Σχολή επιθυμίας ή σχολή με προοπτικές;

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Πληροφοριακά,το καθηγητιλίκι δεν είναι η μόνη επαγγελματική διέξοδος...Τόσα ξέρουν τόσα λένε οι δικοί σου...
Επίσης....Προτιμάς να κάνεις που γουστάρεις ή κάτι που μισείς μόνο και μόνο για τα λεφτά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ΑΓΝΗΓΙΩΡΓΟΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 828 μηνύματα.
Θέλω πολύ, πολύ, πολύ να περάσω στο Μαθηματικό, και όλοι -γονείς, φίλοι γονέων, συγγενείς- μου λένε όλη την ώρα πόσο δύσκολη είναι η σχολή και πόσο δύσκολο θα είναι να βρω δουλειά έπειτα καθώς "γεμίσαμε καθηγητές". Έχουν βαλθεί να μου σπάσουν τα νεύρα? Τα Μαθηματικά είναι αυτό που μ'αρέσει! Βεβαίως έχω κι άλλες επιλογές στο νου μου, αλλά αν περάσω Μαθηματικό αυτό θα σημαίνει ότι θα πεινάσω? :( Πρέπει απαραίτητα να γίνω Γιατρός ή να περάσω φαρμακευτική για να ζήσω τη ζωή μου καλά? Όλα αυτά με βάζουν σε σκέψεις, μήπως να αλλάξω μυαλά και να ακολουθήσω κάτι που δε μ'αρέσει για να έχω ένα πιο 'σίγουρο' μέλλον (ναι, μου είπαν ότι ως μαθηματικός δε θα βρώ δουλειά ούτε στο εξωτερικό!)? :( Πφφφφφ...


Παρεμπιπτόντως -- Απο τη Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του ΕΜΠ μπορώ να δουλέψω ως καθηγητής μαθηματικών?

Ευχαριστώ πολύ που με υποστήκατε διαβάζοντας όλο αυτό! :) :) :)

Aν περάσεις Ιατρική θα ζήσεις καλά;

ΧΑ ΧΑ ΧΑ

Οι γιατροί πεινάνε στην Ελλάδα να πεις στους δικούς σου. Σκίζεσαι στο διάβασμα και στις εξετάσεις για να παίρνεις ψί-χου-λα.
Πάντα για Ελλάδα μιλάω.
Αν κανείς έχει πάθος με αυτό, άρα το 'χει μέσα του, άρα είναι ικανός, πηγαίνει στο εξωτερικό και καθάρισε.
Οπότε, μιας και η ιατρική στην Ελλάδα δεν έχει τα πολλά λε-φτα πρέπει να σκεφτείς:

-αυτό που θες εσύ. Μη χαραμίσεις τη ζωή σου κάνοντας κάτι που δε θέλεις. Κάτσε ψάξτο. Όταν υπάρχει θέληση υπάρχει και δρόμος.

Όπως καταλαβαίνεις δε μπορώ να δώσω απαντήσεις για τη σχολή, οπότε μένω μόνο στο συναισθηματικό κομμάτι.

P.S. Σου αρέσει να διδάσκεις; Η θες να περάσεις μαθηματικό αλλά δε τρελαίνεσαι για το καθηγητιλίκι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επίσης αυτο για το εξωτερικό δεν ισχύει. Χώρες όπως η Αγγλία πεινάνε για καθηγητές θετικών επιστημών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Πρέπει απαραίτητα να γίνω Γιατρός ή να περάσω φαρμακευτική για να ζήσω τη ζωή μου καλά?

Ποιος σου είπε οτι οι γιατροί έχοιυν καλά λεφτά; Επειδή το ξέρω καλά αυτό το θέμα μιας και στο σόι έχουμε αρκετούς και έχω και πολλούς γνωστούς, δεν είναι τόσο τέλεια όσο στο παρουσιάζουν. Δε λέω οτι πεινάνε, αλλά δε βγάζουν και τα τρελά λεφτά για μια «καλή ζωή»
Κι εσύ βρήκες φόρουμ να ρωτήσεις, όλοι θα σου πουν αν δε πας νομικη, ημμυ, ιατρική θα πεινάσεις :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

