Στις 29 Αυγούστου οι Βάσεις 2011

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

alessia #8

Νεοφερμένος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Απόφοιτος και μας γράφει απο Έδεσσα (Πέλλας). Έχει γράψει 71 μηνύματα.
ναι οκ μασ χαλανε το προγραμμα.μασ πανε ποσεσ μερεσ πισω και το κυτιοτερο ειναι οτι πολυ απλα θεωρουν οτι μασ κανουν και την χαρη δλδ! δεν εχουν τον θεο τους! δεν τουσ καιγεται καρφι για μας κ το μελλον! Αλλα για το μελλον των παιδιων ΤΟΥΣ ειμαι σιγουρη οτι κανουν οτι καλυτερο μπορουν..στελνουν τ παιδακια τουσ στα καλυτερα πανεπιστημια του εξωτερικου κ ασε τα αλλα τ βλαμενα να κλαιγονται κ ν περιμενουν ποτε θα μασ ερθει να βγαλουμε τισ βασεισ...
Δεν ξερω πια τ να πω! ΚΟΝΤΕΥΩ ΤΑ 18 ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΔΕΧΘΕΙ ΑΛΛΕΠΑΛΛΗΛΑ ΧΤΗΠΗΜΑΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΓΕΝΙΚΑ!! η ΧΩΡΑ ΜΟΥ ΜΕ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΥ ΑΠΛΑ ΝΑ ΑΗΔΙΑΣΩ!ΜΕ ΕΧΕΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΕΙ!! και θα συνεχιζει με αυτο τον τροπο να μου καταστρεφει τη ζωη!δε ζητησαμε τπτ απλα να βγαλουν πιο νωρισ τα αποτελεσματα που στην τελικη ειναι και υποχρεωση τουσ. με την πρωτη ευκαιρια θα σηκωθω να φυγω γτ η χωρα μου δεν κανει τα πολυ απλα κ βασικα για να μ κρατησει! λυπαμαι πραγματικα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

papas

Διάσημο μέλος

Ο papas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νοσηλευτικής ΕΚΠΑ. Έχει γράψει 2,371 μηνύματα.


Διαμαντοπουλου,you are one of them! BEWARE!!!! :worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

costasre

Νεοφερμένος

Ο costasre αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
Επειδή η ανικανότητα αλλά και η κοροϊδία έχουν τα όρια τους θέλω να κάνω μία πρόταση.
Να γίνει μαζική αποστολή μηνυμάτων προς το υπουργείο μπας και καταλάβουν ότι σε αυτήν τη χώρα δεν ζουν χαϊβάνια.
Αν στείλουμε όλοι μαζί ένα απλό e-mail (χωρίς βρισιές και χαρακτηρισμούς) ίσως καταλάβουν ότι δεν μπορούν να παίζουν άλλο με τα νεύρα μας.
Σε τελική ανάλυση το να καθόμαστε παθητικά και να περιμένουμε το τι θα μας σερβίρουν είναι πολύ χειρότερο.
Όχι κομματικές κορώνες, όχι βρισιές απλά μηνύματα αγανάκτησης.
Επειδή το φοβερό υπουργείο δεν έχει επίσημο e-mail εγώ ήδη έστειλα εδώ :
https://www.minedu.gov.gr/contact-forms.html
(στο τέλος της σελίδας θα βρείτε την φόρμα επικοινωνίας)
Παραθέτω παρακάτω το δικό μου μήνυμα που τους έστειλα και ελπίζω να κινηθούν όλοι μαζικά :
Το γεγονός ότι θα ανακοινώσετε τις βάσεις εισαγωγής την 29/8/2011 τουλάχιστον σας καθιστά αστείους. Η υφυπουργός είχε ανακοινώσει επίσημα στα ΜΜΕ τέλη Ιουλίου, ο Γενικός γραμματέας μίλησε επίσης για την 25/8 και η Υπουργός τελικά λέει για 29/8. Είναι κρίμα σε μια χρονιά που όλα κινήθηκαν πολύ ποιο γρήγορα να βγάζετε τα αποτελέσματα τόσο αργά παίζοντας με τα νεύρα χιλιάδων υποψήφιων και γονέων. Ειλικρινά δεν ξέρω αν έχει μείνει ίχνος ευθιξίας σε αυτόν τον τόπο.

