Σπυράκια

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
Eγώ έχω πάρει του πατέρα μου την ακμή και βγάζω μόνο στο κούτελο! Έχει γίνει χάλια, αλλά τολάχιστον δε φαίνονται! Μιλάμε είναι σα χωράφι σπαρμένο με κοντά κόκκινα μικρά σπυράκια! Το ύψος έχω να το παινεύομαι, καθώς είμαι ο 5ος ψηλότερος στην πρώτη γυμνασίου με ύψος 1.68 ! Πήρα λίγο απότομα το καλοκαίρι και έπεται και συνέχεια !


και εγω εκει βγαζω σπυρακια!οσο για το υψος εγω δεν το παινευομαι,ειμαι η ψηλοτερη απο τα κοριτσια στο γυμνασιο....:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(:'(1.74......:'(:'(:'(:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
1,74 από τα 14;; ψηλή είσαι :P εγώ είμαι 1,60
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

X-FILER

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Χάιδω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,969 μηνύματα.
το ξερωωωωωωωωω:'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Amy 4ever

Νεοφερμένος

Η Amy 4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Μαθητής Γ' γυμνασίου. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Εγώ ευτυχώς δεν έχω σπυράκια ...τυχερή που είμαι...!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Γράψτε λάθος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Πώς το έβγαλες αυτό το συμπέρασμα πάλι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Εχεις αδικο. Δε νομιζω οτι παει να θεοποιησει τιποτα. Απλα κρινει τις σκοταδιστικες λογικες και καλα κανει.
Ουτως η αλλως δεν τιθεται θεμα δαιμονοποιησης ή θεοποιησης μιας φυσιολογικης και συνηθισμενης δραστηριοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Κι εγώ είχα πρόβλημα (σοβαρό μπορώ να πω) με τα σπυράκια απ' την Πρώτη-Δευτέρα Γυμνασίου. Ώσπου φτάσαμε στο φέτος (μέχρι το καλοκαίρι) που πήρα χάπια (από ιατρό) για δύο μήνες περίπου και μου έφυγαν. Βέβαια έμειναν μερικά, αλλά κι αυτά φεύγουν και βγαίνουν άλλα. Πάντως το πρόβλημα που είχα, δεν το έχω.

Γενικότερα, πιστεύω να ξέρετε, ότι στα κορίτσια βγαίνουν κατά τις μέρες πριν έως και μετά την περίοδό τους.

Αντίστοιχα, στα αγόρια, βγαίνουν με τον αυνανισμό κυρίως. Αν και πολλοί λένε ότι δεν ισχύει κάτι τέτοιο, εγώ μπορώ να το αποδείξω.

Κι εγώ έχω ακούσει ότι με το sex σταματάνε να βγαίνουν τόσο έντονα, αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια. Μια δοκιμή θα μας πείσει... :P
Όταν δοκιμάσω, θα ξαναpostάρω. :)


Υ.Γ.: Τα χάπια που μου έδωσε ο γιατρός είναι για ηλικίες άνω των 16 ετών και είναι για πιο σοβαρές περιπτώσεις (όχι για κανά δυο σπυράκια) και χρειάζονται εξετάσεις αίματος κλπ. Βέβαια δεν είναι τίποτα το σπουδαίο. Έχω ακούσει, όμως, ότι καταστρέφει τον μεταβολισμό του παιδιού και μειώνει την αντοχή του. Για το δεύτερο θα συμφωνήσω, αλλά για το πρώτο δεν γνωρίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Δεν εχει να κανει επιστημονικα ο αυνανισμος με την ακμη. Αυτο νομιζω οτι ειναι ενας συνεχως καταρριπτομενος αστικος μυθος. Οπως ειπα, εχουν την ιδια αιτια, αλλα δεν συνδεονται περα απο αυτο.
Αντιθετα, συνηθως η παραγωγη θηλακων ακμης ενδυναμωνεται με τον ιδρωτα και την ελλειψη καθαριοτητας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Ναι, και αυτό, αλλά και το αυνανισμός είναι. Βλέπουν και κοριτσάκια, μην το αναπτύξουμε περισσότερο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Οχι, δεν τιθεται θεμα ταμπου. Συζητηση κανουμε. Μπορεις να αναπτυξεις ο,τι θελεις μεσα σε επιστημονικα ορια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, Διδακτορικός και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Δεν εχει να κανει επιστημονικα ο αυνανισμος με την ακμη. Αυτο νομιζω οτι ειναι ενας συνεχως καταρριπτομενος αστικος μυθος. Οπως ειπα, εχουν την ιδια αιτια, αλλα δεν συνδεονται περα απο αυτο.
Αντιθετα, συνηθως η παραγωγη θηλακων ακμης ενδυναμωνεται με τον ιδρωτα και την ελλειψη καθαριοτητας.

