Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση δεν ειναι σχεση. Καλα τα λογια και οι θεωριες αλλα στην πραξη...

Η σχέση, εφόσον υπάρχουν αισθήματα, δεν κλονίζεται επειδή περιορίζεται το φίκι φίκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση δεν ειναι σχεση. Καλα τα λογια και οι θεωριες αλλα στην πραξη...

επειδη δεν υφισταται σωματικη επαφη;

Ξερεις ποσες σχεσεις ξερω,που ειναι κοντα το ζευγαρι,στην ιδια πολη αλλα μακρυα ως χαρακτηρες;

Η σχεση δεν εχει σχεση με την αποσταση των χλμ αλλα με την αποσταση των χαρακτηρων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση δεν ειναι σχεση. Καλα τα λογια και οι θεωριες αλλα στην πραξη...
Αχ δεν τα μπορώ αυτά. =P

Σχέση από απόσταση δεν είναι σχέση. Λολ.
Έχω δεί άτομα που είναι από απόσταση να έχουν πολύ ουσιαστικότερη σχέση μεταξύ τους,από άλλα που βρίσκονται κάθε μέρα.
Που τα φτιάχνουν,κάνουν "σχέση" για 2 μήνες,απαυτώνονται και τα χαλάνε γιατί βαρεθήκανε.
Για μένα αυτός^ είναι ο ορισμός της μη σχέσης. Τέλος.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Οταν θα χρειαζεσαι τον αλλο, διπλα σου, να ακουσεις τη φωνη του, να σε αγκαλιασει, να κλαψει ή να γελασει μαζι σου, να κανεις σχεδια μαζι του, να βγεις εξω μαζι του, να δεις μια ταινια μαζι του, να τον φιλησεις, τοτε πως θα τα κανεις αυτα; Με το τηλεφωνο ή με το inernet; Ή μηπως θα τα κανεις μια φορα στους τρεις μηνες; Ασε που δεν ειναι και δυσκολο να ξεστρατισεις...τοσα διαζυγια συμβαινουν...και μην πειτε''α οχι σ'εμενα αυτα, εγω εχω βρει την αιωνια αγαπη''...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Οταν θα χρειαζεσαι τον αλλο, διπλα σου, να ακουσεις τη φωνη του, να σε αγκαλιασει, να κλαψει ή να γελασει μαζι σου, να κανεις σχεδια μαζι του, να βγεις εξω μαζι του, να δεις μια ταινια μαζι του, να τον φιλησεις, τοτε πως θα τα κανεις αυτα; Με το τηλεφωνο ή με το inernet; Ή μηπως θα τα κανεις μια φορα στους τρεις μηνες; Ασε που δεν ειναι και δυσκολο να ξεστρατισεις...τοσα διαζυγια συμβαινουν...και μην πειτε''α οχι σ'εμενα αυτα, εγω εχω βρει την αιωνια αγαπη''...


Λογικα ολα αυτα που λες,και οι περισσοτεροι τα ιδια λετε.αλλα μαθαινεις να ζεις με αυτο,συνηθιζεις

εχω σχεση απο αποσταση σχεδον 1 χρονο και ειναι η καλυτερη σχεση που ειχα ποτε μου,ουτε λεπτο δεν σκεφτηκα πως επειδη μου λειπουν τα φιλια,η αγκαλια θα πρεπει να τα ψαξω αλλου,ο ανθρωπος μου μου λειπει συνεχια αλλα το συνηθιζω,ξεκααθαριζω στον εαυτο μου πως αυτο ειναι και τελος,και δεν θα ειμαστε παντα ετσι,ειναι πρσωρινο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Αχ δεν τα μπορώ αυτά. =P

Σχέση από απόσταση δεν είναι σχέση. Λολ.
Έχω δεί άτομα που είναι από απόσταση να έχουν πολύ ουσιαστικότερη σχέση μεταξύ τους,από άλλα που βρίσκονται κάθε μέρα.
Που τα φτιάχνουν,κάνουν "σχέση" για 2 μήνες,απαυτώνονται και τα χαλάνε γιατί βαρεθήκανε.
Για μένα αυτός^ είναι ο ορισμός της μη σχέσης. Τέλος.-


Και εγω ξερω πολλους που εχουν σχεση απο αποσταση αλλα δεν θα τους χαλαγε να γνωρισουν καποιον/α απο κοντα και να να τα αφησουν ολα...μαλιστα σ'αυτην την περιπτωση ειναι πιο ευκολο να γινουν και τα δυο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κι εγώ ξέρω πως υπάρχουν αυτά.So?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Κι εγώ ξέρω πως υπάρχουν αυτά.So?

Συμφωνω, απλως δεν ηταν σοβαρο επιχειρημα αυτο που ειπε η ελενα

Λογικα ολα αυτα που λες,και οι περισσοτεροι τα ιδια λετε.αλλα μαθαινεις να ζεις με αυτο,συνηθιζεις

εχω σχεση απο αποσταση σχεδον 1 χρονο και ειναι η καλυτερη σχεση που ειχα ποτε μου,ουτε λεπτο δεν σκεφτηκα πως επειδη μου λειπουν τα φιλια,η αγκαλια θα πρεπει να τα ψαξω αλλου,ο ανθρωπος μου μου λειπει συνεχια αλλα το συνηθιζω,ξεκααθαριζω στον εαυτο μου πως αυτο ειναι και τελος,και δεν θα ειμαστε παντα ετσι,ειναι πρσωρινο.

