Σχολή επιθυμίας ή σχολή με προοπτικές;

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Το "κάνω αυτό που γουστάρω" μπορείς να το κάνεις μόνο όταν έχεις τα φόντα και τις απαραίτητες προδιαγραφές.
Όταν τα προβλήματα δε σου το επιτρέπουν, γιατί, δυστυχώς, πρέπει πρώτα να φροντίσεις για την επιβίωσή σου, αυτά που γουστάρεις τα κατατάσσεις κατώτερα στη λίστα.
Πολλές φορές αυτά που γουστάρουμε θέλουν και "χοντρά".

Ξαναλέω, αυτά δεν είναι απόλυτα. Ο καθένας μας αντιμετωπίζει διαφορετικά αυτά τα θέματα, και κάνει τις επιλογές του.
αυτο νομιζω οτι αναφερεται σε εμενα ...ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες...απλα σου λεω οτι εχω ακουσει πολλες φορες το χαζο ¨εγω θα παω εμπορικο ναυτικο γιατι ο πρωτος μιθος ειναι 6.000 ευρω¨ και σκεφτομαι ...εχουν γνωση του τι λενε??? η ζωη που περιγραφουν ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτη της πραγματικοτητας... υπαρχουν παρα πολλοι ασταθμητοι παραγοντες που συνηθως δεν λαμβανονται υπ οψιν απο αρκετα παιδια καθως ο παρωπιδισμος τους ειναι τετοιος που τους καθιστα μονοφθαλμους και επιρεπεις σε αδιορθωτα συνηθως λαθη....!!! για αυτο τον λογο τουλαχιστον θα πρεπει να σκεφτονται τι τους ευχαριστει περισσιτερο και μετα να θετουν και τα υπολοιπα κριτηρια ...και να ξερεις οτι και εμενα τα χρηματα ειναι τι 2 σε σειρα κριτηριο μου...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
αυτο νομιζω οτι αναφερεται σε εμενα ...ολες οι γνωμες ειναι σεβαστες...απλα σου λεω οτι εχω ακουσει πολλες φορες το χαζο ¨εγω θα παω εμπορικο ναυτικο γιατι ο πρωτος μιθος ειναι 6.000 ευρω¨ και σκεφτομαι ...εχουν γνωση του τι λενε??? η ζωη που περιγραφουν ειναι τελειως διαφορετικη απο αυτη της πραγματικοτητας... υπαρχουν παρα πολλοι ασταθμητοι παραγοντες που συνηθως δεν λαμβανονται υπ οψιν απο αρκετα παιδια καθως ο παρωπιδισμος τους ειναι τετοιος που τους καθιστα μονοφθαλμους και επιρεπεις σε αδιορθωτα συνηθως λαθη....!!! για αυτο τον λογο τουλαχιστον θα πρεπει να σκεφτονται τι τους ευχαριστει περισσιτερο και μετα να θετουν και τα υπολοιπα κριτηρια ...και να ξερεις οτι και εμενα τα χρηματα ειναι τι 2 σε σειρα κριτηριο μου...!!!

Όχι, δεν πήγαινε σε εσένα. Στον χάουζ πήγαινε.

Δεκτή η άποψή σου.
Ο καθένας μας αποφασίζει διαφορετικά.

Εξάλλου, όπως προείπα, ευκαιρίες έχουμε αρκετές, για να κάνουμε πράγματα που μας αρέσουν. Απλώς, μέσα σε όλα, πρέπει να φροντίσουμε και για το πώς θα ζήσουμε. Κατά τ'άλλα, δεν είπα ποτέ ότι αυτά που μας αρέσουν δεν αποτελούν ένα σημαντικό κριτήριο επιλογής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

veroniCa^

Νεοφερμένος

Η veroniCa^ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Ούτε καν.

Να επεξεργαστείς, μόνο, όλα τα δεδομένα.
Δεν έχουμε όλοι τα ίδια κριτήρια, ούτε είμαστε όλοι το ίδιο συνειδητοποιημένοι.

