Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,816 μηνύματα.
φιλη η οποια για πολλα χρονια ειχε σχεση απο αποσταση και δεν ειχε δει το αγορι της ουτε μια φορα...

ο κόσμος δεν πάει καλά!! :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Όσο αφορά το σχέση εξ αποστάσεως προτίνω να δείτε το Byosoku 5 Senchimetoru. Επιβάλλεται να το το δουν οι anime fans!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Παράνοια

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Σεμίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 236 μηνύματα.
Θεωρώ ότι οι σχέσεις εξ αποστάσεως είναι καμμένα χαρτιά,με λίγα λόγια έχουν ημερομηνία λήξεως.Βέβαια δεν αναφέρομαι σε ηλικίες 28+ αλλά σε μικρότερες.Όσο αληθινή αγάπη και αν υπάρχει δύσκολα επιβιώνει μια τέτοια σχέση.Έχεις πρόβλημα,δεν είσαι καλά,θες να γιορτάσεις κάτι,ή έστω θες να βγεις μια βόλτα με κάποιον και να μιλήσεις τι λες "έλα εδώ σε χρειάζομαι" και μετά από 5 λεπτά "έλα εδώ μου λείπεις";.Γιατί πιστεύω ότι το κάθε άτομο έτσι αισθάνεται.Ο ένας λείπει στον άλλον,υπάρχει μια γενική στεναχώρια (που αχ να ήταν εδώ,αυτό θα το περνούσαμε μαζί,τώρα θα γελάγαμε,τώρα θα κλαίγαμε κλπ) έτσι όλα αυτά εκδηλώνονται με νεύρα και στο τέλος δεν αντέχουν και το διαλύουν.Παρόλα αυτά έχω δει σχέσεις να κρατάνε,όμως είναι ελάχιστες!Εκτός αυτού για να διατηρηθεί μια τέτοια σχέση πρέπει να υπάρχει άπειρη υπομονή,ανεκτικότητα κλπ κλπ κλπ και από τα 2 άτομα!Σπάνια το έχω δει....Μακάρι ο καθένας να μπορεί να αντιμετωπίσει μια ανάλογη κατάσταση:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Μια τέτοια σχέση είναι σίγουρα δύσκολη αλλά όχι και ακατόρθωτη. Γιατί να τελειώσει μια σχέση (εφόσον και οι δύο τη θέλουν) ; Εξάλλου οι μεγάλοι έρωτες (και οι μεγάλες αγάπες) δε λογαριάζουν ούτε αποστάσεις ούτε ηλικίες ούτε τίποτα:redface::redface::inlove::inlove:
Και εγώ μερικές όταν σκέφτομαι ότι το χειμώνα εγώ θα είμαι στο σχολείο και εκείνος μακριά στη σχολή (200km mακριά) και θα τον βλέπω τα σαββατοκύριακα και αν , με πιάνει μια ανησυχία για την έκβαση της σχέσης, αλλά γιατί να την καταδικάσω από την αρχή μόνο και μόνο επειδή είναι από απόσταση ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Και δοξα το Θεο να λες (αν πιστευεις) που θα βλεπεστε μονο ΣΚ ,εμεις βλεπομαστε καθε 2 μηνες και αν,και ειδικα τωρα με την εξεταστικη μιλαμε κανα 2 ωρο μονο καθε μερα...τι να πεις υπομονη,αν αγαπας υπομενεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

friendly

Νεοφερμένος

Η friendly αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
πιστευω για να πετυχει μια σχεση εξ αποστασεως πρεπει να εισαι πολυ ερωτευνενος να εισαι πολυ καιρο σε μαι σχεση και να υπαρχει εμπιστοσυνη που το θεωρω πολυ σημαντικο..πιστευω ακομα αμα εισαι φοιτητης και εχεις σχεση ειδικα εξ αποστασεως ειναι δυδκολο γιατι εισαι σε μια φαση που ανεξαρτιτοποιεισαι γνωριζεις καινουργια ατομα διαφορετικα,γνωριζεις την ζωη..αλλα τιποτα δεν ειναι ακατορθωτο αμα εχεις θελησει και εισαι ερωτευμενος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Brynja

Νεοφερμένος

Η Brynja αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
οχι!...το λεω λογω εμπειριας και στην περιπτωση που τα παιδια ειναι γυρω στην ηλικια των 18-19...δεν ξερεις τι γινεται ειδικα οταν η αποσταση που σας χωριζει ειναι μεγαλη και δε βρισκεστε συχνα.επισης συνηθως τα αγορια αλλα και τα κοριτσια ειναι ανωριμα με αποτελεσμα αν ενας απ τους δυο κανει καμια "κουτσουκελα" ας το πω να μην το ξερει ο αλλος...γενικα πιστευω πως για να πετυχει μια σχεση απο αποσταση οφειλουν και οι 2 να ειναι συνειδητοποιημενοι και πανω απ ολα να υπαρχει αληθηνο συναισθημα...αυτα!(σορυ αν εχω επαναλαβει καποια πραγματα επειδη δε διαβασα ολες τις σελιδες!:redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
εγω παντως εχω σχεση εξ αποστασεως και θα κλεισω 2 χρονια σε ενα μηνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νικολέττα Π.

