Σπυράκια

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εγώ πάντως δεν έχω καθόλου σπυράκια, δεν ξέρω για σας:P

Δυστυχώς, άνθρωποι οι οποίοι δεν αποκτούν σπυράκια στην εφηβεία, το παθαίνουν στην ενηλικίωση...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kal4Metal

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
Δυστυχώς, άνθρωποι οι οποίοι δεν αποκτούν σπυράκια στην εφηβεία, το παθαίνουν στην ενηλικίωση...

Φιλε γεωργιε, ΔΕΝ βγαζουν ολοι οι ανθρωποι σπυρακια. Πιθανον να μη βγαλει ποτε!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

νανσυ

Νεοφερμένος

Η νανσυ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
ειχα σπυρακια κ πηρα roaccutan πριν απο 2 χρονια.τωρα δεν εχω ιχνος!:D
παντως η σοκολατα οντως δεν επηρεαζει.η διατροφη εχει σχεση γιατι οσες τροφες εχουν πολυ ιωδιο νομιζω βλαπτουν την ακμη(οχι 2-3 σπυρακια)κ τα τηγανητα κλπ βλαπτουν πολυ.
καλο παντως στο δερμα κανει το νερο κ βοηθαει για την αντιμετωπιση της ακμης
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

riasam

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 33 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 177 μηνύματα.
Βρε παιδία,

Επειδή φαντάζομαι πως και εσείς θα έχετε σπυράκια ίσως να έχετε και κάποιον τρόπο να τα ξεφορτωθώ γιατί μου κάνουν τη ζωή μου μαύρι.

:thanks:

είναι μία κρέμα της vichy πάρα πολυ καλή για αναδόμηση της επιδερμίδας και εξαφάνιση των ατελιών...δεν θυμαμαι συγκεκριμένα ποια είναι...αλλα θα δεις το πολυ σε 3 μήνες θα χεις πεντακάθαρο πρόσωπο!!αν την ζητήσεις έτσι στον φαρμακοποιό σου θα καταλάβει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

asyftaos

Νεοφερμένος

Ο Alucard αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Α' λυκείου. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Δυστυχώς, άνθρωποι οι οποίοι δεν αποκτούν σπυράκια στην εφηβεία, το παθαίνουν στην ενηλικίωση...

την εκατσα τοτε...:jumpy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

demerlad

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 365 μηνύματα.
Αχ...Σπυρακια...Ο μεγαλος μου εφιαλτης στην Α και Β Γυμνασιου...Ειχα δοκιμασει σχεδον τα παντα και τιποτα....Αργοτερα ομως το αφησα...Το καλοκαιρι απο τη Β στη Γ γυμνασιου ομως εξαφανιστηκαν ολα :jumpy::jumpy::jumpy:. Ρωτησα το δερματολογο μου και μου ειπε πως ο ηλιος βοηθα παρα πολυ στην καταπολεμιση της ακμης...Απο τοτε εχω να βγαλω σπυρακι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xxhitedragonxx

Νεοφερμένος

Η Καμία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 107 μηνύματα.
εμένα με είχε δώσει μια αισθητικός μια κρέμα και μόλις την έβαλα άρχισε να γμείζει το πρόσωπό μου. μετά από δυο μέρες δεν είχα ίχνος. αλλά μετά ξαναβγήκανε και άντε ξανά το ίδιο με τη κρέμα. την έβαζα μέρα παραμέρα όπως με είπε. και έχει γεμίσει κοκκινίλες το πρόσπωπό μου. πήρα μια καινούρια που κάνει καλή δουλειά, με έχει βγάλει΄κάποιες κοκκινίλες και δε βγάζω τόσα σπυράκια όσο παλιά. από τη πέμπτη δημοτικού είχα σπυράκια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
μπα.....σπυρακι ουτε ιχνος....αντε κανα δυο που και που.....ειμαι απο τις τυχερες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

baki

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Aντώνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
και εγω ειχα σπυρακια και εβαλα κατι κρεμες και εφυγαν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nad

Νεοφερμένος

Η. .. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 94 μηνύματα.
Δυστυχώς, άνθρωποι οι οποίοι δεν αποκτούν σπυράκια στην εφηβεία, το παθαίνουν στην ενηλικίωση...

Αυτό δεν είναι απαραίτητο. Σε μεγαλύτερες ηλικίες είναι δυνατό να εμφανιστούν μεμονωμένα σπυράκια λόγω άγχους και στις γυναίκες υπάρχει μια πιθανότητα και λόγω περιόδου. Πάντως κανονική ακμή σε τέτοιες ηλικίες δύσκολο εώς αδύνατο.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kal4Metal

Νεοφερμένος

Ο Χρηστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 4 μηνύματα.
εμένα με είχε δώσει μια αισθητικός μια κρέμα και μόλις την έβαλα άρχισε να γμείζει το πρόσωπό μου. μετά από δυο μέρες δεν είχα ίχνος. αλλά μετά ξαναβγήκανε και άντε ξανά το ίδιο με τη κρέμα. την έβαζα μέρα παραμέρα όπως με είπε. και έχει γεμίσει κοκκινίλες το πρόσπωπό μου. πήρα μια καινούρια που κάνει καλή δουλειά, με έχει βγάλει΄κάποιες κοκκινίλες και δε βγάζω τόσα σπυράκια όσο παλιά. από τη πέμπτη δημοτικού είχα σπυράκια.