Νομίζω πως οι "ρομαντισμοί" έρχονται σε δεύτερη μοίρα.
Είναι σκληρό, αλλά σε αυτή την κοινωνία ο ένας τρώει τον άλλον, κι εμείς πρέπει να επιβιώσουμε.
Mήπως είσαι λίγο απόλυτος? Ή πρέπει όλοι να κάνουμε αυτά που θα μας εξασφαλίσουν χρήματα, φήμη, επιτυχία? Το ξέρεις φαντάζομαι ότι τα δεδομένα αλλάζουν. Μέχρι και 3 χρόνια πριν οι δάσκαλοι διορίζονταν αμέσως και τώρα θεωρείται το πλέον αποφευκτέο επάγγελμα! Δεν σημαίνει πως επειδή κάτι ισχύει τώρα πάντα θα είναι έτσι. Γι αυτό πρωταρχικό κριτήριο σου θα πρέπει να είναι να σ αρέσει το επάγγελμα αυτό γιατί πού ξέρεις? Μπορεί σε μερικά χρόνια να ανοίξουν θέσεις και να βρεθείς εσύ ο κερδισμένος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

georgia...!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η π = 3,14159 26535... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 379 μηνύματα.
Όχι, δεν πήγαινε σε εσένα. Στον χάουζ πήγαινε.

Δεκτή η άποψή σου.
Ο καθένας μας αποφασίζει διαφορετικά.

Εξάλλου, όπως προείπα, ευκαιρίες έχουμε αρκετές, για να κάνουμε πράγματα που μας αρέσουν. Απλώς, μέσα σε όλα, πρέπει να φροντίσουμε και για το πώς θα ζήσουμε. Κατά τ'άλλα, δεν είπα ποτέ ότι αυτά που μας αρέσουν δεν αποτελούν ένα σημαντικό κριτήριο επιλογής.
συγγνωμη!!!:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

venividivici43946

Διάσημο μέλος

Ο venividivici43946 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,392 μηνύματα.
Μια και αναφέρεστε στη Νομική συμφωνώ με την άποψη ότι η πλειονότητα όσων την επιλέγουν κάνουν αυτή την επιλογή για να είναι περήφανοι οι γονείς και γιατί "ως αριστούχος οφείλεις να πας κάπου υψηλόβαθμα". Είναι λυπηρό να μπαίνουν άτομα στην Νομική που δεν υπήρξε ποτέ το όνειρο τους απλά και μόνο επειδή έφτασαν τα μόρια. Αυτή η σχολή -όπως και πολλές άλλες- προυποθέτουν να γουστάρεις το αντικείμενο αλλιώς θα μπεις αλλά δεν θα βγεις από τη σχολή. Και αν βγεις θα είσαι ένας δυστυχισμένος άνθρωπος. Το νόημα δεν είναι να μπεις σε κάποιο πανεπιστήμιο επειδή έτσι κάνουν όλοι αλλά επειδή αγαπάς το αντικείμενο και μπορείς να φανταστείς τον εαυτό σου να ασκει το συγκεκριμένο επάγγελμα. Γι αυτό έχω δώσει μάχες με τους δικούς μου από τότε που βγήκαν τα αποτελέσματα. Γιατί θα κάνω αυτό που θέλω εγώ και όχι αυτό που θέλει ο περίγυρος!

Και;

Γι' αυτό στις κατατακτήριες της Νομικής οι υποψήφιοι υπερβαίνουν τους 1.000. Σε μια πόλη μονο. Επειδή είχαν τις απόψεις σου. Κάνε τις αναγωγές σου.

