Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

ilianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η ilianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 322 μηνύματα.
Εγώ τίποτα δεν έπαιρνα..Ούτε 1 φορά...Δεν ξέρω κατά πόσο βοηθάνε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιωργοσ+Γεωργια

Νεοφερμένος

Η Γάκης+Γωγώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Γαλατακι παιδια... Με κακαο.... Εγω πινω καθε πρωι πριν γραψω και ειμαι ντουρασελ ολη την υπολοιπη μερα!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

musicrain1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Τονοτίλ έπαιρνα για καμιά βδομάδα, αφού με έπρηξαν οι γονείς μου, αλλά δεν μου έκανε και τίποτα, οπότε το σταμάτησα!

Γαλατακι παιδια... Με κακαο.... Εγω πινω καθε πρωι πριν γραψω και ειμαι ντουρασελ ολη την υπολοιπη μερα!!!!!

+1:no1: Χαχα και εγώ το ίδιο! Έβγαλα όλες τις εξετάσεις χωρίς έναν καφέ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
Παιδια παντως το τονοτιλ δεν το παιρνεις μονο μια βδομαδα και βλεπεις αμεσως αποτελεσματα...το παιρνεις για μηνες! βοηθαει στο ξελαμπικαρισμα απο το διαβασμα..στο αδικαιολογητο αγχος και στρεςς και σου δινει ενεργεια να μπορεις να μελετας περισσοτερο και καλυτερα! εγω θα το παιρνω παντως...κακο δεν θα μου κανει σιγουρα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Παιδια παντως το τονοτιλ δεν το παιρνεις μονο μια βδομαδα και βλεπεις αμεσως αποτελεσματα...το παιρνεις για μηνες! βοηθαει στο ξελαμπικαρισμα απο το διαβασμα..στο αδικαιολογητο αγχος και στρεςς και σου δινει ενεργεια να μπορεις να μελετας περισσοτερο και καλυτερα! εγω θα το παιρνω παντως...κακο δεν θα μου κανει σιγουρα..
Kαι πως εισαι τοσο σιγουρος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cheery

Πολύ δραστήριο μέλος

Η cheery αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,005 μηνύματα.
Ουτε συμπληρωματα διατροφης πηρα ποτε ουτε τιποτα αναλογο. Πολλους χυμους και φρουτα απλως (δεν δυσκολευτηκα ιδιαιτερα αφου τα λατρευω:P) και 6-8 ωρες υπνου καθημερινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
η αληθεια ειναι οτι εγω δεν πηρα(βασικα, δεν μου ειχε περασει καν απο το μυαλο) να παρω συμπληρωματα διατροφης ή βυταμινες.
αν και δεν εκανα την καλυτερη διατροφη καθως ετρωγα σουβλακια 3 φορες την εβδομαδα, φροντιζα να κοιμαμαι αρκετα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Γενικά το πρόβλημα είναι ότι η κατάθλιψη στην ελλάδα δεν αντιμετωπίζεται σοβαρά, δεν υπάρχει ενημέρωση και ο κόσμος πιστεύει πως αν ζητήσεις βοήθεια από ψυχίατρο είσαι αυτομάτως ψυχάκιας. prozac παίρνουν για τα πάντα, νομίζουν ότι με μερικά χαπάκια λύνεται το πρόβλημα.

Από οικογενειακή μου περίπτωση κατάθλιψης συμφωνώ με αυτό που λες. Αν και δεν είναι το κατάλληλο forum για να μιλήσουμε για αυτό το θέμα η κατάθλιψη θα εξελιχθεί στην μάστιγα του αιώνα μας.. Όσο για το τι έκανα εγώ στις πανελλαδικές. Τσιγάρο!!! Βέβαια δεν με τιμά καθόλου αυτό αφού θέλω ιατρική, αλλά είναι η αλήθεια. Την μέρα πρίν γράψουμε βιολογία κατ έκανα δύο πακέτα (ρεκόρ). Μπορώ να πω ότι με χαλάρωνε αλλά είναι όλα παιχνίδια του μυαλού. Και προς θεού παιδιά μην χαλάτε την υγεία σας ( ψυχική και σωματική ) για τις εξετάσεις....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Οδυσσέας

