Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κοιταξτε το παρελθον του τονοτιλ, οτι πολλα ατομα εμειναν παραλυτα εξαιτιας ενος αμινοξεους που ειχε!! Αφηστε τις ντοπες και τις βλακειες. Εγω ολη τη χρονια μονο καφε επινα και τα πηγα πολυ καλυτερα αποτι περιμενα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Κοιταξτε το παρελθον του τονοτιλ, οτι πολλα ατομα εμειναν παραλυτα εξαιτιας ενος αμινοξεους που ειχε!! Αφηστε τις ντοπες και τις βλακειες. Εγω ολη τη χρονια μονο καφε επινα και τα πηγα πολυ καλυτερα αποτι περιμενα!
α κλ...αρχισε το παραλυρημα...μου φαινεται οτι μαυτα που ακουω θα μεινω παραλυτος! οχι με το τονοτιλ! με τον καφε το πολυ πολυ να ειμαι στην τσιτα κ να μην νυσταζω ευκολα....μπουφ για το αγχος και την αδυναμια ομως ο καφες δεν κανει τιποτα! μην λετε ηλιθιες υπερβολες για να πεισετε να μην παιρνουμε τονοτιλ! ημαρτον!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

apostolis

Νεοφερμένος

Ο apostolis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Kοιτα, αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα ΠΑΡΕΛΘΟΝ,οχι Παρων!!!! Τωρα εχουν διορθωσει το προβλημα. Αν ομως κοιταξεις τη συσκευασια ακομα περιεχει αμινοξεα. Αμα τα θες τοσο πολυ αντε φαε αυγα, κοτοπουλα, παιδακια φακες, σογια....... Για να γραψεις καλα μονο διαβασμα χρειαζεται, πλακωσου εσυ στα τονοτιλ και στις αλλες μαλακιες, αλλα σορυ τα αρχ.. μου θα παρεις.Προσεχε πως μιλας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Ρε παιδιά χαμηλώστε λίγο τους τόνους. Δεν θα σκοτωθούμε κιόλας για το τονοτίλ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lookthetree

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο θωμάς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 162 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ παιρνετε τονοτιλ τι για να εχετε δυναμη για να διαβαζετε σιγα το πραγμα στο κατω-κατω δεν θα μας δωσουν δυναμη τα φαρμακα αλλα εμεις οι ιδιοι θα πρεπει να βρισκουμε το κουραγιο σε δυσκολες κατστασεις να ανταποκρινομαστε...κατα την γνωμη μου φαρμακα σαν το τονοτιλ παιρνουν οσοι δεν εχουν εμπιστοσυνη στον εαυτο τους κ πιστευουν οτι δεν θα τα καταφερουν...εγω προσωπικα ουτε τονοτιλ επαιρνα ουτε καφε επινα γτ δεν μ'αρεσει κιολας και μια χαρα ημουν φετος στις πανελληνιες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Kοιτα, αν καταλαβαινεις ελληνικα ειπα ΠΑΡΕΛΘΟΝ,οχι Παρων!!!! Τωρα εχουν διορθωσει το προβλημα. Αν ομως κοιταξεις τη συσκευασια ακομα περιεχει αμινοξεα. Αμα τα θες τοσο πολυ αντε φαε αυγα, κοτοπουλα, παιδακια φακες, σογια....... Για να γραψεις καλα μονο διαβασμα χρειαζεται, πλακωσου εσυ στα τονοτιλ και στις αλλες μαλακιες, αλλα σορυ τα αρχ.. μου θα παρεις.Προσεχε πως μιλας
εφοσον αυτα ανηκουν στο παρελθον και δεν αφορουν το παρον γιατι τα αναφερεις ρε φιλε? για να μας τρομοκρατησεις? κ γιατι λες ''ακομα περιεχουν αμυνοξεα''?? κ καλα οτι ακομα μπορει να μεινουμε παραλυτοι? χαχαχα δν το βαζεις κατω! Για ακομα μια φορα τονιζω πως δεν εχω σκοπο να παιρνω τονοτιλ και να τα φορτωσω στον κοκορα! το αντιθετο! θα δωσω το 100% των δυνατοτητων μου..απλα ειπα να τα δοκιμασω γιατι οταν διαβαζω πολλες ωρες πραγματικα εξαντλουμαι κ θελω κατι να με τονωνει! (το φαι τοχω δοκιμασει μην το ξαναπεις) Κ μν το παιζεις μαγκας λεγοντας μου οτι θα παρω τα ''αρχ...α'' σου επειδη βρισκομαστε πισω απο μια οθονη..λιγος σεβασμος δεν βλαπτει! (ουτε κ το ντονοτιλ):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giorgioSAc

