Σύνδεση internet στην Πάτρα

thanosnt

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thanosnt αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 399 μηνύματα.
εγω παντως εχω κανει αιτηση για internet,forthnet 24 mbps με 17,90 το μηνα χωρις δωρεαν χρονους ομιλιας για σταθερα ή κινητα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Επειδη ο γειτονας δεν μας τα λεει καλα και κατα διαστηματα δεν πιανω ιντερνετ θα ηθελα να κανω συνδεση στο σπιτι.
Δεν θελω να εχω σταθερο οποτε με καλυπτει η forthnet αλλα στην αιτηση που διαβαζω πρεπει να συμπληρωσω τηλ. αριθμο...αλλα δεν εχω,πως θα γινει;
https://www.forthnetgroup.gr/media/broadband/aitisis/aitisi_broadband.pdf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Δεν μπορεις να βαλεις internet χωρις τηλεφωνικη γραμμη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Οποτε οταν θα παω στο καταστημα για συνδεση θα πρεπει να μου δωσουν τηλ γραμμη; και ποσο πληρωνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Noμιζω πως εχει βγαλει η vodafone μια προσφορα για τους φοιτητες που ειναι οικονομικη (για internet)

https://www.vodafone.gr/portal/unive...medium=Promo-moduleTopLeft&utm_campaign=vfhol
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Zaraki

Δραστήριο μέλος

Ο Zaraki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 536 μηνύματα.
Οποτε οταν θα παω στο καταστημα για συνδεση θα πρεπει να μου δωσουν τηλ γραμμη; και ποσο πληρωνω;
Δεν σε συμφερει να το κανεις ετσι γιατι μετα θα πληρωνεις παγιο στον ΟΤΕ(γυρω στα 15 ευρω το μηνα). Κοιτα τα προγραμματα double play.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καλησπέρα. Νοίκιασα σήμερα σπίτι, στο οποίο το παιδί που έμενε αφού έφυγε έκοψε το τηλέφωνο. Θα ήθελα να μάθω σε ποιες ενέργειες πρέπει να προβώ για να έχω internet (otenet θα βάλω για την ακρίβεια) και αν μπορώ ως φοιτητής να έχω κάποια έκπτωση. Πρέπει πρώτα να βγάλω το πάσο για να αποδείξω ότι πράγματι πέρασα σε κάποια σχολή τώρα; Επίσης γνωρίζεται καμία καλή προσφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Μέχρι τι πόσο θες να διαθέσεις το μήνα.?
Έχεις και Wind, Forthnet που είναι πιο οικονομικές. Η ΗΟL απορρίπτεται γιατί βάζει κόφτη στη ταχύτητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Καταρχάς θέλω να είναι σταθερό και να μην διακόπτεται η σύνδεση όπως γινόταν όταν είχα HOL πριν από χρόνια. Δεν ξέρω αν ήταν συγκεκριμένα από τον ΟΤΕ ή γενικό το πρόβλημα αλλά λογικά θα το έχουν διορθώσει.

Δεν θα ήθελα να δώσω πάνω από 30 ευρώ τον μήνα (βασικά όσο λιγότερα τόσο το καλύτερο) και αν γίνεται θα ήθελα vDSL που πιάνει μέχρι 50Mbps (αν και με 30 ή 24 δεν έχω πρόβλημα, όχι 2 όμως).

Τι προτείνεις; Θα ρίξω μια ματιά σε αυτές που έστειλες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Με 8 ευρώ το μήνα απ' τον δίοδο 24αρα γραμμη

https://diodos.gsrt.gr/Common/PackagesISP.aspx?isp=34&f=s
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Με 8 ευρώ το μήνα απ' τον δίοδο 24αρα γραμμη

https://diodos.gsrt.gr/Common/PackagesISP.aspx?isp=34&f=s

είσαι ωραίος. το είδα και στο site του OTE. αυτό αν δεν κάνω λάθος είναι μόνο το internet, έτσι; μαζί με το τηλέφωνο (που πρέπει να κάνω ξεχωριστά; ) πόσο βγαίνει με δεδομένο ότι δεν παίρνω καθόλου τηλέφωνα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος, πρέπει αναγκαστικά να κάνεις αίτηση για τηλέφωνο.
Λογικά όλα μαζί περίπου 15 ευρώ.
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, θα πάρω αύριο το πρωί τηλέφωνο να ρωτήσω αναλυτικά μ' αυτό το πακέτο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 125423