OoOkoβοldOoO

Πολύ δραστήριο μέλος

Η OoOkoβοldOoO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,519 μηνύματα.
Παίρνα εσύ με το καλό μαθηματικό(που αν δεν είναι Αθήνα και Θεσσαλονίκη θα ναι κάπου αλλού 1000% ) και άσε τους γονείς και το σόι να χτυπιούνται! Κάποια στιγμή θα κουραστούν και θα το καταλάβουν..να σαι σίγουρη. Δεν μπορούν στην τελική να σου επιβάλουν τι θα κάνεις, δικιά σου είναι η ζωή και δικές σου οι επιλογές, ως ενήλικο άτομο όταν φτάσεις σε εκείνη τη στιγμή της απόφασης σχολής! Οπότε εαν εσύ θέλεις να ζήσεις με λίγα αλλά ευτυχισμένη το "σόι" δεν του πέφτει κανένας λόγος! Και όπως είπε και ένας πιο πάνω δεν γίνεσαι μόνο καθηγητής από αυτές τις σχολές! Γι΄αυτό κάνε ό,τι θες!:) Και μεις αυτό κάναμε άλλωστε;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Signor Positivo

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Signor Positivo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 141 μηνύματα.
Αν θέλεις να γίνεις καθηγητής, δεν είναι τόσο σίγουρο όσο νομίζουν οι περισσότερο ότι δε θα βρεις δουλειά. Δύσκολο ίσως, αλλά αδύνατο όχι. Ειδικά αν δε θέλεις να γίνεις καθηγητής όμως, να σκεφτείς πολύ σοβαρά να πας, παρά τα όσα λένε συγγενείς και φίλοι σου. Αν σού αρέσει τόσο πολύ και αν παράλληλα έχεις τα μάτια σου ανοιχτά για τυχόν ευκαιρίες που σού παρουσιάζονται, μπορεί να φύγεις και στο εξωτερικό και δουλειά να βρεις και να είσαι μια χαρά.

Και στις 2 περιπτώσεις όμως, προσωπικά θα πρότεινα να περάσεις στο μαθηματικό, γιατί ακριβώς επειδή είναι αυτό που σού αρέσει, αν δεν περάσεις είναι πολύ πιθανό να το μετανιώσεις αργότερα. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

novemberrain

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 147 μηνύματα.
P.S. Σου αρέσει να διδάσκεις; Η θες να περάσεις μαθηματικό αλλά δε τρελαίνεσαι για το καθηγητιλίκι;

Hahahaha ευχαριστώ πολύυυ για την απάντηση, πάει σφαίρα στους δικούς μου την επόμενη φορά που θα γίνει αυτό! :Ρ

Χμμμ δε ξέρω να σου πω την αλήθεια :hmm:Δεν τρελένομαι δηλαδή, και δεν έχω κάποιο ιδιαίτερο ταλέντο στο να 'διδάσκω' ("τι να διδάξεις κι εσύ ρε νούμερο, 17 χρονών" πες μου :P) αλλά έχω έναν μαθηματικό στο φροντηστήριο τον οποίο συμπαθώ πολύ γιατί είναι πολύ καλός και σαν καθηγητής και σαν άνθρωπος, και όταν συμπαθείς κάποιον καθηγητή δε χρειάζεται ιδιαίτερο διάβασμα το μάθημά του γιατί το απολαμβάνεις την ώρα της παράδοσης, ετσι δεν είναι συνηθως? :confused: Και λέω, ουάου, θα ήθελα κι εγώ να γίνω κάτι τέτοιο...:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

giorgos_pao

Νεοφερμένος

Ο giorgos_pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Πιστευω πως το καλυτερο ειναι να τα συνδυασεις, βεβαια αν δεν εισαι περιορισμενος στην Ελλαδα πιστευω οτι απο οποιαδηποτε σχολη κι αν εισαι καλος στο αντικειμενο σου θα βρεις δουλεια και μαλιστα καλη. Οποτε μετραει αρκετα να κανεις κατι που σ αρεσει. Επισης εμεις που ακομα δν εχουμε μπει θα βγουμε το νωριτερο σε 4-5 χρονια. Δνε γινεται να ξερουμε πως θα ειναι τοτε η αγορα εργασιας. Το καλυτερο ειναι οταν δηλωσουμε σχολη να ξερουμε πραγματικα τι γινεται εκει, παρα να την δηλωσουμε μονο απο το ονομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Αυτό είναι το κακό σε σχολές τύπου μαθηματικό,φυσικό η φιλολογία.Οτι ουσιαστικά βγαίνεις απλά ένας καθηγητής.Εκτός άν κάνεις μεταπτυχιακά και διδακτορικά.Πόσοι όμως φτάνουν σε μεταπτυχιακό η ακόμα περισσότερο διδακτορικό;Καλύτερα άν σε ενδιαφέρει να κάνεις θετικές επιστήμες να πάς σε ένα πολυτεχνείο πιστεύω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Αυτό είναι το κακό σε σχολές τύπου μαθηματικό,φυσικό η φιλολογία.Οτι ουσιαστικά βγαίνεις απλά ένας καθηγητής.Εκτός άν κάνεις μεταπτυχιακά και διδακτορικά.Πόσοι όμως φτάνουν σε μεταπτυχιακό η ακόμα περισσότερο διδακτορικό;Καλύτερα άν σε ενδιαφέρει να κάνεις θετικές επιστήμες να πάς σε ένα πολυτεχνείο πιστεύω.