Διάσημο μέλος

Ο Οδυσσέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 3,499 μηνύματα.
Μπραβο,ετσι.Πεστε στα χαπια.Γινετε καπνιστες.Πανελληνιες ειναι αυτες,δεν χρειαζομαστε καθολου ψυχραιμια.Εθιστειτε οσο μπορειτε λοιπον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
Από οικογενειακή μου περίπτωση κατάθλιψης συμφωνώ με αυτό που λες. Αν και δεν είναι το κατάλληλο forum για να μιλήσουμε για αυτό το θέμα η κατάθλιψη θα εξελιχθεί στην μάστιγα του αιώνα μας.. Όσο για το τι έκανα εγώ στις πανελλαδικές. Τσιγάρο!!! Βέβαια δεν με τιμά καθόλου αυτό αφού θέλω ιατρική, αλλά είναι η αλήθεια. Την μέρα πρίν γράψουμε βιολογία κατ έκανα δύο πακέτα (ρεκόρ). Μπορώ να πω ότι με χαλάρωνε αλλά είναι όλα παιχνίδια του μυαλού. Και προς θεού παιδιά μην χαλάτε την υγεία σας ( ψυχική και σωματική ) για τις εξετάσεις....

Δες τι εγραψες στο τελος του ποστ σου και σκεψου το αν το τηρησες αυτο που λες...
Πρωτα στον ευατο σου θα πρεπε να υπενθυμισεις να μην χαλασεις την υγεια σου για τις πανελληνιες...και συνεπως να μην κατεβασεις 2 πακετα...
Οι πανελληνιες περνανε και χωρις τσιγαρο,χωρις prozac..κλπ κλπ...

Προσωπικα περασα και γω δυσκολες στιγμες αγχους και κοπωσης και ειχα και τριχοπτωση πρωτη φορα στην ζωη μου φετος λογο αγχους..
Αλλα ουτε σε τσιγαρο κατεληξα,ουτε σε ναρκωτικα ουτε σε προζακ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill12

Νεοφερμένος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Στρατώνιο (Χαλκιδική). Έχει γράψει 75 μηνύματα.
Δες τι εγραψες στο τελος του ποστ σου και σκεψου το αν το τηρησες αυτο που λες...
Πρωτα στον ευατο σου θα πρεπε να υπενθυμισεις να μην χαλασεις την υγεια σου για τις πανελληνιες...και συνεπως να μην κατεβασεις 2 πακετα...
Οι πανελληνιες περνανε και χωρις τσιγαρο,χωρις prozac..κλπ κλπ...

Προσωπικα περασα και γω δυσκολες στιγμες αγχους και κοπωσης και ειχα και τριχοπτωση πρωτη φορα στην ζωη μου φετος λογο αγχους..
Αλλα ουτε σε τσιγαρο κατεληξα,ουτε σε ναρκωτικα ουτε σε προζακ..

Μάλλον παρεξήγησες αυτό που ήθελα να πω.. Έχεις δίκιο σε αυτό που λές. Δεν λέω ότι εγώ είμαι το καλό παράδειγμα και ότι δίνω και συμβουλές στους άλλους.Απλά αυτό που έκανα με το κάπνισμα δεν θα το συμβούλευα σε κανέναν.. Για αυτό λέω πως πάνω από όλα η υγεία μας, χωρίς τσιγάρα , χωρίς ναρκωτικά χωρίς χάπια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

arkenea moses

Νεοφερμένος

Η arkenea moses αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Ίλιον (Αττική). Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Βρε παιδιά χαλαρώστε λίγο... εγώ έχω χαμηλό αιματοκρίτη και σίδηρο ,εντουτοις ο γιατρός δε μου συνταγογράφησε καποιες βιταμίνες ή φαρμακο γενικά! Και εσεις που ησασταν μια χαρούλα παίρνατε τονοτίλ και αλλα τετοια ?
Μην επιβαρύνετε τον οργανισμό σας άσκοπα.. δεν θα δείτε και μεγάλη διαφορα με τα τονοτιλ και τις βιταμινες ,πρακτικως ,απλά όλα είναι θέμα ψυχολογίας! Αν παιρνεις διάφορα συμπληρώματα ,ισως να νιώθεις πιο "σιγουρος" όμως το αγχος πιστεύω δεν φεύγει.
Προσωπικά έφτιαχνα κάθε πρωί πριν φύγω μια σοκολάτα και όχι καφέ. Δεν είχα άγχος κατα τη διαρκεια της εξεταστικής περιόδου αλλά τον υπόλοιπο χρόνο στο φουλ! Μην εναποθέτετε τις ελπιδες σας και τις δυναμεις σας σε διαφορα φαρμακευτικά παρασκευάσματα! Να είστε χαλαροι εκεινη την ωρα (το λέω κυριως για τους επόμενους) και θα δείτε πως οι κόποι σας θα πιάσουν τόπο!
Και το κυριότερο.. μην αφηνετε τους αλλους ,είτε ειναι γονεις είτε καθηγητές είτε και φιλοι ,να σας αγχωνουν... δεν ειναι και τοσο εξοφρενικα ακατορθωτο να γραψεις καλα, οπως μας επρηζαν εμας θυμαμαι! Μην ακουτε τις μαλακίες κανενός.. αν διαβάζατε ολη τη χρονιά ,δε χρειαζεστε ουτε τσιγαρα,ουτε τονοτιλ ουτε προζακ (έλεος!) .. Χ Α Λ Α Ρ Α!;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αφήστε τις... τρίπες και πιείτε κάναν χυμό πορτοκάλι στημένο απ' τα χεράκια σας. Το καλύτερο που έχετε να κάνετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
ρε παιδια τι σχεση εχει το τονοτιλ με τα τσιγαρα τα προζακ και τα ναρκωτικα!?
ελεος πια!στο αλλο ακρο το πηγατε! τι μπορεις να παθειςν δηλαδη αν παιρνεις για καποιους μηνες τονοτιλ?! θα γινεις ναρκομανης ή ψυχακιας?
μη λετε πια κιοτι ναναι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deadhorse

