Σχολές Πληροφορικής - για προγραμματιστής, όχι δάσκαλος

oli@photographer

Νεοφερμένος

Η oli@photographer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ελα βρε μην αγχωνεσαι με το σχεδιο,εγω φετος μπηκα στην φωτογραφια...
τα μορια ειναι πολυ χαμηλα 11980 και απλα πρεπει να γραψεις σε ολα τα μαθηματα γυρω στο 10 οπως και στο σχεδιο,με λιγη προσπαθεια θα γραψεις 10 γραμμικο και ελευθερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Peter Punk

Νεοφερμένος

Ο Peter Punk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
λετε ε????
δε νομιζω γτ δεν το'χω καθολου,δεν εχω σχεση με σχεδιο..
εχω αρχισει ηδη αλλα δεν ξερω. . . .!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosd93

Νεοφερμένος

Ο panosd93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Καλησπέρα...είμαι καινούργιος στο forum, και θα ήθελα να κάνω μια σοβαρή ερώτηση! Πρώτα όμως πρέπει να σας πώ κάποια πράγματα. Πέρσι τελίωσα την 1η λυκείου του ΕΠΑΛ, φέτος όμως αποφάσισα και έκανα μεταγραφή στην 2α λυκείου του γενικού λυκείου. Θέλω να ακολουθίσω στον κλάδο της πληροφορικής και δεν ξέρω πια ΑΕΙ υπάρχουν και σε πιο θα ήταν καλύτερο για να συνεχίσω μετά το λύκειο. Εάν κάποιος θα μπορούσε να με βοηθήσει και να μου πει σε ποιό ΑΕΙ θα ήταν καλύτερο να σπουδάσω μετά το λύκειο για πληροφορική, ώστε να έχω μια εικόνα από όλα αυτά...θα ήταν πολύ καλό για μένα... Ευχαριστώ για τον χρόνο σας!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Λοιπον, εμενα το αγαπημενο μου επαγγελμα θα εχει να κανει με υπολογιστες :no1:Μ'αρεσει να συναρμολογω και να αναβαθμιζω Υ/Η, αλλα δεν ξερω τι σχολη μου ταιριαζει, και πια κατευθηνση να παρω :(
Φυσικα πληροφορικη παντα 20 παιρνω, ειμαι ο τοπ μαθητης :D
Οποτε πηγα σε σαιτ μαγαζιων, και βρηκα στο σαιτ το πλασιο προσλαμβανουν τεχνικους Η/Υ, αυτοι λεει χτιζουν, ανααθμιζουν και επισκευαζουν τους Η/Υ τους.
Αλλα δεν λεει τι πρεπει να σπουδασεις! Εχει κανεις ιδεα?
Α ξεχασα, εχω αριστες γνωσεις στα αγγλικα, πηρα το ECPE στη πρωτη γυμνασιου ετσι καταλαβαινω τι γραφει ο Η/Υ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

indiespyllak

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σπύλλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 148 μηνύματα.
Πώς κατάφερες να πάρεις το ECPE στην Α' Γυμνασίου καλέ;;Από τι τάξη κάνεις αγγλικά;;Anyway..τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με Η/Υ είναι και τα επαγγέλματα του μέλλοντος.Πολλές σχολές υπάρχουν από τις οποίες μπορείς να διαλέξεις.Μια καλή σχολή που έχω ακούσει είναι αυτή των Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του ΤΕΙ Πειραιά.Δεν έχω τεκμηριωμένη άποψη γύρω από αυτό.Μπορείς όμως να κοιτάξεις στο ίντερνετ για σχολές που έχουν να κάνουν με υπολογιστές.Όσον αφορά τη κατεύθυνση,θα πρέπει να ακολουθήσεις τη τεχνολογική η οποία έχει το 4ο πεδίο.(εκεί όπου υπάρχουν σχολές με βάση τη τεχνολογία κτλ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
χμμμ μηπως εχει θεσσαλονικη καμια καλη σχολη?
Απο 1η δημοτικου, μου εκανε ιδιατερα μαθηματα μια καναδεζα που τα αγγλικα ειναι μητρικη της γλωσσα 3 ωρες την εβδομαδα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Πώς κατάφερες να πάρεις το ECPE στην Α' Γυμνασίου καλέ;;Από τι τάξη κάνεις αγγλικά;;Anyway..τα επαγγέλματα που έχουν να κάνουν με Η/Υ είναι και τα επαγγέλματα του μέλλοντος.Πολλές σχολές υπάρχουν από τις οποίες μπορείς να διαλέξεις.Μια καλή σχολή που έχω ακούσει είναι αυτή των Ηλεκτρονικών Υπολογιστικών Συστημάτων του ΤΕΙ Πειραιά.Δεν έχω τεκμηριωμένη άποψη γύρω από αυτό.Μπορείς όμως να κοιτάξεις στο ίντερνετ για σχολές που έχουν να κάνουν με υπολογιστές.Όσον αφορά τη κατεύθυνση,θα πρέπει να ακολουθήσεις τη τεχνολογική η οποία έχει το 4ο πεδίο.(εκεί όπου υπάρχουν σχολές με βάση τη τεχνολογία κτλ)

