Guest 699855

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν θέλετε να μείνετε οπωσδήποτε στα Εξάρχεια τουλάχιστον επιλέξτε την περιοχή από την οδό Καλλιδρομίου και ψηλότερα προς την λεωφόρο Αλεξάνδρας. Μην νοικιάσετε γύρω από την πλατεία Εξαρχείων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Οταν βλεπεις τον ναρκωμανη να κανει τη συριγγα μπροστα σ ... τον αλλο πιο διπλα να σπαρταραει απ τν ελλειψη δοσης και την μονη γλωσσα π δεν ακους ειναι τ ελληνικα... εεε αυτο δν ειναι ωραιο κεντρο γ να μεινεις ή και να κυκλοφορησεις μετα το απογευμα τουλαχιστον.. εμενα προσωπικα δ μ αρεσει σ αλλους μπορει κ να αρεσει !!! :ΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

anwnymos

Δραστήριο μέλος

Ο anwnymos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 424 μηνύματα.
εξαρχεια ρε ροοτ ? ΕΞΑΡΧΕΙΑ ?
χαχαχα:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
χαχα δε μπορω παρα να γελασω οταν βλεπω να περιγραφεται το κεντρο σαν εμπολεμη ζωνη. οκ ερχεσαι προσωπο με προσωπο με σοβαρα κοινωνικα προβληματα (ναρκωτικα,εγκληματικοτητα,φτωχεια) αλλα αυτο προσωπικα εγω μπορω να το εκτιμησω. μου αρεσει να βλεπω, να ζω τι συμβαινει γυρω μου. οι ροζ φουσκες(προαστια) δε με συγκινουν. περαν αυτου το κεντρο προσφερει και απειρες επιλογες για εξοδο. καφετεριες, μπαρ, πεζοδρομους. η νεολαια να τριγυριζει παντου. μενω 10 λεπτα απο εξαρχεια. πανε 2 χρονια και δε το χω μετανιωσει. αντιθετα φιλοι που μενουν πχ καλλιθεα χτυπανε το κεφαλι τους με μετακινησεις κλπ. σεβομαι οτι καθενας μπορει να ζητα διαφορετικα πραγματα απο την περιοχη διαμονης του. αλλα οχι οτι κεντρο-προαστια=κολαση-παραδεισος, αυτο ειναι φουλ απολυτο και ανακριβες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rootbreaker

Τυχερό μέλος 2014

Η rootbreaker αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 700 μηνύματα.
εξαρχεια ρε ροοτ ? ΕΞΑΡΧΕΙΑ ?
χαχαχα:P

σε απογοητευσα;:P
περιμενες περισσο;:whistle:

*οταν βλεπεις τον αλλο με τη συρρηγγα παει να πει οτι για να εφτασε σε αυτο το σημειο ,κατι προηγηθηκε.
Στη συγκεκριμενη ,δε με ενδιαφερει το αισθητικο αποτελεσμα, θα με ενδιεφερε περισσοτερο πως και γιατι εγινε αυτο και αν υπαρχει περιπτωση να ξεφυγει απο τη μαστιγα ο καθε συγκεκριμενος ανθρωπος που περιφερεται στα εξαρχεια ζητιανευοντας για τη δοση του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Για μια φοιτητρια ΕΚΠΑ τι προτεινετε; Λογικα θα περασω Φιλοσοφικη και ο αδερφος μου Τεφαα και θελω να ψαξω λιγο ποια περιοχη μας βολευει και τους δυο πριν κατεβουμε αθηνα για να βρουμε σπιτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Για μια φοιτητρια ΕΚΠΑ τι προτεινετε; Λογικα θα περασω Φιλοσοφικη και ο αδερφος μου Τεφαα και θελω να ψαξω λιγο ποια περιοχη μας βολευει και τους δυο πριν κατεβουμε αθηνα για να βρουμε σπιτι.

