Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

HelenT

Νεοφερμένος

Η HelenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
κοιτα να δεις..υπηρξαν γυρω στις 10-15 κοπελες που ενω απο το τμημα της περιοχης τους της ενεκριναν ως προς το υψος η επιτροπη που ηταν στα αθληματα τις εκοψε...καποιες αλλες εκανε μπαμ οτι δεν ηταν 1.70 καθως της περνουσα ενα κεφαλι και δεν ειμαι καμια διμετρη εγω (1.75-1.76)και περασαν...δυστυχως παιζει πολυ το μεσον...κι ετσι χανονται θεσεις...απ οτι βλεπω ομως εισαι ακομα στην αναπτυξη οποτε αν σε ενδιαφερουν οι αστυνομικες σχολες εχεις πιθανοτητες να το αγγιξεις το 1.70..:bye:
Nα εισαι καλα ρε παλικαρι μου μακαρι!!!!!!!!
-----------------------------------------
Nα εισαι καλα ρε παλικαρι μου μακαρι!!!!!!!!
Τελικα καθε ποτε κανουν μπανιο στη σχολη ξερει κανεις??:D
-----------------------------------------
Nα εισαι καλα ρε παλικαρι μου μακαρι!!!!!!!!
-----------------------------------------

Τελικα καθε ποτε κανουν μπανιο στη σχολη ξερει κανεις??:D
Συγνωμη για τοπαλικαρι κουκλα μου εεν ειχα δει οτι εισαι κοπελα απο τη καρτα προφιλ και παλι συγνωμη καιν συνχαρητηρια που περασες αξιωματικων:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
λοιπον φετος αλλαξε το προγραμμα........πανω κατω.....εγερτηριο στις 06.00

06.15 κατεβαινεις για αναφορα και γυμναστικη με 07.35 καθαριοτητα δωματιου,μπανιο ,γυαλισμα..και επιθεωρηση........08.20 πρωινη αναφορα και επαρση σημαιας....και πρωινο 08.55 μπαινεις στα διδακτηρια για μαθημα μεχρι 14.10......14.20 μεσημεριανη αναφορα και μεσημεριανο......15.00 με 17.00 μεσημεριανος υπνος......17.15 αναφορα...17.25 μεχρι 20.00 μελετη........20.10 αναφορα και βραδυνο.....20.40 μεχρι 22.30 ελευθερος χρονος....22.30 βραδυνη αναφορα και κατακλιση στις 23.30.......εγερτηριο και παλι στις 06.00.......αυτα ισχυουν δευτερα,τριτη,πεμπτη την τεταρτη και παρασκευη υστερα απο το μεσημεριανο φευγεις απο την σχολη.....και επισης παρασκευη δεν εχει το πρωι γυμναστικη..........ελπιζω να κατατοπισα....:D:no1:

μπανιο το πρωι στην επιθεωρηση δυσκολα προλαβαινεις. και εμεις ακομα δυο τρεις φορες εχουμε παει για μελετη. ολες τις υπολοιπες μερες στα διδακτιρια και σε κατι ηλιθιες διαλεξεις παμε. και κατακλυση τουλαχιστον εμεις οι πρωτοετεις εχουμε στις 23:00. και την παρασκευ μετα το μαθημα και πριν βγεις περνας μια ωραια επιθεωρηση................ χαλι μαυρο!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HelenT

Νεοφερμένος

Η HelenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
μπανιο το πρωι στην επιθεωρηση δυσκολα προλαβαινεις. και εμεις ακομα δυο τρεις φορες εχουμε παει για μελετη. ολες τις υπολοιπες μερες στα διδακτιρια και σε κατι ηλιθιες διαλεξεις παμε. και κατακλυση τουλαχιστον εμεις οι πρωτοετεις εχουμε στις 23:00. και την παρασκευ μετα το μαθημα και πριν βγεις περνας μια ωραια επιθεωρηση................ χαλι μαυρο!!!!
ε και ποτε προλαβαινεις να κανεις μπανιο μεσα σε αυτο το προγραμμα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
-----------------------------------------