Νεοφερμένος

Ο giorgioSAc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγω ακομα δεν εχω καταλαβει γτ παιρνετε τονοτιλ τι για να εχετε δυναμη για να διαβαζετε σιγα το πραγμα στο κατω-κατω δεν θα μας δωσουν δυναμη τα φαρμακα αλλα εμεις οι ιδιοι θα πρεπει να βρισκουμε το κουραγιο σε δυσκολες κατστασεις να ανταποκρινομαστε...κατα την γνωμη μου φαρμακα σαν το τονοτιλ παιρνουν οσοι δεν εχουν εμπιστοσυνη στον εαυτο τους κ πιστευουν οτι δεν θα τα καταφερουν...εγω προσωπικα ουτε τονοτιλ επαιρνα ουτε καφε επινα γτ δεν μ'αρεσει κιολας και μια χαρα ημουν φετος στις πανελληνιες...

Περισσοτερο δρουν ως επιπλεον ψυχολογικη και ηθικη στηριξη παρα ως φαρμακευτικη;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Andromeda

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 198 μηνύματα.
Καλά δεν καταλαβαίνετε οτι όλα αυτα τα προωθούν κατα ένας ποσοστό οι φαρμακευτικές εταιρίες προς την αγχωμένη ελληνίδα μάνα προκείμενου το βλαστάρι της να μην ξεμείνει απο βιταμινη Ε και δε γραψει?Εξ' ου και οι διαφημισεις πολυβιταμινουχων την περιοδο των εξετασεων. Χαλαρώστε. Η τριτή λυκειου βγαινει και χωρις τονοτιλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Καλά δεν καταλαβαίνετε οτι όλα αυτα τα προωθούν κατα ένας ποσοστό οι φαρμακευτικές εταιρίες προς την αγχωμένη ελληνίδα μάνα προκείμενου το βλαστάρι της να μην ξεμείνει απο βιταμινη Ε και δε γραψει?Εξ' ου και οι διαφημισεις πολυβιταμινουχων την περιοδο των εξετασεων. Χαλαρώστε. Η τριτή λυκειου βγαινει και χωρις τονοτιλ.

+1:no1: Εννοείται ότι βγαίνει και χωρίς τονοτίλ! Βασικά, το τονοτίλ θα ήταν χρήσιμο στις περιπτώσεις παιδιών που κάνουν "ολονυχτίες" διαβάζοντας και άλλες τέτοιες εξυπνάδες. Προσωπικά όμως δεν κατάλαβα ποτέ γιατί κάποιος να επιλέξει να ξενυχτήσει αντί να τελειώσει το διάβασμα του πριν ή να κοιμηθεί με την ησυχία του και να συνεχίσει το επόμενο πρωί. Γιατί,με ή χωρίς τονοτίλ, κάποια στιγμή, διαφορετική για τον καθένα αλλά νομίζω ότι είναι γύρω στις 7-8 ώρες συνολικό διάβασμα, ο εγκέφαλος τα παίζει και ότι και να διαβάσεις επιπλέον, για πέταμα πάει. Και ειδικά τη νύχτα κανενός το μυαλό δεν λειτουργεί τόσο καλά όσο το πρωί. Για παράδειγμα, μου έτυχε πολλές φορές να προσπαθήσω να κάνω επανάληψη ΑΟΔΕ το βράδυ και να θυμάμαι τα μισά, ενώ το επόμενο πρωί μου έρχονταν όλα! Άρα, η συνταγή της τρίτης λυκείου είναι: διάβασμα συστηματικό αλλά με μέτρο. Πάρ' τε το σοβαρά απ' την πρώτη ημέρα και στο τέλος θα σας φανεί περίπατος:D! (Ντάξει, υπερβάλλω και λίγο:P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yoooo!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Χαχα, μιλάμε έχουνε γίνει μόδα κι αυτά, έλεος! Δεν χρειάζονται, σοβαρά.
Μου αγοράσανε κι εμένα κάτι πολυβιταμίνες ξέρω γω, μα ούτε που τις άγγιξα (σιγά που θα το έκανα, χα!). Αφού έτρωγα καθημερινά 3+ πιάτα φρούτα, τι να μου κάνουν τα παρασκευάσματα;
Το μόνο που χρειάζεται να προστεθεί στο πρόγραμμά σας είναι το διάβασμα... Τα υπόλοιπα άσ'τε τα στην μπάντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nickname

