Σπυράκια

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.
Παιδια,εσεις που εχετε τελειωσει την 8εραπεια...οι ουλες-σημαδια φευγουν με τον καιρο μονα τους ή χρειαζεται οπωσδηποτε να κανω laser? διοτι εχω ξεκινησει μια 8εραπεια και μπορω να πω πως εχω δει διαφορα αν και εχω μολις ενα μηνα :)

στον 3ο - 4ο μήνα θα δεις διαφορά ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
δεν μπορώ να πω ότι εχω σοβαρό πρόβλημα με σπυρακια αλλά αυτα τα λίγα αφήνουν σημάδια αλλά δεν θέλω να πάρω χάπια... τι να κάνω..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Τι εννοείς αφήνουν σημάδια;
Άμα δε τα πειράζεις δε μένουν σημάδι.
Καλό καθάρισμα να κάνεις καθημερινά για να αναπνέει το δέρμα και από κει και πέρα, αν πας σε κάποιο δερματολόγο ίσως σου δώσει κάποια αλοιφούλα.
Αλλά καλύτερα να μη πας και επιβαρύνεις το πρόσωπό σου με πολλά προϊόντα, αφού δε τα' χεις τόσο ανάγκη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Σπανια πια οταν βγαζω κατι κωλοσπυρα εκει κοντα στα χειλη,βαζω μπεταντιν και την επομενη μερα εχω καθαρο προσωπακι!!:D
Οποτε κανε το ιδιο...!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrMimi

Νεοφερμένος

Η DrMimi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Παιδια,εσεις που εχετε τελειωσει την 8εραπεια...οι ουλες-σημαδια φευγουν με τον καιρο μονα τους ή χρειαζεται οπωσδηποτε να κανω laser? διοτι εχω ξεκινησει μια 8εραπεια και μπορω να πω πως εχω δει διαφορα αν και εχω μολις ενα μηνα :)

Χθες πήγα στην δερματολόγο μου, μετά από ένα μήνα θεραπεία, και μου είπε ότι με την ακμή τα πήγα πολύ καλά :) αλλά οι ουλές θα μείνουν:mad:!!!!!Για να φύγουν εντελώς θα κάνω peeling γιατί είμαι λίγο μικρή για laser!! Είναι ακριβό όμως το άτιμο ( 80 ευρώ η συνεδρία ) άλλα μπροστά στα κάλλη τι η τσέπη???;)!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Σπανια πια οταν βγαζω κατι κωλοσπυρα εκει κοντα στα χειλη,βαζω μπεταντιν και την επομενη μερα εχω καθαρο προσωπακι!!:D
Οποτε κανε το ιδιο...!!
μπεταντιν..???:eek: Μήπως εννοείς ιώδιο..?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,408 μηνύματα.

άντζυ

Δραστήριο μέλος

Η άντζυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Κηφισιά (Αττική). Έχει γράψει 651 μηνύματα.
Το μπεταντίν περιέχει ιώδιο :)
ουπς...!!:redface: όντως.?? Τότε γιατί δεν είναι 1 προϊόν και είναι 2 διαφορετικά..??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το μπεταντίν είναι το όνομα της εταιρίας, όπως λέμε "ντεπόν" που είναι παυσίπονο, αυτό είναι ιώδιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
Μα όλα τα betadine έχουν ιώδιο. :hmm:

A. Εννοείτε ότι υπάρχουν ιώδια με άλλη επωνυμία; Ντάξ, άλλο κατάλαβα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Πτυχιούχος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Βασικά, το betadine είναι βάμμα ιωδίου:hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Παιδια προβλημα με ακμη εμενα τωρα αρχισε πριν 3-4 εβδομαδες. Μη φανταστειτε τιποτα τρομερο ομως νιωθω το δερμα μου αρκετα λιπαρο με σπυρακια κοντα στα χειλη και στη μυτη. Δεν ειναι κατι τρομερο απλως επειδη δε θελω να εξελιχτει σαν την ακμη χιλιαδως εφηβων με σπυρακια και με επισκεψεις στους δερματολογους μπορει καποιος να μου προτινει μια φυτικη κρεμα που να μειωνει την παραγωγη σμιγματος αλλα και να καταπολαμαει τυχον σπυρακια?
Μεχρι τωρα και ακομη χρησιμοποιουσα μια ελαφρια κρεμα κατα της ακμης (φυτικη εννοειται) απλως εχει αρχιζει να μην επιφερει αποτελεσματα.
Μη με ρωτησετε γιατι δεν παω κατ'ευθειαν σε φαρμακειο διοτι πηγα και πηγε να μου δωσει κατ'ευθειαν καθαριστικο gel τηα Avene το οποιο θεωρω αχρηστο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Itach1