Κ εσύ για καθηγητής πας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

EnnisDelMar!

Δραστήριο μέλος

Η EnnisDelMar! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 768 μηνύματα.
Το Μαθηματικό, όπως και το Εφαρμοσμένης Φυσικής και Μαθηματικών στο ΕΜΠ έχει άπειρες διεξόδους εργασίας, αρκεί να το ψάξεις λίγο. (με την προϋποθεση ότι θα κάνεις μεταπτυχιακό βέβαια)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Αυτό είναι το κακό σε σχολές τύπου μαθηματικό,φυσικό η φιλολογία.Οτι ουσιαστικά βγαίνεις απλά ένας καθηγητής.Εκτός άν κάνεις μεταπτυχιακά και διδακτορικά.Πόσοι όμως φτάνουν σε μεταπτυχιακό η ακόμα περισσότερο διδακτορικό;Καλύτερα άν σε ενδιαφέρει να κάνεις θετικές επιστήμες να πάς σε ένα πολυτεχνείο πιστεύω.

Καταλαβαίνεις τι βλακεία έχεις πει;
Το πρόβλημα, δηλαδή, της διαφοροποίησης εργασίας-πτυχίου των θετικών επιστημών οφείλεται στη εκάστοτε συγκεκριμένη σχολή; Το Πολυτεχνείο προσφέρει παραπάνω γνώσεις σε φυσικομαθηματικά από ότι το Φυσικό και το Μαθηματικό;
Είναι σα να λέω ότι αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με φιλολογία καλύτερα να πάει ΜΜΕ/Νομική/κλπ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λαλαουνης

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Λαλαουνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 179 μηνύματα.
Θέλω πολύ, πολύ, πολύ να περάσω στο Μαθηματικό, και όλοι -γονείς, φίλοι γονέων, συγγενείς- μου λένε όλη την ώρα πόσο δύσκολη είναι η σχολή και πόσο δύσκολο θα είναι να βρω δουλειά έπειτα καθώς "γεμίσαμε καθηγητές". Έχουν βαλθεί να μου σπάσουν τα νεύρα? Τα Μαθηματικά είναι αυτό που μ'αρέσει! Βεβαίως έχω κι άλλες επιλογές στο νου μου, αλλά αν περάσω Μαθηματικό αυτό θα σημαίνει ότι θα πεινάσω? :( Πρέπει απαραίτητα να γίνω Γιατρός ή να περάσω φαρμακευτική για να ζήσω τη ζωή μου καλά? Όλα αυτά με βάζουν σε σκέψεις, μήπως να αλλάξω μυαλά και να ακολουθήσω κάτι που δε μ'αρέσει για να έχω ένα πιο 'σίγουρο' μέλλον (ναι, μου είπαν ότι ως μαθηματικός δε θα βρώ δουλειά ούτε στο εξωτερικό!)? :( Πφφφφφ...


Παρεμπιπτόντως -- Απο τη Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του ΕΜΠ μπορώ να δουλέψω ως καθηγητής μαθηματικών?

Ευχαριστώ πολύ που με υποστήκατε διαβάζοντας όλο αυτό! :) :) :)

Επισήμανση: Τα μηνύματα 240-246 προήλθαν από νήμα με αντίστοιχο περιεχόμενο.
Αν μπορεις να πας γιατρος ειναι το καλυτερο. Οχι οτι απαραιτητα θα γινεις πλουσιος αλλα δε θα πεινασεις
και δε θα μεινεις ανεργος ποτε.
Τωρα μαθηματικα φυσικες κλπ ειναι σεβαστα και εχουν αλλες προοπτικες .
Βασικα κανε οτι νομιζεις καλυτερο , τουλαχιστον θα κανεις αυτο που διαλεξες εσυ και οχι οι αλλοι για σενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgos_pao

Νεοφερμένος

Ο giorgos_pao αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Αν θες να γινεις Μαθηματικος κι οχι απλα ενας θετικος επιστημονας, μην πας ΣΕΜΦΕ, απειρως πιο δυσκολη και σε επαγγελματικη αποκατασταση τα ιδια με Μαθηματικο. Ειναι κι ενας χρονος τουλαχιστον παραπανω και δενει το γλυκο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vHSdis

