Σπουδές στην Αμερική

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιούχος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,785 μηνύματα.
Ναι λοιπόν;

δεν του έφυγε η ζωή σε ένα δύσκολο Τμήμα, στην Ελλάδα με αυτής της κλάσης Πανεπιστήμια; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
εγω αν ειχα την δυνατοτητα θα εφευγα και καλα κανει το παιδι....
θα επιανα και μια δουλεια για εστω λιγη βοηθεια στους γονεις μου...
γνωμη μου παντα...

πιστευω πως τα πανεπιστημια ειναι πολυ καλυτερα εκει στο θεμα των εγκαταστασεων και της δομης των μαθηματων(δεν μιλαω για ολα τα πανεπιστημια αλλα για αυτα που αξιζουν) και επισης μαθαινεις καινουργια πραγματα σε μια ξενη χωρα και καινουργιο τροπο ζωης κατι που προσωπικα με συναρπαζει....οποτε θα εφευγα...


αλλα αφου δεν εχω την δυνατοτητα ειμαι τωρα σε ΑΕΙ στη θεσσαλονικη(στο χημικο ΑΠΘ για την ακριβεια) και στη συνεχεια σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην αμερικη ή στο λονδίνο ή στο παρισι....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
και γω θελω εΝΑ John's Hopkins
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τι εννοείς, δεν καταλαβαίνω
-----------------------------------------
Στον άλλο για τον καθηγητή αναφέρομαι
-----------------------------------------
και γω θελω εΝΑ John's Hopkins

Εκεί είναι και ο Κριμιζής. Πολύ καλό πανεπιστήμιο με φοβερούς καθηγητές και γαμάτο campus
-----------------------------------------
αλλα αφου δεν εχω την δυνατοτητα ειμαι τωρα σε ΑΕΙ στη θεσσαλονικη(στο χημικο ΑΠΘ για την ακριβεια) και στη συνεχεια σκεφτομαι για μεταπτυχιακο στην αμερικη ή στο λονδίνο ή στο παρισι....

Μπορείς να κάνεις και transfer
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Τι εννοείς, δεν καταλαβαίνω
-----------------------------------------
Στον άλλο για τον καθηγητή αναφέρομαι
-----------------------------------------


Εκεί είναι και ο Κριμιζής. Πολύ καλό πανεπιστήμιο με φοβερούς καθηγητές και γαμάτο campus
-----------------------------------------


Μπορείς να κάνεις και transfer

Εγω θελω να παω.Αυτο δε θα με δεχει.Η υποτροφια ειναι ασε...

και δε με βλεπω να δινω ποσα χρηματα το χρονο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christina141

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Χριστινα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, Φοιτήτρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 297 μηνύματα.
Τι εννοείς, δεν καταλαβαίνω
-----------------------------------------
Στον άλλο για τον καθηγητή αναφέρομαι
-----------------------------------------


Εκεί είναι και ο Κριμιζής. Πολύ καλό πανεπιστήμιο με φοβερούς καθηγητές και γαμάτο campus
-----------------------------------------


Μπορείς να κάνεις και transfer


transfer???δηλαδη?να μεταφερθω σε ξενο πανεπιστημιο?πως γινεται αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blacksheep

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο ΓιαννηςΤουφεξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Μαθητής Γ' λυκείου. Έχει γράψει 1,436 μηνύματα.
Το ξενο πανεπιστημιο δεν πρεπει να αναγνωριζει το ελληνικο?:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Το ξενο πανεπιστημιο δεν πρεπει να αναγνωριζει το ελληνικο?:hmm:
δεν εχω παρακολουθησει ολο το θεμα αλλα αν προκειται για bachelor
δεν νομιζω οτι γινεται.. θα πρεπει να υπαρχει ακριβης αντιστοιχια -λογικα- μαθηματων κ υλης, πραγμα δυσκολο..

εκτος κ αν κανεις καποιο erasmus , ενα εξαμηνο δηλαδη σε αλλο πανεπιστημιο -ιδια ειδικοτητα εννοειται- στην eu .
-------

χμμμ..μεγαλο θεμα..οι σπουδες στο εξωτερικο..
επειδη το εχω ψαξει αρκετα..
θεωρω οτι οι σπουδες στο εξωτερικο δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα -απο αποψη υλης κ μαθηματων- απο τα ελληνικα πανεπιστημια..
ΟΜΩΣ.. υπαρχει μια σημαντικη διαφορα..
στο εξωτερικο εκπαιδευεσαι να εισαι επαγγελματιας , δεν κρεμεσαι απο κομματικες παραταξεις κλπ για καποιες σημειωσεις ή για ποιον θα κανεις παρεα ,
το συστημα εκει ειναι σαφως πιο αξιοκρατικο και αυτο δεν ισχυει μονο για τους φοιτητες αλλα κ για τους καθηγητες!