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο deadhorse αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 330 μηνύματα.
Αν είναι να χρησιμοποιείς οποιαδήποτε ουσία γιατί οι πανελλήνιες είναι κάτι μεγάλο και τρομακτικό και αλλιώς δε θα τα καταφέρεις, έχει σχέση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Παιδια της τριτης λυκειου που δωσατε πανελληνιες.....ποσοι απο σας στη διαρκεια της σχολικης χρονιας ''χαπακωνοσασταν'' με tonotil και αλλα τετοια που υποσχονται τονωση και ενεργεια για διαβασμα κτλ κτλ???:P
Αυτά είναι υπερβολές..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

george_k214

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Έλεος ρε παιδιά...σιγά μη χαπακωνόμουν για να γράψω πανελλήνιες...ορισμένοι μου θυμίζετε κάτι συμμαθητές μου που δεν είχαν διαβάσει όλη τη χρονιά,και έφερναν μαζί τους στις πανελλήνιες κάτι σοκολάτες νομίζοντας οτι έτσι θα τους έρθει η επιφοίτηση....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!GeoRge!

Δραστήριο μέλος

Ο !GeoRge! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 641 μηνύματα.
1. Δεν ανεφερα ποτε οτι λαμβανοντας καποιος τονοτιλ γινεται ξαφνικα ξεφτερι και γραφει 20
2. Ειπα πως λογω του οτι εχω πολυ αγχος για την ολη διαδικασια το τονοτιλ βασει ερευνων μειωνει τα επιπεδα αδικαιολογητου αγχους και στεςς των μαθητων
3. deadhorse δεν ειπα οτι ο οποιοσδηποτε αν δεν παιρνει τονοτιλ δεν θα γραψει!
μιλαω για πολυ αγχωμενα παιδια!
4. george_k214 ποιος σου ειπε οτι εχω σκοπο να παιρνω απλα ''χαπια'' και να μην
ανοιγω βιβλιο??
Γενικα παντως βλεπω μια ταση να τα ισοπεδωνετε ολα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giannists

Νεοφερμένος

Ο giannists αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 46 μηνύματα.
εμένα πάντως οι epresat που έπαιρνα συστηματικά με βοήθησαν και ως προς τη διάθεσή μου και ως προς την απόδοση. απλώς πρέπει να τις παίρνεις για καμια βδομάδα συνεχόμενα πρώτα για να δεις τη δράση τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Φιλιον_Τερας

Διάσημο μέλος

Ο Φιλιον_Τερας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
ρε παιδια τι σχεση εχει το τονοτιλ με τα τσιγαρα τα προζακ και τα ναρκωτικα!?
ελεος πια!στο αλλο ακρο το πηγατε! τι μπορεις να παθειςν δηλαδη αν παιρνεις για καποιους μηνες τονοτιλ?! θα γινεις ναρκομανης ή ψυχακιας?
μη λετε πια κιοτι ναναι!


γενικοτερα υπαρχει μια καχυποψηψια και απο επιστημονικους κυκλους για την προσφορα των τεχνητων βιταμινων στο σωμα. πολλοι επιστημονες ισχυριζονται οτι βλαπτουν, και δεν οφελουν, τον οργανισμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top