Σοβαρα;? Πως λεγοταν αυτη η κρεμα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Σοβαρα;? Πως λεγοταν αυτη η κρεμα;
Προτείνω να μην δοκιμάσεις την ίδια κρέμα γιατί το κάθε δέρμα είναι διαφορετίκο κι εκτός του ότι είναι πολύ πιθανόν να μην δουλέψει να σου δημιουργήσει κι πρόβλημα.:no1:

Καλύτερα συμβουλέψου έναν δερματολόγο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Paradise4all

Νεοφερμένος

Ο Paradise4all αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών και Πτυχιούχος. Έχει γράψει 99 μηνύματα.
Αν είναι ακμή δες αυτό (με τους γονείς σου) https://www.clearpores.com/. Το χρησιμοποιεί ο γιος μου και έχει δει μεγάλη διαφορά... Αν είναι "απλά" σπυράκια, να πλένεις το προσωπό σου με "μαλακό" σαπουνάκι (όχι όμως περισσότερο από 3 φορές την ημέρα) και φρόντισε να βάλεις στη διατροφή σου (εάν δεν το έχεις ήδη κάνει) πολλά καρότα, φρούτα, τροφές που είναι πλούσιες σε ψευδάργυρο (αυγά, κοτόπουλο, κρέας,...), και να πίνεις πολύ νερό (κατα προτίμηση όχι με το φαγητό σου και κυρίως όταν δε διψάς). Και προς Θεού μη χρησιμοποιείς σκευάσματα που σκεπάζουν τα σπυράκια ! (καταλαβαίνω το θέμα της εμφάνισης αλλά κάνε υπομονή μέχρι να "σβήσουν")...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KaufenMan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο KaufenMan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μαθητής Β' γυμνασίου. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Εγώ έδωσα σημασία σε μια συμβουλή που μου έδωσε ένας φίλος και χρησιμοποίηση clerasil! Ανάθεμα την ώρα και τη στιγμή που το δοκίμασα! Μου ξέρανε το δέρμα αλλά τώρα είμαι οκ! Έχω κάτι λίγα αλλά χρησιμοποιώ κρέμες από δερματολόγο και γίνομαι καλύτερα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Βάλια!

Πολύ δραστήριο μέλος

Η seize the day* αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Νέα Κρήνη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,260 μηνύματα.
Είστε όλοι γκαντέμηδες όμως ρε γ*****...Έβγαλα 2 ολόκληρα σπυράκια...Ξαφνικά.ΕΛΕΟΣ...Καλά με το έτσι θέλω βγαίνουν αυτά??Εμένα με ρώτησαν??Ποιος τους είπε ότι τα θέλω?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

stargirl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάνσυ:p αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών, Μαθητής Α' λυκείου και μας γράφει απο Λάρισα (Λάρισα). Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Είστε όλοι γκαντέμηδες όμως ρε γ*****...Έβγαλα 2 ολόκληρα σπυράκια...Ξαφνικά.ΕΛΕΟΣ...Καλά με το έτσι θέλω βγαίνουν αυτά??Εμένα με ρώτησαν??Ποιος τους είπε ότι τα θέλω?:P
Δες τώρα πώς είναι να έχεις σπυράκια.
Πάρε μια γεύση που λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dimitra91

Νεοφερμένος

Η Δήμητρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Να πάρεις απο ενα φαρμακείο ειδικό σαπούνι και να τα πλένεις πρωί~βράδυ
Α! Και να ΜΗΝ τα ξανα πειράξεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mad1kas

Νεοφερμένος

Ο Mad1kas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Απόφοιτος. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
Είστε όλοι γκαντέμηδες όμως ρε γ*****...Έβγαλα 2 ολόκληρα σπυράκια...Ξαφνικά.ΕΛΕΟΣ...Καλά με το έτσι θέλω βγαίνουν αυτά??Εμένα με ρώτησαν??Ποιος τους είπε ότι τα θέλω?:P

Αν σκέφτεσε ότι θα βγάλεις σπυράκια θα βγάλεις 100%.:no1:
Για λίγες μέρες σκεφτόμουν πως θα γίνει της Τέρα Πάτρικ αν βγάλω σπυράκι πριν τον χορό των γυμνασίων, αλλά ,αν και ήμουν καθαρός για πολύ καιρό πριν...ΤΣΑΚ ένα σπυρί....φτουυυυυυυυυυυυυυυ ρε Elton John....

αλλά τι να κάνω;:xixi:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mostel

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Στέλιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,203 μηνύματα.
Λίγα λόγια γαι την Tera Patrick :D


- keep the posts on the topic please



Στέλιος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nikosl

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 231 μηνύματα.
Εγώ είχα μακροχονιο πρόβλημα με δαυτα λόγω πολύ λιπαρού προσώπου, από πρώτη γυμνασίου μεχρι καλοκαίρι 3ης λυκειου.

Κρεμες κτλ κτλ δεν κανουν τίποτα από ότι αποδείχτηκε, όταν έρθει ο καιρός τους να φύγουν θα φύγουν. Στην 3η λυκείου είχα φτάσει σε απόγνωση οπότε σταμάτησα όλες τιας κ&λο αγωγες (κρέμες-χαπια και άλλες βλακείες) και απλα από το καλοκαίρι που χαλάρωσα και άρχισα το "κυνήγι", δεν τόλμησε να εμφανιστεί άλλο. Απλά να πλένετε το πρόσωπό σας με κανα σαπούνι ίσα ίσα για να μην θεριεύουν και κάντε υπομονή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top