Σχετικά με το ECCE/ECPE-Michigan

eritsimo

Νεοφερμένος

Η eritsimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
παιδια πια θεματα εκθεσης επεσαν στο ΕCPE μαιου 2011??? σας παρακαλω χρειαζομαι βοηθεια!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gorgonokoritso

Πολύ δραστήριο μέλος

Η zenia.... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,328 μηνύματα.
μπες στο αντιστοιχο θεμα με τις εξετασεις του 2011 και διαβασε μερικα ποστ και θα τα βρεις ολα
μην βαριεσαι :whistle: ( :P )
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eritsimo

Νεοφερμένος

Η eritsimo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
μπες στο αντιστοιχο θεμα με τις εξετασεις του 2011 και διαβασε μερικα ποστ και θα τα βρεις ολα
μην βαριεσαι :whistle: ( :P )

ναι εξαψα αλλα βρικα μονο το ενα θεμα :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
εχετε αρχισει την επαναληψη οσοι εχετε κοπει το μαιο???ελα παιδια ενα κουραγιο ακομα!!!εγω ακομα δεν ξεκινησα,ψαχνω το κουραγιο!!!απο που λετε να αρχισετε??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
ελα παιδια λιγη συμπαρασταση να παιρνουμε τα πανω μας!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Υπομονη,τωρα που εισαι πιο εμπειρη στο τροπο εξετασεων,στη σκεψη,στο χρονο που απαιτειται,και με την περαιτερω προετοιμασια θα τα καταφερεις!

καλη επιτυχια σε ολους!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eli84

Νεοφερμένος

Η eli84 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Υπομονη,τωρα που εισαι πιο εμπειρη στο τροπο εξετασεων,στη σκεψη,στο χρονο που απαιτειται,και με την περαιτερω προετοιμασια θα τα καταφερεις!

καλη επιτυχια σε ολους!

να σαι καλα!εχεις δικιο ναι :) ειναι κ κοντα οι εξετασεις τωρα ,αντε να τελειωνουμε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γατόπαρδος.

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Γατόπαρδος. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Σαμοθράκη (Έβρος). Έχει γράψει 1,040 μηνύματα.
Παιδιά 8 Δεκεμβρίου δίνω το Michigan ECCE Lower και έχω πολύ άγχος γιατί δεν τα πάω και τέλεια στα practice tests.
Περνάω με σκορ λίγο πιο πάνω από το όριο.Γενικά μπορώ να πω ότι ποτέ δεν ήμουν ''τουρίστας'' στο φροντιστήριο.
Έχω λίγο άγχος γιατί πιο πολύ με δυσκολεύει το listening και το G ....Τί πρέπει να κάνω για να βελτιωθώ σε αυτά???
Προλαβαίνω έστω και λίγο να βελτιωθώ μέχρι τις 8 Δεκέμβρη?
Είμαι απεγνωσμένος παιδιά.....Βοηθήστε με.....

Σημείωση: Τα μηνύματα 169-171 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πτυχίο αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Παιδιά 8 Δεκεμβρίου δίνω το Michigan ECCE Lower και έχω πολύ άγχος γιατί δεν τα πάω και τέλεια στα practice tests.
Περνάω με σκορ λίγο πιο πάνω από το όριο.Γενικά μπορώ να πω ότι ποτέ δεν ήμουν ''τουρίστας'' στο φροντιστήριο.
Έχω λίγο άγχος γιατί πιο πολύ με δυσκολεύει το listening και το G ....Τί πρέπει να κάνω για να βελτιωθώ σε αυτά???
Προλαβαίνω έστω και λίγο να βελτιωθώ μέχρι τις 8 Δεκέμβρη?
Είμαι απεγνωσμένος παιδιά.....Βοηθήστε με.....

Γράφε εκθέσεις, και μην αγχώνεσαι, θα το πάρεις ;)
Ξέρω παιδιά που δεν έβγαζαν καν βάση και το πήραν..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Όντως μην ανησυχείς :happy: για την ώρα απλά κάνε όσες επαναλήψεις μπορείς και όπως είπε και ο από πάνω, πολλά παιδιά το παίρνουν που δεν αξίζουν καν οπότε... ;) Χρειάζεσαι απλά να συγκεντρώσεις όλες σου τις γνώσεις και... λίγη τύχη φυσικά :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νανά Δ.

Νεοφερμένος

Η Νανά Δ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Παιδιά 8 Δεκεμβρίου δίνω το Michigan ECCE Lower και έχω πολύ άγχος γιατί δεν τα πάω και τέλεια στα practice tests.
Περνάω με σκορ λίγο πιο πάνω από το όριο.Γενικά μπορώ να πω ότι ποτέ δεν ήμουν ''τουρίστας'' στο φροντιστήριο.
Έχω λίγο άγχος γιατί πιο πολύ με δυσκολεύει το listening και το G ....Τί πρέπει να κάνω για να βελτιωθώ σε αυτά???
Προλαβαίνω έστω και λίγο να βελτιωθώ μέχρι τις 8 Δεκέμβρη?
Είμαι απεγνωσμένος παιδιά.....Βοηθήστε με.....

Σημείωση: Τα μηνύματα 169-171 προήλθαν από την ένωση με το θέμα Πτυχίο αγγλικά.