Συγνωμη για τοπαλικαρι κουκλα μου εεν ειχα δει οτι εισαι κοπελα απο τη καρτα προφιλ και παλι συγνωμη καιν συνχαρητηρια που περασες αξιωματικων:)[/quote]
δεν περασα στην αξιωματικων..σπουδαζω νομικη και ξαναδινω για την αξιωματικων..:)
-----------------------------------------
μπανιο το πρωι στην επιθεωρηση δυσκολα προλαβαινεις. και εμεις ακομα δυο τρεις φορες εχουμε παει για μελετη. ολες τις υπολοιπες μερες στα διδακτιρια και σε κατι ηλιθιες διαλεξεις παμε. και κατακλυση τουλαχιστον εμεις οι πρωτοετεις εχουμε στις 23:00. και την παρασκευ μετα το μαθημα και πριν βγεις περνας μια ωραια επιθεωρηση................ χαλι μαυρο!!!!
αυτα τα γνωριζες εκ των προτερων νομιζω..το να χαρακτηριζεις την επικρατουσα κατασταση χαλι μαυρο δινει την εντυπωση οτι το εχεις ψιλομετανιωσει,κανω λαθος;;παντως εμενα δεν μου φαινονται και τοσο τραγικα..σιγουρα ειναι πιεστικα αλλα δεν εισαι μονος σου σε ολο αυτο και εκτος αυτου εκπληρωνεις και το ονειρο σου οποτε it's ok..φιλικα παντα...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HelenT

Νεοφερμένος

Η HelenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
-----------------------------------------

Συγνωμη για τοπαλικαρι κουκλα μου εεν ειχα δει οτι εισαι κοπελα απο τη καρτα προφιλ και παλι συγνωμη καιν συνχαρητηρια που περασες αξιωματικων:)
δεν περασα στην αξιωματικων..σπουδαζω νομικη και ξαναδινω για την αξιωματικων..:)
-----------------------------------------

αυτα τα γνωριζες εκ των προτερων νομιζω..το να χαρακτηριζεις την επικρατουσα κατασταση χαλι μαυρο δινει την εντυπωση οτι το εχεις ψιλομετανιωσει,κανω λαθος;;παντως εμενα δεν μου φαινονται και τοσο τραγικα..σιγουρα ειναι πιεστικα αλλα δεν εισαι μονος σου σε ολο αυτο και εκτος αυτου εκπληρωνεις και το ονειρο σου οποτε it's ok..φιλικα παντα...:)[/quote]

Συνφωνω ολα τα πραγματα απαιτουν και καποιες θυσιες...
-----------------------------------------
δεν περασα στην αξιωματικων..σπουδαζω νομικη και ξαναδινω για την αξιωματικων..:)
-----------------------------------------

Με κατατακτηριες/??Αληθεια οι κατατακτηριες ειναι δυσκολες για ΣΑΕΑ?
-----------------------------------------
και για να δωσουμε ολοκληρωμενη εικονα....

μονο για το 1ο ετος στην αξιωματικων ισχυουν

7 σκοπιες χ 6 ατομα την ημερα ανα σκοπια χ 4 ωρες ο καθενας
(αυτην την εβδομαδα εγιναν 9 οι σκοπιες)
2 κτιριοφύλακες
2 πεζές περιπολίες
5 στα εστιατόρια
1 βοηθό συσιτιάρχη
3 επιμελητές διδακτιρίων
1 για να λέει την προσευχή

στα αλλα ετη ειναι αλλιως τα πραγματα και αλλες υπηρεσιες


Aρη δηλαδη οταν εχετε υπηρεσια κανετε πεζες και ολα οσα προαναφερθηκαν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Με κατατακτηριες/??Αληθεια οι κατατακτηριες ειναι δυσκολες για ΣΑΕΑ?
-----------------------------------------
οχι θα ξαναδωσω πανελληνιες...για τις κατατακτηριες δεν μπορω να σου απαντησω σιγουρα παντως εχω ακουσει οτι ειναι μηδαμινες οι πιθανοτητες να περασει κανεις με αυτες..παντως εισαι ακομα μικρη για να σκεφτεσαι το μελλοντικο σου επαγγελμα..μεχρι τοτε ισως αλλαξεις πολλα σχεδια..ζησε την παιδικη σου ηλικια κ οταν ερθει η ωρα θα βαρεθεις να τα ψαχνεις αυτα..:):xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HelenT