Ζωγράφου θα ήταν μια καλή λύση.Όπως κάνουν και οι περισσότεροι,απλά τσιμπάνε τα ενοίκια,λόγω περιοχής.
χαχα δε μπορω παρα να γελασω οταν βλεπω να περιγραφεται το κεντρο σαν εμπολεμη ζωνη. οκ ερχεσαι προσωπο με προσωπο με σοβαρα κοινωνικα προβληματα (ναρκωτικα,εγκληματικοτητα,φτωχεια) αλλα αυτο προσωπικα εγω μπορω να το εκτιμησω. μου αρεσει να βλεπω, να ζω τι συμβαινει γυρω μου. οι ροζ φουσκες(προαστια) δε με συγκινουν. περαν αυτου το κεντρο προσφερει και απειρες επιλογες για εξοδο. καφετεριες, μπαρ, πεζοδρομους. η νεολαια να τριγυριζει παντου. μενω 10 λεπτα απο εξαρχεια. πανε 2 χρονια και δε το χω μετανιωσει. αντιθετα φιλοι που μενουν πχ καλλιθεα χτυπανε το κεφαλι τους με μετακινησεις κλπ. σεβομαι οτι καθενας μπορει να ζητα διαφορετικα πραγματα απο την περιοχη διαμονης του. αλλα οχι οτι κεντρο-προαστια=κολαση-παραδεισος, αυτο ειναι φουλ απολυτο και ανακριβες.

Δεν είναι ότι ζεις σε ροζ φούσκες αν μένεις προάστια,απλά έχει ξεφύγει η κατάσταση στο κέντρο.Δεν είναι φυσιολογική.Για παράδειγμα το Μοναστηράκι,αποτελεί το κεντρικότερο τουριστικό σημείο,σωστά;Δεν γίνεται να βγαίνεις από τον σταθμό και να βλέπεις κάθε καρυδιάς καρύδι(από τον τύπο που προσπαθεί να σου πουλήσει το κλεμμένο S3(maybe fake?) ,μέχρι ζητιάνους/ναρκωμανείς).Είναι από τα ωραιότερα σημεία της Αθήνας και τόσο γραφικό,απλά εμείς οι ίδιοι το καταστρέφουμε.Η αστυνομία για παράδειγμα,ενώ ξέρει την κατάσταση δεν κάνει ποτέ και τίποτα.

Θα συμφωνήσω ότι είναι πολύ απόλυτο και ανακριβές (κέντρο-προάστια=κόλαση-παράδεισος).Υπάρχουν προάστια και προάστια , κέντρο και κέντρο.Αλλά γενικότερα ,η εγκληματικότητα στο κέντρο είναι κάτι που πρέπει να αντιμετωπιστεί και δυστυχώς δεν το βλέπω να γίνεται άμεσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Για μια φοιτητρια ΕΚΠΑ τι προτεινετε; Λογικα θα περασω Φιλοσοφικη και ο αδερφος μου Τεφαα και θελω να ψαξω λιγο ποια περιοχη μας βολευει και τους δυο πριν κατεβουμε αθηνα για να βρουμε σπιτι.



Κι εγω ΕΚΠΑ θα ειμαι λογικα κι επειδη ο αδερφος μου ειναι πολυτεχνειο κλεισαμε σπιτι ζωγραφου...Υποθετω πως βολευει αρκετα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Δεν ειπαμε οτι ειναι τοσο αισχρο το κεντρο.Αλλα φαντασου καποιον που ερχεται απο το ωραιο του χωριο (εχω ζησει και σε χωριο ) και ξαφνικα εχει να αντιμετωπισει τοσα θεματα. Αφου μπορει να μεινει και σε καποιο προαστιο απ τ οποιο θα χει προσβαση στ κεντρο και οσες υπηρεσιες θελει γιατι να του προτεινουμε το κεντρο ? Δεν θα πρεπει να ναι ενημερος ωστε να επιλεξει τι του ταιριαζει? Καποιοι μπορει να εκφραζονται με τα προβληματα του κεντρου , να ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια τους ξερω γω !! :ΡΡΡΡ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Κι εγω ΕΚΠΑ θα ειμαι λογικα κι επειδη ο αδερφος μου ειναι πολυτεχνειο κλεισαμε σπιτι ζωγραφου...Υποθετω πως βολευει αρκετα!