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,133 μηνύματα.
Ο Χριστός και η Παναγία! Μην το διανοηθείς να χαπακώνεσαι για τις πανελλήνιες! Το πολύ πολύ κανένα καφέ και αυτό με πολύ μέτρο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Οταν εδινα πανελληνιες δεν "επαιρνα" κατι.
Θα σας πω ομως μια εμπειρια/συμβουλη σχετικα με το θεμα.
Δοκιμαστε σπιρουλινα(φυκι που αποξηραινεται και γινεται χαπακι),θα δειτε τρομερη διαφορα.
Για οσο καιρο το επαιρνα ειχα τρομερη πνευματικη διαυγεια και κοιμομουν ελαχιστες ωρες(μετα απο εξαντλητικη δουλεια) και παρολα αυτα αισθανομουν σαν να ειχα κοιμηθει ωρες παραπανω.
Και τρομερη ενεργεια καθολη τη διαρκεια της μερας.
Και χωρις παρενεργειες(εκτος βεβαια που στα αγορακια υπαρχει περιπτωση να παρουσιασουν εξαψεις(if you know what i mean:P),καθως ειναι φυσικο προιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Σπιρουλίνα είχα δοκιμάσει για λίγες μέρες (μετά τις Πανελλήνιες), δεν είδα καμιά διαφορά και δε μου άρεσε η γεύση οπότε την παράτησα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νικος ρεθυμνο

Διάσημο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Κρήτης (Ρέθυμνο) και μας γράφει απο Ρέθυμνο (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 2,531 μηνύματα.
Εγω δεν επαιρνα τιποτα για τις Πανελλαδικες,μονο καφε επινα καθε μερα,αλλα τον εκοψα κι αυτον μετα απο καποια περιοδο,καθως αντι να με κρατα ξυπνιο,με εστελνε κατευθειαν για υπνο πανω στο βιβλιο.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Είχα πιει ελάχιστες φορές καθέ όλη τη χρονιά (κάτω από 5) και πάντα με έστελνε για ύπνο κι εμένα, οπότε το άφησα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

antwwwnis

Διάσημο μέλος

Ο Αντωωωνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,939 μηνύματα.
Ούτε καφέ, ούτε χάπια, ουτε καν ντεπόν. Απλά τρώω υγιεινα. Ευχαριστώ μάνα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

boss.

Δραστήριο μέλος

Ο boss. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Μύκονος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 784 μηνύματα.
παιδες εγω δεν εκανα τιποτα ιδιαιτερο! οπως ζουσα, και οπως ετρωγα και επινα, αυτο εκανα και μεσα στις πανελληνιες!
τωρα γιατι ψαχνεται τοσο πολυ πως θα αυξησεται τις αποδοσεις σας τι να πω... δηλαδη σε λιγα χρονια που θα δουλευεται τι σκατα θα κανετε για να αντεχεται ? κοκες ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

grotesque_mask

Πολύ δραστήριο μέλος

Η in bianco e nero αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,193 μηνύματα.
lol no. όλα κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pagitas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pagitas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 341 μηνύματα.
Εγω καθε πρωι κατα τη διαρκεια των πανελληνιων επαιρνα ενα κοκταιηλ κοκαϊνης, ηρωϊνης και ecstasy.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Είχα πιει ελάχιστες φορές καθέ όλη τη χρονιά (κάτω από 5) και πάντα με έστελνε για ύπνο κι εμένα, οπότε το άφησα :P

Θυμάσαι τι έκανες τόοοοοοοτε!? Μπράαααβο.

Εγω καθε πρωι κατα τη διαρκεια των πανελληνιων επαιρνα ενα κοκταιηλ κοκαϊνης, ηρωϊνης και ecstasy.

Γελάτε αλλά ναυπηγών μηχανολόγων λέει δίπλα, δεν κρατάτε σημειώσεις βλέπω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top