Νεοφερμένος

Η HelenT αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Με κατατακτηριες/??Αληθεια οι κατατακτηριες ειναι δυσκολες για ΣΑΕΑ?
-----------------------------------------
οχι θα ξαναδωσω πανελληνιες...για τις κατατακτηριες δεν μπορω να σου απαντησω σιγουρα παντως εχω ακουσει οτι ειναι μηδαμινες οι πιθανοτητες να περασει κανεις με αυτες..παντως εισαι ακομα μικρη για να σκεφτεσαι το μελλοντικο σου επαγγελμα..μεχρι τοτε ισως αλλαξεις πολλα σχεδια..ζησε την παιδικη σου ηλικια κ οταν ερθει η ωρα θα βαρεθεις να τα ψαχνεις αυτα..:):xixi:

Eυχαριστω!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
το καλοκαιρι οι δοκιμοι κανουν πρακτικη στην Αθηνα..σωστα;;;και κατα την διαρκεια αυτη πού μενουν;;και συνεχιζουν να πληρωνονται;;;και ποσες μερες εχουν αδεια το καλοκαιρι;;καμια εξτρα αδεια εκτος Πασχα κ Χιστουγεννα δικαιουνται;δεν μιλαω για τις αναρρωτικες φυσικα..:hmm:ευχαριστω προκαταβολικα..:thanks::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allokotos

Νεοφερμένος

Ο allokotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
μπανιο το πρωι στην επιθεωρηση δυσκολα προλαβαινεις. και εμεις ακομα δυο τρεις φορες εχουμε παει για μελετη. ολες τις υπολοιπες μερες στα διδακτιρια και σε κατι ηλιθιες διαλεξεις παμε. και κατακλυση τουλαχιστον εμεις οι πρωτοετεις εχουμε στις 23:00. και την παρασκευ μετα το μαθημα και πριν βγεις περνας μια ωραια επιθεωρηση................ χαλι μαυρο!!!!
έμμμμμμ έτσι είναι το πρώτο έτος!!
άλλο ένα προνομιο γιαυτούς που περνάνε αξιωματικών αφου πρώτα έχουν περάσει αστυφυλάκων !
:P:P (μπαίνουν κατευθείαν δεύτερο έτος και είναι respect)


υγ:άσε που οι αστυφύλακες πληρώνονται εντός της σχολής με τον μισθού του αστυφύλακα
και όχι με τα 300-500 ευρώ των υπολοίπων σπουδαστών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ximaira

Νεοφερμένος

Η Χριστιάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Εγω θέλω να ρωτήσω,εαν ισχύει το εξής:οι γυναίκες στις Αστυνομικές σχολές μόνο κάθονται και παρακολουθούν τα μαθήματα; Έχουν ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση με τους άνδρες ή όχι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Εγω θέλω να ρωτήσω,εαν ισχύει το εξής:οι γυναίκες στις Αστυνομικές σχολές μόνο κάθονται και παρακολουθούν τα μαθήματα; Έχουν ακριβώς την ίδια αντιμετώπιση με τους άνδρες ή όχι;
εννοειτε οτι οι γυναικες κανουν οτι κανουν και οι αντρες.ελαχιστα πραγματα δν κανουν.κ βασικη στρατιωτικη εκπαιδευση περνανε με οτι συνεπαγεται αυτο(βολες με οπλα,πηγαινουν πανω στο βουνο,στιβος μαχης κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
έμμμμμμ έτσι είναι το πρώτο έτος!!
άλλο ένα προνομιο γιαυτούς που περνάνε αξιωματικών αφου πρώτα έχουν περάσει αστυφυλάκων !
:P:P (μπαίνουν κατευθείαν δεύτερο έτος και είναι respect)


υγ:άσε που οι αστυφύλακες πληρώνονται εντός της σχολής με τον μισθού του αστυφύλακα
και όχι με τα 300-500 ευρώ των υπολοίπων σπουδαστών
και γιατι ρε φιλε να φαει κανεις ενα χρονο επιπλεον εκπαιδευση κι ενα χρονο διαβαζοντας και δουλευοντας απο τη στιγμη που μπορει να παει απευθειας;;;απο αποψη χρονου και κοπου ειναι λαθος αυτο που λες..απο αποψη εμπειριας και συνακολουθα αποτελεσματικοτητας των αστυνομικων τοτε συζητειται..:bye::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
και γιατι ρε φιλε να φαει κανεις ενα χρονο επιπλεον εκπαιδευση κι ενα χρονο διαβαζοντας και δουλευοντας απο τη στιγμη που μπορει να παει απευθειας;;;απο αποψη χρονου και κοπου ειναι λαθος αυτο που λες..απο αποψη εμπειριας και συνακολουθα αποτελεσματικοτητας των αστυνομικων τοτε συζητειται..:bye::)

