Σπυράκια

kokkinoskrofitsa

Νεοφερμένος

Ο kokkinoskrofitsa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 27 μηνύματα.
Αν φροντιζεις το προσωπο σου σε λογικα επιπεδα και εχεις καλη επιδερμιδα θα εχεισ καθαρο προσωπο... Εγω ειχα πολυ χαλαρη ακμη ενα σπυρακι που και που αλλα ακομα κ τωρα π εχω και καποια Χ ηλικια παλι δεν εχω πολλα αλλα πριν απο κανα 2 μερες εωγαλα ενα ατιμο σπυρι και... :@
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mariju4na

Νεοφερμένος

Ο Ερμής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Νέος Κόσμος (Αττική). Έχει γράψει 5 μηνύματα.
Το συζητούσα και πιο πάνω με τα παιδιά, έχω ίπια ακμή αλλά είμαι 19 χρονών γ.... το κερατό μου και έχω περισσότερα απο όσο όταν ήμουν έφηβος.

Ρώτησα αν ξέρει κανείς με παρόμοιο πρόβλημα κανα καλό προιον για καθαρισμό (όχι φάρμακα προς θεού) και αν και πήγα σε δερματολόγους 2 φορές απλά με αγνόησαν και έγραψαν απο μια συνταγή λεγοντάς μου έσυ δεν έχεις τπτ και μ...κιες. Με ξεπέταξαν σε 2 λεπτά ο καθένας.
Τέλως πάντων η ακμή μου είναι ελαφριά αλλά παρόλα αυτά με ενοχλεί άπειρα κυρίως λόγο ηλικίας. Τα...γιατροσόφια μου ακούγονται πολύ καλά αυτή τη στιγμή. Ποιός έχει κάτι που όντως να δούλεψε σε παρόμοια περίπτωση και τι είναι αυτό. Thanks :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Linkin park_1

Νεοφερμένος

Ο Linkin park_1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 3 μηνύματα.
Δοκίμασε το γνωστό σαπουνάκι ''Cleanance Gel Nettoyant sans savon'' της Αvene!!!!!Μετά υπάρχουν κρέμες 'οπως η Novacne αλλά είναι λίγο πιο ισχυρές,δεν ξέρω αν ενδιαφέρεσαι!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Το συζητούσα και πιο πάνω με τα παιδιά, έχω ίπια ακμή αλλά είμαι 19 χρονών γ.... το κερατό μου και έχω περισσότερα απο όσο όταν ήμουν έφηβος.

Ρώτησα αν ξέρει κανείς με παρόμοιο πρόβλημα κανα καλό προιον για καθαρισμό (όχι φάρμακα προς θεού) και αν και πήγα σε δερματολόγους 2 φορές απλά με αγνόησαν και έγραψαν απο μια συνταγή λεγοντάς μου έσυ δεν έχεις τπτ και μ...κιες. Με ξεπέταξαν σε 2 λεπτά ο καθένας.
Τέλως πάντων η ακμή μου είναι ελαφριά αλλά παρόλα αυτά με ενοχλεί άπειρα κυρίως λόγο ηλικίας. Τα...γιατροσόφια μου ακούγονται πολύ καλά αυτή τη στιγμή. Ποιός έχει κάτι που όντως να δούλεψε σε παρόμοια περίπτωση και τι είναι αυτό. Thanks :)

μηπως ερεθιζεται και το δερμα απο το ξυρισμα?? βαζεις αφτερ σέιβ??
γιατι ο αδερφος μου βγαζει κατι σπυρακια στ προσωπο απο το ξυρισμα πιο πολυ =/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HOOLIGAN13

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Dhmhtrhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Φοιτητής του τμήματος Ελληνικής Φιλολογίας Θράκης (Κομοτηνή). Έχει γράψει 223 μηνύματα.
και παλι ρε φιλε εδω ψαχνεις απαντηση?? νετ ειμαστε εδω δεν ειμαστε δερματολογοι εγω λεω να ξαναπας σε καποιον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

