Στρατιωτικές Σχολές

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Δεν είχα το κουράγιο να διαβάσω όλες τις παραπάνω σελίδες για να δω αν ξανασυζητήθηκε το θέμα μου...Ήθελα να ρωτήσω...Ποιά η γνώμη σας για τις στρατιωτικές σχολές?Οι δοκιμασίες εισαγωγής είναι δύσκολες?Ισχύει ότι δεν καταλαβαίνεις φοιτητική ζωή καθώς είσαι συνέχεια στη σχολή και είναι κατά κάποιον τρόπο σαν 4ετής στρατός(για την Ευελπίδων τουλάχιστον που με ενδιαφέρει)...Επίσης ισχύει ότι κάνουν γερή πλύση εγκεφάλου στη σχολή και φανατίζουν τους υποψήφιους?(Μπορεί μερικά να ακούγονται κάπως τραβηγμένα,αλλά τα 'χω ακούσει όλα όσα προανέφερα..):confused:

Κοίτα εμείς οι άντρες αναγκαστικά θα κάνουμε την θητεία μας.
Υπάρχουν σχολές όπως η ΣΜΥ και η ΣΤΥΑ όπου η φοίτηση είναι 2 χρόνια.
Αν βγάλεις τα καλοκαίρια που η σχολή είναι κλειστή και τις γιορτές τι μένει;
6-7 μήνες.
Οι διαδικασίες εισαγωγής δεν είναι δύσκολες.
Με λίγους μήνες προπόνηση τα όρια στα αθλήματα βγαίνουν εύκολα.
Τώρα για το θέμα με την φοιτητική ζωή θα σου πω το εξής:
Προτιμάς να ζήσεις 4-5 χρόνια ξενοιασιάς και να βγεις στην αγορά εργασίας με την ελπίδα οτι θα δουλέψεις κάπου σαν ιδιωτικός υπάλληλος η να ζοριστείς μερικά χρόνια ακόμα και να έχεις μια ξένιαστη ζωή χωρίς άγχος για το τι ξημερώνει αύριο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι για το δεικτη μαζας σωματος.Θελω να μπω ΣΣΑΣ η Ευελπιδων.Το θεμα ειναι οτι ειμαι 1.81 και 54 κιλα.Τι πρεπει να κανω?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Να ρωτησω κατι για το δεικτη μαζας σωματος.Θελω να μπω ΣΣΑΣ η Ευελπιδων.Το θεμα ειναι οτι ειμαι 1.81 και 54 κιλα.Τι πρεπει να κανω?

O ΔΜΣ σου είναι 16.4 και είναι πάααρα πολύ χαμηλός.
Σύμφωνα με την καινούρια προκήρυξη πρέπει να είναι μεταξύ 19 και 27. (19-27).
Πρέπει να πας περίπου 70 κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Δεν σε περνουν δηλαδη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Δεν σε περνουν δηλαδη?

Όχι.
Όπως κόβουν άτομα για το ύψος κόβουν και για τα κιλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Ναι ομως πρεπει να φτασω τα 63-64 και οχι τα 70
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Ναι ομως πρεπει να φτασω τα 63-64 και οχι τα 70

Θα είσαι ακριβώς στο όριο.
Και αν η ζυγαριά εκεί σε βγάλει 2-3 κιλά πιο κάτω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
εεεεε νταξει τωρα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

natasoula...