Γιατί μπορεί να μην πιάσεις τα μόρια που είναι αρκετά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γιατί μπορεί να μην πιάσεις τα μόρια που είναι αρκετά
αλλο αυτο...ειμαι κι εγω υπερ στο να εισαγονται αστυφυλακες στην αξιωματικων...αλλα αν τα πιασεις τα μορια βγαινεις αξιωματικος στα 22 σου ενω απο αστυφυλακων στα 24 σου..φυσικα καμια σημασια δεν εχει ο χρονος αρκει αργα ή γρηγιρα να πραγματοποιησεις αυτο που πραγματικα θελεις..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
αλλο αυτο...ειμαι κι εγω υπερ στο να εισαγονται αστυφυλακες στην αξιωματικων...αλλα αν τα πιασεις τα μορια βγαινεις αξιωματικος στα 22 σου ενω απο αστυφυλακων στα 24 σου..φυσικα καμια σημασια δεν εχει ο χρονος αρκει αργα ή γρηγιρα να πραγματοποιησεις αυτο που πραγματικα θελεις..;)

Δίνεις μόνη σου την απάντηση:iagree:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allokotos

Νεοφερμένος

Ο allokotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
έτσι ακριβώς.
Θα χρησιμοποιήσω ως μέσω πειθούς επίκληση στην αυθεντία παραθέτοντας
τα λόγια ενός ένστολου απο άλλο forum:P
paschalis said:
police13 άμα πας αστυφύλακας και μετά αξιωματικός θα είναι καλύτερα φίλε. Καταρχήν θα περάσεις από το πεζοδρόμιο πρώτα. Και όταν με το καλό γίνεις αξιωματικός, θα είσαι πιο καλός στο να διευθύνεις τους υφισταμένους σου γιατί θα έχεις περάσει από τη θέση τους.

Εγώ τουλάχιστον φίλε ξέρω αρκετούς αξιωματικούς που πέρασαν από αστυφύλακες πρώτα και είναι πολύ σωστοί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

allokotos

Νεοφερμένος

Ο allokotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Γύρω στα 250-200 παίρνει κάποιος μέσα στη σχολή.

Μετά παίρνεις γύρω στο 900αρι απλά ανεβαίνεις πολύ αργά μισθολογικά.

Αν κυνηγάς τα χρήμματα διάλεξε άλλο επάγγελμα ή πήγαινε στρτιωτικός.Οι στρατιωτικοί παίρνν πολύ παραπάνω.
Ταγματάρχης από ΣΜΥ έπαιρνε 3000 πρίπου ενώ αντίσοιχα από την Ελ.λάς αστυφυλάκων δεν πρόκειται ποτέ να ξεπεράσεις τα 2000.

ΥΓ Για την αστυφυλακων σου απαντησα να αναλογιστεις..

βγαίνοντας απο την σχολή παίρνουν γύρω στα 1000-1300 και είναι υπαστυνόμοι β'
απο αστυφυλάκων είναι αστυφύλακες(σώπα!) και παίρνουν 900-1000
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καποιος που εχει παρει το "βαπτισμα" του πυρος σαν αστυφυλακας , ειναι λογικο και επομενο να ειναι καλυτερος ως αξιωματικος.Διοτι θα εχει δει πως λειτουργουνε τα πραγματα και θα εχει μια (ως συνηθως) μαχιμη εμπειρια εξω στο πεζοδρομιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
..συγνώμη, θέλω να ρωτήσω και εγώ κάτι..
Μόνο στην Αθήνα είναι η σχολή αξιωματικών ελληνικής αστυνομίας;;
Ξέρω ότι εκεί είναι η έδρα. Αυτό δηλαδή σημαίνει ότι από όποιο μέρος της Ελλάδας είμαι και περάσω, θα πάω Αθήνα ή έχει και αλλού;
(δε ξέρω αν με καταλαβαίνεται είμαι άσχετη..:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μητσος321

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο μητσος321 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 198 μηνύματα.
μονο αθηνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top