Σχολή Αξιωματικών ΕΛ.ΑΣ

allokotos

Νεοφερμένος

Ο allokotos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 20 μηνύματα.
Κατα πόσο ισχύουν οι φήμες οτι η σχολή αξιωματικών σιγά σιγά θα πέρνει όλο
και περισσοτερους αστυνομικούς και λιγότερους πολίτες;

Έχω ακούσει πως σκοπεύουν να την κάνουν σαν την σχολή υποπυραγών
της πυροσβέστικής όπου εκεί δέχονται μόνο πυροσβέστες.



Καλύτερα θα είναι έτσι.. θα πέσει και η βάση..


υγ:σε ευχαριστώ ρε αρης_20 που βοηθάς τα παιδιά και του λύνεις τις απορίες
κατα τη διάρκεια ολόκληρου αυτού του thread
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Evma

Νεοφερμένος

Ο Evma αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Aris_20 επιτρεπονται αρβυλα διαφορετικα απο αυτα που μας δοθηκαν?Ρωτησα και σημερα εναν 4ο-ετη αλλα μου λεει προς το παρον οχι....αυτο το παρον ποσο περιπου ειναι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Γεια σας παιδια!εγω ειμαι πρωτοετης στη νομικη ΔΠΘ αλλα ηδη προετοιμαζομαι για να ξαναδωσω πανελληνιες για αξιωματικων!Ωστοσο εχω ακουσει κι εγω γι αυτο το περιβοητο ποσοστο των 70 30 υπερ των αστυνομικων κι εχω ανησυχησει λιγο γιατι λογικα η βαση για τους ιδιωτες θα φτασει στον θεο!!!αν μαθετε κατι σας παρακαλω ας το πειτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
Κατα πόσο ισχύουν οι φήμες οτι η σχολή αξιωματικών σιγά σιγά θα πέρνει όλο
και περισσοτερους αστυνομικούς και λιγότερους πολίτες;

Έχω ακούσει πως σκοπεύουν να την κάνουν σαν την σχολή υποπυραγών
της πυροσβέστικής όπου εκεί δέχονται μόνο πυροσβέστες.



Καλύτερα θα είναι έτσι.. θα πέσει και η βάση..


υγ:σε ευχαριστώ ρε αρης_20 που βοηθάς τα παιδιά και του λύνεις τις απορίες
κατα τη διάρκεια ολόκληρου αυτού του thread

να σαι καλα....οτι μπορω κανω....ναι ακουγεται γενικα οτι σιγα σιγα παιρνουν πιο πολλους αστυνομικους...και φετος αυξησε το ποσοστο στο 40% απο 20%...θα δειξει.......

Aris_20 επιτρεπονται αρβυλα διαφορετικα απο αυτα που μας δοθηκαν?Ρωτησα και σημερα εναν 4ο-ετη αλλα μου λεει προς το παρον οχι....αυτο το παρον ποσο περιπου ειναι??

επιτρεπονται με γραπτη αναφορα αλλα μην το κανεις προς το παρον περιμενε κανα μηνα ακομα...παρε πατους για τα αρβυλα..

Γεια σας παιδια!εγω ειμαι πρωτοετης στη νομικη ΔΠΘ αλλα ηδη προετοιμαζομαι για να ξαναδωσω πανελληνιες για αξιωματικων!Ωστοσο εχω ακουσει κι εγω γι αυτο το περιβοητο ποσοστο των 70 30 υπερ των αστυνομικων κι εχω ανησυχησει λιγο γιατι λογικα η βαση για τους ιδιωτες θα φτασει στον θεο!!!αν μαθετε κατι σας παρακαλω ας το πειτε!