Ποιά είναι η ίδια αιτία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Astraxan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 171 μηνύματα.
Όλα αυτά περί αυνανισμού είναι βλακείες..
Αν κάνεις σωστή διατροφή όλα φεύγουν...
Εμένα η ακμή περίπου έχει φύγει αλλά λόγω κακής διατροφής συνεχίζω να έχω ελάχιστα..

Υ.Γ 1,78 με 62 κιλά (Να μην με λέτε και χοντρό!:))
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
1,76 και 74 κιλά (απ' τα 79 που ήμουν). Χοντρός δεν είμαι. Άσε που παλαιότερα ήμουν πιο λεπτός και κάνω μια χαρά διατροφή. Δεν έχει να κάνει μ' αυτό.

@miv, συζήτηση κάνουμε και δεν είχα σκοπό να ξεπεράσω τα επιστημονικά όρια, όμως στα κορίτσια δεν αρέσει να διαβάσουν κάτι τέτοιο. Τέλος πάντων. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι μπορώ να στο αποδείξω σε προσωπικό επίπεδο.

Α, και κάτι που ξέχασα. Η σοκολάτα τα φουντώνει (το λένε και γιατροί, για να μην λέτε. :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
1,76 και 74 κιλά (απ' τα 79 που ήμουν). Χοντρός δεν είμαι. Άσε που παλαιότερα ήμουν πιο λεπτός και κάνω μια χαρά διατροφή. Δεν έχει να κάνει μ' αυτό.

@miv, συζήτηση κάνουμε και δεν είχα σκοπό να ξεπεράσω τα επιστημονικά όρια, όμως στα κορίτσια δεν αρέσει να διαβάσουν κάτι τέτοιο. Τέλος πάντων. Αυτό που ήθελα να πω είναι ότι μπορώ να στο αποδείξω σε προσωπικό επίπεδο.

Α, και κάτι που ξέχασα. Η σοκολάτα τα φουντώνει (το λένε και γιατροί, για να μην λέτε. :P).

Κάποτε θα μάθεις ότι και αυτά αυνανίζονται/ταν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
LoL. Λες να μην το ξέρω? Αλλά δεν είναι όπως τα αγόρια. Δηλαδή μπορούν και χωρίς αυτό και δεν το κάνουν όλα (ή σχεδόν όλα τέλος πάντων).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AnaCroN

Νεοφερμένος

Ο AnaCroN αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Μην το λες.. Είναι να μην γίνει η αρχή.. Όπως και με τα αγόρια. Τεσπα ας μην προχωρήσουμε σε λεπτομέρειες.

Έχω διαβάσει πάντως ότι τα σπυράκια της ακμής τελικά δεν έχουν σχέση ούτε με τις σοκολάτες ούτε με το σεξ.. Κάνουν τον κύκλο τους και φεύγουν..


Μύθοι

Κοινοί μύθοι λένε οτι ο αυνανισμός προκαλεί ακμή και πως η ακμή υποχωρεί όταν το άτομο έχει σεξουαλική επαφή ή έχει πλήρη αποχή. Στην πραγματικότητα καμία έρευνα δεν έχει υποστιρήξει αυτόν τον μύθο.

Από Wikipedia
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

FanIsHere

Νεοφερμένος

Ο Φάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 55 μηνύματα.
Εγώ πάντως, όταν επιχειρήσω την σεξουαλική επαφή θα σας ενημερώσω κατά πόσο είναι αποτελεσματικό φάρμακο.


Λίγο off topic: Λέτε να πάω σε καμιά κοπέλα και να της το ζητήσω σαν χάρη για να με σώσει απ' τα σπυράκια?? :P
Just kiddin' έτσι? Μην απαντήσετε σ' αυτό. Είναι που είναι off topic.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

miv

Επιφανές μέλος

Ο Babis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 8,275 μηνύματα.
Ποιά είναι η ίδια αιτία?

Η αυξημενη παραγωγη ορμονης.

Αλλα συνεχιζω να πιστευω οτι η συζητηση ειναι καλοπροαιρετη. Τα κοριτσια δεν ειναι ουτε αμαθα ουτε παρθενοπες. Και καλα κανουν. Αν καποιος νιωθει προσβεβλημενος, μπορει πολυ απλα να μην επισκεπτεται το thread. Εδω μιλαμε για ενα πραγματικο προβλημα σε επιστημονικη και οχι χαβαλετζιδικη βαση και οποιος εχει ταμπου κακο του κεφαλιου του.

Φιλικα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Ο αυνανισμός και το κανονικό σεξ δεν διαφέρουν ουσιαστικά. Οπότε δε στέκει σε καμία περίπτωση τα σπυράκια να προκαλούνται από το ένα και να φεύγουν με το άλλο :S
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top