Νεοφερμένος

Η Νικολέττα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Δημητσάνα (Αρκαδία). Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Εγώ έκλεισα 3 χρόνια και 3 μήνες....:huglove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
Εγώ χώρισα μετά από 1,5 χρόνο λόγω απόστασης ...
Αλλιώς περίμενα αυτό το καλοκαίρι και αλλιώς μου ήρθε :/:
Αλλά δεν ξέρω αν θα το ξανάκανα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Είχα σχέση από απόσταση. Κράτησε μόνο 5 μήνες γιατί εκείνη τη χρονιά έδινε πανελλήνιες. Ενώ τότε θεωρούσα πως η σχέση από απόσταση είναι κάτι πολύ απλό, τελικά έκανα λάθος :P Κατά τη γνώμη μου άμα δεν υπάρχει η επαφή, δεν υπάρχει και σχέση. Εκτός αν μένετε και σχετικά κοντά με τον άλλον. Εδώ είναι σε διαφορετικές περιοχές ένα ζευγάρι και βλέπονται μια στις τόσες. Εννοείται πως υπάρχει και το μεγάλο θέμα της εμπιστοσύνης. Πού ξέρεις εσύ τι κάνει ο άλλος εκεί; :P Πρέπει να του έχεις μεγάλη εμπιστοσύνη.. Εγώ πάντως δε νομίζω ότι θα το επιχειρούσα για μία ακόμη φορά. Κουράστηκα να πηγαινοέρχομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Εννοώ ότι άμα δε μπορείς να τον αισθάνεσαι, να τον νιώθεις, να ξέρεις ότι θα τον πάρεις τηλέφωνο και σε λίγη ώρα θα τον δεις και θα είναι στην αγκαλιά σου. Δεν εννοώ απαραίτητα την σεξουαλική επαφή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,816 μηνύματα.
εμένα με κουράζει μόνο στην σκέψη η σχέση εξ' αποστάσεως...οπότε απίθανο να επιχειρήσω ποτέ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
πολυ δυσκολο παιδια..Δεν ξερω αν ειναι ακατορθωτο ομως! Ησωματικη επαφη εχει σημαντικο ρολο σε μια σχεση. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Εννοώ ότι άμα δε μπορείς να τον αισθάνεσαι, να τον νιώθεις, να ξέρεις ότι θα τον πάρεις τηλέφωνο και σε λίγη ώρα θα τον δεις και θα είναι στην αγκαλιά σου. Δεν εννοώ απαραίτητα την σεξουαλική επαφή.

δηλ αμα παει φανταρος ο δικος σου παυει να υφισταται σχεση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,816 μηνύματα.
Οι περισσότερες ζουν την φάση «κόρες στην κατοχή» περιμένοντας να γυρίσει ο δικός τους από το μέτωπο..του στρατού! Εκεί να δεις κοροϊδία σε μέσα κοινωνικής δικτύωσης (φτου κακά :P) όπου κάνουν..γνωριμίες με άλλα νέα παιδιά σαν τα κρύα τα νερά..Ο άλλος φυλάει τις Θερμοπύλες και η άλλη κρατάει τσίλιες...:D Γουστάρωωωω κομμωδίες..

Τρομερή η ατάκα από κουπέλες, λέμε...«Είσαι ελεύθερη; Όχι, έχω σχέση με φαντάρο...που καπνίζει σαν φουγάρο» :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Elisavet21

Δραστήριο μέλος

Η Ελίσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 504 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι δε θα τον έβλεπα συχνά επειδή πήγε φαντάρος. Μια χαρά εξόδους έχουν οι φαντάροι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,816 μηνύματα.
το θέμα είναι ότι στις εξόδους σε ποιες πάνε οι φαντάροι...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Δεν πιστεύω ότι δε θα τον έβλεπα συχνά επειδή πήγε φαντάρος. Μια χαρά εξόδους έχουν οι φαντάροι :P


Καλα ας πηγαινε πχ στις Φερες και σου λεγα :whistle:

τεσπα

α!

@Νικο δεν ειναι ολοι μαλακες;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top