κι εγω περυσι τα ιδια τραβουσα.δεν ειμαι ιδιαιτερη καλη στα αγγλικα και οπως κι εσυ δεν εγραφε τοσο καλα στα practice καλο θα ηταν να σημειωνεισ καπου τα γραμματικα φιανομενα που συναντας συνεχεια ή αυτα που κανεις λαθος τωρα για το Listening εινα καθαρα θεμα εξασκησης;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε μερικές πληροφορίες σχετικά με τις εξετάσεις του Michigan ECCE. Πως είναι τα προφορικά? Πόσες εκθέσεις έχει? Πόση ώρα κ.λ.π. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε μερικές πληροφορίες σχετικά με τις εξετάσεις του Michigan ECCE. Πως είναι τα προφορικά? Πόσες εκθέσεις έχει? Πόση ώρα κ.λ.π. :)

Τα προφορικά είναι πανεύκολα ένα άνετο a,εγώ πέρσι που έδωσα γράφαμε μία έκθεση αλλά λένε ό,τι άλλαξε το σύστημα,η ώρα δεν είναι ίδια για όλους θα σε πουν στο φροντιστήριο σου και πάνω από όλα μην φοβάσαι αν ξέρεις αγγλικά θα γράψεις :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Αλλά θέλω για τα γραπτά κάποια πράγματα. a) Πόση ώρα έχω συνολικά για όλα? b) Πόση ώρα έχω για το καθένα ξεχωριστά? c) Πόσα θέματα έχω στην έκθεση και πόση ώρα? κ.λ.π.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimpaokara

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 344 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ! Αλλά θέλω για τα γραπτά κάποια πράγματα. a) Πόση ώρα έχω συνολικά για όλα? b) Πόση ώρα έχω για το καθένα ξεχωριστά? c) Πόσα θέματα έχω στην έκθεση και πόση ώρα? κ.λ.π.

https://www.hau.gr/?i=examinations.el.ecce-format
εδώ θα βρεις όσες πληροφορίες χρειάζεσαι :) .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Καλησπέρα! Θα ήθελα αν γίνετε να μου πείτε μερικές πληροφορίες σχετικά με τις εξετάσεις του Michigan ECCE. Πως είναι τα προφορικά? Πόσες εκθέσεις έχει? Πόση ώρα κ.λ.π. :)
Συνολικά τα γραπτά (GVR,Listening,Writing) είναι 3 ώρες και με χρόνο που αν κατανεμηθεί σωστά είναι επαρκής. Έκθεση έχεις δύο επιλογές ή γράμμα ή essay και γράφεις ένα από τα δύο (εσύ επιλέγεις).
Τα προφορικά μπορώ να τα χαρακτηρίσω ως το πιο βατό κομμάτι της εξέτασης. Αν και μπαίνεις μόνος σου (ένας-ένας δηλαδή) είναι βατά και διαρκούν 15 λεπτά όλη η διαδικασία.
Τουτ΄έστιν με σωστά διάβασμα και λίγη προσοχή,μπορείς να το δώσεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Σας ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.

meruisse

Νεοφερμένος

Η meruisse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει μόλις ένα μήνυμα.
Καλησπερα σας! Φετος τελειωσα το Λυκειο και του χρονου θα δωσω πανελληνιες κανοντας μαθηματα σπιτι με τη μητερα μου καθως και εκεινη θα δωσει του χρονου πανελληνιες που παει νυχτερινο Λυκειο. Το Δεκεμβρη θελω να δωσω το lower michigan,ειχα ξανα δωσει πριν τρια χρονια αλλα δεν το πηρα και μεχρι τωρα το εχω αφησει. Ειπα να κανω μαθηματα μεσω ιντερνετ λογω χρηματων αλλα δε με βοηθαει καθολου,μπορει να μην εχω βρει και εγω σωστο site αλλα εψαξα και τιποτα δε μου κανει. Ειναι καλυτερα να παω φροντηστιριο η να κανω ιδιαιτερα? Και να δωσω δεκεμβρη η καλυτερα το μαιο του 2015?? Θελω γνωμες!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πύρος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής του τμήματος Πολιτισμού & Δημιουργικών Μέσων & Βιομηχανιών Θεσσαλίας. Έχει γράψει 1,736 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή το Michigan αποτελείται από αρκετά δύσκολα μέρη, καλό θα ήταν να δώσεις το Μάιο του 2015... όπως και εγώ :P! Τώρα, εάν δεν έχεις μεγάλο οικονομικό πρόβλημα, κάνε φροντιστήριο. Βέβαια, τα ιδιαίτερα είναι καλύτερα αλλά πιο ακριβά. Αν έχεις οικονομικό πρόβλημα, δεν ξέρω τι να σου προτείνω /:/. Είναι μερικές ιστοσελίδες ''Global 3.000'' και ''Euromax'' που σε βοηθάνε στο ακουστικό. Δες επεισόδια για διευκόλυνση. Ψάξε Practice tests. Έχει το Google. Λοιπόν, μπορείς επίσης να ξοδέψεις ένα χ ποσό, για κάποια βιβλία. Θα σου φανούν χρήσιμα. Όπως το ''GVR for the Michigan ECCE'' ή τo ''On Course gor the Michigan ecce'' και το '' Double Plus'' (για ακουστικό, speaking και έκθεση) το οποίο, είναι και για το Cambridge και μαθαίνεις διπλά. :) Ελπίζω να βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top