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Νατάσα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών και Μεταπτυχιούχος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Κοίτα εμείς οι άντρες αναγκαστικά θα κάνουμε την θητεία μας.
Υπάρχουν σχολές όπως η ΣΜΥ και η ΣΤΥΑ όπου η φοίτηση είναι 2 χρόνια.
Αν βγάλεις τα καλοκαίρια που η σχολή είναι κλειστή και τις γιορτές τι μένει;
6-7 μήνες.
Οι διαδικασίες εισαγωγής δεν είναι δύσκολες.
Με λίγους μήνες προπόνηση τα όρια στα αθλήματα βγαίνουν εύκολα.
Τώρα για το θέμα με την φοιτητική ζωή θα σου πω το εξής:
Προτιμάς να ζήσεις 4-5 χρόνια ξενοιασιάς και να βγεις στην αγορά εργασίας με την ελπίδα οτι θα δουλέψεις κάπου σαν ιδιωτικός υπάλληλος η να ζοριστείς μερικά χρόνια ακόμα και να έχεις μια ξένιαστη ζωή χωρίς άγχος για το τι ξημερώνει αύριο;
Βασικά το άγχος μ γ τν εισαγωγή οφείλεται στ ότι δεν έχω καθόλου επαφή με τα αθλήματα γενικότερα...Βέβαια παλιότερα γυμναζόμουν που και που και το σώμα μου είναι σε αρκετά καλή κατάσταση,οπότε οι περισσότεροι μου λένε ότι δε θα δυσκολευτώ ιδιαίτερα...Αλλά όσο να πεις το 'χω ένα άγχος!Όσο για το τελευταίο που λες...Μάλλον δίκιο έχεις...Ουφ,τι να πω!Δύσκολη απόφαση...:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Επισης εχω σε πολυ μικρο βαθμο το pectum carinatum(οταν εξεχει ελαφρα ο θωρακας σου)δυσκολα φαινεται στο ματι και ακομα δεν νομιζω πως με δυσκολευει στην αναπνοη μου)..https://www.google.gr/imgres?imgurl=https://lynnp.atlblogs.com/archives/Pectus4pre.jpg&imgrefurl=https://lynnp.atlblogs.com/archives/011256.html&usg=__jRarVokL3MyXFXJhcKjRTu1PwnY=&h=216&w=271&sz=6&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=7QB6KPt3W0Q2GM:&tbnh=128&tbnw=161&ei=Bsi5TdP5LIjvsgaIiLHrAw&prev=/search%3Fq%3Dpectum%2Bcarinatum%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1440%26bih%3D680%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=214&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:12,s:0&tx=107&ty=75.. Ειναι το γνωστο θωρακας περιστεριου.Ξερετε αν αυτο με εμποδιζει στην εισαγωγη μου?



Υποψιν δεν ειμαι εγω στην εικονα. Το εχω σε πολυ μικροτερο βαθμο..απο αυτον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sayer

Νεοφερμένος

Ο sayer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος του τμήματος Πληροφορικής & Τηλεπικοινωνιών Πελοποννήσου. Έχει γράψει 47 μηνύματα.
καλημερα παιδια, \

να κανω μια ερωτηση ? με ηλικια 24 χρονων, μπορω να μπω σε καποια οποιαδηποτε στρατιωτικη σχολή ? ή πάει, πέταξε το πουλακι και περιμενω τπτ προκηρυξεις εποπ ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vavlas

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 311 μηνύματα.
Επισης εχω σε πολυ μικρο βαθμο το pectum carinatum(οταν εξεχει ελαφρα ο θωρακας σου)δυσκολα φαινεται στο ματι και ακομα δεν νομιζω πως με δυσκολευει στην αναπνοη μου)..https://www.google.gr/imgres?imgurl=https://lynnp.atlblogs.com/archives/Pectus4pre.jpg&imgrefurl=https://lynnp.atlblogs.com/archives/011256.html&usg=__jRarVokL3MyXFXJhcKjRTu1PwnY=&h=216&w=271&sz=6&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=7QB6KPt3W0Q2GM:&tbnh=128&tbnw=161&ei=Bsi5TdP5LIjvsgaIiLHrAw&prev=/search%3Fq%3Dpectum%2Bcarinatum%26um%3D1%26hl%3Del%26client%3Dfirefox-a%26sa%3DN%26rls%3Dorg.mozilla:en-US:official%26biw%3D1440%26bih%3D680%26tbm%3Disch%26prmd%3Divns&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=214&page=1&ndsp=35&ved=1t:429,r:12,s:0&tx=107&ty=75.. Ειναι το γνωστο θωρακας περιστεριου.Ξερετε αν αυτο με εμποδιζει στην εισαγωγη μου?



Υποψιν δεν ειμαι εγω στην εικονα. Το εχω σε πολυ μικροτερο βαθμο..απο αυτον

Κάνε ένα κόπο να διαβάσεις την εγκύκλιο του υπουργείου.
καλημερα παιδια, \

να κανω μια ερωτηση ? με ηλικια 24 χρονων, μπορω να μπω σε καποια οποιαδηποτε στρατιωτικη σχολή ? ή πάει, πέταξε το πουλακι και περιμενω τπτ προκηρυξεις εποπ ?

Προκήρυξη σελίδα (4).