ευγε ρε φιλαρακι, στελνω και εγω γιατι απο οτι βλεπω ολο λογια ειμαστε , φρου φρου και αρωματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
ευγε ρε φιλαρακι, στελνω και εγω γιατι απο οτι βλεπω ολο λογια ειμαστε , φρου φρου και αρωματα

Μαζι σου...σοβαρα και ειλικρινα!Μην καθεστε παθητικοι. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Μην καθεστε παθητικοι. . .

... μόνο όταν δείτε ότι οι πράξεις σας μπορούν να φέρουν αποτέλεσμα. Η αντίδραση just for the sake of it μη νομίζετε ότι είναι ουσιαστικότερη απ' αυτό που γίνεται εδώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BingoBingi

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BingoBingi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 385 μηνύματα.
Παθητικοί σε ποιο πράγμα, που δεν διαδηλώνουμε? Για ποιο από όλα? Πέρα ταύτα, εγώ δεν πιστεύω σε καταλήψεις, κτλ..Για πεσμου τι έχουν κερδίσει όλα αυτά τα χρόνια με διάφορες καταλήψεις..? Απλά χαβαλές και τεμπελιά.. Αν δεν υπάρχει οργάνωση, κοινός στόχος και κίνητρο, τι να το κάνεις. Ποιο το αποτέλεσμα?
Εγώ δεν θα ήθελα να μπω σε μια σχολή και να κάνει καταλήψεις, χάνω πολύτιμο χρόνο… Για εμένα πλέον είναι χάσιμο χρόνου.. Όσο για τα μαιλ τι να σας κάνουν.. Ένα petition διαμαρτυρίας ανοιχτό για όλους, θα ήταν ότι πρέπει. Στην μέθοδο τον μαζικών μαιλ μπορεί να χαρακτηριστεί ως σπαμ… Το petition όμως με υπογραφές από μαθητές, είναι ποιο ισχυρό και με κοινό στόχο / κίνητρο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πανσέληνος

Δραστήριο μέλος

Η Πανσέληνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτητής του τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων Αιγαίου (Χίος) και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 609 μηνύματα.
το σαν τι το ηθελες? :Pαν τους ενδιάφερε θα τις είχαν βγάλει ήδη....και δεν θα μας τα είχαν κάνει ΝΑ με το συμπάθειο...:P

ναι εχεις δικιο...my bad..:)μεταξυ μας ειμαστε μιλα ελευθερα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Άντε γιαααα.....................

... μόνο όταν δείτε ότι οι πράξεις σας μπορούν να φέρουν αποτέλεσμα. Η αντίδραση just for the sake of it μη νομίζετε ότι είναι ουσιαστικότερη απ' αυτό που γίνεται εδώ.
Σαν πολύ απαισιόδοξος μου ακούγεσαι, γιατί? :hmm: Έχεις καμιά καλύτερη λύση ν' αντιπροτείνεις μήπως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Καθόλου απαισιόδοξος όχι, εκτός κι αν το δεν-σπαταλάω-το-χρόνο-μου-κοροϊδεύοντας-τον-εαυτό-μου είναι απαισιοδοξία. If anything, μέχρι να βγουν να ανακοινώσουν ότι εξαιτίας της πλημμύρας μηνυμάτων μίσους αναγκάζονται να βγάλουν τα αποτελέσματα πιο νωρίς απ' τις 29 ας μην έρχονται πέντε-δέκα να λένε ότι η αγανάκτηση που εκφράζεται εδώ, σε blogs ή οπουδήποτε αλλού τέλος πάντων είναι ανούσια.

