Σύνδεση internet στην Πάτρα

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
34.9 τέλη ενεργοποίησης και 23 ευρώ το μήνα πάγιο για μόνο ίντερνετ . do the math..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιαννης Κοβ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιαννης Κοβ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 133 μηνύματα.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η Σιτα είναι μάπα. Πλήθος φίλων και γνωστών έχουν μιζέριασει..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Πέρσυ η Cosmote είχε βγάλει μια προσφορά για φοιτητικό Internet με 8,90.
Δεν χρειαζόταν σύνδεση με τηλέφωνο, καθώς σου δίνανε απλώς ένα USB και όποτε ήθελες μπορούσες να μπεις.
Δεν ξέρω βέβαια αν η προσφορά ισχύει και φέτος. Ψάξτε το πάντως. Γι αυτούς που δεν επιθυμούν να έχουν σταθερό δεν είναι υποχρεωτική η σύνδεση με τηλεφωνική γραμμή, υπάρχουν εναλλακτικές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Πέρσυ η Cosmote είχε βγάλει μια προσφορά για φοιτητικό Internet με 8,90.
Δεν χρειαζόταν σύνδεση με τηλέφωνο, καθώς σου δίνανε απλώς ένα USB και όποτε ήθελες μπορούσες να μπεις.
Δεν ξέρω βέβαια αν η προσφορά ισχύει και φέτος. Ψάξτε το πάντως. Γι αυτούς που δεν επιθυμούν να έχουν σταθερό δεν είναι υποχρεωτική η σύνδεση με τηλεφωνική γραμμή, υπάρχουν εναλλακτικές..
αυτό λογικά θα είναι μέσω δορυφόρου ή κάτι τέτοιο οπότε δεν παίζει να είναι πολύ γρήγορο και σταθερό. πάντως είναι μια εναλλακτική.

34.9 τέλη ενεργοποίησης και 23 ευρώ το μήνα πάγιο για μόνο ίντερνετ . do the math..
ωχ, δεν είχα δει την προηγούμενη απάντηση σου. ευχαριστώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Η Σιτα είναι μάπα. Πλήθος φίλων και γνωστών έχουν μιζέριασει..
Γενικό και αόριστο. Εγώ δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Είναι θέμα περιοχής/πόλης πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fmarulezkd

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο fmarulezkd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,775 μηνύματα.
Cyta και ote ποιοτικά είναι οι καλύτερες, απλά ο ΟΤΕ τσιμπάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
αυτό λογικά θα είναι μέσω δορυφόρου ή κάτι τέτοιο οπότε δεν παίζει να είναι πολύ γρήγορο και σταθερό. πάντως είναι μια εναλλακτική.


ωχ, δεν είχα δει την προηγούμενη απάντηση σου. ευχαριστώ.

Τι να σου πω, εμένα πάντως όλη τη χρονιά δεν μου εμφάνισε κανένα πρόβλημα ταχύτητας. Μέχρι και live streaming μπορούσα να βλέπω, και μια χαρά και τις εργασίες μου έκανα.. Εάν δεν το χρειάζεστε το σταθερό μην το βάζετε, είναι πολλά τα λεφτά κάθε μήνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Γενικό και αόριστο. Εγώ δεν είχα απολύτως κανένα πρόβλημα. Είναι θέμα περιοχής/πόλης πιστεύω.

Plus σου δίνει voip τηλεφωνία που σημαίνει ότι κόβεται το ρεύμα κάπουτ τηλέφωνο. Και Αντε εσύ δεν θα παίρνεις τηλέφωνο, οι γονείς σου πχ δεν θα σε παίρνουν...?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_Νηρηίς_

Πολύ δραστήριο μέλος

Η _Νηρηίς_ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 866 μηνύματα.
Plus σου δίνει voip τηλεφωνία που σημαίνει ότι κόβεται το ρεύμα κάπουτ τηλέφωνο. Και Αντε εσύ δεν θα παίρνεις τηλέφωνο, οι γονείς σου πχ δεν θα σε παίρνουν...?
Αυτό ήταν ένα αρνητικό, αλλά για τέτοιες περιπτώσεις υπάρχουν και τα κινητά. Πάντως 2 φορές κόπηκε το ρεύμα στον ένα χρόνο που ήμουν στη συγκεκριμένη πόλη και έτυχε να είναι μεσημέρι που κοιμόμουν(εγώ , οι γονείς μου και πολλοί άλλοι:P).

