Συμπλοκή μεταξύ ΔΑΠ και ΠΑΣΠ στην Πολυτεχνική Σχολή του Α.Π.Θ.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Αποτέλεσμα?? Ένας 1οετής, στο δρόμο για το αμφιθέατρό του, άσχετος με τις παρατάξεις, κόπηκε στο χέρι από τζάμια και έκανε 9 ράμματα. Στάθηκε τυχερός που τα τζάμια δε βρήκαν κάποια φλέβα του.

Και αυτά τα άτομα θέλουν να καλούνται πολιτικοποιημένοι και πολιτισμένοι άνθρωποι με άποψη και προσωπικότητα.. Τι να πω.. Ντροπή!

Εσείς τι έχετε να πείτε?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εγώ έχω να πω ότι εμάς στην ΑΣΟΕΕ πλακωθήκαν πρώτοι απ'ολους πριν 15 μέρες. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Σήψη και παρακμή.Όσο υπάρχουν πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια τίποτα δεν θα γίνεται σωστά.Οι φοιτητές μπορούν να διεκδικούν ότι χρειάζονται χωρίς να είναι ενταγμένοι σε ΔΑΠ,ΠΑΣΠ,ΠΚΣ κλπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Σήψη και παρακμή.Όσο υπάρχουν πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια τίποτα δεν θα γίνεται σωστά.Οι φοιτητές μπορούν να διεκδικούν ότι χρειάζονται χωρίς να είναι ενταγμένοι σε ΔΑΠ,ΠΑΣΠ,ΠΚΣ κλπ.


Αν συνεβαινε αυτο καποια στιγμη αναποφευκτα θα δημιουργουνταν καποιες παραταξεις αφου θα ενωνονταν αυτοι που εχουν κοινη γνωμη και απο τη στιγμη που στο πανεπιστημιο ειναι ενεργοι πολιτες ειναι πολυ δυσκολο να μην υπαρχουν παραταξεις με ατομα απο συγκεκριμενα κομματα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Εγώ έχω να πω ότι εμάς στην ΑΣΟΕΕ πλακωθήκαν πρώτοι απ'ολους πριν 15 μέρες. :D
Ναι το έδειξαν και στις ειδήσεις.. Έλεος ρε σεις παιδιά..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Αν συνεβαινε αυτο καποια στιγμη αναποφευκτα θα δημιουργουνταν καποιες παραταξεις αφου θα ενωνονταν αυτοι που εχουν κοινη γνωμη και απο τη στιγμη που στο πανεπιστημιο ειναι ενεργοι πολιτες ειναι πολυ δυσκολο να μην υπαρχουν παραταξεις με ατομα απο συγκεκριμενα κομματα...
Το θέμα είναι ότι δεν πλακώνονται επειδή υποστηρίζουν διαφορετικές απόψεις για τα ενδοπανεπιστημιακά αλλά επειδή οι μεν είναι της νδ οι δε του πασοκ και αυτό από μόνο του είναι για αυτούς λόγος να πλακωθούν.Σε καμία πολιτισμένη χώρα δεν έχουν πολιτικές παρατάξεις τα πανεπιστήμια.Πού?Αμερική?Αγγλία?Έλεος.Αυτά μας κρατάνε πίσω παιδιά.
Ας γίνουν παρατάξεις που να έχουν κοινές απόψεις χωρίς να μπλέκουν την πολιτική.Κοινές απόψεις για τα πανεπιστημιακά θέματα.

Αυτή τη στιγμή νιώθω χαρούμενος που τελικά δεν πήρα τη μετεγγραφή στο ΑΠΘ πέρσι.Εδώ που είμαι είναι πολύ πιο ήρεμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Εχω να πω οτι οσοι πλακωνονται για κομματικα,πολιτικα και οτι αλλο σχεση εχει γυρω απο την πολιτικη..ειναι τραγικοι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Το θέμα είναι ότι δεν πλακώνονται επειδή υποστηρίζουν διαφορετικές απόψεις για τα ενδοπανεπιστημιακά αλλά επειδή οι μεν είναι της νδ οι δε του πασοκ και αυτό από μόνο του είναι για αυτούς λόγος να πλακωθούν.Σε καμία πολιτισμένη χώρα δεν έχουν πολιτικές παρατάξεις τα πανεπιστήμια.Πού?Αμερική?Αγγλία?Έλεος.Αυτά μας κρατάνε πίσω παιδιά.
Ας γίνουν παρατάξεις που να έχουν κοινές απόψεις χωρίς να μπλέκουν την πολιτική.Κοινές απόψεις για τα πανεπιστημιακά θέματα.