(1) Οι υποψήφιοι -ες των ΑΣΕΙ πρέπει να πληρούν τις παρακάτω
προϋποθέσεις:
(α) Για τις ΣΣΕ, ΣΝΔ, ΣΙ και ΣΑΝ να έχουν γεννηθεί μετά την
1η Ιανουαρίου 1990. Κατ' εξαίρεση μπορούν να συμμετάσχουν:
1/ Στη ΣΣΕ και οι υπηρετούντες στις Ένοπλες
Δυνάμεις Εθελοντές μόνιμοι Οπλίτες που γεννήθηκαν μετά την 1η Ιανουαρίου
1988.
2/ Στη ΣΙ και οι υπηρετούντες στις ΕΔ Εθελοντές,
Κληρωτοί, Κληρωτοί πρότακτοι, Κληρωτοί παρατεταμένης θητείας και Μαθητές –
Απόφοιτοι ΑΣΣΥ που γεννήθηκαν μετά την 1η Ιανουαρίου 1989.
(β) Στη ΣΣΑΣ όσοι γεννήθηκαν μετά την 1η Ιανουαρίου
1991.
(2) Οι υποψήφιοι -ες των ΑΣΣΥ πρέπει να μην έχουν υπερβεί το
21ο έτος της ηλικίας τους κατά την 31 Δεκεμβρίου του έτους συμμετοχής τους
στις εξετάσεις. Διόρθωση ηλικίας με δικαστική απόφαση λαμβάνεται υπόψη,
εφόσον προκύπτει ότι η απόφαση αυτή έχει καταστεί αμετάκλητη. Οι υποψήφιοι-ες
θα πρέπει να έχουν γεννηθεί την 31η Δεκεμβρίου 1990 και μεταγενέστερα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katsiferis

Νεοφερμένος

Ο Katsiferis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 45 μηνύματα.
Απανταω στον βαβλα.Αυτο πυ εχω δεν συντελει ουτε στην ελαττωση της χωριτικοτητας ουτε στην μειωση της αναπνευστικης λειτουργιας...Οποτε?Με λιγα λογια ιενια πολυ μικρο και δεν μου προκαλει προβλημα


Ετσι λεει η εγκυκλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

killbill

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο killbill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 167 μηνύματα.
βρε παιδιά που είναι αυτή η εγκύκλιος; δεν μπορώ να την βρω πουθενά στο www.geetha.mil.gr που λένε ότι υπάρχει. Που στο καλό είναι; Λόγω κρίσης φαίνετια λένε ότι δεν θα μοιράζεται τυπωμένη αλλά θα είναι μόνο διαθέσιμη στο ιντερνετ. Αλλα που στο καλό την έχουν; την έχει βρει κάποιος; ας παραθέσει τον σύνδεσμο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Theseus

Νεοφερμένος

Ο Theseus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' λυκείου και μας γράφει απο Άγιοι Θεόδωροι (Κόρινθος). Έχει γράψει 97 μηνύματα.
βρε παιδιά που είναι αυτή η εγκύκλιος; δεν μπορώ να την βρω πουθενά στο www.geetha.mil.gr που λένε ότι υπάρχει. Που στο καλό είναι; Λόγω κρίσης φαίνετια λένε ότι δεν θα μοιράζεται τυπωμένη αλλά θα είναι μόνο διαθέσιμη στο ιντερνετ. Αλλα που στο καλό την έχουν; την έχει βρει κάποιος; ας παραθέσει τον σύνδεσμο
Γεια σου killbill,
την προκηρυξη μπορεις να την κανεις ληψη απο εδω https://et.diavgeia.gov.gr/f/ypetha/ada/4ΑΓΓ6-0
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και πιστευώ να τις κάνω στο σωστό Θέμα.
Δίνω πανελλαδικές για 2η φόρα συγκεκριμένα για αστυφυλάκων.Όμως θα δηλώσω και ΣΤΥΑ,ΣΣΕ και ΣΜΥ.
1)Μπορώ να δηλώσω στα χαρτιά που πρέπει να στείλουμε,τη ΣΜΥ πρώτη και να πάω να δώσω εκεί όλες τις ΠΚΕ για να μην κατεβαίνω Αθήνα,καθώς είμαι από Βόλο;
2)Εάν δηλώσω τη ΣΤΥΑ πρώτη,θα πρέπει να ξαναπεράσω τις ΠΚΕ για την αστυνομία ή θα πάρω χαρτί;Γιατί στην προκύρηξη λέει ότι οι σχολές που έχουν * δίπλα τους,είναι ΟΠΛΑ και παίρνεις χαρτί για αστυνομία.Στη ΣΤΥΑ όμως δεν εχει * .Φίλος που έδωσε πέρυσι ΣΤΥΑ μου είπε οτι τους δώσανε χαρτί.Εγώ τώρα τι να πιστέψω;
3)Εαν δηλώσω πρώτα πχ. ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ,οταν παω να δωσω αθληματα πως θα ειναι;Εννοω θα δωσω για Σωματα και πρεπει να ξαναδωσω για ΟΠΛΑ;Ή εαν περασω τα ορια για ΟΠΛΑ θεωρουμαι ΟΚ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

