Σχέσεις εξ' αποστάσεως

Πιστεύετε ότι μια σχέση από απόσταση μπορεί να κρατήσει;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 200)
  • ναι

    Ψήφοι: 44 22.0%
  • όχι

    Ψήφοι: 63 31.5%
  • εξαρτάται

    Ψήφοι: 93 46.5%

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
δύσκολες.

υπομονή και εμπιστοσύνη
αν δεν υπάρχουν αυτά τα δύο στοιχεία στη σχέση, πάει, τέλειωσε το παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
@Νικο δεν ειναι ολοι μαλακες;)

δεν μίλησα περί μαλάκα...:P
δεν χρειάζεται να είναι κάποιος μαλάκας για να κάνει τέτοιο

η κοινωνία μας το δείχνει περίτρανα :D :clapup:
εξαιρούνται οι εξαιρέσεις..;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
δεν μίλησα περί μαλάκα...:P
δεν χρειάζεται να είναι κάποιος μαλάκας για να κάνει τέτοιο

και τι ειναι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
δεν μίλησα περί μαλάκα...:P
δεν χρειάζεται να είναι κάποιος μαλάκας για να κάνει τέτοιο

η κοινωνία μας το δείχνει περίτρανα :D :clapup:
εξαιρούνται οι εξαιρέσεις..;)

Ώρες ώρες νομίζω ότι ζω σε άλλον πλανήτη. ο,ο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,796 μηνύματα.
ναι η Ελληνική κοινωνία έχει πολλούς μαϊντανούς...και πολλά φαινόμενα
Ελληνική κοινωνία δεν είναι ότι υπάρχει μέσα σε ένα ischool ή στο σόϊ σας ή σε ένα ξερό σχολείο/Πανεπιστήμιο..
πράγματα που φαίνονται κουλά για εσάς, υπάρχει κόσμος που τα λατρεύει!! οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..
αφήστε τον καθέναν να ζει όπως του κα**λώνει..ακόμη και αν κάνει (φτου κακά) πράγματα για εσάς τους αμέμτου ηθικής του πλανήτη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
δύσκολες.

υπομονή και εμπιστοσύνη
αν δεν υπάρχουν αυτά τα δύο στοιχεία στη σχέση, πάει, τέλειωσε το παιχνίδι.

συμφωνώ κι επαυξανω..........μεγαλη ταλαιπωρια η σχέση απο αποσταση παντως..............μια φορα το εκανα και δε προκειται να το ξανακανω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
συμφωνώ κι επαυξανω..........μεγαλη ταλαιπωρια η σχέση απο αποσταση παντως..............μια φορα το εκανα και δε προκειται να το ξανακανω.
εγώ θα το σκεφτώ πολύ πριν το ξανακάνω...πιστεύω ότι η απόσταση μπορεί να δημιουργήσει αρνητικές σκέψεις και ως αποτέλεσμα, να μην υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη...
δεν επεκτείνομαι άλλο γιατί θα προχωρήσω σε πολύ προσωπικές καταστάσεις και αυτό δε μου είναι αρεστό, είναι νωπές οι πληγές...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

selc

Δραστήριο μέλος

Η selc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 697 μηνύματα.
:) για να υπάρξει εμπιστοσύνη σε σχέση από απόσταση,πρέπει να καλλιεργηθεί πολύ!
αλλά ακόμα και οι πολύωρες συζητήσεις δεν νομίζω ότι έχουν αποτέλεσμα...
εγώ έχω πει πως δεν θα το έκανα ξανά αλλά και πάλι ποτέ μην λες ποτέ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george 1994

Νεοφερμένος

Ο george 1994 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 3 μηνύματα.
:/:δεν μπορει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
ναι η Ελληνική κοινωνία έχει πολλούς μαϊντανούς...και πολλά φαινόμενα
Ελληνική κοινωνία δεν είναι ότι υπάρχει μέσα σε ένα ischool ή στο σόϊ σας ή σε ένα ξερό σχολείο/Πανεπιστήμιο..
πράγματα που φαίνονται κουλά για εσάς, υπάρχει κόσμος που τα λατρεύει!! οπότε περί ορέξεως κολοκυθόπιτα..
αφήστε τον καθέναν να ζει όπως του κα**λώνει..ακόμη και αν κάνει (φτου κακά) πράγματα για εσάς τους αμέμτου ηθικής του πλανήτη!

το πανεπιστημιο ειναι μικρογραφια της κοινωνιας νπβ.

εχει και τους αξιολογους,εχει και τους μαλακες.
εχει και αυτους που χρησιμοποιουν αθεμιτα μεσα εχει κι αυτους που κερδιζουν με την αξια τους.
εχει κομματικους και συμφεροντολογους,εχει και καλους.

ετσι ειναι και η κοινωνια απλα σε μεγαλυτερο βαθμο!

Το ιδιο ισχυει και για το φορουμ,εχει και αξιολογα ατομα,εχει και ηλιθιους,εχει και καραψωναρες του κερατα και κομπλεξαρες,εχει και πεφτουλες,εχει και καλα παιδια,εχει και ψαγμενα ατομα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
εγώ θα το σκεφτώ πολύ πριν το ξανακάνω...πιστεύω ότι η απόσταση μπορεί να δημιουργήσει αρνητικές σκέψεις και ως αποτέλεσμα, να μην υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη...
Όντως.
Δημιουργεί αρνητικές σκέψεις ακόμα και όταν δεν σου έχει δώσει ποτέ "δικαίωμα" ο άλλος..
Δεν θέλει απλά εμπιστοσύνη,θέλει και αυτό το "κάτι παραπάνω".