Ζωγραφου ειναι κοντα στα Πανεπιστημια αλλα εχει θεμα με τις συγκοινωνιες, να το ξερετε. Μετα τις 12 δν υπαρχει τπτ και ο πιο κοντινος σταθμος μετρο ειναι πολυ μακρια με τα ποδια...

Κανεις δν ειπε οτι τα προαστια ειναι ο παραδεισος και το κεντρο κολαση, αλλα το να ζεις σε μια περιοχη οπως η Ομονοια ενω υπαρχουν αρκετες περιοχες που σου προσφερουν καλυτερες συνθηκες μου φαινεται ασκοπο. Κι αυτο που λες για μαγαζια καφετεριες κλπ ισχυει αλλα εν μερει. Τα προαστια εχουν γεμισει μαγαζια και για καφε και για φαγητο και για ποτο. Και μαλιστα τις περισσοτερες φορες ειναι και πολυ καλυτερα απο τα αντιστοιχα του κεντρου...

Για μια φοιτητρια ΕΚΠΑ τι προτεινετε; Λογικα θα περασω Φιλοσοφικη και ο αδερφος μου Τεφαα και θελω να ψαξω λιγο ποια περιοχη μας βολευει και τους δυο πριν κατεβουμε αθηνα για να βρουμε σπιτι.

Τα εχουμε γραψει και πιο πανω, προσωπικα προτεινω Ιλισια και Αμπελοκηπους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

skatoula14

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Μυρτω!!!! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια. Έχει γράψει 1,102 μηνύματα.
Ζωγραφου ειναι κοντα στα Πανεπιστημια αλλα εχει θεμα με τις συγκοινωνιες, να το ξερετε. Μετα τις 12 δν υπαρχει τπτ και ο πιο κοντινος σταθμος μετρο ειναι πολυ μακρια με τα ποδια...


Ναι κατι μου εχουν αναφερει κι επισης θα εχει πολυ ποδαροδρομο μεχρι τη σχολη,αλλα αντε να πεσω εγω τον αδερφο μου να μετακομισει για τριτη φορα!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Ναι κατι μου εχουν αναφερει κι επισης θα εχει πολυ ποδαροδρομο μεχρι τη σχολη,αλλα αντε να πεσω εγω τον αδερφο μου να μετακομισει για τριτη φορα!:P

Μεχρι τα μεσανυχτα υπαρχει το 608 που σε παει Ευαγγελισμο, οταν σταματανε τα λεωφορεια κοβεται ομως καθε συνδεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tvtb

Νεοφερμένος

Η tvtb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Θα δηλώσω το τμήμα επικοινωνίας και ΜΜΕ του ΕΚΠΑ. Τα μαθήματα γίνονται σε διάφορα κτίρια, διάσπαρτα στο κέντρο (Καλαμιώτου, Ιπποκράτους, Σοφοκλέους). Το θέμα είναι: που να μείνω? Πολλοί λένε ότι μένουν Ζωγράφου...

Το τμημα επικοινωνιας κ μμε του εκπα εχω δηλωσει κι εγω ως πρωτη επιλογη κ εχω την ιδια απορια.Που βολευει να νοικιασω σπιτι;Ξερω οτι τα περισσοτερα μαθηματα γινονται στη νομικη αλλα εχω ακουσει οτι καποια αλλα γινονται στην ερμου κ σε αλλες οδους..Μηπως ξερει κανεις σε ποιες περιοχες να ψαξω για σπιτι αν περασω στο τμημα δημοσιογραφιας του παντειου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής στο τμήμα Νομικής (Αθήνα). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Γενικα για τις σχολες που εχουν τις εγκαταστασεις τους στ κεντρο ... συμφερει να μεινεις ,οπου επιλεξεις ,απλα να σαι διπλα σε μετρο ... για παραδειγμα τα κτηρια του τμηματος επ + ΜΜΕ και της νομικης ειναι ολα σε μια πλ μικρη αποσταση απο το μετρο στασης ''Πανεπιστημιο'' αρα δεν ειναι αναγκη να μεινεις καπου εκει διπλα αν δεν σ αρεσει το κεντρο .. Και ο Ζωγραφος δεν ειναι καλη επιλογη απο οσο ξερω για τις σχολες εκτος του campus , που δεν εχουν δηλαδη τις εγκαταστασεις τους μεσα στην Πανεπιστημιουπολη , στου Ζωγραφου , γιατι δεν εχει και πολυ καλη συγκοινωνια , παλι απο οσο ξερω ! :Ρ
Για την Παντειο ας πει καποιος που γνωριζει .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Το τμημα επικοινωνιας κ μμε του εκπα εχω δηλωσει κι εγω ως πρωτη επιλογη κ εχω την ιδια απορια.Που βολευει να νοικιασω σπιτι;Ξερω οτι τα περισσοτερα μαθηματα γινονται στη νομικη αλλα εχω ακουσει οτι καποια αλλα γινονται στην ερμου κ σε αλλες οδους..Μηπως ξερει κανεις σε ποιες περιοχες να ψαξω για σπιτι αν περασω στο τμημα δημοσιογραφιας του παντειου;