Η αντίδραση για την αντίδραση, λέω απλά, δε διαφέρει πουθενά απ' όσα γράφονται εδώ. Κατά τα άλλα κακώς υπήρχαν ελπίδες βασισμένες σε δηλώσεις του κάθε άσχετου, Μέσων κι ενός υπουργείου που το μόνο που καταφέρνει για ακόμα μια φορά είναι να επιβεβαιώσει την ανικανότητα συντονισμού του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καθόλου απαισιόδοξος όχι, εκτός κι αν το δεν-σπαταλάω-το-χρόνο-μου-κοροϊδεύοντας-τον-εαυτό-μου είναι απαισιοδοξία. If anything, μέχρι να βγουν να ανακοινώσουν ότι εξαιτίας της πλημμύρας μηνυμάτων μίσους αναγκάζονται να βγάλουν τα αποτελέσματα πιο νωρίς απ' τις 29 ας μην έρχονται πέντε-δέκα να λένε ότι η αγανάκτηση που εκφράζεται εδώ, σε blogs ή οπουδήποτε αλλού τέλος πάντων είναι ανούσια.

Η αντίδραση για την αντίδραση, λέω απλά, δε διαφέρει πουθενά απ' όσα γράφονται εδώ. Κατά τα άλλα κακώς υπήρχαν ελπίδες βασισμένες σε δηλώσεις του κάθε άσχετου, Μέσων κι ενός υπουργείου που το μόνο που καταφέρνει για ακόμα μια φορά είναι να επιβεβαιώσει την ανικανότητα συντονισμού του.

Μα δεν είναι σπατάλη χρόνου να διαμαρτυρηθείς για κάτι εις βάρος σου! Είναι προτιμότερο δηλαδή να κάθονται οι νέοι στις παραλίες και να λένε πίνοντας τον φραπέ τους "ναι το υπουργείο είναι ανίκανο!" ?
Εν τέλει, δες το σαν ψυχική αποφόρτιση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Shadowfax

Διάσημο μέλος

Ο Shadowfax αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 3,622 μηνύματα.
Άλλα λέμε κι άλλα καταλαβαίνουμε. Δεν είμαι κατά της αντίδρασης, είμαι κατά του μηδενισμού συγκεκριμένων τρόπων αντίδρασης από μια μικρή/μεγάλη ελίτ που υποτίθεται ότι καταφέρνει αυτό που άλλοι δε μπορούν.

ευγε ρε φιλαρακι, στελνω και εγω γιατι απο οτι βλεπω ολο λογια ειμαστε , φρου φρου και αρωματα

Εδώ. Δε θα μου επιβάλλει κανείς τι θα πω και σε ποιον θα το πω. Μπορεί να θέλω να στολίσω το υπουργείο εδώ, στο youtube, στην πλατεία, wherever. Είναι φρου φρου κι αρώματα ο τρόπος που θα επιλέξει ο καθένας να μιλήσει; Όχι, αυτό λέω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
τραγικη κατασταση..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devian

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Devian αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Καλαμαριά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Αρχίσαμε με μέσα Ιουλίου, πήγε μετα για αρχές αυγούστου , μετα τελευταίο δεκαήμερο του Αυγούστου, μετα το πολύ στις 25 και τώρα 29... είναι κωμικοτραγικό το υπουργείο:P Και να πείς οτι υπάρχει κάποιος φόρτος εργασίας τεράστιος, ΔΕΝ υπάρχει αφου καταθέσαμε τα μηχανογραφικά ηλεκτρονικώς. η επεξεργασία και η εξαγωγή των αποτελεσμάτων θα έπρεπε να γίνει μόλις λίγες μέρες αφότου δηλωθούν όλα τα δελτία και καθοριστεί ο αριθμός των εισακτέων. Οποιεσδήποτε καθυστερήσεις είναι κατα τη γνώμη μου αδικαιολόγητες και αμα γουστάρουν να παίζουν με τα νεύρα των παιδιών να πάνε να γ@μηθούν..αυτοί και τα υπουργεία τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ενα απο αυτα που μ'αρεσουν στην ολη υποθεση ειναι οτι μετα απο τοσες ανακοινωσεις ολοι θεωρουν δεδομενο το 29 Αυγουστου... τοσες φορες ητανε δεδομενη η ημερομηνια που δωσανε, πιος μας λεει οτι δεν θα το καθυστερισουν κιαλλο;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
φετος ο Αγιος Βασιλης θα μου φερει..τις βασεις!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Pride