το ποσοστο ειναι 60 % 40 % υπερ των ιδιωτων....θα δειξει που θα παει με την παροδο του χρονου...μην πτοεισαι ...καλη επιτυχια φιλη μου....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Ευχαριστω για το χρονο σου Αρη και γενικα η βοηθεια σου ολο αυτον τον καιρο ειναι πολυτιμη!και δεν ειμαι "φιλος","φιλη"ειμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Να εκθεσω εναν ισως χαζο προβληματισμο μου...οι δοκιμοι στις εξοδους τους δεν δυσκολευονται καπως με τις μετακινησεις τους;θελω να καταληξω στο αν τελικα μηπως προκυπτει αναποφευκτη η ενοικιαση σπιτιου ή η αγορα αυτοκινητου...το αναφερω γιατι μολις ειχα μια διαφωνια με εναν αστυφυλακα που δινει για αξιωματικων.:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
ναι ειναι γεγονος πως η σχολη βρισκεται σε προαστιο και μακρια απο ολα...γνωμη μου πως χρειαζονται ακαι τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Α,ωστε ειχε δικιο...βασικα δεν γνωριζω απο Αθηνα και δεν ξερω ποσο απεχει η σχολη απο το κεντρο...ωστοσο κατα την ταπεινη μου γνωμη πιστευω πως ενα αυτοκινητο ειναι αρκετο και ειναι λιγο υπερβολη να νοικιαζεις σπιτι για 3 μερες την εβδομαδα...Αρη το μεγαλυτερο ποσοστο των δοκιμων τι λυσεις επιλεγει;(ρωταω για να προετοιμαζω απο τωρα τον μπαμπα μου:xixi:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aris_20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 207 μηνύματα.
οι περισσοτεροι επιλεγουν σπιτι ,αρχικα....θα το διαπιστωσεις και εσυ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hp-m9000

Νεοφερμένος

Ο hp-m9000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 14 μηνύματα.
Μήπως μπορείτε να πειτε λίγο αναλυτικά πότε γίνονται οι υγιονομικές εξετάσεις; (πότε γίνονται τα αθλήματα και πότε οι υγιονομικές). παίρνεις πουθενά τηλέφωνο; Πρέπει να φέρεις καμια βεβαίωση για το ότι είσαι για στρατιωτικές σχολές(λέμε τώρα...)Ευχαριστώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dmci

Νεοφερμένος

Η dmci αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 58 ετών και Καθηγητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μήπως μπορείτε να πειτε λίγο αναλυτικά πότε γίνονται οι υγιονομικές εξετάσεις; (πότε γίνονται τα αθλήματα και πότε οι υγιονομικές). παίρνεις πουθενά τηλέφωνο; Πρέπει να φέρεις καμια βεβαίωση για το ότι είσαι για στρατιωτικές σχολές(λέμε τώρα...)Ευχαριστώ
Θα τα μαθεις ολα στο λυκειο σου με την αλλαγη του χρονου. Για να μην αγχωνεσαι...θα δηλωσεις κατα το Φλεβαρη αν επιθυμεις να δωσεις σε στρατιωτικες/αστυνομικες σχολες που σημαινει οτι οταν βγουν οι προκυρηξεις (Μαρτη-Απριλη οι στρατιωτικες και Μαη η αστυνομια), θα πρεπει να στειλεις δικαιολογητικα και θα εισαι στους υποψηφιους που μετα τις πανελληνιες (αλλα πριν ή ταυτοχρονα με την ανακοινωση των βαθμολογιων) θα σας καλεσουν με σειρες να δινετε τις προκαταρτικες. Αν δηλωσεις ΚΑΙ τις δυο σχολες θα μπορεις να περασεις απο τις στρατιωτικες (αν κριθεις καταλληλος/η) και για την αστυνομια. Καλη επιτυχια και να εισαι σιγουρος για οτι αποφασισεις. Τα εζησα με το γιο μου για την αστυνομια και το Σαββατο ορκιζεται και ειναι πολυ χαρουμενος και περηφανος για την επιλογη του. Καλη συνεχεια.:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
Εχω νεεεεεεα...το ποσοστο ιδιωτων και αστυνομικων παρεμεινε 60-40%!!!:Dκαι το καλυτερο ειναι οτι και η σειρα ειναι μεγαλη!!!78 αστυνομικοι και 195 ιδιωτες!!!:Dκαι για να αποκαλυψω τις πηγες μου...μου το ειπε ενας αστυνομικος που στο τμημα του σταλθηκε "προεδρικο διαταγμα με την ανακοινωση των θεσεων"..αυτα μου ειπε αυτα σας λεω...αν εμαθε και καποιος αλλος κατι ας το πει για να μην παραπληροφορουμε...:bye::)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
και το καλυτερο ειναι οτι και η σειρα ειναι μεγαλη!!!78 αστυνομικοι και 195 ιδιωτες!!
Πέρσι πόσο ήταν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
αν δεν κανω λαθος 130 περιπου ιδωτες και 70 αστυνομικοι αλλα δες την προκυρηξη καλυτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aks.el.as.

