΄Γ πας θεωρητική, το έχεις χάσει το παιχνίδι. Στην ΄Β έχουν ήδη διδαχθεί πράγματα που θα πρέπει να ξέρεις στην ΄Γ. Στο λέω σαν συμβουλή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Όπως από θεωρητική είναι τρελό να πας στις άλλες 2
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Δεν ξέρω το επίπεδο των μαθητών που έχει η Τεχνολογική Κατεύθυνση στο σχολείο σου, όμως απ'όσο γνωρίζω, η Τεχνολογική μαζεύει τους περισσότερους άχρηστους και αδιάφορους μαθητές (όπως είπα και στην 1η σελίδα),ειδικά στην Γ' Λυκείου.....

Winner for the dumbest post of the year.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
Αδιάφοροι υπάρχουν σε κάθε κατευθυνση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Whatmarie

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Whatmarie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
ναι,αλλα οι διαφορες υπαρχουν παντα...οσο να ναι στη Θετικη δεν πανε οι σκραπες...

και σε μας στην Αντιγονη επεσε γραμματικη-συντακτικο (στις εξετασεις) το οποιο ο καθηγητης μας ειπε ξεκαθαρα οτι δεν περιμενει απο αυτους που δεν πανε Θεωριτικη να τα κανουν(τα οποια επιαναν 6 βαθμους) αλλα επειδη ηταν υποχρεωτικο απο το υπουργειο τα εβαλαν....

το συστημα φταιει,και κυριως αυτοι που πανε Θεωριτικη και εχουν ποσα θετικα μαθηματα να γραφουν....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
ακριβως!! γιατι οπως και να το κανουμε για να εχει καποιος καλη επιδοση στα μαθηματικα κτλ πρεπει να ασχολειται συνεχεια εγω οπως φανταζομαι κ αλλα παιδια της θεωρητικης ριξαμε φετος το βαρος στην κατευθυνση μας ετσι τα βρισκαμε σκουρα στα διαγωνισματα κ τωρα στις εξετασεις γιατι δεν ασχολιομασταν πολυ εως καθολου...παντως εσεις της θετικης/τεχνολογικης και να μην ειχατε επαφη με τα αρχαια πχ το 10 το πιανετε πανευκολα μαθαινοντας παπαγαλια μια μεταφραση ενω εμεις για να παισουμε το 10 πρεπει να εξασκηθουμε και πρακτικα γιατι δεν υπαρχει καθαρη θεωρια στα θετικα μαθηματα....θελω να πω οτι νταξει δεν φταιτε εσεις αλλα το συστημα σας ευνοει γιατι η Αντιγονη πχ ειναι δυσκολη ακομα και για μας καθως ειναι ποιητικος λογος και δεν βγαινει ευκολα το κειμενο ......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johngreek_mad

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 795 μηνύματα.
Το κειμενο της Αντιγονης για τους θεωρητικους βγαινει αρκετα δυσκολα.. για να μη νομιζουν οι θετικοτεχνολογικοι οτι ειμαστε ευνοοιμενοι ως προς αυτο...! Τωρα τι αλλο εχουν? Κειμενα, Ιστορια.. αυτα! Χρονια κανανε κειμενα και Ιστορια με τον ιδιο τροπο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BE16

Νεοφερμένος

Η BE16 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 103 μηνύματα.
πες τα βρε johngreek-mad!! αυτο ειπα και εγω πιο πανω !!! σιγα τι εχουν να διαβασουν εμεις τρεχουμε φετος σε ολα τα μαθηματα κ αυτοι καθονται κ αντε να μαθουν παπαγαλια τιποτα κ το 10 το παιρνουν ετσι ενω εμεις...................
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Καλα, τραβα δες καμια ασκηση φυσικης κατευθυνσης της β' να σου φυγει η μαγκια λεω εγω.
Ή τεχνολογια επικοινωνιων που και κει παπαγαλια πεφτει.
Και εξ'αλλου με τετοια γκρινια, να μην διαλεγες αυτην την κατευθυνση, ημαρτον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
πες τα βρε johngreek-mad!! αυτο ειπα και εγω πιο πανω !!! σιγα τι εχουν να διαβασουν εμεις τρεχουμε φετος σε ολα τα μαθηματα κ αυτοι καθονται κ αντε να μαθουν παπαγαλια τιποτα κ το 10 το παιρνουν ετσι ενω εμεις...................
Όλες οι κατευθύνσεις έχουν το διάβασμά τους!
Επείδη είμαστε θεωρητική ας μην θεωρούμε ότι έχουμε πολύ διάβασμα.
Είναι πολύ.
Το ήξερες όταν τη διάλεγες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Βρε παιδια, εσεις που ειστε θεωρητικη. οπως και εγω. πειτε μου λιγακι πως αισθανεστε για το διαχωρισμο που γινεται αναμεσα σε θεωρητικους και θετικο-τεχνολογικους! Δεν ειναι εντελως αδικο, που μερικοι καθηγητες των θετικων μαθηματων μας αντιμετωπιζουν, λες και ειμαστε εντελως σκραπες?!?
Ελεος ποια, δεν το αντεχω αυτο το ρατσισμο εναντιων μας! Στο κατω κατω υπαρχουν πολλα παιδια της θεωρητικης, που απο επιλογη τους διαλεξαν τη θεωρητικη κατευθυνση, επειδη ενδιαφερονται για καποιο επαγγελμα της κατευθυνσης αυτης και ας τα πηγαιναν καλα και στα θετικα μαθηματα.
Προς τι λοιπον αυτο το μισος και ο ανταγωισμος? Εγω προσωπικα, αισθανομαι πολυ ασχημα εξ αιτιας αυτης της συμπεριφορας απο πλευρα τοσο παιδιων της θετικο-τεχνολογικης οσο και απο τους καθηγητες. Και ενταξει, τα παιδια ειναι παιδια, αλλα τετοια σταση και απο πλευρα ενηλικων, δεν το περιμενα ειλικρινα!!!
Πειτε μου και εσεις τη γνωμη σας, ποια ειναι η αποψη σας περι του θεματος? Μα εχω αδικο??

Εγώ ήμουν τεχνολογική κατεύθυνση β' και στη γ΄λυκείου.Στο σχολείο μου η αντιμετώπιση προς τους θεωρητικούς ήταν αυτή ακριβώς που περιγράφεις.Πολλές φορές ο καθηγητής που έκανε μαθηματικά σχολίαζε ειρωνικά τους θεωρητικούς.Αλλά μην νομίζεις οτι και εμείς που ήμασταν τεχνολογική τυχαίναμε καλύτερης μεταχέιρησης.Για τους καθήγητες μας οι καλύτεροι ήταν αυτοί που πήγαιναν θετική και για αυτό πάντα είχαν τους καλύτερους βαθμούς που πολλές φορές δεν τους άξιζαν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Σε μας οι καθηγητες δεν ξερουν καν τι κατευθυνση ειναι ο καθενας μας.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top