Αν γίνει διακοπή ρεύματος δεν θα με πειράξει αν δεν έχω σταθερό, αλλά να μην έχω τίποτα στο φούρνο, όχι σαν την άλλη φορά που έψηνε το μπιφτέκι και διεκόπη το ρεύμα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo1230

Νεοφερμένος

Ο geo1230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Wind:
Θέλω νέα τηλεφωνική γραμμή από τη WIND.
Τέλος ενεργοποίησης.:72,35€

Θέλω να διατηρήσω τον τηλεφωνικό μου αριθμό.
Τέλος ενεργοποίησης.: 36,17€

17,00 € για τον πρώτο χρόνο (/μήνα)
23,67 € αργότερα (/μήνα)

--

προφανώς υπάρχουν κριμένα κόστη. πρέπει να βρούμε την καλύτερη δυνατή προσφορά... :P


Δεν γίνεται και πιστεύω είναι χαζό που δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα ακόμα. Τι να το κάνω το σταθερό; xD

βασικά δεν νομίζω ότι χρειάζεται να υπάρχει συσκευή. η γραμμή πρέπει να είναι ενεργοποιημένη (δηλαδή να πληρώνεις τουλάχιστον το πάγιο) γιατί αλλιώς δεν υφίσταται internet. και για να το εξηγήσω καλύτερα. θυμάστε παλιότερα που χρειαζόταν να κάνουμε "κλήση" για να συνδεθούμε στο internet και όσο είμασταν online δεν είχαμε τηλέφωνο (και αν μας πέρνανε έβγαζε σήμα κατειλημμένου γιατί ουσιαστικά "μιλούσες"). λίγο αργότερα βγήκε το isdn οπου στο ίδιο νούμερο έδινε δύο γραμμές, μία για το internet και μία για το τηλέφωνο ώστε να μπορούμε να το χρησιμοποιούμε και όταν είμαστε online. βέβαια τα θυμάμαι ελάχιστα γτ ήμουν μικρός τότε, αλλά κάποια πράγματα σου μένουν (όπως και οι κάρτες για το internet). βέβαια τώρα με το adsl και το vdsl όλα αυτά θεωρούνται δεδομένα. επομένως δεν γίνεται να μην υπάρχει τηλεφωνική γραμμή ενεργοποιημένη και να έχεις σύνδεση στο internet. και δεν έχει σχέση με την εποχή μας αλλά με τον τρόπο λειτουργίας. όπως πριν 50 χρόνια τα αμάξια έκαιγαν βενζίνη για να δουλέψουν έτσι και σήμερα. η μόνη περίπτωση να έχεις internet χωρίς τηλεφωνική γραμμή είναι να αλλάξει ριζικά η δομή και ο τρόπος λειτουργίας του internet, που βέβαια μπορεί να μην λέγεται καν internet τότε.:whistle:

Υγ. Συγγνώμη για το μακροσκελές κείμενο, ή καλύτερα το σεντόνι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
Η Cyta επίσης και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη καθυστερεί μέχρι και 1 μήνα στη κατασκευή γραμμής.
Χίλιες φορές το στικακι της κοσμοτε πάρα Cyta...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

geo1230

Νεοφερμένος

Ο geo1230 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 40 μηνύματα.
Η Cyta επίσης και σε Αθήνα και σε Θεσσαλονίκη καθυστερεί μέχρι και 1 μήνα στη κατασκευή γραμμής.
Χίλιες φορές το στικακι της κοσμοτε πάρα Cyta...