Νεοφερμένος

Ο Σπύρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Καβάλα (Καβάλα). Έχει γράψει 105 μηνύματα.
ετσι παιδια να μπειτε οσοι πιο πολλοι γινεται στην σχολη για να μας κανουν και εμασ κανενα ακαδημαικο ετος γιατι η κατασταση εκει μεσα δεν την παλευει καστανο!!! ασε που οσο πιο πολλοι θα ειστε τοσο λιγοτερες υπηρεσιες θα εχουμε!!! ελατε παιδια.... ελατε κι αλλοι!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Καλα βγηκανε οι θεσεις για το 2009-2010 στην αξιωματικων ?Φιλε ειναι σιγουρο αυτο που λες ?Μηπως αφορα τις θεσεις που ανοιξανε για το 2008-2009 ?

Γιατι απο οτι βλεπω οι θεσεις εισαχθεντων στην σχολη αξιωματικων (για αστυνομικους στη γενικη σειρα) ηταν 78 ετσι και αλλιως οποτε μηπως μιλας με περσινα νουμερα φιλε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dgar51

Νεοφερμένος

Η dgar51 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 63 μηνύματα.
ωχ παιδια χιλια συγγμωνη..εκανα χοντρη μα..κια...οι θεσεις ειναι ακριβως ιδιες με τις περσινες και για τους αστυνομικους και για τους ιδιωτες..απλα μου ειπε ενας αστυφυλακας οτι το ποσοστο παραμενει 60-40 κ οτι οι θεσεις των αστυνομικων ειναι 78 κι εγω εκανα λαθος υπολογισμους..οι θεσεις ειναι για το 2009-2010..130 ιδιωτες και 78 αστυνομικοι..αλλα οπως προειπα αυτα μου τα ειπε ενας αστυνομικος που στο τμημα του ηρθε προεδρικο διαταγμα..δεν ξερω κατα ποσο ειναι εμπιστη η πληροφορια..τζαμπα χαρηκα..χιλια συγγνωμη και παλι..ελπιζω να επανορθωσα εγκαιρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
ετσι παιδια να μπειτε οσοι πιο πολλοι γινεται στην σχολη για να μας κανουν και εμασ κανενα ακαδημαικο ετος γιατι η κατασταση εκει μεσα δεν την παλευει καστανο!!! ασε που οσο πιο πολλοι θα ειστε τοσο λιγοτερες υπηρεσιες θα εχουμε!!! ελατε παιδια.... ελατε κι αλλοι!!!

κάθε πότε κάνετε υπηρεσία στην αξιωματικών?
εμείς στην αστυφυλάκων είμαστε 170 άτομα και κάνουμε κάθε 3 μέρες, μου έχει τύχει να κάνω και 2 μέρες συνεχόμενα.:mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tebelis13

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο tebelis13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 1,256 μηνύματα.
κάθε πότε κάνετε υπηρεσία στην αξιωματικών?
εμείς στην αστυφυλάκων είμαστε 170 άτομα και κάνουμε κάθε 3 μέρες, μου έχει τύχει να κάνω και 2 μέρες συνεχόμενα.:mad:
Eννοειτε σκοπιές και τι άλλο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

WeskerS

Νεοφερμένος

Ο WeskerS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 58 μηνύματα.
Λοιπον για να το ξεκαθαρισουμε λιγο.Πλεον ειναι υποχρεωτικο απο το 100% των εισαχθεντων στην Αξιωματικων , ενα ποσοστο 40% να προερχεται απο Αστυνομικους.Δηλαδη εαν πχ η αξιωματικων πει "θα παρω 100 ατομα" τοτε 60 απο αυτα θα ειναι πολιτες και 40 απο αυτα θα ειναι Αστυνομικοι.Κατα την ταπεινη μου αποψη επρεπε να ειναι μονο αστυνομικοι.Πιο παλια το ποσοστο αυτο ηταν 20% αλλα απο περισυ και για παντα (εκτος εαν αλαξει) ειναι 40%.

Επισης οι θεσεις καθοριζονται μετα τον Απριλιο ως συνηθως τελη Απριλιου οποτε βγαινει και η αναλογη προκυρηξη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top