Σπυράκια

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Πρωτον,δεν θα σου πει ο δερματολογος αυτο που λες. αμα θες να πας.ή μπορεις να απευθυνθεις σε εναν φαρμακοποιο ο οποιος να σου συστυσει καποια κρεμα.
έχεις δίκιο ,απλά έχω ήδη μια κρεμα που μου τη σύστησε δερματολόγος σε παλαιότερη επίσκεψη,επειδή έχω ξηροδερμία και χρειάζομαι συνεχή ενυδάτωση.
Φοβάμαι να ακουσω το '' θα σου μείνουν σημαδακια '' .Έχω πάθει ψύχωση σου λέω. Μόνο αυτό σκέφτομαι.
Απο την άλλη,είναι και εγωιστικό να σκεφτομαι έτσι,γιατι υπάρχουν τοσα παιδιά με σοβαροτερα προβλήματα,και εγώ γκρινιάζω για το τιποτα :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Αλήθεια ;
Απλά λέω μέσα μου: Αξίζει να πάω σε δερματολόγο ή θα μου πει ''Έχουμε πιο σοβαρές περιπτωσεις,τί κουβαλήθηκες εσύ εδώ'';
Να σε ρωτήσω ,αν επιτρέπεται,απο πότε σου εμφανίστηκε ;
Πρέπει να χει 1,5 βδομάδα τότε με το πολύ κρύο...
Σήμερα κοιτιόμουν στον καθρέφτη και έλεγα,να πάω ρε πούστη μου σε δερματολόγο ή όχι;
Αλλά σκέφτομαι ότι αν πάω θα μου πει να κόψω το ζελέ στα μαλλιά + θα μου γράψει κάποιο τζέλ καθαρισμού,οπότε τζάμπα λεφτά.
Κοκκινίλες έχεις μόνο στο μέτωπο ή και κάπου αλλού;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
Αλήθεια ;
Απλά λέω μέσα μου: Αξίζει να πάω σε δερματολόγο ή θα μου πει ''Έχουμε πιο σοβαρές περιπτωσεις,τί κουβαλήθηκες εσύ εδώ'';
Να σε ρωτήσω ,αν επιτρέπεται,απο πότε σου εμφανίστηκε ;

κατα την προσωπικη μου αποψη,η οποια ειναι και η σωστη,να πας σε δερματολογο.να μην εμπιστευεσαι φαρμακοποιους γιατι πολυ απλα δεν ειναι δερματολογοι.και ο δερματολογος δε θα σου πει απολυτως τιποτα.
βασικα δε διαβασα τι προβλημα εχεις επειδη βαρεθηκα να ψαξω αλλα οτι και να χεις το καλυτερο ειναι να πας σε δερματολογο οπως προειπα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hatemost

Νεοφερμένος

Ο Άρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 65 μηνύματα.
Εγώ είχα μερικά,έβαλα μπενταντιν πήρα αντιβίωση για 1-2 εβδομάδες και δεν έμεινε τίποτα.Ούτε δερματολόγους ούτε τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Polymnia

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Polymnia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,253 μηνύματα.
Πρέπει να χει 1,5 βδομάδα τότε με το πολύ κρύο...
Σήμερα κοιτιόμουν στον καθρέφτη και έλεγα,να πάω ρε πούστη μου σε δερματολόγο ή όχι;
Αλλά σκέφτομαι ότι αν πάω θα μου πει να κόψω το ζελέ στα μαλλιά + θα μου γράψει κάποιο τζέλ καθαρισμού,οπότε τζάμπα λεφτά.
Κοκκινίλες έχεις μόνο στο μέτωπο ή και κάπου αλλού;
Χμμμ,πάντως πολύ περίεργο αυτό βρε παιδί μου.Αντί να ξηραίνεται το δερμα όταν έχει κρύο ,εμάς εμφανίζει σπυράκια.
Τα τζελ καθαρισμού ,τουλάχιστον σε εμένα ,δεν κάνουν τιποτις.Θυμαμαι πριν χρονια μου εγραψαν ενα σωρο για την ξηροδερμια (15 ευρω το μπουκαλακι ) και το δερμα μου εγινε χειροτερο .Ημουν τοσο κοκκινη που τα παιδια στο σχολειο νομιζαν οτι εχω πυρετο,άσε που ειμαι ροδομαγουλη απο μονη μου.Τελικα μια ειδικευομενη (να ναι καλά η κοπελα) μου ειπε να κοψω το πλυσιμο του προσωπου με σφουγγάρι,γιατι εκανα ζημια .
Αλλά αυτά είναι άσχετα με το θρεντ .:redface:

Μόνο στο μέτωπο ,προς το παρόν, και συγκεκριμένα στο κεντρο . Σπαστικό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Εγώ είχα μερικά,έβαλα μπενταντιν πήρα αντιβίωση για 1-2 εβδομάδες και δεν έμεινε τίποτα.Ούτε δερματολόγους ούτε τίποτα.
Μακάρι να ήταν απλά σπυράκια...αλλά είναι κοκκινίλες δηλαδή χειρότερο!
Το "κολπάκι" με το μπεταντίν το ξέρω και γω,την άλλη μέρα σου εξαφανίζονται τα σπυράκια αλλά για εξήγησε μου λίγο τι σόι αντιβίωση;
Χμμμ,πάντως πολύ περίεργο αυτό βρε παιδί μου.Αντί να ξηραίνεται το δερμα όταν έχει κρύο ,εμάς εμφανίζει σπυράκια.
Τα τζελ καθαρισμού ,τουλάχιστον σε εμένα ,δεν κάνουν τιποτις.Θυμαμαι πριν χρονια μου εγραψαν ενα σωρο για την ξηροδερμια (15 ευρω το μπουκαλακι ) και το δερμα μου εγινε χειροτερο .Ημουν τοσο κοκκινη που τα παιδια στο σχολειο νομιζαν οτι εχω πυρετο,άσε που ειμαι ροδομαγουλη απο μονη μου.Τελικα μια ειδικευομενη (να ναι καλά η κοπελα) μου ειπε να κοψω το πλυσιμο του προσωπου με σφουγγάρι,γιατι εκανα ζημια .
Αλλά αυτά είναι άσχετα με το θρεντ .:redface:

Μόνο στο μέτωπο ,προς το παρόν, και συγκεκριμένα στο κεντρο . Σπαστικό;
Εγώ πάλι έχω βγάλει ελάχιστα στο μέτωπο,αλλά αυτά δεν τα δίνω σημασία...αυτά που με εκνευρίζουν είναι αυτά που έβγαλα γύρω απ την περιοχή των χειλιών.
Αυτά πάω στοίχημα ότι βγήκαν απ το κασκόλ που φορούσα:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ellas95

Νεοφερμένος

Ο Ellas95 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
φιλε κοψε τη μ.....κια... :P
Μην τρεχεις σε γιατρους και βλακιες,στα λεω εγω :D .Τα ιδια θεματα ειχα και εγω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

exc

Διάσημο μέλος

Ο exc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,812 μηνύματα.
φιλε κοψε τη μ.....κια... :P
Μην τρεχεις σε γιατρους και βλακιες,στα λεω εγω :D .Τα ιδια θεματα ειχα και εγω.
Σπυράκια από τη μαλακία...

Φίλε μου, απορώ γιατί εσύ δεν έχεις ακόμη σπυράκια.
Δηλαδή εντάξει, έχεις σταματήσει να αυνανίζεσαι, αλλά
τη σχέση σου με τη μαλακία στενή τη βλέπω... :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Εγώ είχα μερικά,έβαλα μπενταντιν πήρα αντιβίωση για 1-2 εβδομάδες και δεν έμεινε τίποτα.Ούτε δερματολόγους ούτε τίποτα.

Αντιβιωση?Σιγα μην εκανες και χημειοθεραπεια για τα σπυρια προσωπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Αντιβιωση?Σιγα μην εκανες και χημειοθεραπεια για τα σπυρια προσωπου.

Εχεις δει σοβαρες περιπτωσεις ακμης;:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Το θεμα λεει ''σπυρακια''.:)

Τα οποια ειναι μια μορφη ακμης,η κυριοτερη μαλιστα:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Τα οποια ειναι μια μορφη ακμης,η κυριοτερη μαλιστα:)

Ναι,αλλα οταν κανουμε λογο για ''σπυρακια'' δεν εννοουμε για οζιδια και κυστεις στο δερμα,αλλα για απλους φαγεσωρες.
Η ακμη εχει σταδια,δεν ειναι αιντε αντιβιωσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λιβία Αυγούστα

Δραστήριο μέλος

Η Λιβία Αυγούστα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 457 μηνύματα.
Ναι,αλλα οταν κανουμε λογο για ''σπυρακια'' δεν εννοουμε για οζιδια και κυστεις στο δερμα,αλλα για απλους φαγεσωρες.
Η ακμη εχει σταδια,δεν ειναι αιντε αντιβιωσεις.