Απο εκει κ περα..αν δεν περνας ή αν θες να φυγεις εξωτερικο , καντο!
ο ξαδερφος μου σπουδασε πυρινικος φυσικος στην Ολλανδια κ μετα πηγε στο CERN στην ελβετια.. οταν γυρισε στην πατριδα.. επρεπε να συμβιβαστει ως καθηγητης φυσικης/μαθηματικων κλπ..

Δεν παιζει ρολο απο που ξεκινας..αλλα που θα φτασεις.
με οποια αποφαση νοιωθεις καλυτερα με αυτην ξεκινας!!

Εψαχνα κ εγω σπουδες στο εξωτερικο ( Αρχιτεκτονικη Αγγλια ή Ολλανδια )
πλεον για μενα το οικονομικο παιζει ρολο ..
ομως ρωτωντας εμαθα απο Ολλανδεζα που ζει στην Ελλαδα κ σπουδασε Διακοσμηση στο ΤΕΙ αθηνας κ θελησε μετα να κανει ενα μεταπτυχιακο στην Ολλανδια ,ειδε ομως οτι τα μεταπτυχιακα που θα μπορουσε να κανει εκει , τα ειχε ηδη κανει ως bachelor στο ΤΕΙ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
δεν εχω παρακολουθησει ολο το θεμα αλλα αν προκειται για bachelor
δεν νομιζω οτι γινεται.. θα πρεπει να υπαρχει ακριβης αντιστοιχια -λογικα- μαθηματων κ υλης, πραγμα δυσκολο..

εκτος κ αν κανεις καποιο erasmus , ενα εξαμηνο δηλαδη σε αλλο πανεπιστημιο -ιδια ειδικοτητα εννοειται- στην eu .
-------

χμμμ..μεγαλο θεμα..οι σπουδες στο εξωτερικο..
επειδη το εχω ψαξει αρκετα..
θεωρω οτι οι σπουδες στο εξωτερικο δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα -απο αποψη υλης κ μαθηματων- απο τα ελληνικα πανεπιστημια..
ΟΜΩΣ.. υπαρχει μια σημαντικη διαφορα..
στο εξωτερικο εκπαιδευεσαι να εισαι επαγγελματιας , δεν κρεμεσαι απο κομματικες παραταξεις κλπ για καποιες σημειωσεις ή για ποιον θα κανεις παρεα ,
το συστημα εκει ειναι σαφως πιο αξιοκρατικο και αυτο δεν ισχυει μονο για τους φοιτητες αλλα κ για τους καθηγητες!

Απο εκει κ περα..αν δεν περνας ή αν θες να φυγεις εξωτερικο , καντο!
ο ξαδερφος μου σπουδασε πυρινικος φυσικος στην Ολλανδια κ μετα πηγε στο CERN στην ελβετια.. οταν γυρισε στην πατριδα.. επρεπε να συμβιβαστει ως καθηγητης φυσικης/μαθηματικων κλπ..

Δεν παιζει ρολο απο που ξεκινας..αλλα που θα φτασεις.
με οποια αποφαση νοιωθεις καλυτερα με αυτην ξεκινας!!

Εψαχνα κ εγω σπουδες στο εξωτερικο ( Αρχιτεκτονικη Αγγλια ή Ολλανδια )
πλεον για μενα το οικονομικο παιζει ρολο ..
ομως ρωτωντας εμαθα απο Ολλανδεζα που ζει στην Ελλαδα κ σπουδασε Διακοσμηση στο ΤΕΙ αθηνας κ θελησε μετα να κανει ενα μεταπτυχιακο στην Ολλανδια ,ειδε ομως οτι τα μεταπτυχιακα που θα μπορουσε να κανει εκει , τα ειχε ηδη κανει ως bachelor στο ΤΕΙ.

Το καλύτερο ελληνικό πανεπιστήμιο είναι το Καποδιστριακό και είναι στη θέση 450 στην παγκόσμια κατάταξη
-----------------------------------------
transfer???δηλαδη?να μεταφερθω σε ξενο πανεπιστημιο?πως γινεται αυτο?

Πολύ εύκολο. Κάνεις apply ως transfer student για να συνεχίσεις εκεί τις σπουδές σου. Απλώς πρέπει να πληρείς τα requirements που έχει το κάθε πανεπιστήμιο
-----------------------------------------
δεν εχω παρακολουθησει ολο το θεμα αλλα αν προκειται για bachelor
δεν νομιζω οτι γινεται.. θα πρεπει να υπαρχει ακριβης αντιστοιχια -λογικα- μαθηματων κ υλης, πραγμα δυσκολο..