Αυτή τη στιγμή νιώθω χαρούμενος που τελικά δεν πήρα τη μετεγγραφή στο ΑΠΘ πέρσι.Εδώ που είμαι είναι πολύ πιο ήρεμα.


Δε ξερω γιατι πλακωθηκαν αυτοι εγω πιο γενικα μιλουσα. Τωρα το ποσο πολιτισμενοι ειναι αγγλια και αμερικη (ειδικα η 2η) ειναι συζητισιμο :P
Δε γινεται παντα να εχεις διαχωρισμο πανεπιστημιακων απο πολιτικων θεματων γιατι απλουστατα πολλες φορες τα δυο μπλεκονται απο μονα τους ετσι κι αλλιως, για παραδειγμα οι αλλαγες της μπολονια που εχουν και πολιτικη χροια (εντατικοποιηση και τυφλος στοχος η αγορα εργασιας). Οταν επισης ο καθηγητης ειναι αριστερης η δεξιας ιδεολογιας και την εφαρμοζει αναλογα στο μαθημα του ή γενικα στο πανεπιστημιο ως μελος ΔΕΠ θα ερθει αντιμετωπους με ατομα της αντιθετης ιδεολογιας (πιθανοτατα). Δε γινεται το πανεπιστημιο να ειναι αποστειρωμενο περιβαλλον. Ειδικα στην Ελλαδα που το πανεπιστημιο εχει εδω και πολλα χρονια την νοοτροπια της εξελιξης του πνευματος και πολιτικα και ακαδημαϊκα. Εγω αυτο το θεωρω πιο πολιτισμενο απο το να πηγαινεις στην αγγλια και να γινεσαι ρομποτακι και να μην εμπιστευεσαι το διπλανο σου γιατι φοβασαι οτι θα σου κλεψει την εργασια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Για αυτό ήταν κλειστή η συμβολή της Λαγκαδά προς την Αγ.Δημητρίου;:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,798 μηνύματα.
...Εγω αυτο το θεωρω πιο πολιτισμενο απο το να πηγαινεις στην αγγλια και να γινεσαι ρομποτακι και να μην εμπιστευεσαι το διπλανο σου γιατι φοβασαι οτι θα σου κλεψει την εργασια...

συμφωνώ με όσα λες...:iagree::no1:

αλλά μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: :P

..γιατί θέλουμε σαν Έλληνες πτυχιούχοι, να πάμε να κάνουμε μεταπτυχιακές σπουδές στην Αγγλία σε ένα "αποστειρωμένο" κοινωνικά-πολιτικά περιβάλλον;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ledzeppelinick

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πολίχνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,194 μηνύματα.
Για αυτό ήταν κλειστή η συμβολή της Λαγκαδά προς την Αγ.Δημητρίου;:what:
Όχι δε νομίζω να πήρε τόση έκταση το θέμα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Δε ξερω γιατι πλακωθηκαν αυτοι εγω πιο γενικα μιλουσα. Τωρα το ποσο πολιτισμενοι ειναι αγγλια και αμερικη (ειδικα η 2η) ειναι συζητισιμο :P
Δε γινεται παντα να εχεις διαχωρισμο πανεπιστημιακων απο πολιτικων θεματων γιατι απλουστατα πολλες φορες τα δυο μπλεκονται απο μονα τους ετσι κι αλλιως, για παραδειγμα οι αλλαγες της μπολονια που εχουν και πολιτικη χροια (εντατικοποιηση και τυφλος στοχος η αγορα εργασιας). Οταν επισης ο καθηγητης ειναι αριστερης η δεξιας ιδεολογιας και την εφαρμοζει αναλογα στο μαθημα του ή γενικα στο πανεπιστημιο ως μελος ΔΕΠ θα ερθει αντιμετωπους με ατομα της αντιθετης ιδεολογιας (πιθανοτατα). Δε γινεται το πανεπιστημιο να ειναι αποστειρωμενο περιβαλλον. Ειδικα στην Ελλαδα που το πανεπιστημιο εχει εδω και πολλα χρονια την νοοτροπια της εξελιξης του πνευματος και πολιτικα και ακαδημαϊκα. Εγω αυτο το θεωρω πιο πολιτισμενο απο το να πηγαινεις στην αγγλια και να γινεσαι ρομποτακι και να μην εμπιστευεσαι το διπλανο σου γιατι φοβασαι οτι θα σου κλεψει την εργασια...
Γιατί να την εφαρμόσει στο μάθημά του?Και άντε να το κάνει άμα μιλάμε για μάθημα ιστορίας,πολιτικής κλπ.Στα μαθηματικά,φυσική κλπ θετικά μαθήματα πώς θα καταλάβεις άμα είναι δεξιός ή αριστερός?
Τόσες χώρες στο κόσμο πώς γίνεται να τα καταφέρνουν χωρίς να υπάρχουν πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια?Δεν είναι αποστειρωμένο περιβάλλον.Αλλά εκεί όλα ρυθμίζονται πολύ καλά,πιο οργανωμένα.Δεν ξέρω πως αλλά το κάνουν καλά.ΟΙ ΗΠΑ μπορεί να είναι ότι είναι αλλά στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση δεν τους πιάνει κανείς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
συμφωνώ με όσα λες...:iagree::no1:

αλλά μου δημιουργήθηκε η εξής απορία: :P

..γιατί θέλουμε σαν Έλληνες πτυχιούχοι, να πάμε να κάνουμε μεταπτυχιακές σπουδές στην Αγγλία σε ένα "αποστειρωμένο" κοινωνικά-πολιτικά περιβάλλον;


Δεν ξερω γιατι δε γνωριζω καποιον που να θελει :P
Αφου εχεις περασει απο τη φαση του προπτυχιακου στο ελληνικο πανεπιστημιο ετσι κι αλλιως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ναι εμαθα για το περιστατικο....ακουσα ομως οτι αυτο εγινε στη λεσχη...οτι βγηκαν μαχαιρια....και επισης οτι εγινε το ιδιο μια μερα πριν εξω απο τη φιλοσοφικη σχολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Γιατί να την εφαρμόσει στο μάθημά του?Και άντε να το κάνει άμα μιλάμε για μάθημα ιστορίας,πολιτικής κλπ.Στα μαθηματικά,φυσική κλπ θετικά μαθήματα πώς θα καταλάβεις άμα είναι δεξιός ή αριστερός?
Τόσες χώρες στο κόσμο πώς γίνεται να τα καταφέρνουν χωρίς να υπάρχουν πολιτικές παρατάξεις στα πανεπιστήμια?Δεν είναι αποστειρωμένο περιβάλλον.Αλλά εκεί όλα ρυθμίζονται πολύ καλά,πιο οργανωμένα.Δεν ξέρω πως αλλά το κάνουν καλά.ΟΙ ΗΠΑ μπορεί να είναι ότι είναι αλλά στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση δεν τους πιάνει κανείς.


Πως να την εφαρμοσει ; α εχω πολυ καλο παραδειγμα απο εναν δεξιο, περυσι μας εβαζε καθε βδομαδα 10 ασκησεις τις οποιες ζητουσε σε ξεχωριστο φυλλο την καθεμια (για να μπορει να τις μετρα πιο ευκολα) και οταν πηγαμε να το συζητησουμε μαζι του γιατι το θεωρουσαμε υπερβολικο (σχεδον ολο το πρωτο ετος ειχε αυτη τη γνωμη) μας λεει "εγω βαζω τους κανονες εσεις ακολουθατε". Τις οποιες ασκησεις φυσικα και ΔΕΝ τις διορθωνει αφου το μαθημα το χρωστανε 400 ατομα πες 300 ατομα * 10 ασκησεις τη βδομαδα=3000 ασκησεις τη βδομαδα. Και 100 να εδιναν ασκησεις ειναι αδυνατο να τις διορθωσει. Απλως ηθελε να βλεπει αν θα κανουμε αυτο που λεει.

