Σχετικά με το ECCE/ECPE-Michigan

...Αλεξάνδρα...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η. ..Αλεξάνδρα... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 871 μηνύματα.
Λοιπόν, να πω και εγω την ταπεινή μου άποψη
Επειδή όπως είπες δινεις πανελληνιες, θα σου πρότεινα να συγκεντρωθείς σε αυτές. Εξάλλου τα αγγλικά μπορούν να περιμένουν. Εγω έδωσα φέτος το μισιγκαν και μπόρω να πω ότι πιεστηκα λιγο... Για εσένα τα πραγματα θα ειναι ακομα πιο σκληρά οπότε σκέψου το καλύτερα.
μπορεις να δοκιμασεις μετα από τις πανελλαδικές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Από το ίντερνετ μην περιμένεις προκοπή. Καλύτερα σε φροντιστήριο γιατί για να βρεις καλή και έμπειρη καθηγήτρια για ιδιαίτερα, θα πληρώσεις πολλά $$$.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Στεφανος56

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στεφανος56 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 840 μηνύματα.
καλησπέρα σας!δίνω ECPE τον Νοέμβριο και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχει κάποια σελίδα για listening....με έχει αγχώσει πολύ το listening...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Μπα.... για Listening ECPE δεν υπάρχει σχεδόν τίποτα στο ίντερνετ. Μόνο με βιβλίο θα βγάλεις άκρη. Εκτός αν προσπαθήσεις να βελτιώσεις τα αγγλικά σου παρακολουθώντας βίντεο, ειδήσεις, ντοκυμοντέρ, ταινίες κλπ στα αγγλικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Στο διαδίκτυο δεν ξέρω ούτε και΄γώ κάτι και πιθανά να μην υπάρχει κιόλας.:P Εμένα ένα βιβλίο που με βοήθησε πάντως ήταν τα ακουστικά από τα βιβλία της Burlington.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
πως βαθμολογείται το ECPE δλδ υπαρχουν ορια για καθε section ή συνολικα? συμφωνα με τις αλλαγες που εγιναν τον Νοεμβριο του 2014
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Βγαίνει μέσος όρος από τα 4 parts της εξέτασης. Με 65% περνάς, με 64,5% κόβεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

katy95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η katy95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 248 μηνύματα.
@nina-nana Δλδ δεν εχει σημασια αν σε καποιο παρεις φειλ η μπορντερφειλ αρκει συνολικα να βγαινει 650 ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Δλδ δεν εχει σημασια αν σε καποιο παρεις φειλ η μπορντερφειλ αρκει συνολικα να βγαινει 650 ?
Ακριβώς :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Παιδια, οι πληροφοριες που αναγραφονται εδω ισχυουν; https://www.eurodiastasi.gr/agglika/...exetaseis/exetaseis-proficiency-michigan-ecpe
Γιατι αν ισχυουν, η καθηγητρια μου μου εχει πει ο,τι να'ναι. Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Για προετοιμασια κανουμε προς το παρον το ECPE honors και μου ειπε οτι βρισκεται σε επιπεδο μεταβατικο μεταξυ Γ1 και Γ2, ενω στο διαδυκτιο που εψαξα διαβασα πως ειναι ενα καλο βιβλιο για προετοιμασια Γ2. Τελος, μου προτεινε μεχρι τον Φεβρουαριο να τελειωσουμε το βιβλιο αυτο και μετα μεχρι το Μαιο παραλληλα με τα practice tests να κανουμε το skills builder. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Για προετοιμασια κανουμε προς το παρον το ECPE honors και μου ειπε οτι βρισκεται σε επιπεδο μεταβατικο μεταξυ Γ1 και Γ2, ενω στο διαδυκτιο που εψαξα διαβασα πως ειναι ενα καλο βιβλιο για προετοιμασια Γ2. Τελος, μου προτεινε μεχρι τον Φεβρουαριο να τελειωσουμε το βιβλιο αυτο και μετα μεχρι το Μαιο παραλληλα με τα practice tests να κανουμε το skills builder. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο;
Πού τη βρήκες αυτή την καθηγήτρια;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

panagiotis econ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο panagiotis econ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 806 μηνύματα.
Παιδια, οι πληροφοριες που αναγραφονται εδω ισχυουν; https://www.eurodiastasi.gr/agglika/...exetaseis/exetaseis-proficiency-michigan-ecpe
Γιατι αν ισχυουν, η καθηγητρια μου μου εχει πει ο,τι να'ναι. Πχ οταν καναμε listening μου εβαλε τα πρωτα 2 parts να τα ακουσω 2 φορες. Επισης, μου ελεγε οτι χρειαζομαι 60% για να περασω, ενω στην σελιδα αναγραφεται 65%.
Για προετοιμασια κανουμε προς το παρον το ECPE honors και μου ειπε οτι βρισκεται σε επιπεδο μεταβατικο μεταξυ Γ1 και Γ2, ενω στο διαδυκτιο που εψαξα διαβασα πως ειναι ενα καλο βιβλιο για προετοιμασια Γ2. Τελος, μου προτεινε μεχρι τον Φεβρουαριο να τελειωσουμε το βιβλιο αυτο και μετα μεχρι το Μαιο παραλληλα με τα practice tests να κανουμε το skills builder. Δεν ειναι λιγο υπερβολικο;