Νταξει, εγω δεν μιλησα προσωπικα για εσενα και γι'αυτο δεν χρειαζεται να απολογεισαι...σιγουρα δεν ειμαι ο καταλληλος για να κρινω αν θα αντεξει η σχεση σας ή οχι. Εγω καταγραφω αντικειμενικες δυσκολιες και με βαση τις παρατηρησεις μου εκφερω μια αποψη. Απο εκει και περα σε ολους τους κανονες μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις...κανεις δεν μπορει να ειναι βεβαιος για τιποτα σε αυτη τη ζωη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Miss Brightside

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ahri αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,696 μηνύματα.
Είναι πολύ δύσκολο να κρατήσει μια σχέση από απόσταση. Άλλο να έχεις κάποιον δίπλα σου, να περνάτε χρόνο μαζί, να βγαίνετε έξω, να τον έχεις κοντά σου όταν τον χρειάζεσαι και άλλο χιλιόμετρα μακριά σου, να μιλάτε από το τηλέφωνο και το msn και να τον βλέπεις μια φορά στους 3 μήνες. Κάποιοι μπορεί να αντέχουν, εγώ όμως δε νομίζω ότι θα μπορούσα, η απόσταση ίσως να με αποξένωνε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Νταξει, εγω δεν μιλησα προσωπικα για εσενα και γι'αυτο δεν χρειαζεται να απολογεισαι...σιγουρα δεν ειμαι ο καταλληλος για να κρινω αν θα αντεξει η σχεση σας ή οχι. Εγω καταγραφω αντικειμενικες δυσκολιες και με βαση τις παρατηρησεις μου εκφερω μια αποψη. Απο εκει και περα σε ολους τους κανονες μπορει να υπαρχουν εξαιρεσεις...κανεις δεν μπορει να ειναι βεβαιος για τιποτα σε αυτη τη ζωη


δεν απολογουμαι,θεωρω ατοπο καποιον που δεν εχει ζησει αυτη τη κατασταση να θεωρει στανταρ πραγματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Είναι πολύ δύσκολο να κρατήσει μια σχέση από απόσταση. Άλλο να έχεις κάποιον δίπλα σου, να περνάτε χρόνο μαζί, να βγαίνετε έξω, να τον έχεις κοντά σου όταν τον χρειάζεσαι και άλλο χιλιόμετρα μακριά σου, να μιλάτε από το τηλέφωνο και το msn και να τον βλέπεις μια φορά στους 3 μήνες. Κάποιοι μπορεί να αντέχουν, εγώ όμως δε νομίζω ότι θα μπορούσα, η απόσταση ίσως να με αποξένωνε.

Καλά υπάρχει και Skype :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
δεν απολογουμαι,θεωρω ατοπο καποιον που δεν εχει ζησει αυτη τη κατασταση να θεωρει στανταρ πραγματα

Καταρχας δεν θα μου απαγορεψεις να πω τη γνωμη μου...ειπαμε...και δευτερον και εγω το εχω ζησει σε ενα μικρο βαθμο και το γνωριζω απο πολλους κοντινους ανθρωπους μου...και μην τα παιρνεις ολα προσωπικα...δεν μιλησα για σενα ειδικα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
Καταρχας δεν θα μου απαγορεψεις να πω τη γνωμη μου...ειπαμε...και δευτερον και εγω το εχω ζησει σε ενα μικρο βαθμο και το γνωριζω απο πολλους κοντινους ανθρωπους μου...και μην τα παιρνεις ολα προσωπικα...δεν μιλησα για σενα ειδικα.

Παρεξηγησες,δεν το περνω προσωπικα,αλλα θεωρω φειλ να θεωρεις κατι τοσο δεδομενο,ωραια η ταδε σχεση δεν σου εκατσε,αμα εμπνευστεις απο κατι,θα κατσεις ομως σε σχεση απο αποσταση,την σχεση οι ανθρωποι την κανουν,οχι η αποσταση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Παρεξηγησες,δεν το περνω προσωπικα,αλλα θεωρω φειλ να θεωρεις κατι τοσο δεδομενο,ωραια η ταδε σχεση δεν σου εκατσε,αμα εμπνευστεις απο κατι,θα κατσεις ομως σε σχεση απο αποσταση,την σχεση οι ανθρωποι την κανουν,οχι η αποσταση