Σε καμία περίπτωση για σένα κοντά στην Πανεπιστημιούπολη(δηλαδή ζωγράφου,κλπ).Όπως είπε και η Εύα από πάνω,κάπου κοντά στο μετρό ,και αρκετά μακρυά, αν δεν σου αρέσει το κέντρο!Για παράδειγμα,ο χολαργός είναι πολύ χαλαρά και ωραία,αλλά δεν ξέρω τιμές :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

anna-what if??

Νεοφερμένος

Η anna-what if?? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και Φοιτήτρια. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Εγώ τελικά θα μείνω Πανόρμου γιατί θα είμαι κοντά στο μετρό οπότε η μετακίνηση θα είναι πολύ εύκολη.

Υ.Γ: Λες να είμαστε στην ίδια σχολή; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Vasool

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Βασω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι Φοιτήτρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 163 μηνύματα.
Τα εχουμε γραψει και πιο πανω, προσωπικα προτεινω Ιλισια και Αμπελοκηπους...

Το τεφαα ομως ειναι στη Δαφνη. Μηπως ξερεις αν ειναι μακρια απο του Ζωγραφου και αν βολευουν οι συγκοινωνιες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Morelo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Morelo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Μεταπτυχιακός φοιτητής. Έχει γράψει 1,475 μηνύματα.
Το τεφαα ομως ειναι στη Δαφνη. Μηπως ξερεις αν ειναι μακρια απο του Ζωγραφου και αν βολευουν οι συγκοινωνιες;

Οι συγκοινωνίες Δάφνη - Ζωγράφου δεν βολεύουν και πολύ... Απο Ζωγράφου μπορείς να πάρεις το 140, το οποίο αργεί σχετικά και θα χρειάζεται να περιμένεις τουλάχιστον 10 λεπτά στη στάση, σε αφήνει στον Ύμηττο (σύνορα Δάφνης, πλατεία Ηλία Ηλίου) και μετά κατεβαίνεις μια κατηφόρα (~10 λεπτά) και φτάνεις στα ΤΕΦΑΑ.. Μπορείς να πάρεις λεωφορείο και να κατέβεις Ευαγγελισμό και μετά να αλλάξεις 2 μετρό αλλά ειναι περισσότερο ταλαιπωρία, γενικά παρότι Δάφνη - Ζωγράφου ειναι σχετικά μικρή απόσταση οι συγκοινωνίες είναι σκατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kostasoeoeoe

Νεοφερμένος

Ο Kostasoeoeoe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής. Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Αγια Παρασκευη εχει σκεφτει κανεις να μεινει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ironboy

Δραστήριο μέλος

Ο Ironboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι Φοιτητής και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 787 μηνύματα.
Υ.Γ: Λες να είμαστε στην ίδια σχολή; :)

Με μένα ?
Αγια Παρασκευη εχει σκεφτει κανεις να μεινει;
Είναι ακριβά τα ενοίκια ,γιατί είναι καλή περιοχή (και δεν ξέρω αν βολεύει τόσο η συγκοινωνία).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top