εκτος κ αν κανεις καποιο erasmus , ενα εξαμηνο δηλαδη σε αλλο πανεπιστημιο -ιδια ειδικοτητα εννοειται- στην eu .
-------

χμμμ..μεγαλο θεμα..οι σπουδες στο εξωτερικο..
επειδη το εχω ψαξει αρκετα..
θεωρω οτι οι σπουδες στο εξωτερικο δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα -απο αποψη υλης κ μαθηματων- απο τα ελληνικα πανεπιστημια..
ΟΜΩΣ.. υπαρχει μια σημαντικη διαφορα..
στο εξωτερικο εκπαιδευεσαι να εισαι επαγγελματιας , δεν κρεμεσαι απο κομματικες παραταξεις κλπ για καποιες σημειωσεις ή για ποιον θα κανεις παρεα ,
το συστημα εκει ειναι σαφως πιο αξιοκρατικο και αυτο δεν ισχυει μονο για τους φοιτητες αλλα κ για τους καθηγητες!

Απο εκει κ περα..αν δεν περνας ή αν θες να φυγεις εξωτερικο , καντο!
ο ξαδερφος μου σπουδασε πυρινικος φυσικος στην Ολλανδια κ μετα πηγε στο CERN στην ελβετια.. οταν γυρισε στην πατριδα.. επρεπε να συμβιβαστει ως καθηγητης φυσικης/μαθηματικων κλπ..

Δεν παιζει ρολο απο που ξεκινας..αλλα που θα φτασεις.
με οποια αποφαση νοιωθεις καλυτερα με αυτην ξεκινας!!

Εψαχνα κ εγω σπουδες στο εξωτερικο ( Αρχιτεκτονικη Αγγλια ή Ολλανδια )
πλεον για μενα το οικονομικο παιζει ρολο ..
ομως ρωτωντας εμαθα απο Ολλανδεζα που ζει στην Ελλαδα κ σπουδασε Διακοσμηση στο ΤΕΙ αθηνας κ θελησε μετα να κανει ενα μεταπτυχιακο στην Ολλανδια ,ειδε ομως οτι τα μεταπτυχιακα που θα μπορουσε να κανει εκει , τα ειχε ηδη κανει ως bachelor στο ΤΕΙ.

Είναι ντροπή να συγκρίνεις τα επίπεδα σπουδών του ενός με το άλλο. Είναι σαν να συγκρίνεις τη Porsche με το FIAT
-----------------------------------------
Το ξενο πανεπιστημιο δεν πρεπει να αναγνωριζει το ελληνικο?:hmm:

Μπορείς να κάνεις αίτηση από οποιοδήποτε πανεπιστήμιο. Γι αυτό πολλοί σπουδαστές ιατρικής, που δεν μπορούσαν να μπουν κατευθείαν ιατρική στην αμερική γιατί είναι αρκετά περίπλοκο, μπήκαν στην Ελλάδα, και μετά έκαναν application και μπήκαν ως transfer students
-----------------------------------------
δεν εχω παρακολουθησει ολο το θεμα αλλα αν προκειται για bachelor
δεν νομιζω οτι γινεται.. θα πρεπει να υπαρχει ακριβης αντιστοιχια -λογικα- μαθηματων κ υλης, πραγμα δυσκολο..

εκτος κ αν κανεις καποιο erasmus , ενα εξαμηνο δηλαδη σε αλλο πανεπιστημιο -ιδια ειδικοτητα εννοειται- στην eu .
-

Γίνεται για πλάκα. Μάλιστα έχεις περισσότερες πιθανότητες από το απλό undergraduate
-----------------------------------------
Εγω θελω να παω.Αυτο δε θα με δεχει.Η υποτροφια ειναι ασε...

και δε με βλεπω να δινω ποσα χρηματα το χρονο.

Ένα μεγάλο ποσοστό παίρνει μερική υποτροφία. Και το πανεπιστήμιο μπορεί να σε βοηθήσει να βρείς part-time εργασία για 8$/ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Είναι ντροπή να συγκρίνεις τα επίπεδα σπουδών του ενός με το άλλο. Είναι σαν να συγκρίνεις τη Porsche με το FIAT

που το στηριζεις αυτο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
The Berkeley campus is strongly committed to admitting transfer students, who typically make up about one-third of our fall class. Transfer students do very well at Berkeley, graduating with similar grade point averages and at similar rates as students who started Cal as freshmen.
Transfer admission is limited to students who have or will have completed a minimum of 60 UC-transferable semester units by the end of the spring term of the current semester. As a junior transfer applicant, you must indicate your intended major on the UC application, as your application for admission will be reviewed based on the completion of prerequisite courses for a particular academic program at Berkeley. For more information about specific course and unit requirements for transfer students, please check the links at the right side of this page.

https://students.berkeley.edu/admissions/transfer.asp
-----------------------------------------
που το στηριζεις αυτο?

