Σπίτι στην Πάτρα

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
τότε μην το συζητάς καθόλου,καλύτερα να πηγαίνεις μια φορά τη μέρα στα τει,παρά να πηγαινοέρχεσαι στην πόλη συνέχεια με το παπί,δεν συμφέρει.

μια χαρά βολεμένο σε βρίσκω.:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

red.army07

Νεοφερμένος

Ο red.army07 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αίγιο (Αχαΐα). Έχει γράψει 23 μηνύματα.
ρε παιδια για φυσικοθεραπεια στο αιγιο σε ποιες περιοχες θα ψαξω για σπιτι??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kritikaros

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Παναγιώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 367 μηνύματα.
αν είναι στο αίγιο η σχολή,τότε στο αίγιο θα ψάξεις αλλιώς για μέσα στην πάτρα θες μισή ώρα με αυτοκίνητο + την κίνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ἅλς

Διάσημο μέλος

Ο ἅλς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 3,894 μηνύματα.
Τα ΤΕΙ είναι προς το Σαραβάλι ,μετά το νοσοκομείο του Αγίου Ανδρέα. Δεν είναι πολύ μακριά και έχει πολλά λεωφορεία! Θα το διαπιστώσεις μόλις πας! Μην αγχώνεσαι! Γνώμη μου μη το χάσεις το σπίτι. Άντε με το καλό:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ravenheart

Νεοφερμένος

Η ravenheart αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Ξέρετε περίπου πόσο πάει το νοίκι για γκαρσονιέρα και πόσο για τριάρι στην Πάτρα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω για σπιτι στην Πατρα!Οποιος γνωριζει,ας μου προτεινει καμια περιοχη γιατι δεν εχω ιδεα!Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CallOfDuty4

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Μεσολόγγι (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Εγω πλατεια Ολγας βρηκα σπιτι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Παιδια ψαχνω για σπιτι στην Πατρα!Οποιος γνωριζει,ας μου προτεινει καμια περιοχη γιατι δεν εχω ιδεα!Ευχαριστω!

Καλώς τη "συναδέλφισσα".
Στο κέντρο ψάξε. Βολεύει καλύτερα για 1ετείς φοιτητές. Από πλατεία Γεωργίου μέχρι Αγ. Σοφία θα σου πρότεινα.
Έχε υπόψην ότι όσο πιο κοντά είσαι στην αφετηρία των λεοφωρείων (στην Ερμού, είναι μεταξύ πλατείας Όλγας και πλατείας Γεωργίου), τόσο πιο εύκολα βρίσκεις θέσεις για να μπεις, πολύ σημαντικό αυτό για τα πρωινά που γίνεται πανικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Καλώς τη "συναδέλφισσα".
Στο κέντρο ψάξε. Βολεύει καλύτερα για 1ετείς φοιτητές. Από πλατεία Γεωργίου μέχρι Αγ. Σοφία θα σου πρότεινα.
Έχε υπόψην ότι όσο πιο κοντά είσαι στην αφετηρία των λεοφωρείων (στην Ερμού, είναι μεταξύ πλατείας Όλγας και πλατείας Γεωργίου), τόσο πιο εύκολα βρίσκεις θέσεις για να μπεις, πολύ σημαντικό αυτό για τα πρωινά που γίνεται πανικός.

Ευχαριστω για τις πληροφοριες!Τα ενοικια ξερεις απο ποσο ξεκινουν στις περιοχες που μου ειπες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Ευχαριστω για τις πληροφοριες!Τα ενοικια ξερεις απο ποσο ξεκινουν στις περιοχες που μου ειπες?

Οι γκαρσονιέρες νομίζω ότι είναι γύρω στα 250 ?. Βρίσκεις και πιο φθηνά σίγουρα. Εξαρτάται και από το πόσο καινούρια θα ειναι η πολυκατοικία. Το κέντρο κατά κανόνα έχει παλιές πολυκατοικίες, χωρίς αυτό απαραίτητα να σημαίνει ότι τα διαμερίσματα που θα βρεις εκεί δεν είναι καλά.

Καλή αρχή στη φοιτητική ζωή σου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

avenger92

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η avenger92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 395 μηνύματα.
Πέρασα πέρυσι με το 10% αλλά δεν ασχολούμαι με τη σχολή, ούτε πρόκειται! :P Γι αυτό και το συναδέλφισσα το έβαλα σε εισαγωγικά!

Οι γκαρσονιέρες νομίζω ότι είναι γύρω στα 250 ?. Βρίσκεις και πιο φθηνά σίγουρα. Εξαρτάται και από το πόσο καινούρια θα ειναι η πολυκατοικία. Το κέντρο κατά κανόνα έχει παλιές πολυκατοικίες, χωρίς αυτό απαραίτητα να σημαίνει ότι τα διαμερίσματα που θα βρεις εκεί δεν είναι καλά.

Καλή αρχή στη φοιτητική ζωή σου!
Ωραια!Ευχαριστω!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Ωραια!Ευχαριστω!:)

Και κάτι ακόμα.
Αν θες να αποφύγεις οπωσδήποτε το κέντρο και να μείνεις σε πιο ήσυχο μέρος, κάτω από πιο ανθρώπινες συνθήκες, να ξέρεις :

1. Θα είσαι πιο κοντά στο Παν/μιο αλλά θα κάνεις περισσότερη ώρα για να πας, διότι τα περισσότερα λεοφωρεία θα περνάνε γεμάτα χωρίς να σταματάνε.
2. Θα χρειάζεσαι λεοφωρείο και για τις μετακινήσεις προς το κέντρο.