Στις ΗΠΑ δε ξερω καν αν υπαρχει ο οποισδηποτε συνδικαλισμος μεσα στα πανεπιστημια μιας και ειναι ιδιωτικα στην πλειοψηφια τους, επομενως μην περιμενεις πολλα...Δε ειναι οτι ρυθμιζονται καλα απλως ο κοσμος δεν εχει συνηθισει στην ιδεα του να οργανωνεται σε τετοιους χωρους για να διεκδικει αυτα που πιστευει. Στη Γαλλια, για παραδειγμα, μια χαρα συνδικαλισμος υπαρχει αλλα πολλες φορες καταπνιγεται απο τα ΜΑΤ που μπαινουν στο πανεπιστημιο και τους πλακωνουν οταν κανουν συνελευσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Ρε συ κοπελια εγώ μιλάω για πολιτικές ιδέες.Πώς θα σου περάσει τις πολιτικές του ιδέες ένας καθηγητής όταν δίδασκει ένα θετικό μάθημα?
Για τα πανεπιστήμια της αμερικης ακριβώς επειδή είναι ιδιωτικά έχουν τέτοιο επίπεδο.Γιατί η αλήθεια είναι ότι κανένα κράτος δεν δίνει μεγάλη σημασία στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση.Έχουν αλλα να τους απασχολούν:P
Για το συνδικαλισμό ασε.Είναι μεγάλη ιστορία που σηκώνει πολύ συζήτηση.Πιστεύω όμως ότι δεν ταιριάζει με το ακαδημαϊκό κλίμα του πανεπιστημίου.Γιατί την καταστροφή της υλικοτεχνικής υποδομή των πανεπιστημίων την κάνουν οι ίδιες οι παραταξεις και οι γνωστοί άγνωστοι(γνωστοί γνωστοί).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nefi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nefi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,097 μηνύματα.
ποτε εγινε αυτο κ που? εγω γτ δν τ πηρα χαμπαρι?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
ποτε εγινε αυτο κ που? εγω γτ δν τ πηρα χαμπαρι?
ρε του πουστη εγινε και δεν εμαθες τιποτε ρε??:P:P
εγινε την Παρασκευη στην πολυτεχνικη...αν και εγω ξερω για τη λεσχη...
και την προηγουμενη μερα εξω απο τη φιλοσοφικη... ρεζιλια παλι γιναμε!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ρε συ κοπελια εγώ μιλάω για πολιτικές ιδέες.Πώς θα σου περάσει τις πολιτικές του ιδέες ένας καθηγητής όταν δίδασκει ένα θετικό μάθημα?
Για τα πανεπιστήμια της αμερικης ακριβώς επειδή είναι ιδιωτικά έχουν τέτοιο επίπεδο.Γιατί η αλήθεια είναι ότι κανένα κράτος δεν δίνει μεγάλη σημασία στην πανεπιστημιακή εκπαίδευση.Έχουν αλλα να τους απασχολούν:P
Για το συνδικαλισμό ασε.Είναι μεγάλη ιστορία που σηκώνει πολύ συζήτηση.Πιστεύω όμως ότι δεν ταιριάζει με το ακαδημαϊκό κλίμα του πανεπιστημίου.Γιατί την καταστροφή της υλικοτεχνικής υποδομή των πανεπιστημίων την κάνουν οι ίδιες οι παραταξεις και οι γνωστοί άγνωστοι(γνωστοί γνωστοί).

Το ιδιο πραγμα ειναι. Η μορφη εξετασης που σου περιεγραψα ειναι κατ'εξοχην κατι δεξιας πολιτικης, δε χρειαζεται να σου εξυμνει τη δεξια με αμεσα λογια να σε κατευθυνει προς αυτη την μερια.
Οταν λεω συνδικαλισμο εννοω αυτο που γινεται γενικα με τις γενικες συνελευσεις και την υπαρξη των παραταξεων.
Η καταστροφη της υλικοτεχικης υποδομης δεν ειναι το πλαισιο καμιας παραταξης, ατομα το κανουν αυτο, οχι παραταξεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epsilon

Δραστήριο μέλος

Ο epsilon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 549 μηνύματα.
Το ιδιο πραγμα ειναι. Η μορφη εξετασης που σου περιεγραψα ειναι κατ'εξοχην κατι δεξιας πολιτικης, δε χρειαζεται να σου εξυμνει τη δεξια με αμεσα λογια να σε κατευθυνει προς αυτη την μερια.
Οταν λεω συνδικαλισμο εννοω αυτο που γινεται γενικα με τις γενικες συνελευσεις και την υπαρξη των παραταξεων.
Η καταστροφη της υλικοτεχικης υποδομης δεν ειναι το πλαισιο καμιας παραταξης, ατομα το κανουν αυτο, οχι παραταξεις.
Έλα τώρα,αυτά είναι αστεία πράγματα.Τί σχέση έχει αυτό με την πολιτική?Αυτό είναι λόξα του καθηγητή.Παρεπιμπτόντως είχα και εγώ μια παρόμοια στο λύκειο που μας ζητούσε εργασίες σε συγκεκριμένη μορφή φύλλου(Α4) και δεν δεχόταν οτιδήποτε άλλο.Ότι ασκήσεις δώσαμε ποτέ δεν τις πήραμε πίσω και ούτε μάθαμε πώς τις βαθμολόγησε.Η καθηγήτρια ήταν αριστερή.Αλλά αυτό δεν έχει καμία σχέση.Δεν εξαρτάται από τις πολιτικές ιδέες του καθηγητή αλλά από τη λόξα του.Και υπάρχουν πολλοί τέτοιοι.
Η υλικοτεχνική υποδομή καταστρέφεται από άτομα αλλά λίγο πολύ ξέρουμε ποιοι είναι και τί πρεσβεύουν.
Και ξαναλέω στις συνελεύσεις συζητούνται θέματα του πανεπιστημίου.Γιατί να μην λέμε όλοι τη γνώμη μας για τα διάφορα θέματα και πρέπει ντε και καλά να είμαστε γραμμένοι σε δαπ,πασπ κλπ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top