Η καθηγητρια σου ειναι απο τα Lidl
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Πού τη βρήκες αυτή την καθηγήτρια;
Στο διαδικτυο, ειναι αποφοιτη του τμηματος ΑΠΘ. Μου εδειξε και το πτυχιο της :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Όχι ότι λέει κάτι το πτυχίο από μόνο του (στο πανεπιστήμιο δεν μαθαίνουν για τα Proficiency) αλλά σου έδειξε και ταυτότητα για να βεβαιωθείς πως το πτυχίο ήταν δικό της; Συστατικές από προηγούμενους μαθητές; Proficiency έχει δώσει η ίδια;

Πού τις βρίσκετε βρε παιδιά όλες αυτές τις άσχετες "καθηγήτριες" και με ποια κριτήρια τις επιλέγετε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostis-Palamas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Kostis-Palamas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Η γυναικα δεν νομιζω πως ψευδεται αναφορικα με την ταυτοτητα της. Αλλωστε φαινεται πως εχει γνωσεις και το μαθημα το κανουμε αποκλειστικα στα αγγλικα. Proficiency δε ξερω αν εχει δωσει, αλλα δεν με ενδιαφερει κιολας. Δε νομιζω πως ειναι κριτηριο επιλογης αυτο.
Κριτικες υπηρχαν στην σελιδα της αγγελιας απο πρωην μαθητες και η τιμη της ειναι αρκετα προσιτη θεωρω για ιδιαιτερα.
Της ειπα οτι πρεπει να ενημερωθει εκ νεου και το εκανε παντως, ελπιζω να μην εχω προβλημα, καθως δε με παιρνει να αλλαζω καθηγητρια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Areti91

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Areti91 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 283 μηνύματα.
Για καλό και για κακό, τσέκαρε τις οδηγίες που σου δίνει μην πας στις εξετάσεις και βρεθείς προ εκπλήξεως. Καλή τύχη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Panagiotis849

Δραστήριο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Μάρκετινγκ & Επικοινωνίας ΟΠΑ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 688 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά. Σκεφτόμουν & προβληματιζόμουν, πως κάποιος μπορεί να γίνει επιτηρητής στις γραπτές εξετάσεις του ECCE & ECPE της Ελληνοαμερικάνικης. Πρέπει να είναι καθηγητής ή απλά κάτοχος ECCE & ECPE; Ξέρετε πόσο παίρνουν και πως ορίζονται στα εξεταστικά κέντρα; Τη θεωρώ πολύ ενδιαφέρουσα φάση, απο υποψήφιος να γίνεις επιτηρητής:P Κάθε πληροφορία ευπρόσδεκτη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,403 μηνύματα.
Δεν ειναι δουλεια η επιτηρηση, εντασσεται στα καθηκοντα οσων που εργαζονται εκει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Happytraveler

Νεοφερμένος

Η Happytraveler αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Καλησπερα!
Γνωρίζει κάποιος τα θέματα που έπεσαν τωρα το Δεκέμβριο στο Ecpe? Ευχαριστω! :))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex_t

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 1,500 μηνύματα.
Καλησπέρα!

Στο writing το πρώτο θέμα μιλούσε για την πληροφορική στα σχολεία και έλεγε πως κάποιοι πιστεύουν ότι θα πρέπει να διδάσκεται ως ισότιμο μάθημα από την πρώτη κιόλας τάξη και ζητούσε την άποψή μας επ'αυτού (σχεδόν όλοι αυτό διαλέξαμε), ενώ το άλλο θέμα μιλούσε για τα παιδιά που τρώνε ελάχιστα φαγητά και αναπτύσσουν ισχυρές αντιδράσεις στις υπόλοιπες τροφές, και ανέφερε και τους γονείς τους μέσα αλλά πραγματικά δε θυμάμαι κάτι παραπάνω.


Γενικά, τα θέματα ήταν ευκολότερα από ό,τι πίστευα και πιστεύω πως τα έχω πάει αρκετά καλά. Θα δούμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top