βασικά καλύτερα με 256kbps που είχαν κάποτε και έκανε 5' να φορτώσει μια σελίδα παρά cyta! έχω ακούσει τα χειρότερα! αφού δεν ξέρω αν είναι χειρότερη η hol (που είχα πριν μερικά χρόνια) ή η cyta!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αυτό με το στικάκι μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος/α τι παίζει;
Εχω απεριόριστο ίντερνετ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

werip

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο werip αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 166 μηνύματα.
5 GB νομίζω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Αυτό με το στικάκι μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος/α τι παίζει;
Εχω απεριόριστο ίντερνετ ;

Πας σε μια εταιρεία κινητής τηλεφωνίας και τους λες ότι θα ήθελες να κάνεις σύνδεση στο Internet, χωρίς σταθερό τηλ.
Τόσο η Cosmote, όσο και η Vodafone έχουν προσφορές για φοιτητές. Τουλάχιστον μέχρι πέρσυ είχανε, δεν ξέρω τι γίνεται φέτος. Ανάλογα με το πακέτο ή την προσφορά που θα επιλέξεις σου δίνουμε το στικάκι, με το οποίο θα συνδέεσαι κανονικά στο Internet, χωρίς κολλήματα κτλ.
Εγώ έχω 5GB για ένα μήνα με 8,90. Απλά πρέπει να προσέχεις να μην τα ξεπερνάς αυτά τα GB γιατί μετά χρεώνει παραπάνω. Πάντως μέχριι στιγμής δεν αντιμετώπισα κάποιο πρόβλημα, ίσα ίσα που με βόλεψε περισσότερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NickL

Νεοφερμένος

Ο NickL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Ίσως το πάρω στην αρχή γιατί ξοδεύω πάνω από 150gb τον μήνα (torrents xD) μέχρι να βάλω κανονικό. Το στικάκι σου το δίνουν δωρεάν ή πληρώνεις παραπάνω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Τα στικάκια δεν αξίζουν.
Και έχεις περιορισμένο ίντερνετ, και όλη την ώρα χάνουν το σήμα τους, και είναι τέρμα αργά. Στην ουσία, αμα ανοίξετε ενα στικάκι, θα δείτε μέσα μια κάρτα κινητού (sim). Εχεις δηλαδή το mobile internet, που είναι τεεεεεεερμα αργό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SW-Estel

Νεοφερμένος

Η SW-Estel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
Ίσως το πάρω στην αρχή γιατί ξοδεύω πάνω από 150gb τον μήνα (torrents xD) μέχρι να βάλω κανονικό. Το στικάκι σου το δίνουν δωρεάν ή πληρώνεις παραπάνω;

Όχι, το στικάκι δεν το πληρώνεις. Πληρώνεις μόνο τα GB που ξοδεύεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρά.

Διάσημο μέλος

Η Χαρά. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,981 μηνύματα.
Παιδακια σημερα το ψαξα.
Εγω θελω μονο ιντερνετ, δε προκειται να χρησιμοποιω πολυ σταθερο και τετοια οποτε δε με συμφερει. Ετσι, κοιταξα προγραμματα μοναχα για ιντερνετ μεχρι 24 Mbps.

Τα πιο συμεφροντα ειναι της Forthnet με 15 αν προπληρωσεις την χρονια και της Hol στην ιδια τιμη (αλλα δεν ξερω αν ειναι με προπληρωμη κι αυτο)

Επειτα ερχεται η Wind με 17 αν προπληρωσεις και

Ακολουθως η CYTA με 18.


Στο σπιτι μου εχουμε της Forthnet και ειμαστε ευχαριστημενοι. Προηγουμενως ειχαμε το προγραμμα με αστικες υπεραστικες απεριοριστες κλησεις συν μια ωρα στα κινητα συν δωρεαν σε 46 χωρες αλλα δεν μας συνεφερε αφου δεν μιλαγαμε πολυ και το αλλαξαμε. Αυτο της Forthnet με το σκετο Ιντερνετ το ειχε και η αδερφη μου οταν σπουδαζε εδω, οποτε μαλλον κατα εκει οδευω κι εγω.

ΟΤΕ δεν κοιταξα καν (μονο ενα που μου εδειξαν), γιατι πληρωνεις παγια και γενικα δεν εχω ακουσει ιδιαιτερα καλα λογια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top