Συμπληρώματα διατροφής στην Γ' Λυκείου

Εσείς παίρνετε/παίρνατε συμπληρώματα διατροφής και γιατί;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 145)
  • Ναι, όλη τη χρονιά.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • Ναι, περιστασιακά.

    Ψήφοι: 43 29.7%
  • Δοκίμασα αλλά σταμάτησα γρήγορα.

    Ψήφοι: 9 6.2%
  • Όχι και δεν θέλω.

    Ψήφοι: 77 53.1%
  • Όχι αλλά θέλω, ομως για κάποιους λόγους δεν παίρνω.

    Ψήφοι: 8 5.5%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπα, μόνο καφέδες. Αν και αυτό με τη σπιρουλίνα καλό μου ακούγεται :hmm: είναι άπειρες φορές που έχω κοιμηθεί στις 5-6 και βρίζω την άλλη μέρα γιατί με πήρε ο ύπνος και δεν πήγα στο μάθημα :P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaleidoscope

Επιφανές μέλος

Η kaleidoscope αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,248 μηνύματα.
Θυμάσαι τι έκανες τόοοοοοοτε!? Μπράαααβο.

Αμυδρά :P Προς το παρόν το έχω γλιτώσει το Alzheimer ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.
δεν πηρα τιποτα, ουτε μια φορα, ουτε καν καφε δεν ηπια ολη τη χρονια....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Διδακτορικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Σε κάποια φάση κατά το Φλεβάρη πέρσι (επειδή τα είχα φτύσει από το διάβασμα), δοκίμασα σπιρουλίνα για 2 βδομάδες. Αλλά δεν είδα διαφορά, εκτός από την αναγούλα που μου προκαλούσε αυτό το χαπάκι (απαίσια γεύση), κι έτσι σταμάτησα. Κατά τ' άλλα, ούτε καφέ ούτε τίποτα.:redface: Και πριν δώσω τίποτα, απλά ξυπνούσα και πήγαινα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Iliaso

Περιβόητο μέλος

Ο Iliaso αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Αρεόπολη (Λακωνία). Έχει γράψει 6,236 μηνύματα.
Έχω παρατηρήσει ότι φέτος όταν πίνω καφέδες πιο κουρασμένος και νυσταγμένος αισθάνομαι παρά όταν δε πίνω.Να ναι καλά τα άπειρα πορτοκάλια που έχω ακόμα στο μπαλκόνι:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

^natasa666^

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια του τμήματος Παιδαγωγικό Δημοτικής Εκπαίδευσης Θεσσαλίας (Βόλος). Έχει γράψει 333 μηνύματα.
εγω δεν περνω ουτε συμπληρωμα διατροφης,ουτε σπιρουλινα,ουτε καφεδες και μια χαρα την βγαζω την χρονια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Σπιρουλίνα? Μάρκα ρυζιού μου θυμίζει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Εγώ στην τρίτη λυκείου έπαιρνα χάπια καφεΐνης και καμιά φορά αμφεταμίνες.









Ουπς στην Β είμαι ακόμα, θα απαντήσω του χρόνου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Σπιρουλίνα? Μάρκα ρυζιού μου θυμίζει.
Άλλο "καρολίνα" (που εκτός από όνομα γυναίκας είναι και είδος ρυζιού) κι άλλο σπιρουλίνα (που είναι συμπλήρωμα διατροφής):P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Αχα.

Καλά έκανες και το ξεκαθάρισες, είναι λεπτό σημείο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Καθηγητής κι έχει σπουδάσει στο τμήμα Φυσικής ΕΚΠΑ (Αθήνα). Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Όταν πήγαινα Γ λυκείου και έδινα πανελλήνιες...
(χμ, πέρυσι ήταν, αλλά δεν ξέρω γιατί μου φαίνεται πολύ μακρινό)
...η μητέρα μου (που είναι γιατρός) αγόραζε την πρώτη ύλη από τη "λαϊκή" και μου παρασκεύαζε μόνη της το υψηλής περιεκτικότητας βιταμινούχο διάλυμα της εικόνας:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mercury

Επιφανές μέλος

Ο Doctor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,611 μηνύματα.
Σπιρουλίνα? Μάρκα ρυζιού μου θυμίζει.

Shadowfax,φυκι ειναι του γλυκου νερου. Καλλιεργειται στην Νιγριτα Σερρων.Λεγεται και "τροφη των αστροναυτων".Βεβαια εχει μια απαισια μυρωδια...
Σπιρουλινα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregory nub

Διάσημο μέλος

Ο gregory nub αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,619 μηνύματα.
Πάντως παιδιά φέτος στο φροντιστήριο βλέπω παιδιά της 3ης να παίρνουν ποτά όπως μονστερ και τέτοια γενικώς. Πιστεύω πως αυτά δεν βοηθάνε τόσο στο διάβασμα. Εκτός από κάνα Ritalin και σωστή διατροφή μόνο η θέλησή σας για να περάσετε μπορεί να σας κάνει να στρώσετε κώλο :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πορτοκαλαδίτσες και πάλι πορτοκαλαδίτσες! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χαρουλιτα

Διάσημο μέλος

Η Χαρουλιτα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Καθηγητής. Έχει γράψει 2,552 μηνύματα.
Και εγω μια απο τα ιδια...
Με εχει τρελανει η μανα μου!
Εχω πιει τοσα δεντρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

challenger

Επιφανές μέλος

Ο challenger αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 11,414 μηνύματα.

drosos

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Κερατσίνι (Αττική). Έχει γράψει 1,151 μηνύματα.
Εγω μεχρι τωρα ουτε καφε δεν πινω(ετσι και αλλιως ποτε δεν επινα) μονο πορτοκαλαδες(φυσικες) και χυμους και ακομα δεν εχω κουραστει!!:spasiklas::alljumpy::bounce:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jjdjbakos

Νεοφερμένος

Ο jjdjbakos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Σχολειο πας κανονικα???
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

βασιλική22

Νεοφερμένος

Η βασιλική22 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 118 μηνύματα.
εγω που ειτε πιω ειτε οχι μια κουπα καφε το μεσημερι με πιανει υπνηλια...?ειναι τραγικο,να εχω πιει το μισο,να πεφτω για κανα μισαωρο για υπνο κ να ξυπναω κ να τ συνεχιζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Natassa.SP

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Natassa.SP αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 224 μηνύματα.
Επειδή δεν μας αρέσουν οι "ντοπαρισμένοι"... ΦΥΣΙΚΟΊ ΧΥΜΟΊ, ΦΡΟΥΤΆΚΙΑ, ΚΑΛΌ ΦΑΓΊ ΚΑΙ ΥΠΝΆΚΟ!
Άντε καλή μας επιτυχία ζουζούνια!!
:):inlove::inlove::inlove::inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top