Καλή περιοχή λίγο έξω από το κέντρο είναι η Ανθούπολη. Έχει αρκετό φοιτητόκοσμο κι εκεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhildP21

Νεοφερμένος

Ο PhildP21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Βρήκα γκαρσονιέρα σε καινούρια πολυκατοικία στην περιοχή Ανθούπολη οδός Μειλίχου..
Για πείτε γνώμες για την περιοχή
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Βρήκα γκαρσονιέρα σε καινούρια πολυκατοικία στην περιοχή Ανθούπολη οδός Μειλίχου..
Για πείτε γνώμες για την περιοχή

ωραία περιοχή.
Θα έχεις όμως τα 2 μειονεκτήματα που γράφω στο μήνυμά μου ακριβώς από πάνω.
Πλεονεκτήματα : καινούρια πολυκατοικία, ησυχία, ωραία θέα
ενώ στο κέντρο θα έμενες σε παλιά πολυκατοικία, μες τη φασαρία και τα καυσαέρια.

Αλλά όπως και να το κάνουμε, η ζωή και ο παλμός της πόλης είναι στο κέντρο, και για ένα πρωτοετή μέχρι να συνηθίσει την πόλη και τη καινούρια του ζωή καλύτερα να μένει στο κέντρο και μετά από 1-2 χρόνια να σκεφτεί αν τον βολεύει να μετακομίσει κάπου πιο έξω.

Καλή αρχή! :thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PhildP21

Νεοφερμένος

Ο PhildP21 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, Φοιτητής και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6 μηνύματα.
Από το κέντρο Κωνσταντινουπόλεως της Hol θα χω καλό ιντερνετ με την 24αρα;
Είμαι Ανθούπολη..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, Μεταπτυχιακός φοιτητής και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Από το κέντρο Κωνσταντινουπόλεως της Hol θα χω καλό ιντερνετ με την 24αρα;
Είμαι Ανθούπολη..

Μάλλον λίγ δύσκολο. Γενικώς οι 24αρες πάσχουν παντού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη7

Νεοφερμένος

Η Δανάη7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ψάχνω σπίτι στην Πάτρα και ήθελα να ρωτήσω το εξής: επειδή θα μένουμε μαζί με τον αδερφό μου, ο οποίος πέρασε στο τει διοίκησης επιχειρήσεων ενώ εγώ στην ιατρική, σε ποια περιοχή πιστεύετε ότι βολεύει να ψάξουμε σπίτι; Θέλουμε να μοιράσουμε τις αποστάσεις για να μην ταλαιπωρείται κάποιος από τους δύο με τις μετακινήσεις! Α και φυσικά να υπάρχει στάση λεωφορείου στην περιοχή τόσο για την ιατρική όσο και το τει, αφού προς το παρόν και για καιρό ακόμα δεν θα υπάρχει αυτοκίνητο! Ευχαριστώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JosefK

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχαήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,361 μηνύματα.
Καλησπέρα! Ψάχνω σπίτι στην Πάτρα και ήθελα να ρωτήσω το εξής: επειδή θα μένουμε μαζί με τον αδερφό μου, ο οποίος πέρασε στο τει διοίκησης επιχειρήσεων ενώ εγώ στην ιατρική, σε ποια περιοχή πιστεύετε ότι βολεύει να ψάξουμε σπίτι; Θέλουμε να μοιράσουμε τις αποστάσεις για να μην ταλαιπωρείται κάποιος από τους δύο με τις μετακινήσεις! Α και φυσικά να υπάρχει στάση λεωφορείου στην περιοχή τόσο για την ιατρική όσο και το τει, αφού προς το παρόν και για καιρό ακόμα δεν θα υπάρχει αυτοκίνητο! Ευχαριστώ! :)

νοικιάστε στο κέντρο, θα βολευτείτε και οι 2.
Για ΤΕΙ πάει το λεωφορείο νο 2. Το 2 περνάει από όλο το κέντρο της Πάτρας.
Για Παν/μιο πάει το 6. Έχει αφετηρία στην οδό Ερμου (μεταξύ πλατείας Όλγας και πλατείας Γεωργίου). Όσο πιο κοντά θα είσαι στην αφετηρία τόσο το καλύτερο για σένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη7

Νεοφερμένος

Η Δανάη7 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
νοικιάστε στο κέντρο, θα βολευτείτε και οι 2.
Για ΤΕΙ πάει το λεωφορείο νο 2. Το 2 περνάει από όλο το κέντρο της Πάτρας.
Για Παν/μιο πάει το 6. Έχει αφετηρία στην οδό Ερμου (μεταξύ πλατείας Όλγας και πλατείας Γεωργίου). Όσο πιο κοντά θα είσαι στην αφετηρία τόσο το καλύτερο για σένα.
Άρα κοιτάμε στο κέντρο λοιπόν! Ευχαριστώ πολύ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

temperik

Νεοφερμένος

Ο temperik αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και Φοιτητής. Έχει γράψει 31 μηνύματα.
παιδεια εγω νοικιασα στην οδο θεσσαλονικης!!περασα πανεπιστημιο!!!καλα ειναι?????
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top