Kανένα επάγγελμα δεν είναι του μέλλοντος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chris1993

Περιβόητο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,920 μηνύματα.
Πληροφορική μπορείς να πάς δίνοντας πανελλήνιες απο Θετική/Τεχνολογική Κατεύθυνση!(2o/4o πεδίο)

Στην Θετική θα έχεις τα εξής μαθήματα :

Μαθηματικά
Φυσική
Βιολογία
Χημεία
Έκθεση
Μάθημα Γενικής ( Μαθηματικά , Βιολογία , *Ιστορία , *Φυσική )
+αν θέλεις οικονομικές σχολές (5ο πεδίο) παίρνεις Μαθηματικά γενικης + ΑΟΘ

Η Τεχνολογική έχει τα ίδια μαθήματα με τη θετικής εκτός της Χημείας και της Βιολογίας πού αντίστοιχα έχει Προγραμματισμό και Διοίκηση Επιχειρήσεων !

Λοιπόν , νομίζω τα πιο καλά τμήματα Πληροφορικής είναι στο Ο.Π.Α (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών) και στο Α.Π.Θ (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θες/νίκης και η βάση τους άν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στα 17035 και 17578 αντίστοιχα ! Μετά υπάρχει στο ΠΑ.ΠΕΙ (Πανεπιστήμιο Πειραιά -> 16449) στα Ιωάννινα -> 15894 και στη Κέρκυρα -> 15086 !

Μετά υπάρχουν και κάποια άλλα τμήματα σχετικά με τη Πληροφορική όπως Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο Ε.Κ.ΠΑ -> 17787 και τα λεγόμενα ceid !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Που είναι τα μηχανικών υπολογιστών δηλαδή:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Kανένα επάγγελμα δεν είναι του μέλλοντος.
Αυτό που λες είναι τελείως αβάσιμο, διότι όταν όλα σχεδόν στη ζωή μας ρυθμίζονται μέσω υπολογιστών, δεν μπορείς να λες ότι η Πληροφορική και γενικώς η Επιστήμη των υπολογιστών δεν είναι επάγγελμα του μέλλοντος. Αν δεν εννοούσες αυτό, περιμένω να μου αναλύσεις τη λογική σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
Κανένα επάγγελμα δεν είναι του μέλλοντος, με την λογική ότι υπάρχει μια γενικευμένη ανεργία και "κλείσιμο" δουλειών στην Δ.Ευρώπη και ΗΠΑ. Πολλές βιομηχανίες απολύουν κόσμο. Αυτήν την στιγμή που μιλάμε, στον δυτικό ανεπτυγμένο κόσμο, πολλοί νέοι με μεταπτυχιακά σε ειδικότητες αιχμής (π.χ. πληροφορική, οικονομικά, κ.α.) ψάχνουν για δουλειά ως ταξιτζίδες, ως ψήστες,...κτλ άσχετα με τις "πολλά υποσχόμενες" εργασιακές προοπτικές των επιστημών που σπούδασαν (δεν έχω κάτι με αυτά τα επαγγέλματα). Καλό είναι να μην ονειροβατούμε...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Φυσικά και δεν ονειροβατώ, αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι που ακολουθούν αυτή την επιστήμη βρίσκουν ΠΑΡΑ πολύ εύκολα δουλειά και διαπρέπουν στον τομέα τους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,865 μηνύματα.
καλό είναι να δούμε τις στατιστικές μετρήσεις...:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

oli@photographer

Νεοφερμένος

Η oli@photographer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ελα βρε μην αγχωνεσαι κι εγω δεν ειχα ιδεα απλα να βιαστεις να βρεις καθηγητη τιποτα αλλο,εντατικη προσπαθεια θελει και θα το καταφερεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

statistikos

Δραστήριο μέλος

Ο statistikos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 674 μηνύματα.
Φυσικά και δεν ονειροβατώ, αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι που ακολουθούν αυτή την επιστήμη βρίσκουν ΠΑΡΑ πολύ εύκολα δουλειά και διαπρέπουν στον τομέα τους...