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος, πρέπει αναγκαστικά να κάνεις αίτηση για τηλέφωνο.
Λογικά όλα μαζί περίπου 15 ευρώ.
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, θα πάρω αύριο το πρωί τηλέφωνο να ρωτήσω αναλυτικά μ' αυτό το πακέτο...

Πες μας κι εμάς αύριο, αν μπορείς.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Χωρίς να είμαι σίγουρος, πρέπει αναγκαστικά να κάνεις αίτηση για τηλέφωνο.
Λογικά όλα μαζί περίπου 15 ευρώ.
Επειδή κι εμένα με ενδιαφέρει αυτό, θα πάρω αύριο το πρωί τηλέφωνο να ρωτήσω αναλυτικά μ' αυτό το πακέτο...

Παρακαλώ ενημέρωσέ με!!

Μερικές σελίδες που βρήκα:
Νέα Τηλεφωνική Γραμμή PSTN (€15,25 το μήνα) https://www.ote.gr/web/guest/sl/201508/thlefwnikes_grammes?lastLayoutId=17

ΟΤΕ για Φοιτητές για υπάρχουσα Τηλεφωνική Σύνδεση (€0 το μήνα) https://www.ote.gr/web/guest/sl/201864/ekptwtika_programmata?lastLayoutId=17

OTE ADSL 24 για Φοιτητές (€8,00 το μήνα) https://www.ote.gr/web/guest/sl/201902/ekptwtika_programmata?lastLayoutId=18
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Δεν υπολογίζετε τα 15 ευρώ το μήνα πάγια από ΟΤΕ ρε παιδιά. Άρα 15+8 μας κάνει 23 ευρώ.
Με 17.9 ευρώ κάνεις στη φορθνετ και με 15 στη Wind. Αν και από σταθερότητα προτείνω φορθνετ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kwstasIdealism

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο kwstasIdealism αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,459 μηνύματα.
Γινεται να εχω ιντερνετ χωρις τηλεφωνο ετσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Βασικα δεν γίνεται ίντερνετ χωρίς τηλέφωνο, απλά δεν θα παίρνεις τηλέφωνο και θα πληρώνεις το ανάλογο πόσο 17.9 στη φορθνετ ή 15 ευρώ στη Wind. Αν προπληρωσεις στη φορθνετ είναι 15 ευρώ το μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Wind:
Θέλω νέα τηλεφωνική γραμμή από τη WIND.
Τέλος ενεργοποίησης.:72,35€

Θέλω να διατηρήσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό.
Τέλος ενεργοποίησης.: 36,17€

17,00 € για τον πρώτο χρόνο (/μήνα)
23,67 € αργότερα (/μήνα)

--

προφανώς υπάρχουν κριμένα κόστη. πρέπει να βρούμε την καλύτερη δυνατή προσφορά... :P

Γινεται να εχω ιντερνετ χωρις τηλεφωνο ετσι;
Δεν γίνεται και πιστεύω είναι χαζό που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ακόμα. Τι να το κάνω το σταθερό; xD
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Οπου και να πας τα τέλη ενεργοποίησης δεν τα γλιτώνεις. Στον ΟΤΕ πήρα τηλέφωνο και είναι 23.25 ευρώ το μήνα και 34 ευρώ τέλη ενεργοποίησης μόνο για ιντερνέτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Είναι μπέρδεμα. Θα πάρω αύριο ένα τηλέφωνο στον ote να δω τι παίζει.

Αν με προλάβει κανένας και πάρει (μη έχοντας ούτε τηλεφωνικό αριθμό στο σπίτι που νοίκιασε) ας μας πει τι του είπαν ότι ισχύει φέτος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top