androuan1992

Νεοφερμένος

Ο Αναστασόπουλος Νικόλαος Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πύργος (Ηλεία). Έχει γράψει 35 μηνύματα.
φίλε, η ισοτρετινοΐνη που είναι η δραστική ουσία του φαρμάκου που προτείνεις είναι υπερβολικά ισχυρή και χορηγείται σε καλπάζουσες ακμές. ένας φίλος μου που ήταν γεμάτος στο πρόσωπο πήρε και αναγκάστηκε να κάνει ειδική διατροφή και άλλα πολλά. μια καθηγήτρια που είχαμε περυσι βιολόγος είχε κι αυτή το πρόβλημα του φίλου μου και ακόμα χωρίς make up φαίνονται τα σημάδια της χρήσης του φαρμάκου στο πρόσωπό της. αν δεν είναι ανάγκη μην χρησιμοποιήσει κανένας την ουσία αυτή και προς Θεού μόνο μετά από ιατρική συμβουλή!!!!
-----------------------------------------
θα συμφωνήσω στην επιλογή της Avene.
-----------------------------------------
αν είναι φαγεσωρική ακμή (μαυραδάκια) και τα πειράζεις ή δεν προσέχεις στο ξύρισμα ή είσαι ξανθός ή έχεις πολύ λιπαρό δέρμα θα έχεις αυτό το πρόβλημα για πολύ ακόμα. η θεία μου που είναι 45 χρονών και έχει λιπαρό δέρμα έχει ακόμα κάποια πολύ λίγα βέβαια σπυράκια (εκεί μπαίνει βέβαια και ο κύκλος της γυναίκας και οι ορμόνες αλλά εν γένει εχει αρκετά λιπαρό δέρμα)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Koulis3

Νεοφερμένος

Ο Koulis3 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Μαθητής Γ' λυκείου και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 36 μηνύματα.
εγω παντως πηρα διαφορετικες κρεμες με συνταγογραφηση γιατρου κ δεν εκαναν τιποτα.Το μονο που βοηθαει ειναι να καθαριζεις το προσωπο με τζελ απο τις βρωμιες και να χρησιμοποιεις το Dalacin γιατι τα ξερενει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
παιδια ποτε να μην πειραζετε τα σπυρακια σας!!! το εκανα παλια ...τρομερο λαθος..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Darkness

Περιβόητο μέλος

Η Darkness αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 5,129 μηνύματα.
παιδια ποτε να μην πειραζετε τα σπυρακια σας!!! το εκανα παλια ...τρομερο λαθος..
:!: εννοειτε πως δεν πρεπει να τα πειραζουμε...

:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ξαροπ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,575 μηνύματα.
Για κοκκινίλες το Dalacin βοηθάει ή μπα? Αν όχι, τότε τι?

(εννοείται ότι οι κοκκινίλες προκαλούνται από τα σπυράκια και τον ερεθισμό που προκαλούν, όχι από αλλεργίες ή χτυπήματα ή κάτι άλλο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alex F-17

Νεοφερμένος

Ο Alex F-17 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Ερυθρές (Αττική). Έχει γράψει 30 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω σπυράκια , παρά ελάχιστα , κυρίως στη περιοχή των φρυδιών και στα πλάγια δίπλα από τα φρύδια (ελάχιστα όμως) , αλλά και όταν ξυρίζομαι βγάζω μετά από μια δυο μέρες μερικά σπυράκια στη περιοχή των γενιών, ασήμαντα και αυτά όμως.
Αλλά κάθε φορά που βλέπω σπυράκι , το πιέζω για να καθαρίσει , και δεν μου δημιουργεί μεγαλύτερο πρόβλημα , αν και όλοι λένε "μην τα σκαλίζεις".
Μάλλον είμαι τυχερός και έχω καλή επιδερμίδα:what:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

michael92

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 1,227 μηνύματα.
Εγώ ξαναέβγαλα :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Αγκρ, 3 μεγαααααααλες φλουμπες, 2 σε κουτελο, μια σε πηγουνι επειδη περιμενω περιοδο. -.-
Τα νευρα μου γαμω γαμω. -.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanous18

Περιβόητο μέλος

Ο thanous18 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 4,131 μηνύματα.
και εγω ξαναεβγαλα:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
εμενα φυγανε:D
παιδιαααααα πως κανετε ετσι
βαλτε λιγο κονσιλερ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
εμενα φυγανε:D
παιδιαααααα πως κανετε ετσι
βαλτε λιγο κονσιλερ
Αυτο ειμαι σιγουρη οτι παει για τα αγορια. :no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
ελα ρε σιγαααα
δεν εχεις δει μερικα αγορια που τα καλυπτουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Λουκρητία

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ειρήνη. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, Μαθητής Γ' γυμνασίου και μας γράφει απο Ηράκλειο (Κρήτη). Έχει γράψει 1,905 μηνύματα.
Οχι κι ουτε θελω.
Δηλαδη ελεος, γενικα δεν ειμαι του στοκαριζομαι-για-να-κρυψω-το-σπυρι-που-μου-χαλαει-το-ιματζ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
εγω παλι παιδια ουτε σπυρακια ουτε τιποτα
thank's the God!!!!!!!!!!!! :D:Dαλλα εχει κοπει η σοκολατα λολ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Ε τότε Να μη παραπονιέσαι για το κάθε σπυρί ;D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top