Στο γεγονός ότι το ένα σου παρέχει γαμάτους καθηγητές, είναι σοβαρό με τις υποχρεώσεις του, σου παρέχει και γαμώ τις εγκαταστάσεις, φοβερό επίπεδο σπουδών και κυρίως σε καλλιεργεί ως άνθρωπο, πράγμα που δεν γίνεται εδώ. Επίσης, δεν είναι κωλοχανεία, με την έννοια των 10 χρόνων φοίτησης που υπάρχουν εδώ, τις κομματικές παρατάξεις, τις εκλογές κτλ. Εκεί έχει 4 χρόνια και 6 μήνες να τελειώσεις στη χειρότερη. Εαν δεν περάσεις ένα μάθημα, έχεις ένα εξάμηνο να το αναπληρώσεις, αλλιώς περνάς από επιτροπή και πιθανότατα να πάρεις πόδι. Εαν δεν καταφέρεις και στο δεύτερο εξάμηνο, έχεις πάρει σίγουρα πόδι. Αυτό, λέγεται σοβαρότητα.
+ Ότι γνωρίζεις ανθρώπους από όλον τον κόσμο, και παρέχεται ιατρική κάλυψη και σε όλους του international students
-----------------------------------------
που το στηριζεις αυτο?

Δεν μπορείς να μου συγκρίνεις το ΤΕΙ με το Harvard, είναι ντροπή. Και όχι μόνο με το harvard αλλά και με όλα όσα είναι σε αυτή τη λίστα
https://www.ulinks.com/topuniversities.htm
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nightwish 4 ever

Νεοφερμένος

Η Nightwish 4 ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Μαθητής Β' λυκείου. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Και εγω θα ηθελα να σπουδασω σε ενα απο τα μεγαλα πανεπιστημια της Αμερικης , δυστυχως ομως δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα. Και οσον αφορα το θεμα των υποτροφιων, πιστευω οτι σιγουρα εκει εξω υπαρχουν ατομα με πολυ πιο δυνατα μυαλα απο το δικο μου των οποιων οι αιτησεις για υποτροφια θα προτιμηθουν. Κακα τα ψεματα, ο ανταγωνισμος ειναι πολυ μεγαλος . Δεν γνωριζω εκ των εσω την κατασταση στα ελληνικα πανεπιστημια, αλλα απο αυτα που ακουω εχω σχηματισει μια πολυ κακη εικονα. Αντιθετως ενας ξαδερφος μου που σπουδαζει Αμερικη εχει να πει μονο τα καλυτερα για το πανεπιστημιο του.Φιλοδοξω λοιπον να περασω στο ελληνικο ΑΕΙ που με ενδιαφερει και μετα βλεπουμε....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Στο γεγονός ότι το ένα σου παρέχει γαμάτους καθηγητές, είναι σοβαρό με τις υποχρεώσεις του, σου παρέχει και γαμώ τις εγκαταστάσεις, φοβερό επίπεδο σπουδών και κυρίως σε καλλιεργεί ως άνθρωπο, πράγμα που δεν γίνεται εδώ. Επίσης, δεν είναι κωλοχανεία, με την έννοια των 10 χρόνων φοίτησης που υπάρχουν εδώ, τις κομματικές παρατάξεις, τις εκλογές κτλ. Εκεί έχει 4 χρόνια και 6 μήνες να τελειώσεις στη χειρότερη. Εαν δεν περάσεις ένα μάθημα, έχεις ένα εξάμηνο να το αναπληρώσεις, αλλιώς περνάς από επιτροπή και πιθανότατα να πάρεις πόδι. Εαν δεν καταφέρεις και στο δεύτερο εξάμηνο, έχεις πάρει σίγουρα πόδι. Αυτό, λέγεται σοβαρότητα.
+ Ότι γνωρίζεις ανθρώπους από όλον τον κόσμο, και παρέχεται ιατρική κάλυψη και σε όλους του international students
μα αυτα ακριβως ειπα κ εγω!!!
και δεν θεωρω ντροπη να συγκρινεις καταστασεις!!!