sxetlant

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Απόστολος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 336 μηνύματα.
Καλησπέρα,θα ήθελα να κάνω κάποιες ερωτήσεις και πιστευώ να τις κάνω στο σωστό Θέμα.
Δίνω πανελλαδικές για 2η φόρα συγκεκριμένα για αστυφυλάκων.Όμως θα δηλώσω και ΣΤΥΑ,ΣΣΕ και ΣΜΥ.
1)Μπορώ να δηλώσω στα χαρτιά που πρέπει να στείλουμε,τη ΣΜΥ πρώτη και να πάω να δώσω εκεί όλες τις ΠΚΕ για να μην κατεβαίνω Αθήνα,καθώς είμαι από Βόλο;
2)Εάν δηλώσω τη ΣΤΥΑ πρώτη,θα πρέπει να ξαναπεράσω τις ΠΚΕ για την αστυνομία ή θα πάρω χαρτί;Γιατί στην προκύρηξη λέει ότι οι σχολές που έχουν * δίπλα τους,είναι ΟΠΛΑ και παίρνεις χαρτί για αστυνομία.Στη ΣΤΥΑ όμως δεν εχει * .Φίλος που έδωσε πέρυσι ΣΤΥΑ μου είπε οτι τους δώσανε χαρτί.Εγώ τώρα τι να πιστέψω;
3)Εαν δηλώσω πρώτα πχ. ΣΜΥ ΣΩΜΑΤΑ,οταν παω να δωσω αθληματα πως θα ειναι;Εννοω θα δωσω για Σωματα και πρεπει να ξαναδωσω για ΟΠΛΑ;Ή εαν περασω τα ορια για ΟΠΛΑ θεωρουμαι ΟΚ;

Αρχίζουμε απο την αρχή:
1)Ναι μπορείς να την δηλώσεις.Οι ΠΚΕ γίνονται στην σχολή πρώτης προτίμησης πάντα!
2)Όχι!Αρκεί να έχεις δηλώσει κάποιο σώμα όπλων κι έτσι θα δώσεις τα αντίστοιχα όρια που χρειάζονται και για την Αστυφυλάκων, ανεξάρτητα αν την έχεις δηλώσει πρώτη ή τελευταία (την σχολή όπλων δηλαδή)!
3)Αν έχεις δηλώσει κάποιο σώμα όπλων τότε θα δώσεις τα αντίστοιχα όρια!

Ελπίζω να σε βοήθησα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

deleted_user

Νεοφερμένος

Ο deleted_user αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Αρχίζουμε απο την αρχή:
1)Ναι μπορείς να την δηλώσεις.Οι ΠΚΕ γίνονται στην σχολή πρώτης προτίμησης πάντα!
2)Όχι!Αρκεί να έχεις δηλώσει κάποιο σώμα όπλων κι έτσι θα δώσεις τα αντίστοιχα όρια που χρειάζονται και για την Αστυφυλάκων, ανεξάρτητα αν την έχεις δηλώσει πρώτη ή τελευταία (την σχολή όπλων δηλαδή)!
3)Αν έχεις δηλώσει κάποιο σώμα όπλων τότε θα δώσεις τα αντίστοιχα όρια!

Ελπίζω να σε βοήθησα!
ΟΚ,ευχαριστώ!Πήρα τηλέφωνο στη ΣΜΥ,πήγα και στη στρατολογία,δεν ξέραν να μου απαντήσουν με σιγουριά.Τελικά δήλωσα ΣΜΥ Σώματα και μετά ΣΜΥ Όπλα.Θα πρέπει να πάω 2 μέρες Τρίκαλα και 2 μέρες Αθήνα.Καλή μας επιτυχία παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~LoVeR BoY~

Διάσημο μέλος

Ο ~LoVeR BoY~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,344 μηνύματα.
Τι διαφορά έχουν τα σώματα με τα όπλα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epistimonas

Νεοφερμένος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά.......μετά απο το στραπάτσο στισ φετινές πανελλήνιες το όνειρο μου να περάσω ΕΥΕΛΠΙΔΩΝ γκρεμίστηκε.....ακόμα περισσότερο και να περάσω ικάρων που πλέον ούτε που το συζητάω.....σκέφτομαι να ξαναδώσω αλλα είμαι θεωρητική κατεύθυνση και για να πάω στο πεδίο των στρατιωτικών σχολών έχω απώλεια μορίων,δίνοντας πάντα μαθηματικά.....εσείς τι λέτε???αξίζει ή να βολευτώ με τα μόρια που έβγαλα και να φοιτίσω σε σχολή της αρεσκείας μου.... :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top