Παντως παραπανω εξηγησα οτι καταγραφω αντικειμενικα καποιες δυσκολιες...δεν επηρεαζομαι απο προσωπικες εμπειριες καθως οπως ειπα εζησα κατι παρεμφερες σε πολυ μικρο βαθμο...ασε που δεν ειναι του γουστου οι σχεσεις εξ αποστασεως...αμα δεν βλεπω τα ματια της δεν μπορω;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Λοιπόν πριν από ένα χρόνο γνώρισα μία καταληκτική κοπέλα ένα χρόνο μικρότερη μόνο που μετά από 5 μήνες πήγε στην Αμερική για πάντα γιατί από κει είναι.Θα έρθει μάλλον το άλλο καλοκαίρι και κάθε καλοκαίρι και ΜΟΝΟ.Μιλάμε μόνο από τηλέφωνο σπάνια,msn,fb... Αλλά την έχω αγαπήσει πολύ και δεν ξέρω αν είναι σωστό να το πω αφού ίσως την βλέπω για 3 μήνες τον χρόνο αλλά αξίζει?Αν πει το ναι αξιζει να ειμαι με αυτην που αγαπω και ας ειναι εκατονταδες μιλια μακρια?Αξίζει να της πω τι νιώθω παρ'ολο που και να πει ναι δεν θα ειδωθουμε για πανω απο 3 μηνες την χρονο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

massa

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο massa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 190 μηνύματα.
ρε συ εχασες ολοκληρο το φετινο καλοκαιρι??????????????????????/
χουφτωστη χουφτωστη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Πτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Δεν ηρθε αυτο το καλοκαιρι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μαλακίες. Αν θες ντε και καλά να βρεις κάποια ψάξε εδώ για τώρα. Κράτα επαφή όμως για να πορώνεσαι με άλλους τρόπους ζωής ε, και να 'χεις κάτι πιο σίγουρο αν μεταναστεύσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
κοίτα η σχεση εξ αποστάσεως είναι το χειρότερο πράγμα... ήμουν με ενα παλικάρι (ήταν λιγο μεγαλύτερος) μέναμε στην ιδια χωρα :p αλλά τεράστια απόσταση δλδ φαντάσου βρησκόμασταν 2-3 μέρες τον μήνα (μην βιαστείς να πεις πω πω τυχερή εγω εχω να τη δω...) στην αρχη ηταν οκ... μετα θελεις δε θελεις αρχίζει η ζήλια "ποιος ειναι αυτος; χμμμ.." "ποια ειναι αυτη; ααα ετσι πουλακι μου" ειτε εισαι ζηλίαρης (απο τ "φύση" σου) ειτε οχι θα γίνεις κ αυτο γτ δεν ξέρει ο ενας το περιβαλλον του αλλου τους φιλους, φιλες κτλ τεσπα οπως ελεγα το πρωτο καιρο ηταν ολα οκ "ναι ρε μωρακι μου θα περιμένουμε μεχρι να τελειωσεις το σχολειο και μετα θα ειμαστε οκ".. αργοτερα όμως ήρθαν οι ζήλιες, οι φωνές ακομα και για χαζους λογους, οοολο αυτο κράτησε 2,5 χρονια... αν σου τύχει και σε φαση να ειναι ο/η αλλος/η πιο... ξεσάλο! ασε αυτο ας μην το αναλύσουμε... λοιπον γνωμη μου ειναι φιλε μου καλε να κρατησεις επαφη αλλα για το αλλο.. αστο καλύτερα! αν παλι εισαι τοσο ερωτευμενος που δεν μπορεις να φανταστεις τ ζωη σου χωρις το κοριτσι τολμησε το! (αν και δεν νομιζω να ισχυει το δευτερο γτ δεν θα μας ρωτουσες). Καλη τυχη φιλε μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Μαλακίες. Αν θες ντε και καλά να βρεις κάποια ψάξε εδώ για τώρα. Κράτα επαφή όμως για να πορώνεσαι με άλλους τρόπους ζωής ε, και να 'χεις κάτι πιο σίγουρο αν μεταναστεύσεις.
Γι' αυτό οι σχέσεις πάνε κατά διαόλου, γιατί ο ένας θεωρεί τον άλλο δεδομένο.

Στην αρχη ηταν οκ... μετα θελεις δε θελεις αρχίζει η ζήλια "ποιος ειναι αυτος; χμμμ.." "ποια ειναι αυτη; ααα ετσι πουλακι μου" ειτε εισαι ζηλίαρης (απο τ "φύση" σου) ειτε οχι θα γίνεις κ αυτο γτ δεν ξέρει ο ενας το περιβαλλον του αλλου τους φιλους, φιλες κτλ τεσπα οπως ελεγα το πρωτο καιρο ηταν ολα οκ "ναι ρε μωρακι μου θα περιμένουμε μεχρι να τελειωσεις το σχολειο και μετα θα ειμαστε οκ".. αργοτερα όμως ήρθαν οι ζήλιες, οι φωνές ακομα και για χαζους λογους, οοολο αυτο κράτησε 2,5 χρονια... αν σου τύχει και σε φαση να ειναι ο/η αλλος/η πιο... ξεσάλο!
Επειδή σου έτυχε ένας ζηλιάρης, δεν σημαίνει ότι όλοι είναι έτσι. Στον αντίποδα, υπάρχει κόσμος σε τέτοιες σχέσεις που ζει ευτυχισμένος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top