@ναφαςσκατα
Η ευκαιρία μία φορά δίνεται. Στα λοιπά συμφωνάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Θ.7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Θ.7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
nafasskata εχω την αισθηση οτι εχεις βιωσει ορισμενα πραγματα στη ζωη σου τα οποια σε απογοητευσαν και τα οποια σε εστρεψαν εναντιων των συνανθρωπων σου.Ειναι αδιανοητο να μιλας σε παιδια 17-18 χρονων για κοινωνικη αλληλοεξοντωση.Προς θεου,τι κοινωνια θελουμε πια να δημιουργησουμε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Είπαμε γιατρός θες να γίνεις ;
;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
nafasskata εχω την αισθηση οτι εχεις βιωσει ορισμενα πραγματα στη ζωη σου τα οποια σε απογοητευσαν και τα οποια σε εστρεψαν εναντιων των συνανθρωπων σου.Ειναι αδιανοητο να μιλας σε παιδια 17-18 χρονων για κοινωνικη αλληλοεξοντωση.Προς θεου,τι κοινωνια θελουμε πια να δημιουργησουμε?

Λάθος κατάλαβες. Δεν το εννόησα έτσι. Καμία σχέση.
Ποια η ηλικία σου; Γνωρίζεις, γενικά, για την αγορά εργασίας;
( δε ρωτάω ειρωνικά )

Εγώ θέλω να ζήσω σε σοσιαλιστική-κομμουνιστική κοινωνία. Εσύ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος Θ.7

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος Θ.7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Λάθος κατάλαβες. Δεν το εννόησα έτσι. Καμία σχέση.
Ποια η ηλικία σου; Γνωρίζεις, γενικά, για την αγορά εργασίας;
( δε ρωτάω ειρωνικά )

Εγώ θέλω να ζήσω σε σοσιαλιστική-κομμουνιστική κοινωνία. Εσύ;
Προσωπικα,ονειρευομαι μια κοινωνια πανω απο ολα ισοτητας.Αν αυτο εξασφαλιστει μεσω ενος κοινωνικου και οχι κρατικου κομμουνισμου,ναι συμφωνω.Αν αυτο εκφραστει μεσω ενος νεου ειδους φιλελευθερισμου με την εννοια της ελευθεριας στην αποκτηση αγαθων και στην οποιαδηποτε παραγωγικη δραστηριοτητα,ναι συμφωνω.Σχετικα με την αγορα εργασιας,δυστυχωε γνωριζω πολυ καλα διοτι ολοι οι συγγενεις μου ειναι ελευθεροι επαγγελαμτιες.Και αυτος ειναι ο λογς που προβληματιζομαι και δεν ξερω αν θα παω φυσικο το οποιο αγαπαω σαν επιστημη η ΗΜΜΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rainbowarrior

Διάσημο μέλος

Ο Rainbowarrior αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 2,222 μηνύματα.
Προσωπικα,ονειρευομαι μια κοινωνια πανω απο ολα ισοτητας.Αν αυτο εξασφαλιστει μεσω ενος κοινωνικου και οχι κρατικου κομμουνισμου,ναι συμφωνω.Αν αυτο εκφραστει μεσω ενος νεου ειδους φιλελευθερισμου με την εννοια της ελευθεριας στην αποκτηση αγαθων και στην οποιαδηποτε παραγωγικη δραστηριοτητα,ναι συμφωνω.Σχετικα με την αγορα εργασιας,δυστυχωε γνωριζω πολυ καλα διοτι ολοι οι συγγενεις μου ειναι ελευθεροι επαγγελαμτιες.Και αυτος ειναι ο λογς που προβληματιζομαι και δεν ξερω αν θα παω φυσικο το οποιο αγαπαω σαν επιστημη η ΗΜΜΥ.

Μάλιστα.
Κι εγώ προβληματίζομαι γι'αυτό το λόγο.