Επίσης έχω να πώ ότι οι παρέες/φίλοι δεν βοηθάνε πάντα στην κατάσταση.
Βρίσκονται πολλοί "καλοθελητές",ειδικά όταν βλέπουν ότι το ζευγάρι είναι οκ και τα πάει καλά.
Εμένα προσωπικά παλιότερα μου έβαζαν λόγια.
"Πως τον "αφήνεις" (lol) και είναι μέχρι τέτοια ώρα έξω." "Και που ξέρεις τι κάνει."
Και είναι και η πρώτη σου σχέση,μην δείχνεις εμπιστοσύνη,βρές κάποιον από εδώ". ο.Ο

Anyway,έχει αρκετά αρνητικά.
Θα επικεντρωθώ κυρίως στην πολύ άσχημη ψυχολογία που βιώνουν και οι δύο όταν είναι μακριά.
Τεσπα.
Προσωπικά προσπαθώ να παραμένω αισιόδοξη και να μην επηρεάζομαι από διάφορα που ακούω.
Ο καθένας χαράζει την δική του πορεία. Αν υπάρχει κάτι ουσιαστικό νομίζω,κρατάει.. =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
εμενα μου βγενει σε θυμο,αν και ξερω οτι ετσι πρπ :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Επίσης έχω να πώ ότι οι παρέες/φίλοι δεν βοηθάνε πάντα στην κατάσταση.
Βρίσκονται πολλοί "καλοθελητές",ειδικά όταν βλέπουν ότι το ζευγάρι είναι οκ και τα πάει καλά.
Εμένα προσωπικά παλιότερα μου έβαζαν λόγια.
"Πως τον "αφήνεις" (lol) και είναι μέχρι τέτοια ώρα έξω." "Και που ξέρεις τι κάνει."
Και είναι και η πρώτη σου σχέση,μην δείχνεις εμπιστοσύνη,βρές κάποιον από εδώ". ο.Ο
Μα μέσα στη σκέψη μου είσαι;:hmm:
Και να σκεφτείς ότι το 'χα ξεκαθαρίσει από πριν ότι δεν θέλω να πέσει κάτι τέτοιο στην αντίληψή μου.:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
πιστεύω ότι η απόσταση μπορεί να δημιουργήσει αρνητικές σκέψεις και ως αποτέλεσμα, να μην υπάρχει αμοιβαία εμπιστοσύνη...

ετσι ακριβως.........η ζηλεια,η ανασφαλεια και η καχυποψια φυτρωνουν και δε ξεριζωνονται με τιποτα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
"Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων, αγάπην δε μη έχω, γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν, και εάν έχω πάσαν την πίστιν, ώστε όρη μεθιστάνειν, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμι. Και εάν ψωμίσω πάντα τα υπάρχοντά μου, και εάν παραδώ το σώμα μου ίνα καυθήσομαι, αγάπην δε μη έχω, ουδέν ωφελούμαι.
Η αγάπη μακροθυμεί, χρηστεύεται, η αγάπη ου ζηλοί, η αγάπη ου περπερεύεται, ου φυσιούται, ουκ ασχημονεί, ου ζητεί τα εαυτής, ου παροξύνεται, ου λογίζεται το κακόν, ου χαίρει επί τη αδικία, συγχαίρει δε τη αληθεία. Πάντα στέργει, πάντα πιστεύει, πάντα ελπίζει, πάντα υπομένει.
Η αγάπη ουδέποτε εκπίπτει. Είτε δε προφητείαι, καταργηθήσονται. Είτε γλώσσαι, παύσονται. Είτε γνώσις, καταργηθήσεται. Εκ μέρους δε γιγνώσκομεν και εκ μέρους προφητεύομεν. Οταν δε έλθη το τέλειον, τότε το εκ μέρους καταργηθήσεται.
Οτε ήμην νήπιος, ως νήπιος ελάλουν, ως νήπιος εφρόνουν, ως νήπιος ελογιζόμην.
Οτε δε γέγονα ανήρ, κατήργηκα τα του νηπίου. Βλέπομεν γαρ άρτι δι` εσόπτρου εν αινίγματι, τότε δε πρόσωπον προς πρόσωπον. Αρτι γιγνώσκω εκ μέρους, τότε δε επιγνώσομαι καθώς και επεγνώσθην. Νυνί δε μένει πίστις, ελπίς, αγάπη, τα τρία ταύτα. Μείζων δε τούτων η αγάπη"
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Καλα, οταν θα ανοιξετε τα ματια σας θα ειναι αργα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pure_Seduction

Επιφανές μέλος

Ο Pure_Seduction αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,834 μηνύματα.
τι εννοεις?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
ειχα κρατησει σχεση απο αποσταση για 1 χρονο και κατι..δεν ξερω αν θα μπορουσα ξανα..ειναι αναλογα με το ατομο πρωτα απο ολα αλλα και απο αλλους παραγοντες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Χημείας Κρήτης (Ηράκλειο) και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Balthazor,βάζω και στοίχημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Σχεση απο αποσταση δεν ειναι σχεση. Καλα τα λογια και οι θεωριες αλλα στην πραξη...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top