Δεν ισχύει αυτό. Τρελή ανεργία. 20 ΑΕΙ, 20 ΤΕΙ, 500 ΙΕΚ, σχεδόν κάθε ιδιωτική σχολή δίνουν πτυχία πληροφορικής. Και η πλάκα είναι ότι συνήθως οι κάκιστοι μαθητές, οι οποίοι δεν πέρασαν πουθένα, επιλέγουν αυτό το κλάδο, στο κάθε τυχάρπαστο ΙΕΚ ή κολλέγιο. Ξέρεις πόσοι απόφοιτοι βγαίνουν το χρόνο; Για να μην πω για τους άπειρους μαθηματικούς, φυσικούς, στατιστικούς που εξειδικεύονται στην πληροφορική και βρίσκουν δουλειά πάνω στο αντικείμενο. Δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Δεν μιλάω αποκλειστικά για υπολογιστές, διότι πληροφορική δεν σημαίνει υπολογιστές αυτό καθ' αυτό. Άλλο ο προγραμματισμός, άλλο τα ψηφιακά συστήματα, άλλο η ρομποτική...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panosd93

Νεοφερμένος

Ο panosd93 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 2 μηνύματα.
Πληροφορική μπορείς να πάς δίνοντας πανελλήνιες απο Θετική/Τεχνολογική Κατεύθυνση!(2o/4o πεδίο)

Στην Θετική θα έχεις τα εξής μαθήματα :

Μαθηματικά
Φυσική
Βιολογία
Χημεία
Έκθεση
Μάθημα Γενικής ( Μαθηματικά , Βιολογία , *Ιστορία , *Φυσική )
+αν θέλεις οικονομικές σχολές (5ο πεδίο) παίρνεις Μαθηματικά γενικης + ΑΟΘ

Η Τεχνολογική έχει τα ίδια μαθήματα με τη θετικής εκτός της Χημείας και της Βιολογίας πού αντίστοιχα έχει Προγραμματισμό και Διοίκηση Επιχειρήσεων !

Λοιπόν , νομίζω τα πιο καλά τμήματα Πληροφορικής είναι στο Ο.Π.Α (Οικονομικό Πανεπιστήμιο Αθηνών) και στο Α.Π.Θ (Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θες/νίκης και η βάση τους άν δεν κάνω λάθος βρίσκεται στα 17035 και 17578 αντίστοιχα ! Μετά υπάρχει στο ΠΑ.ΠΕΙ (Πανεπιστήμιο Πειραιά -> 16449) στα Ιωάννινα -> 15894 και στη Κέρκυρα -> 15086 !