Νεοφερμένος

Ο vHSdis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 93 μηνύματα.
Θέλω πολύ, πολύ, πολύ να περάσω στο Μαθηματικό, και όλοι -γονείς, φίλοι γονέων, συγγενείς- μου λένε όλη την ώρα πόσο δύσκολη είναι η σχολή και πόσο δύσκολο θα είναι να βρω δουλειά έπειτα καθώς "γεμίσαμε καθηγητές". Έχουν βαλθεί να μου σπάσουν τα νεύρα? Τα Μαθηματικά είναι αυτό που μ'αρέσει! Βεβαίως έχω κι άλλες επιλογές στο νου μου, αλλά αν περάσω Μαθηματικό αυτό θα σημαίνει ότι θα πεινάσω? :( Πρέπει απαραίτητα να γίνω Γιατρός ή να περάσω φαρμακευτική για να ζήσω τη ζωή μου καλά? Όλα αυτά με βάζουν σε σκέψεις, μήπως να αλλάξω μυαλά και να ακολουθήσω κάτι που δε μ'αρέσει για να έχω ένα πιο 'σίγουρο' μέλλον (ναι, μου είπαν ότι ως μαθηματικός δε θα βρώ δουλειά ούτε στο εξωτερικό!)? :( Πφφφφφ...


Παρεμπιπτόντως -- Απο τη Σχολή Εφαρμοσμένων Μαθηματικών και Φυσικών Επιστημών του ΕΜΠ μπορώ να δουλέψω ως καθηγητής μαθηματικών?

Ευχαριστώ πολύ που με υποστήκατε διαβάζοντας όλο αυτό! :) :) :)

Επισήμανση: Τα μηνύματα 240-246 προήλθαν από νήμα με αντίστοιχο περιεχόμενο.

Kαλα κατσε διαβασε πρωτα και μετα αποφασιζεις.

Στις σχολες που αναφερεις δεν περνας ΤΟΣΟ ευκολα.Θελουν μορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Το Μαθηματικό, όπως και το Εφαρμοσμένης Φυσικής και Μαθηματικών στο ΕΜΠ έχει άπειρες διεξόδους εργασίας, αρκεί να το ψάξεις λίγο. (με την προϋποθεση ότι θα κάνεις μεταπτυχιακό βέβαια)
Αυτό το άπειρες είναι πολύ αόριστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pavlos13

Δραστήριο μέλος

Ο ☺☻ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 552 μηνύματα.
Kαλα κατσε διαβασε πρωτα και μετα αποφασιζεις.

Στις σχολες που αναφερεις δεν περνας ΤΟΣΟ ευκολα.Θελουν μορια.

Πες τα... Όλοι είναι στο δίλημμα ΕΜΠ ή ιατρική και καταλήγουν με <16.000 μόρια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
Καταλαβαίνεις τι βλακεία έχεις πει;
Το πρόβλημα, δηλαδή, της διαφοροποίησης εργασίας-πτυχίου των θετικών επιστημών οφείλεται στη εκάστοτε συγκεκριμένη σχολή; Το Πολυτεχνείο προσφέρει παραπάνω γνώσεις σε φυσικομαθηματικά από ότι το Φυσικό και το Μαθηματικό;
Είναι σα να λέω ότι αν κάποιος θέλει να ασχοληθεί με φιλολογία καλύτερα να πάει ΜΜΕ/Νομική/κλπ...
Δεν είπα ότι είναι το ίδιο.Λέω ότι επειδή κάνουν και μαθηματικά και φυσική και στο πολυτεχνείο την θεωρώ καλύτερη επιλογή απο ένα καθαρό τμήμα μαθηματικών η φυσικής.Αν βέβαια σε ενδιαφέρει να συνεχίσεις σπουδές και να ασχοληθείς με την έρευνα τότε να το συζητήσουμε.Διαφωνείς ότι το επάγγελμα του μηχανικού είναι καλύτερο απο του καθηγητή δηλαδή;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
Διαφωνείς ότι το επάγγελμα του μηχανικού είναι καλύτερο απο του καθηγητή δηλαδή;

Εξαρτάται πώς θα το δεις.
Αυτό στο οποίο σίγουρα διαφωνώ είναι ότι δεν γίνεσαι φυσικός/μαθηματικός από το Πολυτεχνείο. Αυτές οι επιστήμες είναι επιστήμες που, ναι μεν χρειάζονται και εκεί, αλλά διδάσκονται επιφανειακά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kirdou

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Kirdou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,095 μηνύματα.
φυσικός η μαθηματικός γίνεσαι κάνοντας διδακτορικό.Με το πτυχίο μόνο είσαι δάσκαλος μαθηματικών και φυσικής στην εκπαίδευση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top