Καλή τύχη σε ό,τι κι αν κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nickd

Νεοφερμένος

Ο nickd αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Φιλε, προφανως θα πας εκει που σε τραβαει, αλλοιμονο αν εγκλωβιστεις σε λογικες προσκαιρες που λεν οτι εδω η εκει θα εχεις καλυτερο μελλον. Αν σε τραβαει η Φυσικη θα πας στο Φυσικο (και θα γινεις και καλος εκει) η στην ΣΕΜΦΕ του ΕΜΠ με κατευθυνση Φυσικου απο το 3ο ετος αλλα να ξερεις οτι εκει ειναι πολυ υψηλου επιπεδου και δυσκολα. Και μετα μεταπτυχιακο σε αντικειμενο που σου αρεσει. Ξερουμε στην ζωη πολλες ιστοριες ανθρωπων που πηραν εξαναγκαζομενοι την α η β επιλογη και το εχουν βαρος μια ζωη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Ενα γενικο σχολιο και ας φαω οσες αρνητικες θελετε.

Αυτο που ξεκινανε ολοι στοχευοντας καποια αλλη σχολη και μολις δουν οτι πιανουν τα μορια, τελικα δηλωνουν Νομικη, ειναι απλα τραγικο και αστειο. Αποδεικνυετε οτι βαζετε τις σχολες με βαση το κυρος και το πρεστιζ και οχι τα προσωπικα σας ενδιαφεροντα.


Το σχολιο φυσικα δεν παει σε ολους, ξερουν αυτοι;)...

Σημείωση: Τα μηνύματα προήλθαν από το θέμαΜαρτυράμε τα Μηχανογραφικά μας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ενα γενικο σχολιο και ας φαω οσες αρνητικες θελετε.

Αυτο που ξεκινανε ολοι στοχευοντας καποια αλλη σχολη και μολις δουν οτι πιανουν τα μορια, τελικα δηλωνουν Νομικη, ειναι απλα τραγικο και αστειο. Αποδεικνυετε οτι βαζετε τις σχολες με βαση το κυρος και το πρεστιζ και οχι τα προσωπικα σας ενδιαφεροντα.


Το σχολιο φυσικα δεν παει σε ολους, ξερουν αυτοι;)...

μα θα ηταν ηλιθιος καποιος να ποορευεται αποκλειστεικα με τα ενδιαφεροντα του. στους σημερινους καιρους ειναι λογικο να προκρινει κανεις τις απολαβες και τη δυνατοτητα ανελιξης...οποτε μη σου φαινεται περιεργο που ολοι βαζουν νομικη αθηνας 1η επιλογη:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
μα θα ηταν ηλιθιος καποιος να ποορευεται αποκλειστεικα με τα ενδιαφεροντα του. στους σημερινους καιρους ειναι λογικο να προκρινει κανεις τις απολαβες και τη δυνατοτητα ανελιξης...οποτε μη σου φαινεται περιεργο που ολοι βαζουν νομικη αθηνας 1η επιλογη:confused:

νομιζεις η νομικη εχει αποκατασταση?? Πιο πολλα θα βγαζεις αν γινεις ψυκτικος παρα αν σπουδασεις νομικη. Εκτος αν εχεις στρωμενη δουλεια απο γονεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
μα θα ηταν ηλιθιος καποιος να ποορευεται αποκλειστεικα με τα ενδιαφεροντα του. στους σημερινους καιρους ειναι λογικο να προκρινει κανεις τις απολαβες και τη δυνατοτητα ανελιξης...οποτε μη σου φαινεται περιεργο που ολοι βαζουν νομικη αθηνας 1η επιλογη:confused:

Ρε Νικο, εσυ το εβαλες γιατι το γουσταρες και μπραβο σου για την επιτυχια σου!! Αλλα μη μου πεις πως οι αποφοιτοι της νομικης εχουν περισσοτερες επαγγελματικες ευκαιριες και δυνατοτες ανελιξης... Ξερεις ποσοι ανεργοι δικηγοροι υπαρχουν?? Προφανως και ξερεις;)... Οποτε ναι, πολυ πιστευω πως δηλωνουν τη Νομικη μονο και μονο επειδη ειναι η πιο υψηλοβαθμη σχολη της θεωρητικης. Για μενα αυτοι ειναι στοκοι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
νομιζεις η νομικη εχει αποκατασταση?? Πιο πολλα θα βγαζεις αν γινεις ψυκτικος παρα αν σπουδασεις νομικη. Εκτος αν εχεις στρωμενη δουλεια απο γονεις
δεν εχω χειροτερο απο ανθρωπους που μιλανε με κλισε. σε βεβαιωνω επειδη πριν τη βαλω 1η επιλογη στο μηχανογραφικο, ναι, η νομικη εχει αποκατασταση, απλα θελει εξυπνο χειρισμο, οπως ολα στη ζωη αλλωστε!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

uLee

Νεοφερμένος

Η uLee αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Ενα γενικο σχολιο και ας φαω οσες αρνητικες θελετε.

Αυτο που ξεκινανε ολοι στοχευοντας καποια αλλη σχολη και μολις δουν οτι πιανουν τα μορια, τελικα δηλωνουν Νομικη, ειναι απλα τραγικο και αστειο. Αποδεικνυετε οτι βαζετε τις σχολες με βαση το κυρος και το πρεστιζ και οχι τα προσωπικα σας ενδιαφεροντα.


Το σχολιο φυσικα δεν παει σε ολους, ξερουν αυτοι;)...

Εγώ πιστεύω πως αυτός που δηλώνει Νομική χωρίς να το θέλει, μόνο για το κύρος και το πρεστίζ είναι πολύ πιθανό να μην την τελειώσει ποτέ και αν την τελειώσει δεν θα καταφέρει τίποτα..
Σε μερικά χρόνια φαίνονται οι λόγοι που τον οδήγησαν στη συγκεκριμένη σχολή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosxdxd

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,804 μηνύματα.
Ρε Νικο, εσυ το εβαλες γιατι το γουσταρες και μπραβο σου για την επιτυχια σου!! Αλλα μη μου πεις πως οι αποφοιτοι της νομικης εχουν περισσοτερες επαγγελματικες ευκαιριες και δυνατοτες ανελιξης... Ξερεις ποσοι ανεργοι δικηγοροι υπαρχουν?? Προφανως και ξερεις;)... Οποτε ναι, πολυ πιστευω πως δηλωνουν τη Νομικη μονο και μονο επειδη ειναι η πιο υψηλοβαθμη σχολη της θεωρητικης. Για μενα αυτοι ειναι στοκοι...
δε τους θεωρω "στοκους" ακομη και αν δε το γουσταρουν. τωρα το οτι δεν προκειται να τελειωσουν τη σχολη ποτε, ειναι αλλο θεμα! αλλα η νομικη καθεαυτη σου δινει τις βασεις για να προχωρησεις, πραγμα που δε συμβαινει στις αλλες σχολες. Εκει λοιπον που θελω να καταληξω ειναι οτι καλα κανουν και δηλωνουν νομικη, αυτοματως ειναι ενα βημα μπροστα απο τη μεγαλη πλειονοτητα των ελληνων φοιτητων!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bemanos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μοριακός Αρχιτέκτονας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,879 μηνύματα.
δεν εχω χειροτερο απο ανθρωπους που μιλανε με κλισε. σε βεβαιωνω επειδη πριν τη βαλω 1η επιλογη στο μηχανογραφικο, ναι, η νομικη εχει αποκατασταση, απλα θελει εξυπνο χειρισμο, οπως ολα στη ζωη αλλωστε!;)

μονο η νομικη αθηνας παιρνει 400 φοιτητες νομικη θεσσαλονικης 350 νομικη ΔΠΘ 480 συνολο 1230 νεοι φοιτητες νομικης καθε χρονο. Ααρα πες γυρω στους 700 θα αποφοιτους καθε χρονο. Που ακριβως θα δουλεψουν ολοι αυτοι??Λογικο ειναι να μενουν ανεργοι λες και χρειαζομαστε τοσους δικηγορους/δικαστικους
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top