Μετά υπάρχουν και κάποια άλλα τμήματα σχετικά με τη Πληροφορική όπως Πληροφορικής και Τηλεπικοινωνιών στο Ε.Κ.ΠΑ -> 17787 και τα λεγόμενα ceid !
Σε ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια...γιατί δεν ήξερα ακριβώς τι παίζετε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ειναι επάγγελμα του μέλλοντος ό,τι έχει σχέση με την πληροφορική-συστήματα και τις τράπεζες. Τουλάχιστον για τα επόμενα 50 χρόνια. Δεν ξέρω για τους απόφοιτους ΙΕΚ ή κάποιον τυχάρπαστο, πάντως απ'τα καλά πανεπιστήμια και με προσωπικό βιογραφικό και όρεξη δεν υπάρχει καμία ανεργία στους τομείς. Ενδεικτικά και χωρίς διάθεση να περιαυτολογήσω, για παράδειγμα, 9 στους 10 πτυχιούχους του τμήματός μου (το οποίο υπάρχει εδώ και 25 χρόνια) βρίσκουν δουλειά σχεδόν αμέσως και με καλά λεφτά. Ομοια τα πράγματα σε ολα τα καλά τμήματα του κλάδου, το οτι το Ψητοπωλείο "Ο Κώστας" πλέον δινει πτυχίο πληροφορικής δεν σημαίνει οτι η αγορά εργασίας δεν ξέρει να ξεχωρίζει επαγγελματίες. Στον τομέα της Στατιστικής πόση ανεργία υπάρχει φίλε statistikos; Άντε γιατι το κούρασες πολύ νομίζω, εσύ με τη Στατιστική ΟΠΑ κι ο Civilara με τους..."διπλωματούχους μηχανικούς" του. Μήπως έχετε κάποια συγγένεια; Εμείς οι κοινοί θνητοί των άλλων πανεπιστημιακών τμημάτων μπορούμε να ελπίζουμε για μια θέση στον ήλιο;
-----------------------------------------
Κανένα επάγγελμα δεν είναι του μέλλοντος, με την λογική ότι υπάρχει μια γενικευμένη ανεργία και "κλείσιμο" δουλειών στην Δ.Ευρώπη και ΗΠΑ. Πολλές βιομηχανίες απολύουν κόσμο. Αυτήν την στιγμή που μιλάμε, στον δυτικό ανεπτυγμένο κόσμο, πολλοί νέοι με μεταπτυχιακά σε ειδικότητες αιχμής (π.χ. πληροφορική, οικονομικά, κ.α.) ψάχνουν για δουλειά ως ταξιτζίδες, ως ψήστες,...κτλ άσχετα με τις "πολλά υποσχόμενες" εργασιακές προοπτικές των επιστημών που σπούδασαν (δεν έχω κάτι με αυτά τα επαγγέλματα). Καλό είναι να μην ονειροβατούμε...:)

Αυτά τα κάνουν μόνο εδώ. Στο εξωτερικό οι κοινωνίες ειναι πιο ανεπτυγμένες γιατι οι ψήστες κι οι ταξιτζήδες δουλέυουν απ'τα 17 σ'αυτές τις δουλειές, δεν πάνε πρώτα να πάρουν πτυχίο πανεπιστημίου. Προφανώς γιατι εκεί γνωρίζουν οτι ο Α μπορεί να ειναι διευθυντής τράπεζας και ο Β μπορεί να ειναι μόνο σουβλατζής κι αυτό δε μπορεί να μεταβληθεί.

Αυτό που λες είναι τελείως αβάσιμο, διότι όταν όλα σχεδόν στη ζωή μας ρυθμίζονται μέσω υπολογιστών, δεν μπορείς να λες ότι η Πληροφορική και γενικώς η Επιστήμη των υπολογιστών δεν είναι επάγγελμα του μέλλοντος. Αν δεν εννοούσες αυτό, περιμένω να μου αναλύσεις τη λογική σου...

Η Πληροφορική ειναι το ιδιο με την Επιστήμη Υπολογιστών.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D.Gray-man

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο D.Gray-man αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 316 μηνύματα.
Η Πληροφορική ειναι το ιδιο με την Επιστήμη Υπολογιστών.

Αποτελεί κλάδο της...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Αυτό που λες είναι τελείως αβάσιμο, διότι όταν όλα σχεδόν στη ζωή μας ρυθμίζονται μέσω υπολογιστών, δεν μπορείς να λες ότι η Πληροφορική και γενικώς η Επιστήμη των υπολογιστών δεν είναι επάγγελμα του μέλλοντος. Αν δεν εννοούσες αυτό, περιμένω να μου αναλύσεις τη λογική σου...

Όχι αυτό εννοούσα.Δεν είναι επάγγελμα του μέλλοντος γιατί κάποιοι τομείς της μπορεί να τους κάνει ο καθένας που έχει όρεξη:)

Φυσικά και δεν ονειροβατώ, αλλά βλέπω ότι οι περισσότεροι που ακολουθούν αυτή την επιστήμη βρίσκουν ΠΑΡΑ πολύ εύκολα δουλειά και διαπρέπουν στον τομέα τους...

Eπέτρεψε μου να διαφωνήσω.


Δεν μιλάω αποκλειστικά για υπολογιστές, διότι πληροφορική δεν σημαίνει υπολογιστές αυτό καθ' αυτό. Άλλο ο προγραμματισμός, άλλο τα ψηφιακά συστήματα, άλλο η ρομποτική...

Ο δημιουργός για Υπολογιστές αναφέρθηκε όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Top