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Pride αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 200 μηνύματα.
Πολυ περιεργο που θα εχουμε τοσο αργα τις φετινες βασεις. Πιστευα πως με το ηλεκτρονικο μηχανογραφικο θα τους ηταν πολυ πιο ευκολο να μας τις εδιναν ακομη και αρχες Αυγουστου. Μην ξεχαμε οτι φετος τα μηχανογραφικα εγιναν πολυ νωριτερα σε σχεση με προηγουμενες χρονιες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κωνσταντίνα Σα.

Νεοφερμένος

Η Κωνσταντίνα Σα. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια του τμήματος Φιλολογίας Κρήτης (Ρέθυμνο). Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Αν ήταν μόνο η διευκόλυνση από τα μηχανογραφικά,καλά θα ήταν..μετά από δήλωση της ίδιας της Υπουργού Παιδείας για έναρξη των Πανελλαδικών το δεύτερο 15ήμερο του Μάη,τελικά ξεκινάμε 12,πιο νωρίς από ποτέ! Μέσα σε πολύ μικρό χρονικό διάστημα καλούμαστε να καταθέσουμε μηχανογραφικό,ελπίζοντας στην άμεση ανακοίνωση των βάσεων και με τους περισσότερους υποψηφίους να διακατέχονται από τεράστιο άγχος..Θα μου πεις,τελευταία στιγμή περιμέναμε να αποφασίσουμε τι σχολές θα δηλώσουμε?Όχι,αλλά όταν τα θέματα των Πανελληνίων είναι....όπως τα φετινά,όλα αλλάζουν γιατί προφανώς πολλοί δεν γράψαμε όσο περιμέναμε και άλλαξαν αυτόματα οι επιλογές μας.και τέλος..μετά απο τόσο καιρό εμπαιγμού σχετικά με την ανακοίνωση των βάσεων,γίνεται γνωστή η ημερομηνία αυτή (29.08)..και μετά απ'όλα αυτά εγώ ένα έχω να πω..ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

g1wrg0s

Επιφανές μέλος

Ο 01001 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 9,074 μηνύματα.
Βαλ΄τε το skai να δειτε την υφυπουργο παιδειας. . .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giota1993

Νεοφερμένος

Η giota1993 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 25 μηνύματα.
:mad:Καλα το εχουν ξεφτιλισει φετοσ με τισ πανελλαδικες!!!!Ξεκινησαμε νωριτερα απο καθε αλλη χρονια, δηλωσαμε μηχανογραφικα πρωτοι-πρωτοι και γιατι;;;;Για να παρουμε τισ βασεισ πιο καθυστερημενα απο ποτε!!!!!Και συγκεκριμενα οταν ολα εχουν ψηφιοποιηθει και υποτιθεται εξοικονομηται πολυτιμος χρονος...!!!Μαλλον ενα καλοκαιρι δεν τους φτανει ασ εκμεταλευτουν και τα Χριστουγεννα!!!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Balthazor

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Balthazor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 1,011 μηνύματα.
Η Χριστοφιλοπουλου σημερα στο σκαι.

https://www.skai.gr/player/TV/?MMID=217736
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top