Ε ναι αυτο λεμε,ο ανθρωπος λογικα θα ειχε κατι σοβαρο για να παρει αντιβιωση οχι απλα σπυρακια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrHouse

Διάσημο μέλος

Ο intelligentsia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 3,560 μηνύματα.
Ε ναι αυτο λεμε,ο ανθρωπος λογικα θα ειχε κατι σοβαρο για να παρει αντιβιωση οχι απλα σπυρακια.

Nuh...ποτε δεν ξερεις.Εδω τοσος κοσμος ψαρωνει με εμβολια για δηθεν γριπες που βγαζουν καθε χρονο...:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Στην αρχή όλοι παίρνουν τετρακικλυνες-μινοκικλυνες(αντιβίωση) για την ακμη. Θεωρειται η πιο λαητ θεραπεια. Ο γυναίκες παίρνουν και αντισυλληπτικά. Αν δεν γίνει δουλειά πχ γιατί υπάρχει βαριά ακμή (κυστικη) τοτε θα πάρει κάποιος τα ακνοτρεν, ισοτροιν ροακουταν κ αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νίκος4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 214 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει εδώ κ 1 μήνα θεραπεία με Accuran γιατί είχα σοβαρό θέμα. Ωστόσο δεν έχω εμφανίσει έξαρση, όπως πολλοί αναφέρουν και όπως ο δερματολόγος μου έλεγε ότι θα συμβεί,αλλά το αντίθετο, έχουν δηλαδή μειωθεί.Μόνο σκάσιμο στα χείλη έχω. Ίσως τελικά να είναι και θέμα οργανισμού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,419 μηνύματα.
Εγώ έχω αρχίσει εδώ κ 1 μήνα θεραπεία με Accuran γιατί είχα σοβαρό θέμα. Ωστόσο δεν έχω εμφανίσει έξαρση, όπως πολλοί αναφέρουν και όπως ο δερματολόγος μου έλεγε ότι θα συμβεί,αλλά το αντίθετο, έχουν δηλαδή μειωθεί.Μόνο σκάσιμο στα χείλη έχω. Ίσως τελικά να είναι και θέμα οργανισμού.

Εγώ στον 4ο μήνα είμαι, και αν εξαιρέσουμε το σκάσιμο χειλιών, δεν έχω κανένα άλλο πρόβλημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νάγια Τ.

Διάσημο μέλος

Η Νάγια Τ. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,317 μηνύματα.
Δεν θα χαπακωνομουν ποτε για την ακμή!!! Μόνο αν είχα σοβαρό θεμα(κυστικη ακμή κτλ) ! Οι παρενέργειες απο τα ρετινοειδη,πέρα απο το απλο σκασιμο στα χείλη,θα με έκαναν να σκεφτώ ότι Οκ σημάδι της εφηβείας ειναι θα περάσει!


Btw οι βλογιοκομμενοι ειναι sexy! Το πρόσωπο του Στανκογλου το έχετε δει? Λες κι έπεσε βροχή σε τσιμέντο πριν στεγνώσει! Κι όμως εχει απίστευτη γοητεία λογω αυτού ο άτιμος!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

NikoTexXx

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,554 μηνύματα.
Ρε παιδια μπαινω στα 19 και εχω ακομα σπυρακια. Δεν ειναι τραγικη η κατασταση, αλλα εχω αρκετα. Ανα διαστηματα μεινωνονται σε μεγαλο βαθμο και μετα απο λιγο ξαναεμφανιζονται ξαφνικα. Εχω σκεφτει ισως να φταιει το γεγονος οτι εκεινο το διαστημα εφαγα σοκολατα ή πειραξα το προσωπο με τα χερια μου. Οταν ημουν μικροτερος χρησμοποιουσα κατι αλοιφες και σαπουνια για το δερμα. Δε θυμαμαι αν εκαναν τιποτα, γιατι εχει κανα χρονο που τις σταματησα. Βαρεθηκα να βαζω επι 4 χρονια καθημερινα κρεμα στο προσωπο. Τι να κανω λοιπον? Να παω σε δερματολογο ή μηπως βρισκομαι στο σταδιο της επωασης?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top