Διάσημο μέλος

Ο Τζουτζουμπρούτζος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,350 μηνύματα.
Παιδια προβλημα με ακμη εμενα τωρα αρχισε πριν 3-4 εβδομαδες. Μη φανταστειτε τιποτα τρομερο ομως νιωθω το δερμα μου αρκετα λιπαρο με σπυρακια κοντα στα χειλη και στη μυτη. Δεν ειναι κατι τρομερο απλως επειδη δε θελω να εξελιχτει σαν την ακμη χιλιαδως εφηβων με σπυρακια και με επισκεψεις στους δερματολογους μπορει καποιος να μου προτινει μια φυτικη κρεμα που να μειωνει την παραγωγη σμιγματος αλλα και να καταπολαμαει τυχον σπυρακια?
Μεχρι τωρα και ακομη χρησιμοποιουσα μια ελαφρια κρεμα κατα της ακμης (φυτικη εννοειται) απλως εχει αρχιζει να μην επιφερει αποτελεσματα.
Μη με ρωτησετε γιατι δεν παω κατ'ευθειαν σε φαρμακειο διοτι πηγα και πηγε να μου δωσει κατ'ευθειαν καθαριστικο gel τηα Avene το οποιο θεωρω αχρηστο.
Oταν ειχα ακμη ειχα παρει 3-4 καθαριστικα τζελ απ τα οποια ολα ηταν αχρηστα,οταν ειχα παει επισκεψη σε εναν φιλο δερματολογο του πατερα μου μου συστησε ενα καθαριστικο τζελ frezyderm (πρασινο χρωμα) και μια κρεμα που εχει επισης η συσκευασια...απο τοτε τα αποτελεσματα ηταν εμφανη.:P
Επισης να προσεχεις την διατροφη σου,να τρως πολλα φρουτα,λαχανικα και να μην αγγιζεις το προσωπο σου παρα μονο οταν ειναι να πλυθεις.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Παιδια προβλημα με ακμη εμενα τωρα αρχισε πριν 3-4 εβδομαδες. Μη φανταστειτε τιποτα τρομερο ομως νιωθω το δερμα μου αρκετα λιπαρο με σπυρακια κοντα στα χειλη και στη μυτη. Δεν ειναι κατι τρομερο απλως επειδη δε θελω να εξελιχτει σαν την ακμη χιλιαδως εφηβων με σπυρακια και με επισκεψεις στους δερματολογους μπορει καποιος να μου προτινει μια φυτικη κρεμα που να μειωνει την παραγωγη σμιγματος αλλα και να καταπολαμαει τυχον σπυρακια?
Μεχρι τωρα και ακομη χρησιμοποιουσα μια ελαφρια κρεμα κατα της ακμης (φυτικη εννοειται) απλως εχει αρχιζει να μην επιφερει αποτελεσματα.
Μη με ρωτησετε γιατι δεν παω κατ'ευθειαν σε φαρμακειο διοτι πηγα και πηγε να μου δωσει κατ'ευθειαν καθαριστικο gel τηα Avene το οποιο θεωρω αχρηστο.

γιατί θες συγκεκριμένα φυτική κρέμα;
Εγώ πάντως χρησιμοποιώ για καθαριστικό το gel "Effaclar", αν και δεν έχω ιδιαίτερο πρόβλημα, και είναι αποτελεσματικό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 439913

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα roaccutan ειναι ο,τι πιο αποτελεσματικο υπαρχει για την καταπολεμιση της ακμης ομως η χρηση τους εχει πολλες παρενεργειες. Ο αδερφος μου ειχε μεγαλο προβλημα (ακμη σε ολο το προσωπο... ειχε γινει ολο το προσωπο του ενα κοκκινο και τραχυ στρωμα απο πυωδη σπυρακια). η δερματολογος του εδωσε αυτα τα χαπια για 6 μηνες αν δεν κανω λαθος(η 9)... καθε μηνα εχεις εξετασεις αιματος κ πρεπει να ακολουθειται πολυ προσεγμενη διατροφη. στην αρχη το δερμα ξεφλουδιζει σε ολο το προσωπο και στην πλατη, η ακμη φουντωνει και εισαι ενα μαυρο χαλι... πολυ ασχημο θεαμα... δεν πρεπει να καπνιζεις,να πινεις αλκοολ, να τρως junk food, να πινεις coca cola, να τρως γενικα λιπαρα κ βαρια φαγητα και σοκολατα. ο αδερφος μου εχασε σχεδον 20 κιλα τοτε. μονο σε βαριας μορφης ακμη ενδικνυται η ληψη αυτων των χαπιων... εκτος ολων αυτων που ανεφερα, υπαρχουν κ αλλες επιπτωσεισ για την υγεια. θυμαμαι σιγουρα οτι μπορει να εμποδισει την αναπτυξη. οποτε πολυ προσοχη!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
εγω για τα σπυρακια μου χρησιμοποιουσα το clearasil πραγματικα θαυματα κανει εγω αυτο προτεινω που ειναι στην υγρη μορφη και κοστιζει γυρω στα 7 ευρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stelios1994-4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Στελιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 178 μηνύματα.
Και γώ το Clerasil έχω αλλά πέραν της πρώτης βδομάδας που το χρησιμοποίησα, και είδα μια σχετική διαφορά, το χρησιμοποιώ εδώ και 3-4 μήνες αλλά ακόμα δεν εχουν φύγει ολα τα σπυρακια. Επόμενη στάστη: Δερματολόγος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ΨΑΡΑΚΙ1993

Πολύ δραστήριο μέλος

Η BLOODY MARY αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, Φοιτήτρια του τμήματος Αγωγής & Φροντίδας στην Πρώιμη Παιδική Ηλικία Ιωαννίνων (Ιωάννινα) και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,816 μηνύματα.
εγω παντως που ειχα προβλημα με τα σπυρακια αυτο πηρα και μου εφυγαν ολα.το ειχα παρει πριν απο 5 χρονια το χρησιμοποιησα για ενα χρονο περιπου και απο τοτε δεν μου εχει ξαναβγει σπυρακι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Solmyr

Δραστήριο μέλος

Ο Solmyr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 595 μηνύματα.
για το reducar τι γνώμη έχετε?αυτοί που το χρησιμοποίησαν είδαν αποτελέσματα?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emmanouelaVAG

Νεοφερμένος

Η Εμμανουέλα Βαγιανού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών, Μαθητής Β' γυμνασίου και μας γράφει απο Σάμος (Σάμος). Έχει γράψει 22 μηνύματα.
γανώ τα σπυθράκια μου!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top