Δεν μπορείς να μου συγκρίνεις το ΤΕΙ με το Harvard, είναι ντροπή. Και όχι μόνο με το harvard αλλά και με όλα όσα είναι σε αυτή τη λίστα
δεν συγκρινα το ΤΕΙ με το harvard!! το ΤΕΙ διακοσμητικης Αθηνας σε σχεση με αντιστοιχα πανεπιστημια στην Ολλανδια! και για την ακριβεια ,οτι μου ειπαν λεω!

Σιγουρα ομως, δεν βασιζομαι σε μια "λιστα" για το πιο πανεπιστημιο ειναι καλυτερο! ειναι πολυ γενικο , αοριστο , εως κ υποπτο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roseberry

Διάσημο μέλος

Η roseberry αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,130 μηνύματα.
οι περισσοτεροι που θελουν να σπουδασουν στο εξωτερικο δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα πιστευω.
και εγω ηθελα να παω στο Λονδινο για να ασχοληθω αλλα δυστυχως δεν μπορω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
οι περισσοτεροι που θελουν να σπουδασουν στο εξωτερικο δεν εχουν την οικονομικη δυνατοτητα πιστευω.
και εγω ηθελα να παω στο Λονδινο για να ασχοληθω αλλα δυστυχως δεν μπορω

κοιτα , αν ειναι να περασεις σε καποια αλλη πολη κ να σε στηριζουν οι δικοι σου οικονομικα , τοτε δεν εχει κ μεγαλη διαφορα!!
το Λονδινο βεβαια θεωρειται αρκετα ακριβη πολη απο αποψη ζωης.
Ομως αυτο που αναφερθηκε πιο πριν ,οτι τα πανεπιστημια σε στηριζουν με το να σου βρισκουν καποια δουλεια, εχω ακουσει οτι ισχυει.
απο εκει κ περα , αναλογα το αντικειμενο που θες να σπουδασεις κ να ασχοληθεις , παιζουν υποτροφιες..κ απο ελλαδα κ απο τα πανεπιστημια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Εσύ πριν μας έλεγες ότι δεν γίνεται καν να μεταφερθεις από το ένα πανεπιστήμιο στο άλλο
-----------------------------------------
Δεν μπορείς να λες "ότι μου είπαν σας λέω". Το έχεις ψάξει καθόλου; Εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω τρελαθεί στην έρευνα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

airamhag

Νεοφερμένος

Η airamhag αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 45 ετών και Απόφοιτος. Έχει γράψει 19 μηνύματα.
Εσύ πριν μας έλεγες ότι δεν γίνεται καν να μεταφερθεις από το ένα πανεπιστήμιο στο άλλο
-----------------------------------------
Δεν μπορείς να λες "ότι μου είπαν σας λέω". Το έχεις ψάξει καθόλου; Εγώ εδώ και 2 χρόνια έχω τρελαθεί στην έρευνα

δεν υπαρχει λογος να απαντησω..γεμιζουμε το θεμα με spam.
απλα,προσπαθησε να διαβαζεις τις απαντησεις πιο θετικα κ με μεγαλυτερη προσοχη.Για οτι αλλο θες,σε πμ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Τι pm και βλακείες, αφού δεν έχεις ιδέα. Μέχρι πριν 2 ώρες δεν ήξερες για τα transfer applications. Πρέπει ο κάθε ένας να έχει και άποψη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rania.

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Rania. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,778 μηνύματα.
Το καλύτερο ελληνικό πανεπιστήμιο είναι το Καποδιστριακό και είναι στη θέση 450 στην παγκόσμια κατάταξη

Μπαζεις μανα μου.
World Ranking:

#323 National Technical University of Athens (ή αλλιως, ΕΜΠ)
#353 Aristotle University of Thessaloniki (ή αλλιως, ΑΠΘ)
#458 National and Kapodistrian University of Athens (το Καποδιστριακο)
#683 University of Crete
#796 University of the Aegean
#825 University of Patras
#941 University of Macedonia
#1091 University of Ioannina
#1125 Athens University of Economics and Business (ΑΣΟΕΕ)
#1309 Demokritos University of Thrace(Δημοκριτειο πανεπιστημιο Θρακης)

Και εχει αλλα τοσα, με το πολυτεχνειο Κρητης στο #1457, το πανεπιστημιο Πειραια στο #1836 και παει λεγοντας.
Κριμα στην ερευνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

932df0a57b

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο 932df0a57b αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 853 μηνύματα.
Μιλάω για τα τα πρώτα χίλια στον κόσμο, μετά δεν έχει νόημα. Μπορείς να μας δώσεις link;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top